Мигрена и майчинство

  • 145 754
  • 1 175
  •   1
Отговори
# 1 170
  • София
  • Мнения: 1 067
Здравейте момичета,

За съжаление и аз ще се запиша при вас.  Cry
До вчера не знаех, че страдам от мигрена, чат пат съм имала силни главоболия, особено при цикъл, но по време на бременността на два пъти бяха наистина ужасни болки. А вчера освен главоболието се появи и повръщане и тъй като  после се чувствах като парцал, реших, че е време да направя нещо по въпроса. 

Като за начало ще прочета малко инфо по въпроса и се надявам все пак да има някакво лечение. В момента кърмя и ми е доста ограничен диапазона от разрешени лекарства. 

# 1 171
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз така и не успях да си направя изследвания като хората, но както и да е. Сега имам поне половин месец живот без главобол...или много лекичка болка докато пие прогестерон. Това го пия по друг повод...но като го спра....уууух ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 1 172
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Цоп и аз тук, щото и моята мигрена се засили и зачести напоследъкЪТ.

Когато получа мигренозен пристъп предпочитам да пия аулин, защото:

1. съм алергична към всички други по-малко или повече безобидни обезболяващи.
2. само той е достатъчно силен, за да ми копира пристъпите.
3. кърмя и знам, че е позволен, но само 1 саше/таблетка в рамките на 24 часа.

Замислям се и за лечение, но... дотам. Засега съм се ограничила с потушаване на атаките.

По-късно ще прочета темата от първа страница насам...

# 1 173
  • София
  • Мнения: 10 854
Здравейте!Реших и аз да се включа.
Моите пристъпи намаляха и станаха доста по-поносими откакто започнах да пия фолиева киселина.В редките случаи ,когато пристъпите са по-силни пия Кофергамин и с него се спасявам.
Ходила съм и на иглотерапия.След като приключиха процедурите няколко години бях забравила какво е главоболие.След това пристъпите започнаха пак.

# 1 174
  • София
  • Мнения: 39 758
Момичета, пуснете нова тема.
Тази ще бъде заключена.

# 1 175

Общи условия

Активация на акаунт