Шокирана съм!!!Как да разбера какво става в яслата???

  • 4 414
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 886
Абсолютно съм на мнение, че трябва да вярваш на детето си. Обърни се към директорката, разкажи й притесненията си, попитай я какви мерки ще бъдат взети срещу въпросната "лелка" ... Ако имаш възможност премести детето, но не оставяй нещата така. Подай оплакване където трябва (незнам яслите като са към здравното министерство там ли трябва да се оплачеш). Успех и ни дръж в течение!  Hug Hug Hug
Напълно подкрепям Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 11 692
Ще отида при директорката,каквото ще да става!Преди това ще предупредя лелята...Аман вече те колят,те бесят!
Те могат да се подкрепят,но когато нещата стигнат до по-високо има вероятност да се намалят своеволията.Изтръпвам при мисълта,че някой така да се държи с моето дете!

# 17
  • Мнения: 952
Ужасно е това което се е случило с детенцето, мен ако питаш подай оплакване в инспекцията защото директорката може да не реагира адекватно на ситуацията и си махни детето от там,явно  отношението към него няма да се промени.  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 456
Относно това дали детето е болно или не мисля, че педиатъра му ще се изкаже след обстоен преглед.Ако детенцето е болно колкото и да няма начин трябва да си остане в къщи за да се излекува.

В нашата ясла се е случвало веднъж дъщеря ми да вдигне температура. Веднага са й дали подходящ медикамент и малко преди да ми се обадят аз се появих да си я взема. Естествено на следващия ден си остана в къщи.

Относно лелката, ако отношението й към теб е толкова грубо и неуважително, то едва ли е по-различно и поведението й към дечицата.
Не се чуди повече какво да правиш. Така както разказваш на нас случките отиди при директорката и не се моли , а настоявай за проверка и установяване на това как протича деня на децата в тази група и по-конкретно какво се случва с детето ти там.
Информирай я,че ще потърсиш и съдействие от инспектората и няма да аоставиш нещата само на вътрешна проверка.
Сигурна съм че директорката знае как да "сгащи" подобни самозабравили се и да им покаже вратата!

Междувременно нека мъжа ти скръцне зъби на лелката и й покаже как следва да се отнася към родителите на децата за които се грижат. И дали изобщо е допустимо подобно грубиянство пред деца!?
Опитай се да влезнеш в контакт с другите родители.
А, каква беше реакцията на майката, чието детенце също е било с температура, за което според лелката си виновна ти?

Знам, че това сега ти е най-малкия проблем, но моля те да се регистрираш!Благодаря ти и очакваме доброто развитие на историята.
Ако мислиш, че е уместно можеш да споделиш коя е яслата и ако има родители, чиито деца я посещават ще може да обмените мнения.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 052
Тук може да намериш, някой полезен съвет. Както разбирам, тези лелки се назначават от общината, което значи, че оплакването трябва да се подаде там. Успех  bouquet
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=259685.0

... Ако мислиш, че е уместно можеш да споделиш коя е яслата и ако има родители, чиито деца я посещават ще може да обмените мнения. ...
Peace

# 20
  • Мнения: 299
Милото  Hug
Не отлагай среща с директора, все си мисля че едва ли въпросната сестра наказва така само твоето детенце #2gunfire.

# 21
  • Мнения: 532
Във всяка детска градина трябва да има назначен щатен  психолог.Като начало направете среща с него и директорката , въпреки , че сестрите от яслените групи не са на подчинение на директорите.Ако има проблем ще се наложи да се обърнете към общината , защото ( доколкото съм запозната ) директора не може да направи нищо.
Дано да се оправят нещата , а такива лелки направо трябва да им забраняват да се доближават до деца най - малко 10 метра #Crazy #Crazy.
Успех!

# 22
  • Мнения: 277
Съгласна съм, че не бива в никакъв случай нещата да се оставят така, но като знам какъв ефект на снежната топка ще се получи... Sad Ще вдигнеш скандал ( аз така бих направила), ще ги постреснеш, ще се оплачеш и после познай чие дете ще тормозят до септември, и то, милото няма да може да ти каже нищо! Но въпреки всичко лично аз не бих оставила нещата така - ще ми тормозят детето ли??? Не са случили на човек дето ще мълчи!!!

Друг е въпросът за бележката ви с диагноза алергичен ринит с температура 37,5-38? Thinking
Не се заяждам и не те упреквам - детето си е твое, но ако моето дете ходи в същата група - няма да се притесня да ти вдигна един хубав скандал и на теб! Очевидно е, че детето не е съвсем здраво... Но както казах, това е съвсем друг въпрос.

НЕ ОСТАВЯЙ НЕЩАТА ТАКА! Ще се научат, че минава безнаказано номера и ще притесняват детенцето по повод и без! Успех! Пиши ако има развитие в градината!

# 23
  • Мнения: 47 963
1. в нашата ясла няма да приемат дете, което е имало т предния ден и със 100 бележки
2. аз лично веднага бих отишла и съм ходила при директорката
3. в нашия случай преместиха детето в друга група, макар че аз не исках чак такава крайна мярка, и детето пък се чувстваше супер в новата група
4. в случай като твоя бих й запалила на тая мадама устата, като й кажеш че си говорила с директорката и при следваща проява ще подадеш писменно оплакване
5. яслите са към министерство на здравеопазването, така че трябва да се проучи въпроса за подаването на сигнали по- нагоре от директорката

# 24
  • Мнения: 6 461
Аз си вадя извода ,че тези от "процедури",които прави лелката ....може би тя е причината детето  да боледува.
А може би и това им е хватката ,за да понамалят състава в детското заведение...нали така ...едно "лошо дете по малко за няколко дни" Twisted Evil

# 25
  • София
  • Мнения: 1 456
Сетих се да те питам - разбра ли защо е "лошо" детенцето ти?Какво е направило, че бива наказвано?
То, ясно, че от лелката отговор няма да получите, но опитахте ли да разберете от самото детенце защо е лошо?
Може би пък това ще е ключа към загадката.

# 26
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Детето ми е страшно палаво,белите са му най-голям приоритет.Въпреки това винаги го сварвам в прегръдките на някоя госпожа,да се гушкат и целуват. HugЗнам,че на моменти ги подлудява,но не си позволяват силови методи,намират си начини да я укротят. CrazyОбаче ако във всяка група има поне още 2-3 като мен,/които като чуят кашлящо дете и видят хубави сополи с цветовете на дъгата,които се представят за алергични/,започват да мрънкат и да обвиняват персонала,че ги приемат...Оплаквала съм се много пъти и сестрата ми е казвала,че те ги връщат,но родителите се появяват с бележка от педито,че детето е здраво и тогава са длъжни да го приемат.Аз си го изкарвам на тях,те се опитвата да вразумят родителите,ама тц...Не е ли редно да не мислим  само за себе си,а!?Но това пак повтарям ,не оправдава отношението им към детето,а само отношението към майката. Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 558
Това, което прочетох е отвратително!!! Ако детенцето ти е като моето на 3 години съм напълно убедена, че не си измисля истории. Не мога и да си представя как на дете на тази възраст могат да му хрумнат подобни неща. Най-малкото, което можеш да направиш е да се обърнеш към директорката на ОДЗ-то (доколкото разбирам е в такова). Който и да назначава сестрите в яслената група би трябвало тя все пак да има някаква власт. Премесвтването в друга група и според мен не е решение, защото другите деца остават. За болестите няма да коментирам. Подкрепям всички останали, които са написали, че искат да разберат в кой град и кое е въпросното заведение!

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 823
За мен като начало е добре,да се постави сериозно с подробности проблема пред директорката.Ако трябва и жалба да се пусне ,за да се позатегнат нещата.Те мн се стряскат от подобни неща.А и никак не е лоша идея според мен да се прояви и таткото в ролята си.Директно да отиде при лелките и да им "поръмжи"малко

# 29
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Говорих с джипито си по този повод - според него също имам поводи за притеснения. Ще се побъркам от тревога, знам че звучи нелепо, знам че персонала ще се подкрепя взаимно, наясно съм че никой няма да вземе насериозно думите на едно 3г. детенце - това е причината да търся начин детски психолог да поговори с него. Мисля си че разказа на детето би тежал повече, ако и външен човек, който работи с деца чуе колко точно и последователно той разказва едно и също нещо вече 3дни...........Дете което докато играе на криеница постоянно се обажда "тук съм", на което казваш тайна и то веднага я съобщава, което предава точно и ясно всичко което го е впечатлило, не е възможно да съчини подобна история........ Чувствам се така, като че ли някой е посегнал на най-скъпото нещо което имам.
Повече от ясно е че персоналът ще се подкрепя. Ние имахме случай в който заместваща госпожа в групата ни беше шамарила детето ми заради скъсана страница от книжка. И когато моето също 3 годишно дете ми разказваше всеки път за инцидента с еднаква точност реших че няма да премълча и отидох при директорката на градината. Там пред психолога и нея детето разказа какво се е случило. Децата могат да фантазират но по рядко да лъжат поне на тази възраст. Смъмриха въпросната госпожа и дълго време не влизаше като заместваща.
Аз съм достатъчно буен характер и не бих допуснала някой да се държи така с детето ми. Помисли си само ще си премълчиш ли ако с теб се държат толкова жестоко и те слагат в тоалетната чиния??? #Crazy  Иначе и ние сме с такава алергична кашлица и в началото мрънкаха но след запознаването им обстойно със самото заболяване ,вече ни приемат с разбиране.

Общи условия

Активация на акаунт