Ей, лицемерки, да побъбрим за мечтите!

  • 5 115
  • 122
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 099
Ето аз, като един амбЕциозен нарцис, умрях от яд, че синът ми подмина с пренебрежение един сребрист изтребител на прощъпулника. Мечтая си той да стане пилот.
Как човек се отлепя от мечти и амбиции? Вие кроите ли такива коварни планове за горките си деца?

# 1
  • Мнения: 3 447
Толкова съм неамбЕциозна, че и прощъпулник не направих  Laughing
Сериозно, понеже съм първо дете и съм понесла всички негативи на родителската амбициозност, съм се зарекла да гледам Киро, все едно ми е второ дете. Т.е. да го оставя да диша. И само да насърчавам.

# 2
  • Мнения: 1 992
Хич не съм от амбициозните майки, искам тя да си избере пътя.

# 3
  • Мнения: 2 161
Аз моите деца така ги нареждам в мечтите си,че не знам дали ще им стигне един живот да ме удовлетворят.Когато моята дъщеря грабна един мобилен телефон на прощъпулника,веднага реших,че тя ще бъде най-малко следващият собственик на Мтел.Най-често си представям голямата си дъщеря като влиятелен дипломат,а малката я виждам на сцена и всички хора я аплодират на крака.И естествено тези хора носят диаманти и кожи.Дори пъпчетата съм им хвърлила на места,които ми е неудобно да споделя.Ще ме помислите за много амбициозна.Само за мъжете в живота им не мечтая,защото така и не случих на достойна мечта.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 359
Аз, като един амбициозен нарцис, се размазах, когато дъщеря ми на прощъпулника подмина с пренебрежение всички инструменти и прочие професионални предмети и грабна един ключ в едната ръка и дебелия потфейл на баба си в другата.
Още разсъждавам по въпроса дали ако нямаше я яхтичка, я самолетче, детето не би проявило още здрав разум....

Това в рамките на шегата, донякъде, иначе баща и мечтае, че ще бъде зъбарка, но детето си има собствено виждане за нещата.
Пожелавам си да мога да я подкрепя. но това изобщо не означава, че няма да дам някои насоки, така да се каже.

# 5
  • Мнения: 1 072
Моята роля в семейството е, да спасявам горкото дете от амбициите на баща му.  bowuu

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
Аз съм майка на бъдеща овчарка омъжена за принц и яздеща бял кон. Докато язди , принцът ще завръща овцете.
С такава дъщеря ,не се налага да съм амбициозна майка.

Сега сериозно - не, не съм амбициозна.Старая се да мога да им дам добра основа, а те  да решат какво да направят с живота си. Подкрепа, поискан съвет - естествено. Засега са малки.
Мечтая да бъдат щастливи.

Дона, моят първороден също е Кирил.

# 7
  • Мнения: 161
Ами искам като поотрасне малко да я запиша на танци, надявам се че ще й хареса. Но за след 20 години не го мисля, каквото тя си избере.

# 8
  • Мнения: 2 070
Нямам амбиции, моите родители също не са имали за мен. Доволни са милите, че имам висше, нали те нямат. Което е жалко, аз пък бих искала да са ме понатиснали малко повечко. Моето дете е много умно, от сега виждам, че и се отдават и танците и е доста артистична, почти чете, езиците ще и вървят, но аз едва ли ще направя кой знае какво по въпроса. Освен това е зодия близнаци, предполагам ще се увлича по разни неща и после ще и омръзват...Така че няма да се втелявам. Ще я подкрепям и водя по курсове, ако желае, хор или танци и т.н., но само ако тя иска. Надявам се баща и да я запали повече по математиката и точните науки, природните и да я амбицира малко в материална гледна точка.
Ако я понатисна лекичко за нещо то ще е език да учи...

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Имам се за умерено амбициозна. Родителите ми не са ме натискали, пък и аз станах човек. Ще гледам да се придържам към това.

# 10
  • Мнения: 183
Моето дете ще завърши някоя езикова гимназия и ще влезе да учи медицина или фармация.Докато е студентка, ще роди две деца.Изчислила съм, че ако учи някоя от тези специалности, няма да има време да си гледа децата и ще ги докопам аз!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 783
Ел, откажи се от медицината, че цял живот ти ще ги гледаш  Mr. Green

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
ДеЩо, за близнаците си права - Деница залюбва и разлюбва танците, пеенето, рисуването, английския. Удивително постоянство проявява само по отношение на математиката. Е, това ме докарва до ужас Shocked

# 13
  • Мнения: 1 079
В сегашно време съм се амбицирала да им осигуря живот - извън София .Някъде край черноморието ще е .

# 14
  • Мнения: 2 196
... понеже съм първо дете и съм понесла всички негативи на родителската амбициозност....
По същата причина гледам да не се отнасям в амбициите.
Като и гледам влеченията обаче,ще стане или хирург или масов убиец.
При всички случаи се надявам да е щастлива.

Общи условия

Активация на акаунт