Колко време след като се роди детето може да пътува в чужбина?

  • 8 582
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Има ли някой информация или в кой закон бих могла да потърся?

# 1
  • Мнения: 1 526
Мисля, че това зависи от здравословното състояние на новороденото, а не от закони. Поне аз не съм чувала за закон, който да регламентира такова нещо. Трябва просто да му се направи паспорт.
А иначе майката сама би трябвало да прецени колко тежко е пътуването и как би го понесло детето.
Племенника ми пътува, когато беше на около месец и половина.

# 2
  • Мнения: 1 761
Няма закон,който да ограничава възрастовата граница при пътуване.Единствено някои компании отказват да качват на борда бременни след 7 месец,понеже дете,родено на борда на самолет или кораб има право на гражданство така,както ако е родено на Земята в страната,чийто самолет/кораб се има предвид.

# 3
  • Мнения: 3 423
Като проима паспорт, тогава.

# 4
  • Мнения: 195
няма такъв закон. родителите преценяват като е добре да се допитат и до ппедиатъра. ние пътувахме на 2м и половина но съм чувала че някои пътуват и към края на първи месец.

# 5
здражейте,бих искала да попитам дали на бебето му е нужен паспорт или само пасаван,тайкато мислим да патуваме до бг,а детето нсе роди лондон

# 6
  • Мнения: 515
crasi, във вашият случай ще се приберете с пасаван и в България си му направете паспорт (татко предположих е българин)

# 7
  • Мнения: 3 880
Анета, преди време бях чела, че първите 7 дни не били за препоръчване за летене, след това нямало проблем, но ти едва ли от родилното легло ще се запътиш веднага към самолета, а и докато изкарате паспорт на малкото.....
Лек полет

понеже дете,родено на борда на самолет или кораб има право на гражданство така,както ако е родено на Земята в страната,чийто самолет/кораб се има предвид.
Не това е причината да не искат да качват напреднало-бременни жени в самолет, а защото не им се изражда във въздуха- хем риск, хем стрес, пък и не им е това работата. А това че детето имало право на гражданство newsm78 в повечето държави няма такова право. Например ако дете се роди в немски самолет никой няма да му предложи немско гражданство просто ей така Wink Peace

# 8
  • Мнения: 1 294
понеже дете,родено на борда на самолет или кораб има право на гражданство така,както ако е родено на Земята в страната,чийто самолет/кораб се има предвид.
Цитат
Не това е причината да не искат да качват напреднало-бременни жени в самолет, а защото не им се изражда във въздуха- хем риск, хем стрес, пък и не им е това работата. А това че детето имало право на гражданство newsm78 в повечето държави няма такова право. Например ако дете се роди в немски самолет никой няма да му предложи немско гражданство просто ей така Wink Peace
Мда и аз точно това си мислех. Имаше преди години подобни права, за деца родени случайно някъде из Европа да получават гражданство, ама мисля че промениха тези закони от как се обърна на сметкаджийство.

# 9
  • Мнения: 224
Има ли някой информация или в кой закон бих могла да потърся?
синът ми беше на 20 дни когато тръгнах за БГ

# 10
  • Мнения: 2 825
Няма закони за това, всичко зависи от детето и родителите  Laughing
Дьщеря ми беше на месец и половина когато навъртя 2000 км с кола (заради тъпия пасаван  Twisted Evil ) и 4000 със самолет  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 7 914
мисля, че няма ограничение Thinking

# 12
  • Мнения: 847
Няма ограни4ение.
Стига детето да има документ за пътуване , паспорт или пасаван..и родителите преценяват кога да пътува то.
Синът ми се ка4и на самолет на 5 месеца ,сега вторият ще го ка4им на 1,5 месец та така... Peace

# 13
  • Мнения: 461
Например ако дете се роди в немски самолет никой няма да му предложи немско гражданство просто ей така Wink Peace

Освен ако Луфтханза не го осинови.

# 14
  • далечно
  • Мнения: 1 029
аз пътувах със сина ми на 2.5 месеца - нямаше паспорт още, а само пасаван. като се прибвахме в Будапеща, тогава му направихме паспорт. Пасаван се прави в посолството.

Общи условия

Активация на акаунт