Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 34 отговора

рових рових и намерих доста за сливите, но не намерих как да приготвя сини сушени сливи. Дайте идеи че май моето въображение ме изоставя вече. След кой месец може да се предложат?
Цитирай

София

Според мен може в самото начало на захранването, поне аз съм давала на сина ми готови пюрета от сушени сини сливи и не е имал никакви проблеми. Не съм правила домашно пюре, но предполагам технологията е като, както правиш ошав. Вариш, махаш обаче костилките. Измислям си, но предполагам можеш да направиш с овесени ядки, с грис, с адаптирано мляко, да пасираш. Не знам, импровизирам.
Цитирай

София

Всъщност, помислих и реших, че вариантите, които предложих са силно разхлабителни Laughing. По-добре с нещо стабилизиращо стомаха-оризово брашно, царевично нишесте..
Цитирай

София

Аз ги накисвам предварително заедно със сушени кайсии и след това ги варя,пасирам и пюрето е готово  Laughing
Цитирай

Аз ги накисвам предварително заедно със сушени кайсии и след това ги варя,пасирам и пюрето е готово  Laughing
Peace
Цитирай

София

Аз имам домашни сушени сливи,праскови и ябълки та след като ги сваря и пасирам добавял ли и от водата в която са вряли newsm78
Цитирай

гр. Пловдив

А може ли да се комбинира с пресен плод- не толкова разхлабващ или щом е сушен плод трябва да е с друг такъв?  Thinking
Цитирай

София

А може ли да се комбинира с пресен плод- не толкова разхлабващ или щом е сушен плод трябва да е с друг такъв?  Thinking

Не мисля, че има проблем да се комбинира с пресен плод.
Цитирай

София

Аз имам домашни сушени сливи,праскови и ябълки та след като ги сваря и пасирам добавял ли и от водата в която са вряли newsm78

Когато ги пасирам слагам от водата, в която са врели. Иначе става като мармалад - да го режеш  Mr. Green
Цитирай

София

Значи може да пригорвям пюре от тях Thinking
Цитирай

Русе

Не само,че можеш,а и става страхотно  chefЛично аз го предпочитах пред купените пюрета..
Цитирай

София

Не само,че можеш,а и става страхотно  chefЛично аз го предпочитах пред купените пюрета..
СЛивата след като се свари бели ли се  newsm78
Цитирай

София

СЛивата след като се свари бели ли се  newsm78

Аз не я беля, а и не мисля че е възможно  Mr. Green
Цитирай

София

Аз да питам  Mr. Green
Цитирай

тези сливи,които аз взех са като сурови/смисъл не много твърди и не са костилка и люспа/ и стават и така за ядене,също му ги приготвям варени/не ги беля/ с грис или нишесте,когато нямам пресен плод и куп още вариации.
аз сложих скоро от сушените сини сливи в кекса за малчо/на 1г/,който се прави без яйца и с кисело мляко,но за жалост стана толкова хубав,че той само го пробва веднъж
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 34 отговора