На какво да вярвам?

  • 1 059
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте мамчета по душа,
с две думи ситуацията е следната: отивам на лекар на 10-ти ден от цикъла. Лекарката ми казва за моя голяма изненада че ову-то ми вече е минало... Shocked...3 дни по-късно усещам силна болка в левия яйчник, както понякога при пукане на фоликул. Вечерта правя тест за овулация, просто ей така (случайно имах един останал от предишния месец)....и какво мислите - положителен. Не знам какво да си мисля. Къде е грешката? Може ли прегледа да е сбъркал? Или теста е грешен? Може ли да имам някакъв проблем? Какво мислите?

# 1
  • Мнения: 3 453
 newsm78 Как протече прегледа? Лекарката как точно определи, че овулацията е минала?
Тестовата черта на теста еднакво наситена ли беше с контролната, по-ярка или по-бледа?

# 2
вярвай на себе си,на усещането и на теста.

# 3
  • Мнения: 37
Hope, прегледът протече с вагинален видеозон. Доки ми каза че матката изглежда като след ову. Видя и някаква течност. Замери ми фоликул 1,25 - каза че той се бил спукал. Не знам ....какво се случва с фоликулите след спукване...колко големи остават след това? А после и този тест 3 дни по-късно...с две еднакво наситени черти.... Confused
Звездна мама,
аз съм пристрастна, иска ми се да вярвам на теста, щото когато бях при доки и в дните преди това татито го нямаше....и затова моля вас да споделите опита си...

# 4
  • Мнения: 1 335
Ако татито е там сега, мятай му се и хич не го мисли ...
Що се отнася до това на кое да вярваш, аз бих пресметнала колко е дължината на цикъла, възможно ли е ову да е преди 10-ти ден, каква беше контролната линийка на теста за ову и т. н. Успех!

# 5
  • Мнения: 37
Колкото и да пресмятам дължината на цикъла....не знам какво да мисля. Откакто бебеправим цикълът ми си прави каквото поиска. Преди беше като часовник - точно, ама точно 26 дни. При първия месец бебеправене - закъснение 6 дни...направо ме побърка, бях почти сигурна че е станало. После пропуснахме месец заради едно лечение - и пак часовник. След това продължихме с бебеправенето и - овулация на 18 вместо на 12 ден......сега пък тази чуденка с доки и тестовете. Как да правя изводи??? Луда работа!

# 6
  • Мнения: 160
Вилито, пожелавам ти ову да е била, когато теста е изказал мнението си  Laughing На твоя място бих повярвала на теста и най-вече на предчувствието си. Все пак затова сме жени. И тази вечер  luvbed

# 7
  • Мнения: 37
Мерси мила Жени,
мен ако питаш силно стискам палци теста да е верен...и не само, защото това не е достатъчно...  Praynig....ама с всеки изминал ден все повече си мисля че докито не е сбъркала. Иначе откакто направих теста с татито бебеправихме 3 поредни дни. Обаче не мисля че нещо е станало. Днес нещо имах дискомфорт като при лелка...даже мислех че ще ме навести, ама още я няма. Вече мисля за следващото ову... Sad....Никога преди не съм предполагала, че бебетата ставали толкова трудно. Ама нали това си е най-голямото чудо в живота....а чудесата стават трудно...нали затова са чудеса...

# 8
  • Мнения: 160
Скъпа, Вилито,
Ако знаеш аз вече колко много теста за овулация съм направила... толкова, че започвам да си мисля, че никога не дават положителен резултат. Това, че се е случило при теб е прекрасно и на твое място бих се радвала, че овулация е имало 100%, независимо как е установена. Мисля, че съдбата си знае работата. Важното е позитивността и вярата. Няма за какво да се отчайваш. Стискам палци с две ръце мечтата ти да се сбъдне много скоро! - с двете ръце  newsm44

# 9
  • Мнения: 37
Жени, абсолютно си права....ще видим какво ще стане...аз по принцип не съм от хората,които се отчават...Просто много ме изуми ситуацията. Дано скоро чудото да се случи на всяка от нас!!!  newsm17

# 10
  • Мнения: 718
По принцип  нивото на ЛХ ( което регистрира тестът за ову при 2 еднакво наситени черти) е най-високо преди самата ову, т.е тестът регистрира че след 24-48 ще настъпи ову, което ми говори че при теб няма как да е отминала а да имаш положителен тест, пик на хормона. В сравнение с тестовете за ову, обаче прегледът на ехограф е несъмнено по-достоверен. Така че  на следващото ову можеш да поискаш второ мнение от друг специалист, защото за жалост докторите бъркат, с мен доста се объркаха като ми казаха киста, а то се оказа бременност. Често грешките се дължат не на тяхната некомпетентност, а на остарели ехографи. Аз оттогава винаги съм ЗА искане на второ мнение дори при най-малкото съмнение. Желая ти много успех и скоро да се похвалиш с EFP

# 11
  • Мнения: 58
Не знам какво да ти кажа дали докторката е сгрешила или теста!Но от моя опит бих те посъветвала да не се вглеждаш толкова в това днес ли ти е овулацията или не!Сперматозоидите могат да живеят в тръбите ти и 3дни!Аз докато си следях БТ,правех тестове,и се замислях кога е най добре да наблягам на секса! нищо не ставаше и само се тормозех още повече!А това продължи 1г и 6мВ момента в който престанах да ги правя всичките тези неща след един месец двете черти ме зарадваха!А и моя цикал след като започнахме бебеправенето стана много нередовен!Имала съм и закъснение от 7дни!Стискам ти палци и ти скоро да се зарадваш на  EFP

# 12
  • Мнения: 37
Гадната лелка дойде! Cry Това е милички...навести ме и този месец. И най-лошото е че не разбрах кое е било вярно - думите на доки или теста - защото 2 дни ми прокапваше по няколко капки и чак тогава връхлетя с пълна сила. Ако смятам прокапването - значи доки е била права. Ако смятам истинското идване - значи теста е бил прав. Обърквация. Каквото и да говорим, факт е че и този месец не е било нашето бебче наред.  Sad...Наревах се едно хубаво още първия ден като прокапа, ама после....какво нещо е надеждата - два дни се надявах и се молих ако има поне мъничка, ама много мъничка вероятност, да ми се размине. Е....не ми се размина. Успешна седмица на всички!....и докато лелката седи при мен няколко дни, няма да я пускам при никой друг...а вие дерзайте! Късмет на всички и чао от мен засега!

Общи условия

Активация на акаунт