Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора
През колко часа храните 5-месечното си бебе и колко храненета дневно се получават , имайки предвид нощните паузи?
По съвет на педиатърката ни , би следвало да увеличим след петия месец интервала между храненетата от 3 на 3,5 часа.
Моят син обича да си похапва , та не знам как ще му се отрази новата схема.
Вие как се справяте с това?
Цитирай

И моята педиатърка така ми каза. Мисля днес да минем на 5 хранения.  Wink
Цитирай

Ние от 2-рия месец до сега сме на 3,5 часа, по 5 пъти за 24 часа. Пробвай го на 3,5 часа пък ако не издържа го храни по-рано и малко по-малко ще свикне, моята госпожица така я устройва и аз се съобразявам с нея. Води се по детето Peace
Цитирай

Sofia-Pavlovo

Никога не съм и налагала аз режима.
На 5 месеца ядеше през 4 часа по 150 мл.АМ.Пет хранения на ден.
Цитирай

БУРГАС

И ние сме на 5 хранения от 2рия месец, но хапваме по много малко(100-120мл. на хранене).
Цитирай

Sofia

ние сме на 6 , но той заради рефлукса се научи да яде по малко на често  #Crazy още няма 5 месеца, но незнам как да му променям режима - ако той си го промяни ще е най-добре  Cool
Цитирай

Варна

4-5 хранения.зависи дали спи по продължително или не.интервали нямаме.той определя на колко часа.като огладнее,тогава го храня.
Цитирай

Portsmouth

ние сме на пет хранения и този режим той си го наложи
Цитирай

София

Твърдо съм против режимите, особено пък тези натрапвани от бг педиатри...  Sick Отврат!
Синът ми е кърмен докато и колкото той самият е желал, без режими, интервали и паузи.
Израстна спокойно и самостоятелно дете, сам се отби и отказа нощното хранене, сам се отказа да спи при нас и сега незнае друг вариант, освен да спи в неговото си креватче.
Всичко с времето си и ПОСТЕПЕННО, без ненужен стрес и катаклизми, води се по детето си, това е моят съвет... Ти като майка най - добре можеш да почустваш нещата и да ги ръководиш. Peace
Цитирай

Велико Търново

Твърдо съм против режимите, особено пък тези натрапвани от бг педиатри...  Sick Отврат!
Синът ми е кърмен докато и колкото той самият е желал, без режими, интервали и паузи.
Израстна спокойно и самостоятелно дете, сам се отби и отказа нощното хранене, сам се отказа да спи при нас и сега незнае друг вариант, освен да спи в неговото си креватче.
Всичко с времето си и ПОСТЕПЕННО, без ненужен стрес и катаклизми, води се по детето си, това е моят съвет... Ти като майка най - добре можеш да почустваш нещата и да ги ръководиш. Peace
След това мнение  няма какво да допълня Peace
Цитирай

На 5 месеца - 7 ханения  през 3 часа най-много 3 1/2 ч.Яде по малко .smile3515
Такова нещо като "нощна пауза" нямаме.Кърмя и през ноща.С каката имаше режим,но сега -не.
Цитирай

Пловдив

Яде през 1,2,3,4 през колкото часа си поиска.Дори не ги броя вече(особенно нощните) Crazy
Цитирай

Бургас

След това мнение  няма какво да допълня Peace

Подкрепям напълно.Все още кърмя сина си пак когато той пожелае, имам някакъв режим,който почти не спазваме,но той е само за твърди храни.
Цитирай

Ланкър, планините Овнерог

От известно време се пробвам да е на 3.5ч, но не устисква. Нооооо......сутрин първото й ядене е не по-рано от 10.30-11.00ч, вчера даже се събуди направо за обяд в 12ч и е яла общо 4 пъти.
Цитирай

София

Не знам  Laughing
Понякога се карам да си записвам - излизат 6-7-8. Различно.
Каква ти нощна пауза  35 Кърмим се и тогава Smile Е, понякога прави 5 часа през нощта, но е от дъжд на вятър.
Паузите през деня са в диапазон от 2 до 4 часа, зависи дали му се разхожда или спи повече, отколкото му се яде.
Нямам никаква идея по колко яде Smile Навремето правех контролни кърмения по настояване на педиатърка, взимах нейния кантар и 2 дни го мерех като гламава преди и след хранене. Излизаше, че яде от 60 до 150 мл на хранене - колкото си пожелае!
Тези днешни деца правят каквото си искат  ooooh! никаква управия с тях 35
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора