Идеи за бизнес?

  • 134 521
  • 870
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 384
Много ми се иска да има и такава тема-нещо като предварително проучване или просто дискусия.
Не знам точно в кой форум да пиша,но прецених,че може би е за тук.
Сигурна съм,че на всяка от нас е минавало през ума някаква идея (дори и мечта)за собствен бизнес.
Не притеснявайте-питайте,споделяйте,съветвайте...

Например-имам възможност да стана официален представител на Израелска фирма за козметика с минерали от Мъртво море.
Как мислите-дали ще има интерес,според вас как е най-удачно да се продава...
Все мисли от този сорт.

Аз си мечтая един ден да имам собствен детски център.Много обичам децата и вярвам,че това е моето призвание.

Очаквам с нетърпение вашите отзиви!

# 1
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Може би става въпрос за козметика от рода на  DSM?Те имат представителство в Благоевград и козметиката се разпространява както в магазините ,така и в аптеките........Не е лошо като идея,но най добре е тази козметика да се разпространява в аптечната мрежа,хората имат по голямо доверие да купуват ....., трябва предварително да се запознаеш с условията и разрешителните за такова предлагане на продуктите.

# 2
  • Мнения: 25 400


Например-имам възможност да стана официален представител на Израелска фирма за козметика с минерали от Мъртво море.
Как мислите-дали ще има интерес,според вас как е най-удачно да се продава...
Все мисли от този сорт.


Преди 10-на години доста мои познати (все медицински лица!) бяха дистрибутори на въпросните водорасли (и се опитваха да ги пробутват на пациентите си). Никой от тях не забогатя, даже и не изкара за джобни, единствената файда беше, че тъпчеха близките си с въпросните съмнителни илачи на по-тънки цени. Нещо като дистрибуторите на Орифлейм и Ейвън. Стават такива, за да ползват отстъпките.
Учудвам се, че още има хора, които кълват на тази въдица.  newsm78

ПП Сериозно ли мислиш, че някой е толкова луд, за да сподели бизнес-плановете си?  Shocked

ППП Оооо, сега видях, че не става въпрос за добавки, а за козметика!  Joy

# 3
  • София
  • Мнения: 384



ПП Сериозно ли мислиш, че някой е толкова луд, за да сподели бизнес-плановете си?  Shocked



Може би съм наивна,но ми се искаше просто да споделяме нашите идеи,а не бизнес планове.

# 4
  • Мнения: 25 400
Е, то от идеите се тръгва. Някои хора сума ти пари направиха с това. Хващат балъци с идеи, уж да им помогнат за бизнес-плановете и... Докато балъкът си осигури финансирането на проекта, пазарната ниша отдавна е заета...
Пълно е с хора с пари, които се чудят в какво да ги инвестират, имай го предвид. А, доколкото схващам, теб парите не те бодат особено, нали? Пази се.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 412
На мен много ми се иска да стане някаква приятна темичка, но най-вероятно ще се напълни с критики или неща от рода "цените идеи няма да ги кажа".
В последно време ми се работи с красивите неща в дизайна - наскоро разглеждах дизайнерски килими и доста се впечатлих, после гледах едни красиви ел. ключове, комбинация дърво с метал и др. такива, но не е удачно да се преквалифицирам, дали не е време за една агенция "вживей се в ролята на друг".
Работата с деца е обществено значима, обаче нещо ми се струва много отговорна, но бих подкрепила учителки, които искат да учат децата.
Като по-малка си мечтаех да изобретя обувки за ходене по вода.

Как` Сийка, нека някой си открадне идея, аз ще се постарая да стана първия клиент.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Наскоро в клюкарника пълнички мами се възмущаваха как за тях има кажи речи само лелински дрехи и нищо модерно и секси. Ако не ми предстоеше оттегляне от бизнес света за 2-3 години Mr. Green, бих се възползвала от сламката... Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 4 412
Това с пълничките е интересно, но опитах веднъж да определя потенциалните клиенти, като оглеждах човекопотока на главна улица, ами от миналите за 30 мин, 2-3 да бяха в графа пълнички, които ще носят по-модерни дрехи. Въпреки темите във форума ми се виждат малко реалните клиенти.
Въобще повечето бизнеси, за които се сещам са или много нови или за определен кръг. Това вдига много разходите за реклама и ограмотяване.

# 8
  • Мнения: 2 556
На мен ми отне над 7-8 месеца, докато си измисля бизнес. При това мислех денонощно по въпроса и си блъсках главата над буквално всякакви идеи. Иска ми се да кажа, че накрая с обмисляне и сериозни бизнес планове съм стигнала до това, с което се знаимавам, но не е вярно. Хрумна ми съвсем случайно и се хванах с идеята, че дори и да е слабо, все ще е по-добре от това да съм служител. Не разбирах нищо от това, с което се захващам. Но при мен го имаше момента, че исках на всяка цена да приключа със служителството и бях готова да поема кажи-речи всякакъв риск.

Сега вече имам един куп идеи, които ми идват всеки ден. Надявам се да успея да реализриам повечето от тях. Не се отказвай от мечтите си, особено това с детския център. Имам приятелка, която има частен детски център и той върви супер. Желая ти успех!

Само да добавя, че аз никога не съм си мечтала за собствен бизнес, просто в един момент стигнах до извода, че без собствен бизнес няма как да постигна каквото и да е и затова се насочих натам.

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 13:16 от Tess

# 9
  • София
  • Мнения: 38 117
Моята идея е ясна - това, което работя в момента ми харесва и бих го работила като частен консултант, или може да си отворя моя фирма.

Мисля че това е универсална идея за всички, които си харесват професията.

# 10
  • Мнения: 2 556
Да, най-добре човек да се ориентира към това, което го влече, в което има опит и което разбира, тоест където са силните му страни. И от хобито си можеш да направиш бизнес, стига да имаш мерак.

# 11
  • София
  • Мнения: 384
И още въпроси:

-Получавате ли подкрепа(духовна,материална) ,  от кой най-много?
- колко от нас вече са осъществили част или всичките си идеи? (може би трябва да пусна анкета?),имат собствен бизнес и работят за себе си.

Може би ще ми дойдат и още въпроси. Grinning
Да споделя за себе си-съпругът ми подкрепя безрезервно за всяка моя идея ( даже и глупавите),но аз все още нямам куража да започна нещо свое.Може би такъв ми е характера-нерешителен,само мисля,двоумя се и накрая се отказвам(това го вбесява  Mr. Green Sick)


# 12
  • Мнения: 2 556
Аз пък съм обратното - мисля хаотично, тук там нахвърлям някаква идея, пък накрая се впускам, без да му мисля особено  Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Да споделя за себе си-съпругът ми подкрепя безрезервно за всяка моя идея ( даже и глупавите),
Това е мило. Но личното ми мнение е, че собствен бизнес се започва на собствен риск и със собствени средства. Не ми пука да похарча парите на мъжа ми за мене си, за децата, за вкъщи. Но да въртя бизнес с неговите пари, егати бизнеса Laughing То че в семейството всичко е общо, спор няма, но и бизнесът няма нищо общо със семейството Laughing

# 14
  • Мнения: 2 556
belinda, защо неговите пари, нали всичко е общо, аз не бих имала такива угризения  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт