какво яде бебето на 7 месеца

  • 39 258
  • 20
  •   1
Отговори
Искам да питам,защото всеки ми казва различни неща-луда станах.Детето ми наддава,но всеки ден чувам "Защо не яде месо..."....."не сирене,а извара...."..Всеки дава акъл...вече ми се плаче.Моля ,ако имате дете на 7 месеца,кажете какво яде на ден,за да си "сверя часовника"...Чувствам се като най-некомпетентната майка на света.Мерси

# 1
  • Мнения: 2 757
Ми ще ти кажа какво ядат моите, ама те не са за пример щото връстниците им ядат други неща и количества. Моите примерно ядат само каши от купешките на Нестле и едни други датски. По около 100 мл на ядене. Плодово пюре когато са на кеф, а зеленчуково и месно хич не обичат. Преди им набутвах със залъгване по някоя лъжица ама напоследък само по 1 пробват и край, и насила не става, а и гледам да не ги насилвам. Та по 2 пъти на ден ядат и после пият по около 100 мл АМ. Теди има по 1-2 кърмения за приспиване и 3 пъти АМ - по 200 мл сутрин, вечер и нощем. Ева само вечер пие АМ иначе я кърмя нощем, сутрин и за приспиване. Не знам колко наддават ама изглеждат добре.
Знам, че трябва да ядат зеленчуци и плодове ама като не щат... Всъщност понякога хапват малки парченца банан или портокал от моите. Давам им и да гризат хляб или разни бебешки бисквитки и кракери когато вечераме и седят с нас на масата за да не се чувстват изолирани, ама повече се лигавят и учат да дъвчат отколкото да ядат. По няколко трохи може и да глътнат де.

# 2
  • Мнения: 2 829
Според мен ти нямаш проблем със захранването, а имаш проблем със досадните "съветници"  Grinning
Просто се въоръжи с уверено изражение на лицето и при всеки съвет, който ти дават казвай: "наскоро четох най-новите изследвания, според които на седем месеца трябва да се дава/не трябва да се дава месо/жълтък/извара/сирене/попара"  Grinning
Според мен няма "правилен" начин на захранване-стига да изчакаш докато детето е готово за захранване и да не го форсираш всяка схема на въвеждане на храните е добра-ако се приема добре от детето ти.
За справка, на 7 месеца моето дете ядеше всичко, но по няколко трохи на ден, защото аз захраних педагогически.
Просто си избираш твой си начин (или приспособяваш някоя от схемите за захранване към твоето си дете) и спираш да слушаш всички съвети!
От опит мога да ти кажа, че най-настоятелни и най-много се карат тези майки, които знаят само за един начин за захранване, който за тях е "правилен" и всички, което е различно е "грешно"

# 3
  • София
  • Мнения: 418
Здравей,
Моето бебе яде на обед зеленчуково пюре(редувам го с месно - този месец въведох пуешко,заешко и пиле),после хапва плодово пюпе,а вечер от няколко дни въведох каша.Ползвам пюретата на Хип и Гербер.Жълтък,сирене,млечни каши и глутен още не сме пробвали.Никога не сме пили и сокове.Почнах захранването в шести месец с пюре от морков.Аз също мисля,че не е нужно да слушаш всеки.Сама реши какво и кога ще въведеш.Следи бебето как го понася и в зависимост от това решавай как да постъпваш.

# 4
  • Мнения: 259
Моето дете е на 7 месеца и освен адаптирано мляко яде зеленчуково и месно пюре за обяд( редувам ги), следобед- каша и между храненията- плодово пюре. От вчера въведох глутен с бисквитка "Плазмон".Не съм давала жълтък, сирене , кисело мляко, сок.

# 5
  • Мнения: 232
Бебока не яде месни и зеленчукови пюрета.Храним се с АМ /слагам бисквитки/;попара/ако е на кеф/; банан; сокчета; каши/май се отказва и от тях/ Наскоро въведох и грис с настърган плод/банан;круша/ Не ме притеснява, че не яде друго,то ще дойде от само себе си.

# 6
  • Мнения: 5 940
Синът ми хапва пюрета-плодови, месни и зеленчукови, както и пресни плодове-ябълка, круша и банан. Яде овесени ядки, елда, просо с адаптирано мляко и обезсолено сирене. Пие два пъти на ден адаптирано мляко, понякога  и през нощта. Само, че аз захраних на четири навършени месеца, като четвърти и пети хапваше плодови и зеленчукови пюрета, шести -месни и седми въведох глутен и сирене. Ако бебето е захранено по-късно, съвсем не е задължително наведнъж да му се въвежда всичко.

# 7
  • гр Габрово
  • Мнения: 54
Моето бебе яде вече почти всичко .На седем месеца е .От един месец е на детска кухня.Само се чудя какви плодове и сочета да давам през зимата.

# 8
  • Мнения: 45
Моето бебе е почти на 7 месеца, започнах захранването от 5-ти месец. Сега яде в 10 часа каша, на обед зеленчуково пюре и през ден жълтък, в 18 ч кърма и в 20.30 ч зеленчуково пюре "лека нощ"

# 9
  • гр Габрово
  • Мнения: 54
Сутрин в 6 и30 не иска да пие мляко .И днес реших да пробвам да храня с попара в 8 .[ събужда се в 7 ]Е получи се изяде всичко .На седем месеца е .Вие как храните вашите бебенца Привет от Габрово.

# 10
  • Мнения: 700
На 7 месеца моят малък юнак беше само на кърма. Тъкмо се замислях за захранване с 1-2 лъжички каша и после с настъргана ябълка вътре в тез 2 лъжички.
Какви са тез количества ядене, за които споделят по горе мамите?
Защо е нужно да се тъпче бебенце на 7 месеца с такива количества след като е на кърма??? В тази скъпоценна течност има всичко необходимо и полезно за нормалното му развитие.
До първата година /до няколко дена/ не съм замествала хранене. Само пробвахме с някои каши, настъргана ябълка и пюрета по няколко лъжички, които не мога да изчисля в грамове. Също и от нашата храна по минидози за запознаване с вкусовете по скоро, ане за основно хранене. Основното е КЪРМАТА.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
На 7м беше само на кърма, на 8м я захраних със зеленчукови пюрета, сега е на 9м  и пак е само на кърма + 90гр зеленчуково пюре на обед и 90гр плодово пюре след обед между храненията така колкото да свикне да си отваря устата.
Днес и дадох троха хляб, беше възмутена от мен, разрева се, изплю я и ме навика, другия месец като забрави пак ще и дам.
Води се по детето, стига си слушала кой как е захранил, всяко дете си е индивидуално все пак.  Grinning

# 12
  • гр Габрово
  • Мнения: 54
Моето бебе почти не е сукало . Беше на месец и половина когато ми спря кармата .С първото ми дете пак беше така . Нямаха късмет милите да ги кърмя.

# 13
  • Мнения: 6 708
Ние сме точно на 7 месеца и менюто е:
сутрин и през нощта кърма
към 10.00 АМ/плодово пюре
13.00 месно пюре (пиле) през ден, през ден зеленчуково пюре
16.00 каша/плодово пюре/настърган плод - ябълка, круша
20.00 кърмене

Скоро мисля да дам и друго месо освен пилето.

# 14
  • София
  • Мнения: 40
На 7 месеца моят малък юнак беше само на кърма. Тъкмо се замислях за захранване с 1-2 лъжички каша и после с настъргана ябълка вътре в тез 2 лъжички.
Какви са тез количества ядене, за които споделят по горе мамите?
Защо е нужно да се тъпче бебенце на 7 месеца с такива количества след като е на кърма??? В тази скъпоценна течност има всичко необходимо и полезно за нормалното му развитие.
До първата година /до няколко дена/ не съм замествала хранене. Само пробвахме с някои каши, настъргана ябълка и пюрета по няколко лъжички, които не мога да изчисля в грамове. Също и от нашата храна по минидози за запознаване с вкусовете по скоро, ане за основно хранене. Основното е КЪРМАТА.

А сега какво яде малкият ти син. Питам защото тези дни започнах с педагогическо захранване на бебето.  Давам й микродози от това, което ям аз.  Засега основно плюе и се дави... Mr. Green Не смятам да давам пюрета. Имам мн. лош опит с голямата ми дъщеря- пасиране до 4-ри годишна възраст, а също давене и повръщане, ако има нещо по-твърдичко.

Общи условия

Активация на акаунт