Мустачкитее...

  • 40 318
  • 220
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 542
Искам да попитам тези,които използват готовите лентички: Не ви ли се получават малки червенички(понякога и гнойни) пъпчици след като ги дръпнете с колата?
Ако ти се появяват пъпчици, хубаво е след епилация да си дезинфектираш кожата. Една пудричка Сулфатиацол ще ти свърши чудесва работа. Това важи не само за лицето, ами за всички части на тялото, които епилираш.

# 46
  • Мнения: 3 312
от каде се купува тази пудричка и колко струва  newsm78

# 47
  • Мнения: 18 542
Всяка аптека. Не помня колко струва - най-много около левче.

# 48
  • Мнения: 120
Мен много ме е страх от това дърпане с кола маска през 2 седмици какво ще стане с кожата след няколко години.Със сигурност лятото ще пигментира и затова мисля да ги махам само с епилация,но по-скоро ме притеснява да не се набръчкам като някоя баба та после и ботокс да не помогне #Crazy newsm78

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
.. Та ако мога да Ви помоля да не ме пращате на козметик, защото нямам нито времето, нито средствата да хайманосвам наляво и надясно   33uu

Ако ги изсветлиш, след време сама ще намериш време и средства да отидеш на козметик!
Евтин вариант - пинцета или ленти.

# 50
  • Мнения: 446
първо ги махаш с лента или крем депилатор и след туй старателно с пинсетка,веднъж на няколко дена,аз така направих преди няколко години и след това постепенно ми и намаляха  Peace

# 51
  • Мнения: 35
Ходих на лазерна епилация за мустачките на първа процедура и ще се наложи между процедурите да ползвам някакъв крем-депилатоар.Може ли да ми кажете някаква марка,от която сте доволни(козметичкат ми препоръча "Вийт"),защото се страхувам да не ми се получи изсветляване над устната(някъде във форума четох за подобен резултат поради отстранен слой мъртви клетки).Благодаря ви.

# 52
  • Мнения: 2 926
Мустачките махам само на кола маска.
Лентите според мен са жив боклук.
А за жени с изрусени мустаци-просто нямам думи  Sick

# 53
  • София
  • Мнения: 2 418
И аз бях "южен тип"    smile3532

 Махнах ги при козметичката ми с игла с ток - преди 7 години изчезнаха и оттогава не са се появявали. Остана само дребенмъх, защото той не можа де се маха с иглата - ходя на два-три месеца да го махаме с пинсета с ток - постепенно намалява)

Ако някой иска телефон - на лични)

# 54
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
С лентички най-добре и не е болезнено - лепиш, чакаш малко и рязко дърпаш - хоп вече ги няма! Peace Взех от магазина едни Taky, вършат работа! Аз от години съм свикнала с пинсетата и постоянно скубя като видя дори само че се е показало, вече съм претръпнала към леееко неприятното усещане, защото все пак там кожата е чувствителна. Колежката не знам лятото какво си беше намазала, защото тя има доста големички и доста време я чакахме да си ги махне докато се усети, та дойде един ден и над устната беше зачервена, ама много и личеше и бяха избили пъпки - изринала се, вероятно е ходила на козметик и това беше последицата от колата маска, все пак кожата на лицето е доста финна.....Не ти препоръчвам да се мажеш там с кола..... Naughty
Успех! Grinning

# 55
  • Мнения: 180
да се изкажа и аз по темата...
първо трябва да спомена, че кожата ми е много-ама-много чуствителна
за мъхчето над устната ходя на кола при козметик - не отнема и 1 минута, косъмчетата се махат много ефикасно, ефект има за 1 месец - при мен поне, никакъв намек за зачервена или раздразнена кожа няма.
Ходила съм на фотоепилация на космите под мишниците, като трябва да уточня, че там космите нито са ми много, нито са дебели. Първо, че наистина е скъпо - поне тогава беше. Второ, че боли - имало различни степени на лазер, но било по-хубаво да издържа на по-слината степен (която е и по-болезнена), ама да станело по-ефикасно. Трето, че са ми казали, че за да се махнат на едно 90%, ще трябва да отида 3 пъти, през 1 месец ли беше - не си спомням вече. Е, аз направих 2 процедури от 3-те препоръчани, и се отказах, но! оттогава растат много по-малко, много по-тънки са, и, как да кажа, много по-слабички, като че ли.. Предполагам, че понеже процедурата цели да "убие" корените на косъмчетата, та затова са ми станали "закрепени" по-слабо.... Може да звучи смешно, ама аз така си го обяснявам  Laughing  Оттогава ги махам с епилатор - а преди това ме болеше прекалено много с епилатор.
За метода с конец съм чувала - между другото, трябва да пробвам...
Ама за това мнение:
Точно това, че са тънки и светли означава, че с фотоепилация и за 10 процедури няма да се махнат! Преди 2 дни бяхна консултация за IPL2-епилация където хората поне бяха честни и ми казаха, че няма смисъл да си давам парите за отстраняване на мустачки по този начин. Просто няма да подейства, защото от този метод се влияят тъмни и дебели косми като под мишниците например.  Confused
мисля, че е направо абсурдно и че е точно обратното - то няма логика просто - колкото са по-тънки космите, толкова по-лесно се махат!

# 56
Аз съм фенка на фотоепилацията. Имам хормонални проблеми и изискваше много посещения, но ефекта беше страхотен. За съжаление е противопоказана по време на бременността, но общо взето резултата се задържа около 1 година. Сега кърмя вече 6ти месец и не съм ходила още на фото. Вече мустачките взеха да ме дразнят и без угризения ползвам изрусителня на Личия- предназначен е за зони на лицето. Доста съм доволна съм от резултата, но все пак чакам да спра  кърменето за да си тръгна пак на фотоепилация. Освен в аптеки го има и в магазинчета за козметика.

# 57
  • Мнения: 1 259
първо ги махаш с лента или крем депилатор и след туй старателно с пинсетка,веднъж на няколко дена,аз така направих преди няколко години и след това постепенно ми и намаляха  Peace
Peace
Не съм имала голям проблем,но само веднъж ползвах лентичка и от тогава само с пинсета си ги поддържам от време на време!

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 378
...Аз лично за премахване на космите над горната устна ползвам ленти за лице на Strep - има ги във всяка парфюмерия и в големите супермаркети. Отнема ми 2 минути веднъж на 2 седмици...

Аз също! Лесно и удобно. Peace

# 59
  • Мнения: 526
Из да се разпиша  Laughing Моите мустачки доскоро ги махах с депилатоар, но нещо взе да ми гори по кожата. Но сега използвам (май като повечео момичета) лентичките . Иначе ако не ги махам, се чувстам като сом  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт