Трябва ли да се изучава религия в училище като СИП или ЗИП?

  • 15 919
  • 395
  •   1
Отговори

Анкета

Трябва ли да се изучава религия в училище като СИП или ЗИП?

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 27 фев 2008, 18:17

  • във фурната
  • Мнения: 593
Във връзка с днешното предаване на Милен Цветков,реших да пусна анкета,за да видя как мислят родителите във форума.Моля тези,които ще отговорят,да се обосноват-ако да-защо и ако не-защо.

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Това е съвсем първата тема по въпроса във форума.

П.П. Едно търсене би показало много бързо какво мисли форумската майка по въпроса.
Отговорът е "не".

П.П.П. Моят отговор също е "не".
Защото училищата не наблягат достатъчно на даоизма.

# 2
  • Мнения: 765
...
П.П.П. Моят отговор също е "не".
Защото училищата не наблягат достатъчно на даоизма.
Има далеч по практични неща за изучаване- Кама сутра например. Да не говорим, че съм скромна в изискванията си - искам да научат детето ми да мисли и знае, а духовното, ако обичат да оставят на мен.

# 3
  • Мнения: 2 792
 Аз съм против, не искам децата ми да учат религия в училище, под никаква форма.
 Ако трябва да бъда по точна, не искам децата ми да учат-Математика, български език, литература, "Човек и природа", "Човек и общество" и тн., по начина, по който ги учат в момента, под егидата на родния МОН, но съм наясно, че няма друг начин.
 Не ми харесва матрицата на мислене, която създава тъй наречената ни образователна система, та така.

# 4
  • Мнения: 14 887
Категорично не! Под никаква форма.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Кусур му е на днешният ученик религия  Whistling

# 6
  • Мнения: 550
Аз гласувах с "НЕ"!Не,защото не искам детето ми да познава религията,а защото не смятам,че мястото за това е в училището!Все още сме много малки за училище,но ако и занапред нещата в образователната система не се променят към добро тежко и горко на децата ни!!!Мислех си тези дни,провокирана от предаването по БТВ в сутрешния блок за онзи учебник по музика,в който имаше един малоумен текст,по който децата трябвало да правят опити да го запеят по мелодия на народна песен,та мислех си,ако аз видя такова умотворение в учебника на моето дете без да се замисля ще го скъсам и изобщо не бих желала да учи подобни глупости...май се поотнесох Grinning

# 7
  • Мнения: 3 479
Не, не трябва. Всичката Мара втасала в училище, че и това сега Naughty

# 8
  • Мнения: 25 442
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=248757.0;all

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=224434.0;all

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189893.0;all

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200362.0;all

Прочети ги внимателно и ще си отговориш на въпроса. Не вярвам писалите да са си променили мнението междувременно.  Peace

# 9
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз съм ЗА! Невиждам нищо лошо Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 25 442
Аз съм ЗА! Невиждам нищо лошо Crossing Arms

И аз не виждам нищо лошо, стига да е в неделните училища към религиозните храмове.
Религията няма място в светското училище.  Naughty

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Религията няма място в светското училище.  Naughty
Peace

# 12
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
А защо да няма място,на какво лошо ще научи децата ни?Ако сте слушали предложенията на министерството - излъчиха ги и по БТВ-новините,не чух нищо обезпокоително Thinking

# 13
  • Мнения: 1 263
Категорично НЕ! Подобен предмет може да разшири общата култура на децата и има опасност да попречи на масовото затъпяване на нацията. Mr. Green

# 14
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 562
Определено не защитавам тезата, че религията трябва да е от първостепенна важност в днешния живот. Но, все пак погледнете навън - пропускът да се създадат истински ценности у много от хората е довела България до днешното цинично състояние.
То един правилник за движението по пътищата (почти) никой не спазва, че какво остава за останалите закони...  Какво уважават и ценят днес тийнеджърите, на какво се възхищават? - Уважават само силата, ценят най-вече парите, възхищават се на поп-фолк звездите и Слави Трифонов... Идеали...
Аз съм ЗА - ако религията на някои не им харесва, поне да знаят защо не им харесва! А какво по принцип знаят за религиите тези, които са против в момента? Някой от тях може ли да каже например какво е посланието на дъгата, откъде идва и какво символизира? Или на белия гълъб с маслинена клонка в човката? Какво е лошото и вредното в тази притча?

Общи условия

Активация на акаунт