опасна играчка

  • 932
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Извинявам се предварително, ако темата не е за тук!
Вчера исках да купя на дъщерите си от онези пъзели с части 10/10 см. с букви,които като се наредят става нещо като килимче (дано да сте ме разбрали) и продавачката ми каза че от няколко дена били забранени да се продават, защото били опасни. Някой чувал ли е нещо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 950
По телевизията казаха, че били опасни. Ако си спомням добре, беше нещо свързано с материала, от който са направени.

# 2
  • Мнения: 68
Наистина се притесних сега. Децата имат един такъв пъзел и почти всеки ден играят с него. Освен да го изхвърля веднага....

# 3
  • София
  • Мнения: 460
Ето, в тази тема наскоро се спомена за това, че е опасно!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=260926.0;all

# 4
  • Мнения: 999
Голямата ми дъщеря постоянно си играеше на такова килимче докато не проходи, че и после дори. Даже все ги лапаше да си чеша венците.Сега съм го прибрала, но май ще го хвърля веднага.

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Опасни са, както и всички останали PVC играчки ...

# 6
  • Мнения: 4 841
Благодарение на тези пъзелчета синът ми научи бързо и лесно буквите - и на кирилица, и на латиница. Никога не ги е лапал, просто си ги подреждаше, а сега дори не ги подрежда, а ги използва като "килимче", за да си играе по пода. Търсих из нета и из магазините информация за хипотетичната им "вредност", но не открих Crossing Arms

Чудно би било, когато някой хвърля такива информации, да се позовава поименно на сигурен източник - коя телевизия го е съобщила, коя лаборатория го е изследвала, кое точно е вредно, за всички производители ли важи, или само за някой конкретен?!?
Няма да изхвърля удобната и любима на детето ми играчка, само защото "някой някъде нещо казал".

# 7
  • Мнения: 68
Опасни са, както и всички останали PVC играчки ...
Ами те почти всички играчки са от PVC, с какво да играят децата тогава newsm78
Направо ме вкарахте в размисъл сега...

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Изобщо не са всички ...

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Детето ми също много си играеше с тези пъзели. Така научи буквите. Аз вече съм ги прибрала, защото не са интересни , но се притеснявам че детето ми си е играло повече от година с опасна играчка.

# 10
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
такива килим4ета с буквите и цифрите са ни основни помагала! и то на разли4ните азбуки , много помагат, ужас, сега има да се притеснявам! ама как да обясня ,4е са вредни, ако е доказано и да ги хвърля!

# 11
  • Мнения: 2 448
Така и не разбрах защо точно са вредни, какво му е на материала?
Моля за обяснение. Praynig

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.imoti.net/nd/news/news.php?id=301

Общи условия

Активация на акаунт