Идеи за бизнес?

  • 134 520
  • 870
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 556
Ами аз именно заради децата се хванах да правя нещо, ако бяхме двамата с мъжа ми - абсурд. Щях да си карам полека-лека и да не се напъвам за нищо. Децата са ми основен стимул, все пак трябва да могат да разчитат на нещо един ден.

# 31
  • Мнения: 372
  А аз си мисля ,че все още има много ниши незаети в Бг и те са свързани предимно с услиги.Но и не вярвам,че точно тук някой ще раздава блестящи хрумвания и идеи.

  А на тези ,които си пазят заплатите ,мога само да кажа -няма нищо по-хубаво от частния бизнес ,но и по-трудно.  Wink

# 32
  • Мнения: 1 417
Ами аз именно заради децата се хванах да правя нещо, ако бяхме двамата с мъжа ми - абсурд. Щях да си карам полека-лека и да не се напъвам за нищо. Децата са ми основен стимул, все пак трябва да могат да разчитат на нещо един ден.
Точно, ние също мислиме с перспектива за бъдещото. Мисълта ми беше, че ако искаш в 16.30 да си вземеш детето от градината и да отидеш в градинката, малко трудна работа.
В групата на моето дете сме 2майки които се занимават с частен бизнес и нашите деца са винаги последни, освен това подобни теми са дискутирани и обикновенно надеждите са за по-високо заплащане, ама и за същото или по-вече свободно време newsm78

# 33
  • Мнения: 320
На мен идеята за бизнес ми дойде внезапно преди 3 месеца. Сега стартираме, следваща стъпка е рекламата.
Детето ми е малко, мъжа ми също има собствен бизнес и е мнооооого ангажиран. Детето до сега не се е отделяло от мен, даже още я кърмя.
Бизнеса е такъв, че в началото ще мога и от къщи, като от време на време наемам детегледачка. Но пък ако потръгне с пълна сила - просто не знам как ще се наредят нещата. newsm78
А аз искам да прекарвам възможно най-много време с дъщеря си.
А колкото до свободните ниши - в градовете извън София трудно се приемат новите идеи, ама и там успяват да се наложат с времето.

# 34
  • Мнения: 1 540
Аз пък си търся спонсор, за ми осъщястява идеите!!!  Mr. Green Идеи да искаш....
България е като неразорана нива по отношение на бизнес хралупи. Laughing Има толкова много ниши, че ми се завива свят направо и ме е яд, че не мога да осъществя всичко. Но не е и нужно де , защото ще се загуби качеството.
Ние имаме общ семеен бизнес от 1 и половина. Много капиталоемко, но изисква сравнително малко време след това - по повод как се съвместява бизнес с дете - зависи си от бизнеса.
За мен лично недостъка при собствения бизнес е, че става част от теб и е постоянно нещо, което те човърка, и да не искаш и да е всичко наред , пак мислиш за него.... За разлика от работата, където затваряш вратата на офиса и си волна птичка.
По отношение на финансите - точно в4ера си говорехме, абе , бъхтиш се, правиш някви операции да намериш пари, които да вложиш в еди какво си, защото не искаш да взимаш други пари, които носят повече доход, пък някви кредити, пък наеми, пък клиенти идиоти..... живееш под наем щото 4акаш да ти се построи жилище , вметсо отдавана да си се нанесъл и да си живуркаш мирно и спокойно, да си караш колата и да си ходиш на работа всеки ден..... И кво ....всичко това в името на бизнеса... е заслужава ли си??? Нещо бях в супер депресарско настроение - еми като теглиш чертата виждаш, че си заслужава, и че за да изкараш тези пари пак трябва да си на някоя работа до 7,30 и да си виждаш детето от дъжд на вятър....
охх, нещо се отплеснах, но както казах съвсем наскоро си правих развносметки... Embarassed

# 35
  • София
  • Мнения: 4 412
Няколко въпроса изникнаха - Първо за бизнес с мисълта за децата.
Децата са ми основен стимул, все пак трябва да могат да разчитат на нещо един ден.
Това как го разбирате - очаквате ли един ден децата да продължат вашия бизнес, мъжа ми очаква и аз винаги му правя забележки, защото според мен детето трябва да си избере бъдеще и да не изпаднем в ситуация нереализирани родителски очаквания. Съгласна съм, че при късмет и здрава работа се печели повече, което също е в името на децата.

За работното време не знам дали не е въпрос на организация, зависи от бизнеса, обаче трябва да се стремим към 7-8 часов работен ден, може да е организиран на части, 1-2 пъти в седмицата до по-късно. Аз съм успяла да го направя, но може би защото другия съдружник /мъжа/ е по-ангажран. Нещо тази мисъл сама жена да прави бизнес все по чужда ми се струва. Жената може да работи свободна професия или нещо като консултант или занаятчия, обаче това е различно от собствен бизнес. Може би на част от жените им трябва хоби, различно от ръкоделие.

За всички, които са стартирали наскоро - има изследвания, че първите 5 години са най-трудните за една фирма, много голям процент не преминават този период. След това обаче става по-канализирано. Искам да ви пожелая вяра и успех Hug

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 10:40 от TanyaMG

# 36
  • Мнения: 577
Супер темичка-----И аз да си споделя---- newsm53 Идея имам,в Пловдив го няма-за София незнам  newsm12 Всичко съм пресметнала по П-3,14 smile3515  Пари няяяяяяяяяямам smile3511

# 37
  • Мнения: 2 556
TanyaMG, на нас също ни е семеен бизнеса, тоест развиваме го двамата с мъжа ми. Аз лично не очаквам децата да поемат бизнеса, това, което искам е да им осигуря някаква сигурност в материален аспект (смятам, че повечето родители искат това). Защото аз самата съм стартирала от нулата и знам колко е трудно. Родителите ми са доста заможни, но са на принципа, че децата трябва да се справят сами с всичко. Смятам да улесня живота на моите деца, доколкото това е възможно, за да мога един ден спокойно да направят избора си с какво искат да се занимават, а не като мен да трябва да се ориентират супер комерсиално с какво да се заемат. Тоест ако искат да станат художници или да се занимават с научен труд, да не се виждат принудени да изоставят мечтите си в името на някакъв по-доходен труд примерно, защото иначе няма да имат апартамент. Нека имат право да работят това, което искат, ако имат някаква материална подкрепа от родителите си, ще им е в пъти по-лесно, нали?

Пък ако някое от децата иска да се занимава с бизнес - чудесно, ще си имаме и ние подкрепа от децата, не само те от нас  Simple Smile

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 12:37 от Tess

# 38
  • Мнения: 2 037
Да споделя моя опит. Собственият бизнес е чудесно нещо, когато работиш с хора, на които може да се разчита. Аз на този принцип хем работех, хем обръщах доста внимание на децата, хем с домакинството се оправях, хем с градината. Но разчитах на хората, които бях наела да вършат работата от 9 до 18 часа. Работата се увеличаваше постоянно. В един собствен развиващ се бизнес на ден се взимат доста решения, трябва да се реагира на какво ли не. На мен това ми харесва. Защо пиша в минало време? Защото този месец в единия магазин жената напусна, защото си намерила държавна работа. А другата така жестоко ни завидя, реши че ни обогатява излишно, споразумяла се е с хазяйката на втория магазин и тя ни даде предизвестие за напускане. Та, сега се моля децата да са здрави да са на градина и училище, защото се чудя как да се клонирам.....Човешката завист е люта работа. Че се изкарва, изкарва се, но разходите са астрономически. А месеците, в които е по-слабо аз работя за персонала. Такива ми ти работи. И на мен ми е кофти.
За кой ли път се оказва вярно, че като се държиш с някой зле и лошо , той ти върши повече работа, отколкото като го гледаш да му е добре. Ама аз не съм лоша, това е драма.
П.П. Най-често срещания коментар в последно време е , че всички партньори (за каквото и да е) са некоректни.

# 39
  • Мнения: 4 965
... като оглеждах човекопотока на главна улица, ами от миналите за 30 мин, 2-3 да бяха в графа пълнички, които ще носят по-модерни дрехи. Въпреки темите във форума ми се виждат малко реалните клиенти.
...

Танче, а как точно и по какви критерии определи дали биха или не биха носили? Много ми стана интересно.
  bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 4 412
... като оглеждах човекопотока на главна улица, ами от миналите за 30 мин, 2-3 да бяха в графа пълнички, които ще носят по-модерни дрехи. Въпреки темите във форума ми се виждат малко реалните клиенти.
...

Танче, а как точно и по какви критерии определи дали биха или не биха носили? Много ми стана интересно.
  bouquet

Ами гледах от преминаващите за 30 мин., колко са над 48-50 р-р и колко се обличат по-модерно, дори и в детайлите - обувки, чанта, цветове. Поне моята мисъл беше за по-стилни и модерни дрехи, а те не могат да са на ниски цени. Но не съм се отказала съвсем, ама по скоро ми се струва бизнес с много малко клиенти и си има особености.

# 41
  • Мнения: 4 965
... като оглеждах човекопотока на главна улица, ами от миналите за 30 мин, 2-3 да бяха в графа пълнички, които ще носят по-модерни дрехи. Въпреки темите във форума ми се виждат малко реалните клиенти.
...

Танче, а как точно и по какви критерии определи дали биха или не биха носили? Много ми стана интересно.
  bouquet

Ами гледах от преминаващите за 30 мин., колко са над 48-50 р-р и колко се обличат по-модерно, дори и в детайлите - обувки, чанта, цветове. Поне моята мисъл беше за по-стилни и модерни дрехи, а те не могат да са на ниски цени. Но не съм се отказала съвсем, ама по скоро ми се струва бизнес с много малко клиенти и си има особености.

Благодаря за отговора. Но пък на мен ми се струва, че в момента има ниша за размери 46-48, защото 50-ти и нагоре напоследък отвориха много магазини, а и този размер по-често носят жени на по-голяма възраст. В бутиците основните размери са 42-44. Повечето ми познати са жени на възраст между 25 и 40 г. и скоро са станали майки и работят - повечето носят точно 46-ти размер, трудно е да ги срещнеш по улиците и да си направиш извод и определено имат желание да се носят стилно и елегантно. Затова попитах.   bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 4 412
Повечето ми познати са жени на възраст между 25 и 40 г. и скоро са станали майки и работят - повечето носят точно 46-ти размер, трудно е да ги срещнеш по улиците и да си направиш извод и определено имат желание да се носят стилно и елегантно.

Ех, 46 номер, номера на вечната диета. Права си, няколко години след раждането се носи, после ставаш или 48-50, или диетата ти е успешна и минаваш в долните номера. Аз така си мисля.

# 43
  • Мнения: 4 560
темата е супер Peace , но сигурно ще са единици тези които ще споделят идеите си , което ми е малко странно защото има неща  които за да ги вършиш не се искат само пари , ами знания , талант  и др. ,така че и да искаш няма как да откраднеш идеята , защото просто ще се провалиш


# 44
  • Мнения: 577
 
        Ооооооооо ще си кажа --защо не  --може  и бизнес партньорка   да си   намеря дори  tantrum      Момичетаааааааааааа--Искам да имам   магазин     за кафеееее-Да   има вътре всичко свързано    с кафето-----Да предлагам над   100 ароматни кафета/с аромат на малина,на канела,на сметана,на мед,на череша.................../Пили ли сте newsm10 Влюбена съм в тези ухания-невероятно е........ morning newsm03 kaffeetrmker_2И всякакви уникални аксесоари свързани с кафетоооооооооо----Много ли искам  Thinking   Тоооооооваааааааааааааа е моята мечта ----споделена с ВАС   
  food010

Последна редакция: нд, 03 фев 2008, 15:09 от barboranova

Общи условия

Активация на акаунт