Как избрахте дивана си?

  • 1 959
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 107
Здравейте!
Имам едно затруднение и се надявам да ми помогнете със съвет. Не мога избера какъв цвят да е диванът в дневната ни и се чудя какви критерии ползвахте като избрахте какъв цвят да е? На мен лично ми харесват много светлите дивани, но за съжаление по разбираеми причини трябва да се въздържа  от тези цветове Grinning Иначе в стаята повечето мебели са бели, подът в с цвят на светъл дъб и ми се иска останалите незакупени мебели да ги съобразя с дивана (все пак е основна мебел в една дневна)
Предварително благодаря за споделения опит   bouquet

# 1
  • Мнения: 8 999
Най-важният критерий за мен беше да бъде с възглавници - на седалището и на облегалките, задължително на цип, със сваляща се дамаска. Сега обмислям да си ушия още един комплект калъфи,  за да имам за смяна, а и за разнообразие.

# 2
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Най-важният критерий за мен беше да бъде с възглавници - на седалището и на облегалките, задължително на цип, със сваляща се дамаска. Сега обмислям да си ушия още един комплект калъфи,  за да имам за смяна, а и за разнообразие.

Това беше и моят критерии и намерих такъв диван и съответно вече не ме интересуваше цвета, тъй като поръчах два комплекта калъфи, които нямат нищо общо цветово. Единият ми комплект е чисто лилав, а другият е 4 цвята зелени тънки райета.

# 3
  • Мнения: 3 576
Първо гледах да е кожен - за да го чистя лесно, второ да е ъглов задължително с пуф към него, а цвета дойде от самосебе си - видях го в магазина и го харесах, а и се връзваше на интериора ни.

# 4
  • Мнения: 2 891
Това, с двата комплекта калъфи ми се струва чудесна идея.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Гледах да е евтин и да може да се спи удобно на него.

# 6
  • Мнения: 648
   Искахме да е с лежанка, да е удобен и практичен и за спане и механизма му да е здрав Mr. Green Да му се свалят калъфите и да  е свеж, при избора на дамаска ни консултираха да не е прекалено тъмен, защото иначе се губел ефекта Crazy
На помощ винаги е интуицията ми, най- важно е да си го избереш с желание, без никакви компромиси с твоите желания и изисквания Peace
Успех!

# 7
  • Мнения: 1 107
Охо, това за сменяемите калъфки изобщо не го предвидила в критериите...и без това изборът не е голям съвсем се омотах Simple Smile Май ще трябва наистина да действам по-импулсивно и каквото стане - все пак е просто един диван, нали?Simple Smile))

# 8
  • Мнения: 2 309
Избрахме го по цвета - много светло зелено, резеда май се казваше. Хареса ми и като дизайн - ъглов с лежанка. Калъфите се свалят и се перат. Сега съжалявам малко за избора на материя - стана леко на топченца и се поотпусна, а и за това, че не ни стигнаха тогава парите да монтират и разтягащ се механизъм.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Гледахме го само по цвят и размери. Сбъркахме, че е кожа.

# 10
  • софия
  • Мнения: 25 371
Исках да е мръсно оранжево. Той е цветното петно (заедно с кухненския бокс, който също е оранжев - стените). Иначе не бях чела тук какво е най-добре като материал за възглавниците и сега съжалявам, защото на нищо не прилича.

# 11
  • Мнения: 198
Ние поръчахме дивана в някаква фирма-нещо подобно на Велга, не си спомням точно. Дамаската ни е пасифик-в тази фирма можеш всичко да си избираш-дамаска,цветове,механизми........Исках да е в червено,но да не е много натоварващо и натрпчиво. Чакахме около 2месеца,но си заслужаваше/утре ще пусна снимки/-огромен,красив и фунционален-735лв Laughing

# 12
  • Мнения: 1 107
Иначе не бях чела тук какво е най-добре като материал за възглавниците и сега съжалявам, защото на нищо не прилича.
А какъв е този материал за възглавниците?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Гледах да е евтин и да може да се спи удобно на него.

И ние така го избирахме Laughing Бързахме да се нанесем и просто ни трябваше нещо, на което да спим и да изглежда симпатично, а парите бяха на привършване Whistling

# 14
  • Мнения: 1 107
В моя случай няма да се спи на дивана(е, в краен случай някой гост може и да се наложи да пренощува  там Wink). Обаче лошото е, че в магазините има само един или два модела и най-често харесвам нещо, което го няма и не мога да го пробвам....малко като да си купя обувки, без да съм ги премерила  newsm78.....

Общи условия

Активация на акаунт