Имам проблем с миенето на косата

  • 3 463
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 248
Ние също бяхме така - голямо пищене и викане имаше в банята. От известно време обаче и ние сме на метода с главата назад, и ако тръгне да се стича вода по лицето, в близост имаме кърпа. Има дни, в които и сама започна да си мокри лицето, на игра и после бързо бърсане в кърпата. И при нас проблема е в изплакването, защото сме с коса до кръста. Но вече като че ли е по-лесно, може би и самите деца порастват и започват да преодоляват страха си от водата по лицето.

# 31
  • София
  • Мнения: 280
Имаме същия проблем голямо реване пада  Sad Сега го къпем с татко му, като дойде време за косата аз го гушвами го навеждам назад и надолу, а татко му го полива с водата и така иначе сама не мога да се оправя.

# 32
  • Мнения: 875
къпи се заедно с него; дръж го на ръце под душа; мий си и ти косата пред него; давай му той да ти я 'мие'; покажи му сам как да си я 'мие'. просто идейки  Peace . с моя син така правим и вечер направо тича към банята от радост  Peace .

# 33
  • Мнения: 136
И моята беба не обича да изплаквам главата и от шампоана. Голямото ми откритие са празните шишета от шампоани и душгелове, които плуват около нея...пълним ги с вода и се пръскаме тук таме.... И покрай играта я поливам с тях навсякъде, включително косата и понеже струята е много малка е лесно да се контролира, така че да не се стича по муцката. Нашата система е малко бавна, но работи без отказно!!!!

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И при дъщеря ми имаше такъв период,но мина и замина. Аз и давах да се заиграе с нещо и поливах набързо докато се разпищи бях почти готова. По голям зор видях докато я науча да се къпе с душ. Много я беше страх. Та колко съм била къпана със слушалката докато свикне....

# 35
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Момичета, имахме същият проблем, но вече от около месец всичко е наред. Какво ли не опитах, но все ревове и писъци бяха и то от самото раждане е така.  Crazy И един ден ми хрумна гениалната идея да направя водата по-хладка когато мия главичката и какво мислите - получи се! Нито рев, нито уговорки и т.н. Направо бях шокирана, но при нас явно това е бил проблема. Та, пробвайте! Дано помогне и на вас!  Hug

# 36
  • Мнения: 1 364
Карай го да си навежда главата назад, а не напред. Когато се навежда напред всичката вода се стича в очите.




На Алекс и давам една малка кърпа да я държи на очите си и така я поливам.

# 37
  • Basel
  • Мнения: 65
Ох момичета и при нас е страшно,малкия е на 1г9м и мога да кажа,че от около 6м изпитва ужас от миенето на косата.Какво ли не опитах и няма резултат.Ако не мием косата е много щастлив,но види ли че взимам шампоана изпада в див ужас.Ще следя темата с интерес.

Общи условия

Активация на акаунт