Ей, лицемерки, да побъбрим за мечтите!

  • 5 131
  • 122
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 750
Добре, де! Само аз ли не искам детето ми да стане шофьор на такси или зидар (не от ония, за обикновен строител говоря)? Не ще ви пука, ако днешното бебе дотърчи някой ден след 20-тина години и изчурулика: "Мамо, мамо, приеха ме за санитарка в обща реанимация на Пирогов!"

Брех, достигнали сте съвършенството вий...
Къде писах,че искам децата ми да са шофьори или зидари бе муцка! Mr. Green
Едва ли ще имат амбицията да са шпакаловчици(май тъй се пишеше)....но каквито и амбиции да има ще ги подкрепям.
Няма аз да им избирам посоката по която искат да вървят!Но,ще им помагам в онази посока която сами ще изберат!
Няма аз да съм техния пътеводител!Нека сами да си чупят глават!
Ето например преди три месеца щерка ми реши че ще става художествена гимнастичка!ОК!Записах я!Как да и кажа''Имаш мамо визия за този спорт....ма пусто като не си пластична!''....Оставих я сама да реши!Три месеца по-късно дойде при мен и ми каза,че това не е нейния спорт и че се отказва!Да....тайно съм си мечтала как ще ходя на нейни състзания,как печели купа след купа....медали....Ама нъцки,не и моето дете!Когато беше на 2-3 год исках да е балерина или гимнастичка.Простичка мечта...ама това исках за нея!Исках да бъде на сцена....''Лебедово езеро'' едно друго....Ама какво да направя,акто това не е за моето дете,да я бия по врата йок прави шпагат и стой на палци ли!Сега каза,че иска да става ветиринарен лекар!Ще я оставя и тая мечта да преживее.Па мое и да стане,знае ли човек! ThinkingИ какво,после няма се срамувам,че детето ми лекува котките.....нищо,че съм искала да играе на сцена....Пак казвам,те избират....аз помагам! Peace
Важното е те да са щастливи в своя избор....ако ще и той да е учител по физическо възпитание!
Не искам да живея техния живот.......нека сами да си го изживеят!Аз си имам мой!

# 31
  • Мнения: 765
.....Засега мисля да я пратя в чужбина още след 7-ми клас, обаче знам ли какъв акъл ще ми дойде дотогава. .....

Живот и здраве да доживеем, да видим, как ще се разделиш с детето тогава. Освен, ако не тръгнеш с нея.
...
Точно за това не смея да бъда категорична отсега. Обаче ако финансовото състояние ми го позволява, мисля че ще е добър вариант. И без това през пубертета повечето деца искат самостоятелност- кацни на летище Кенеди сам на 13 и се оправяй с изтрещели лелички в колежа- ето ти самостоятелност- ще  дава мило и драго да е при мама  Grinning.
Всичко е хипотетично обаче, за съжаление.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Амбициозна съм, но умерено. Виж съпружето е друга бира. Както беше казал някой буквално се налага да спасявам каката от него.  Mr. Green Признавам си без бой, не бих ги оставила да се мотаят и да избират съвсем сами, всичко си има граници и мое задължение е да ги чертая. Аз насочвам генерално, фините настройки от тях.

ivonska: не ти трябва пилот, повярвай ми! Само изглежда с романтично.  Peace

# 33
  • Мнения: 3 034
умерен амбициоз съм аз.

 записах я на балет, ама защото ортопедите от Горна баня казаха, че трябва да стъпва много на пръсти, за да си оправи плоскостъпието.
 и ей на - детето ме врънка вече няколко месеца да я запиша да пее в хор, но аз се мотая. и пиано иска - имало в детската градина, но баща й  все забравя да плати таксата и не я взимат.

та, иначе амбициозни сме.  поне хвана молива на прощъпулника и оттогава не го е пускала. Mr. Green

# 34
  • Мнения: 1 113
Добре, де! Само аз ли не искам детето ми да стане шофьор на такси или зидар (не от ония, за обикновен строител говоря)? Не ще ви пука, ако днешното бебе дотърчи някой ден след 20-тина години и изчурулика: "Мамо, мамо, приеха ме за санитарка в обща реанимация на Пирогов!"

Брех, достигнали сте съвършенството вий...
Не си само ти, аз съм същата. Не ща да е санитарка, не ща и магазинерка да е. А напоследък съм много притеснена - изявява желание да станела сервитьорка. Все й подхвърлям, че не може толкова потенциал да се затрие докато разнася чаши и чинии, ама на - детето си държи на неговото.
За бъдещия зет пък какво да кажа, вече го е избрала и все повтаря "Ние с Цецко ще се оженим!". Аз обяснявам, че докато стане достатъчно голяма за женене ще има още много кандинати и че с Цецко са само приятели. Да, ама днес като отидох в градината да снимам тържеството и децата станаха да я поздравят и да й пожелаят нещо. Едно вика "пожелавам ти да станеш учителка", друго - лекарка и т.н. докато дойде ред на Цецко. Той каза "пожелавам ти да ми станеш жена"  и тя победоносно изви глава към мен с поглед, който сякаш ми казваше "Видя ли?!"  Rolling Eyes
Та тъй, амбиции големи имам аз, ама освен лекинко на я насочвам не виждам какво друго ще мога да направя. Ей така уж само за да спортува я записах балет, но като я гледам през стъклото на тренировъчната зала все по-често си се представям, че я гледам по ТВ-то.
Добре че е мъжът ми да ме приземява на земята отвреме-навреме.

Ивонска, багодаря за това, че сподели празника ми!   Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 674
 Засега нямам определени амбиции, просто искам да е едно щастливо дете! Heart Eyes
 Като порасне още мъничко, се надявам да не си забравя думите и да не я принуждавам да прави и учи нещо, което не иска, а да се съобразя  с нейните желания! (което не значи, че няма да ходи на английски и танци Mr. Green)

# 36
  • Мнения: 516
Синът ми ще стане президент, разбира се.

# 37
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
О, след като Флор вече се изказа:
Малката ми дъщеря ще е Първа дама.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 099
Синът ми ще стане президент, разбира се.

След като моят изкара двата си мандата и се разведе с дъщерята на ДеВ!  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 516
Ивонски, не забравяй, че моят е с преднина в годините. Шоши може би ще е достойният заместник. Mr. Green

# 40
  • Мнения: 281
Президент, та президент...
Вицепрезидент лошо ли е?

# 41
  • Мнения: 6 029
Искам да имат работа, която харесват, достатъчно пари и да са здрави. Не за друго, ми поне като одъртея да ми е спокойно.  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 660
Амбициозна съм и аз ,шот съм си един нарцис(прикрит)  Mr. Green
Сега сериозно,ами искам да стане такъв какъвто той пожелае,да му носи удовлетворение всичко което прави... Макар,че си мисля,че е доста контактно дете засега поне,обича компанията на много хора.Харесва  да му  се възхищават,да му се обръща внимание,като на един лъв,какъвто е Simple Smile))
Може пък да излезе някой актьор от него сполучлив и да го гледам в Холивуд след време хехеххе  Mr. Green

Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 16:32 от Лимонка Киселинкова

# 43
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не се меся в избора им! зная,4е не трябва да се налагам, аз съм с ли4ен опит от нереализирана моя ме4та и призвание! затова колкото и да искам да станат  лекари, поне един от тримата, няма как да стане,ако те не искат! а те не искат засега! да видим какво ще стане тази година с първия! подкрепям го да у4и, но усилията са си негови, не мога да наливам и да изисквам пове4е от колкото е готов да даде!

# 44
  • Мнения: 4 733
 Имам си собствени представи за бъдещето , но не я "натискам" и тя да мисли в тази посока. Детето постоянно се лута между мечтата за ветеринарен лекар и пластичен хирург. Мен ако, пита конете и кравите нека си чакат друг да ги оправя.

Общи условия

Активация на акаунт