През колко часа храните 5-месечното си бебе и колко пъти дневно?

  • 1 340
  • 25
  •   1
Отговори
През колко часа храните 5-месечното си бебе и колко храненета дневно се получават , имайки предвид нощните паузи?
По съвет на педиатърката ни , би следвало да увеличим след петия месец интервала между храненетата от 3 на 3,5 часа.
Моят син обича да си похапва , та не знам как ще му се отрази новата схема.
Вие как се справяте с това?

# 1
  • Мнения: 2 068
И моята педиатърка така ми каза. Мисля днес да минем на 5 хранения.  Wink

# 2
  • Мнения: 554
Ние от 2-рия месец до сега сме на 3,5 часа, по 5 пъти за 24 часа. Пробвай го на 3,5 часа пък ако не издържа го храни по-рано и малко по-малко ще свикне, моята госпожица така я устройва и аз се съобразявам с нея. Води се по детето Peace

# 3
  • Мнения: 724
Никога не съм и налагала аз режима.
На 5 месеца ядеше през 4 часа по 150 мл.АМ.Пет хранения на ден.

# 4
  • Мнения: 814
 И ние сме на 5 хранения от 2рия месец, но хапваме по много малко(100-120мл. на хранене).

# 5
  • Мнения: 357
ние сме на 6 , но той заради рефлукса се научи да яде по малко на често  #Crazy още няма 5 месеца, но незнам как да му променям режима - ако той си го промяни ще е най-добре  Sunglasses

# 6
  • Мнения: 745
4-5 хранения.зависи дали спи по продължително или не.интервали нямаме.той определя на колко часа.като огладнее,тогава го храня.

# 7
  • Мнения: 756
ние сме на пет хранения и този режим той си го наложи

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
Твърдо съм против режимите, особено пък тези натрапвани от бг педиатри...  Sick Отврат!
Синът ми е кърмен докато и колкото той самият е желал, без режими, интервали и паузи.
Израстна спокойно и самостоятелно дете, сам се отби и отказа нощното хранене, сам се отказа да спи при нас и сега незнае друг вариант, освен да спи в неговото си креватче.
Всичко с времето си и ПОСТЕПЕННО, без ненужен стрес и катаклизми, води се по детето си, това е моят съвет... Ти като майка най - добре можеш да почустваш нещата и да ги ръководиш. Peace

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Твърдо съм против режимите, особено пък тези натрапвани от бг педиатри...  Sick Отврат!
Синът ми е кърмен докато и колкото той самият е желал, без режими, интервали и паузи.
Израстна спокойно и самостоятелно дете, сам се отби и отказа нощното хранене, сам се отказа да спи при нас и сега незнае друг вариант, освен да спи в неговото си креватче.
Всичко с времето си и ПОСТЕПЕННО, без ненужен стрес и катаклизми, води се по детето си, това е моят съвет... Ти като майка най - добре можеш да почустваш нещата и да ги ръководиш. Peace
След това мнение  няма какво да допълня Peace

# 10
  • Мнения: 641
На 5 месеца - 7 ханения  през 3 часа най-много 3 1/2 ч.Яде по малко .smile3515
Такова нещо като "нощна пауза" нямаме.Кърмя и през ноща.С каката имаше режим,но сега -не.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Яде през 1,2,3,4 през колкото часа си поиска.Дори не ги броя вече(особенно нощните) Crazy

# 12
  • Мнения: 407
Твърдо съм против режимите, особено пък тези натрапвани от бг педиатри...  Sick Отврат!
Синът ми е кърмен докато и колкото той самият е желал, без режими, интервали и паузи.
Израстна спокойно и самостоятелно дете, сам се отби и отказа нощното хранене, сам се отказа да спи при нас и сега незнае друг вариант, освен да спи в неговото си креватче.
Всичко с времето си и ПОСТЕПЕННО, без ненужен стрес и катаклизми, води се по детето си, това е моят съвет... Ти като майка най - добре можеш да почустваш нещата и да ги ръководиш. Peace
След това мнение  няма какво да допълня Peace

Подкрепям напълно.Все още кърмя сина си пак когато той пожелае, имам някакъв режим,който почти не спазваме,но той е само за твърди храни.

# 13
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
От известно време се пробвам да е на 3.5ч, но не устисква. Нооооо......сутрин първото й ядене е не по-рано от 10.30-11.00ч, вчера даже се събуди направо за обяд в 12ч и е яла общо 4 пъти.

# 14
  • Мнения: 620
Не знам  Laughing
Понякога се карам да си записвам - излизат 6-7-8. Различно.
Каква ти нощна пауза  Joy Кърмим се и тогава Simple Smile Е, понякога прави 5 часа през нощта, но е от дъжд на вятър.
Паузите през деня са в диапазон от 2 до 4 часа, зависи дали му се разхожда или спи повече, отколкото му се яде.
Нямам никаква идея по колко яде Simple Smile Навремето правех контролни кърмения по настояване на педиатърка, взимах нейния кантар и 2 дни го мерех като гламава преди и след хранене. Излизаше, че яде от 60 до 150 мл на хранене - колкото си пожелае!
Тези днешни деца правят каквото си искат  ooooh! никаква управия с тях Joy

Общи условия

Активация на акаунт