Майски празници 2008 - чужбина

  • 7 565
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 794
Ще бъдем във ваканция от 1 до 6 май  newsm18 newsm18 newsm18... И още от сега започнах да се ровя ...

Заради темата "Sani Beach" погледнах на сайта им - все още има свободни стаи за периода. Но се разколебах - не ми се стои на едно место  Mr. Green

Доста от агенциите вече да подготвили оферти. Предпочитам обаче да си организирам всичко сама... от тях взаимствам само идеята  Wink  Това, което ме привлече:

1. Хърватска,Дубровник,Черна гора;

2. Будапеща;

3. Париж;

Моля, споделете ако попаднете на нещо интригуващо за Европа   Wink

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 08:45 от Samantha Jones

# 1
  • Мнения: 1 655
Според мен има много интригуващо на много места но зависи какво ти търсиш и искаш да видиш. Сподели какво точно ти се иска.

# 2
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Момичета  Hug
хайде ако някой има под ръка да даде някакви линкове за екскурзии по тези празници Praynig

# 3
Здравейте,
Аз съм си харесала една оферта за периода 30.04-05.06 за Барселона. Офертата е за 5 нощувки със самолет, в хотел 4 звезди (нощувка +закуска) на фирма Алма Тур. Цената е 699 евро + летищни такси около 64 евро. Моля посъветвайте ме нещо за тази туристическа агениця и как ви се струва цената?

# 4
  • Мнения: 265
и аз чакам мнения  и отзиви за хърватска.

# 5
  • Мнения: 794
Чрез "Алма тур" ходихме миналото лято в Бодрум.. ейй няма таква оФци  Twisted Evil тогава писах надълго приключенията  Tired

Хърватска, Словения са ми интересни, защото може да стигнем до там спокойно с личен автомобил..и Любляна - Венеция е около 100-150 км  Wink дори само за ден е ок...

# 6
# 7
  • Мнения: 404
Мен ме интересуват оферти за Турция със самолет. Ако Ви попадне нещо, моля споделете.  Praynig

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Саманта, точка1 от твоя план ме влече Wink
Корени, какво да правиш  bowuu

# 9
  • гр.София
  • Мнения: 219
Мен ме интересуват оферти за Турция със самолет. Ако Ви попадне нещо, моля споделете.  Praynig
И аз се интересувам от Турция и по конкретно RIXOS.

# 10
# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Някой ходил ли е в Корфу?

Как е пътя до там?

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Аз пък искам да питам дали някой е ходил миналата година в хотел Сани - Гърция и с коя агенция?! newsm78

# 13
  • Мнения: 1 417
Аз пък искам да питам дали някой е ходил миналата година в хотел Сани - Гърция и с коя агенция?! newsm78


Турист Сервиз

# 14
  • Мнения: 177
Аз пък искам да питам дали някой е ходил миналата година в хотел Сани - Гърция и с коя агенция?! newsm78


Ние също ходихме с турист сервис и съм впечатлена,беше невероятно и сега мислим да сме там за великден.

# 15
  • Мнения: 3 153
Ние сме се спрели на Гърция също за майските празници, на Халкидики в един приятен хотел на брега на морето, Аll incl. Надявам се да е хубаво, точно там не сме ходили.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Ние сме се спрели на Гърция също за майските празници, на Халкидики в един приятен хотел на брега на морето, Аll incl. Надявам се да е хубаво, точно там не сме ходили.

Ще споделиш ли с нас, моля! Praynig

# 17
# 18
  • Мнения: 404
Как е времето на Халкидики в началото на май? Става ли за плаж?

# 19
  • София
  • Мнения: 6 555
Как е времето на Халкидики в началото на май? Става ли за плаж?
по мое мнение по-скоро не. морето е студено. за плаж е вече към 24 май

# 20
  • Мнения: 3 153
Зависи. И края на април съм се къпала там в приятна вода. Ако е студена-има басейн, където е ок.
Не може да се каже категорично става или не. Ето, през септември се предполага, че там е супер за море, но миналата година направо беше студено и дъждът удави цялото крайбрежие. Време.....к'во да го правиш Confused

# 21
  • София
  • Мнения: 227
Ретинка за хотела, който си избрала директно ли ще резервираш или с агенция?
Ако е агенция би ли пуснала линк, че и ние  решихме да ходим на Халкидики за празниците, но още не сме избрали нищо конкретно.   

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
И ние сме на Халкидики
А за времето....миналата година ходихме за 24-ти май.Беше дъжд,студ и т.н.но то така беше в цяла Европа Peace

# 23
  • Мнения: 1 224
Ние решихме за тези почивни дни да отидем на остров Тасос. Ще ми е от полза,ако ми споделите някой хотел там,защото не сме ходили все още и нямаме нищо предвид ..  Hug

# 24
  • Мнения: 1 322
Ще помоля за мнения за Посиди холидейс Халкидики

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Ние ще сме в Посиди тази година за първи път.Мнения към 08-май ще дам Wink

# 26
  • Мнения: 1 322
Търсих и в други теми, но мнения за там никъде не открих.

# 27
  • София
  • Мнения: 847
Ние планираме Париж, като сама ще си организирам нещата, както винаги.

Гърция малко по-късничко, нека се стопли хубаво временцето   grinning039

# 28
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Ние решихме за тези почивни дни да отидем на остров Тасос. Ще ми е от полза,ако ми споделите някой хотел там,защото не сме ходили все още и нямаме нищо предвид ..  Hug

На Тасос по мое мнение някакъв особен лукс няма.
Така че не е никакъв проблем да отидете на място и да си намерите евтина квартира.
Сещам се напр за 1 хотел на плажа Пефкари - хотел Тасос спахме там 1 ве4ер - беше дупка.Настаняват много българи там - разбира се. А на следващата ве4ер се преместихме в малко семейно хотелче на плажа - стаите имаха тераса и пряк излаз на плажа и беше супер за същите пари. Хотелчето се казваше - Paranga имаше и барче Flutter

# 29
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239

Здравейте,
Аз съм си харесала една оферта за периода 30.04-05.06 за Барселона. Офертата е за 5 нощувки със самолет, в хотел 4 звезди (нощувка +закуска) на фирма Алма Тур. Цената е 699 евро + летищни такси около 64 евро. Моля посъветвайте ме нещо за тази туристическа агениця и как ви се струва цената?

И аз гледах тази оферта, ама май само с гледането ще си остана.
От Алма Тур съм много доволна ходих в Турция и Египет с тях

# 30
  • Мнения: 1 224
беше супер за същите пари.
В цифрово изражение какво ще рече това?

# 31
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488

Хърватска, Словения са ми интересни, защото може да стигнем до там спокойно с личен автомобил..и Любляна - Венеция е около 100-150 км  Wink дори само за ден е ок...

Харесва ми таз дестинация, с мъжлето отдавна я мислим  Heart Eyes
Samantha Jones, на какво сте се спрели до сега? Мисли ли ли сте за събиране на компания с автомобили?

# 32
  • Мнения: 44
queenmabb  и ние се гласим за Париж. Ама нещо не можем да си харесаме екскурзия. А колкото до сама нещо малко ме е страх. Иначе искаме да е със самолет. юсподели малко опит.

# 33
  • Мнения: 1 593
ето тука съм писала за екскурзия Прага, Ирландия, Копенхаген с цени, хотели и всички подробности

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267038.msg6510716#msg6510716

# 34
  • София
  • Мнения: 460
Здравейте!
Искам да помоля за информация за маршрут, цени, места за посещения за област Тоскана, Италия. По празниците сме решили да организираме една екскурзия с наши приятели с кола към тази част на Италия. Благодаря!

# 35
  • Мнения: 1 593
Здравей,
Ние бяхме отседнали в тази вила - http://www.villadipiazzano.com/, като го използвахме за база да обиколим съседна Cortona (10мин път), както и направихме еднодневна разходка по маршрут - Montepulciano, Pienza, Montalcino. Първото и последното са известни със вината си, второто - със сиренето си. Във всяко едно е пълно с винарни/сиренаджийници, където ти дават да дегустираш.

Разгледай снимките ми оттам - http://www.minevi.com/gallery/main.php?g2_itemId=3921&g2_page=1 - редът на снимките е вилата ни, Кортона, Монтепулсиано, Пиенза, Монталсино. Има още доста какво да се види  наоколо, но ние бяхме там само за 4 дни и не обикаляхме много.
Направи ми впечатление, че пътните табели са доста добре обозначени, а малките пътища, не особено натоварени.
А, и още нещо, вечер тези градчета (с изключение на Кортона) опустяват, така че ако обичате повече живот, разглеждайте ги денем.

Успех!  bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 460
Много ти благодаря за информацията!  bouquet
Разгледах снимките, много е красиво и приятно! Ние мислим да наемем малка къща за 6 човека (4 възрастни + 2 деца) за 5-6 нощувка и да обикаляме наоколо. Simple Smile

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Jenna, позволих си да разгледам снимките ви от Малдивите - красота и половина!
Ще споделиш ли как ходихте там: организирано? и ако да, с коя фирма?

# 38
  • Мнения: 1 593
Jenna, позволих си да разгледам снимките ви от Малдивите - красота и половина!
Ще споделиш ли как ходихте там: организирано? и ако да, с коя фирма?

Тари, беше самостоятелна екскурзия, но я купих чрез kuoni.co.uk, защото на същата цена от хотелската уебстраница, от куони ми дадоха и вечерята включена в пакета, kakto i трансферът от Мале. Хотелът е www.baros.com.

ИНАче ние летяхме с Шриланкските Авиолинии от Дубай през Коломбо, самостоятелно купувани пак.

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 17:38 от Jenna

# 39
  • гр.София
  • Мнения: 219
Имаме идея да отидем до Тунис или Дубай. Ако някой може да помогне с информация ще съм много благодарна.

# 40
  • гр.София
  • Мнения: 219
Ехоооооооо, newsm17

защо не пишете? Наближават празниците. Вече почвам да си мисля за по-близка дестинация - Гърция например. newsm78 newsm78

# 41
  • Мнения: 1 593
Мирена, не съм била в Тунис, но Дубай доста ми хареса...беше нова за мене култура, аз допреди това не съм ходила изобщо по тези земи.

ходихме на сафари с джип в пустинята с ето тази фирма - http://www.nettoursdubai.com/half_safari.htm и това остана едно от най-хубавите преживявания в моя живот (досега).
Хотелът, в който стояхме, мога да ти препоръчам с цялото си сърце, но вие си решите дали си заслужава финансово.
http://www.burj-al-arab.com/

Летяхме с Алиталия през Милано, тъй като за моите дати нямаше директни полети. Хамалогия си е с прекачването.

# 42
  • гр.София
  • Мнения: 219
Мирена, не съм била в Тунис, но Дубай доста ми хареса...беше нова за мене култура, аз допреди това не съм ходила изобщо по тези земи.

ходихме на сафари с джип в пустинята с ето тази фирма - http://www.nettoursdubai.com/half_safari.htm и това остана едно от най-хубавите преживявания в моя живот (досега).
Хотелът, в който стояхме, мога да ти препоръчам с цялото си сърце, но вие си решите дали си заслужава финансово.
http://www.burj-al-arab.com/

Летяхме с Алиталия през Милано, тъй като за моите дати нямаше директни полети. Хамалогия си е с прекачването.

Благодаря за инфото. Предполагам, че сама си организирала екскурзията. Ако минем на вариант индивидуално пътуване, колко време предварително трябва да резервирам. Извинявам се за въпроса, но ще ми е първи път. Приемам всякакви препоръки.   

# 43
  • Мнения: 1 593
Ами аз резервирах април, а пътуването беше август, значи 4 месеца. Обикновено това е добър срок, не че не може и за по-малко време... мисля, че ако говорим за майските празници, би следвало да се организираш тези дни (моето майско пътуване го резервирах преди 10тина дни). Що се отнася до сафарито - аз го резервирах седмица преди това мисля, но май, че бяхме в слаб сезон и затова имаше места. Попитайте дали може с дете, ако ще ходите с него, защото сафарито е доста екстремно.

Почитател съм на самостоятелните екскурзии, защото обичам да си определям сама времето, недостатъкът е, че всичко сам трябва да си проучиш. За Дубай не сме наемали кола, но в нашият случай не беше нужно. Такситата имам спомен, че не бяха баснословни цени, но точните тарифи не помня. При всички положения - по-скъпо от БГ.

Сетих се и за друга забележителност - http://www.skidxb.com/English/default.aspx - ски писти в единия от молове-те, впечатляващо направено, макар, че самите писти не са кой знае какво за по-напреднали скиори. Дават ти всичко - облекло, чорапи (за еднократна употреба)... само шапки и ръкавици мисля, че се купуваха, та ако ще ходите, вземете си в багажа да не давате пари за това.

До Бурдж Ал Араб има един воден парк - http://www.wildwadi.com/, доста освежаващо в жегата (когато ние бяхме беше около 41градуса) - паркът е много хубаво направен, макар и не като тези в Орландо, Флорида. Препоръчвам за всеки, който обича подобен вид забавление. Входът към парка е безплатен за стоящите в хотел от веригата на Jumeirah (Бурдж-а е от тази верига) и може да се влиза 1 час по-рано от главното работно време, ако си в техните хотели.

Има много хубави, лъскави молове, но аз лично не смятам, че бяха много евтини...

Мисля, че има една единствена джамия в града, която позволява неМюлсюмани да влизат за разглеждане, но ние така и не стигнахме дотам. Както и до някакъв район на Дубай, където продават злата (Gold Siouk?)

Дубай е много разкрепостено и няма да впечатлите никой с къси гащи и ръкави. За това не се притеснявайте. Аз носех само бели дрехи и честно казано не беше толкова непоносимо, макар, че температурите варираха между 41 и 48 градуса.

важно: - мисля, че ОАЕ изискват визи за българи и трябва някой да ви "спонсорира" за престоя в Дубай. Тази процедура е стандартизирана, ако нямате познати там, просто резервирайте хотела чрез наша туристическа агенция и кажете, че искате да ви оправят визите.

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 14:35 от Jenna

# 44
  • гр.София
  • Мнения: 219
Jenna, много благодаря за подробната информация довечера с мъжа ми ще обсъдим написаното и ако успея със сроковете ще пътуваме през Май, ако ли не ще остане за по-нататък.

# 45
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ние ще сме в Гърция,тъй като не ни се стои на едно място избрахме варианта с малко семейно хотелче за да имаме възможност да пообиколим.Изглежда доста приятно,дано да е така и на живо. Sunglasses

# 46
  • Мнения: 794
Фантичке, къде избрахте (локацията ме интересува, не конкретно хотела)  Wink

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 849
Фантичке, къде избрахте (локацията ме интересува, не конкретно хотела)  Wink
Като ще каже за локацияята, що да не напише и за хотелчето Mr. Green

# 48
  • Мнения: 433
Ние планираме да скочим до Кемер,Анталия в хотел Sunland Resort & Spa  5 ЗВЕЗДИ.Някой има ли впечатления от там?Построен е миналата година и това ме кара да си мисля,че ще е на ниво. newsm78

# 49
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ето тук  http://www.heos.gr/   Mr. Green

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 849
Изглежда много хубаво. А какви са цените?

# 51
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Между 35 и 60 евро на ден за апартамент.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 880
ние май пак ще отидем на любимият Риксос в Турция. ще звънна тия дни в агенцията да видя как стоят програмата им за тази година. някой друг да се е запътил на там?

# 53
  • Мнения: 433
Аврора,какво е това?Аз шюе се чудя къде точно да отидем в Турция-Анталия или някъде другаде newsm78Приемам всякакви препоръки Hug

# 54
  • Мнения: 3 695
ние май пак ще отидем на любимият Риксос в Турция. ще звънна тия дни в агенцията да видя как стоят програмата им за тази година. някой друг да се е запътил на там?
и аз се интересувам от Турция
къде е Риксос  newsm78 разкажи повече  Grinning

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 849
Аврора, ходила ли си и друг път май месец в Рискос? Времето позволява ли къпане и използване на аква парка? Като влизам в сайта, за Анталия има 3 Рискос хотели, кой е най-добрия? Нещо започвам да се зарибявам за него.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 880
момичета, ще отговоря с желание на всичките ви въпроси за мястото, където ми е останало сърцето - а това е любимият Риксос Премиум в Анталия Heart Eyes
ето тук съм разказала за почивката ни миналият септември - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=221061.20
предната Нова Година също я посрещнахме там. само пролетно не сме били и се надявам май месец да успеем да отидем!
ние ходим в Риксос Премиум, първият от веригата. замисляхме се тази година за Риксос в Бодрум, но мацката от Агенцията ни каза, че все пак Премиум си е по-добрият хотел и затова решихме пак там да отидем. сигурна съм, че май месец ще е чудесно за плаж, като се има предвид, че когато бяхме през септември беше 35-40 градуса и наистина беше адски силно слънцето, та се надявам май да имаме повече възможност за да се изкефим на Аква парка и плажовете Wink
сезонът започва там от април, м.г. в началото на Януари беше 23 градуса Shocked дано да имаме късмет с времето, все пак понякога и там вали и има кофти дни ooooh!

сайт на хотела:http://www.rixos.com/belek/index.php?lang=EN
ето тук има хубави снимки на хотела: http://allrest.com/m/HId/191/Rixos_Premium_Hotel_Belek-Belek-Turkey.html
ето едно хубаво клипче: http://www.youtube.com/watch?v=JoKyVvJ3P4E

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 21:21 от Aurora

# 57
  • Мнения: 2 575
Айде момичета - казвайте бързо за Анталия - някой бил ли е там през Май с дечковците?
Аз в момента съм в голямо колебание между Анталия, Кипър, Халкидики ( най-вероятно няма да е там - Май си е хладничко за море - видях го миналата година по 24-ти в Сани) и Канарските острови.
И за Кипър има добри оферти на АлмаТур за 5*, но не в Агия Напа,а в западните курорти - някой бил ли е? Има ли инфо?

# 58
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Още на 19 април си бием камшика за Лондон  Heart Eyes

# 59
  • София
  • Мнения: 3 880
Asinka, ние сме били през май на Канарските и си е хладничко за плаж - около 24-25 градуса беше Peace

# 60
  • Мнения: 1 655
Аз мисля за посетим Хургада с последния чартър за там на 24 май. Насочила съм се към залива Макади и ако някой може да ми препоръча хотел там ще съм му благодарна. Предпочитам там защото пише, че наблизо има коралов риф, а ние основно отиваме за шнорхелинга и дайвинга на Червено море. А ако имате други предложения за Хургада, моля.
p.s. Мислех и за други места, но почти навсякъде няма да е достатъчно топла водата, като се има в предвид, че сме с дете на 10 години.

# 61
  • Мнения: 2 575
Asinka, ние сме били през май на Канарските и си е хладничко за плаж - около 24-25 градуса беше Peace


Аз за Канарските съм наясно - и аз бях през май преди време, но си беше супер за плаж - на Тенерифе - 25-29 С  Sunglasses
За Кипър не знам как е и за Анталия в началото на Май  newsm78
И още нещо - някой ползвал ли е до Анталия само чартъра, а сам да си резервира хотел, че като видях офертите за Риксос и мисля, че ако сама си резервирам хотела ще е по-добре Thinking

# 62
  • София
  • Мнения: 3 880
в Риксос мисля, че цената беше около 300 евро на ден, ако си резервираш стая на място, според мен с агенция е по-добре. лятото в началото на септември ни излезе около 1300 евро на човек за 7 дни с полета и всичко в хотела.
ето, сега питах една приятелка туркиня, тя ми каза, че през м. Май е перфектното време за плаж, защото още не са започнали горещините в Анталия. там сезона започва от 1 април и продължава до 31 октомври, като м. Април и м. Октомрви са най-приятни, защото иначе е много топло и влажно.
днес чакам и отговор от агенцията за майските цени в Риксос Wink

п.п. щом ти е харесало на Тенерифе през май на около 27 градуса, със сигурност ще е по-топло в Анталия Sunglasses

# 63
  • София
  • Мнения: 6 555
Ние ще ходим в Анталия, Кемер от 03 до 10 май. ето тук http://www.simenasunclub.com/

# 64
  • Мнения: 2 575
Aurora - мерси за инфото Simple Smile  bouquet

Вече се навих за Турция, само се колебая дали да е в Риксос Премиум - офертата на ОнТравъл е:
За Великден - 26.04-03.05 - 7 нощувки по 1000 и нещо на възрастен и към 200 Евро за билет на малкия
а за 01-06 Май - по 920 на Възрастен и 230 за детето

Обаче си харесах и ORANGE COUNTY

http://www.orangecounty.com.tr/main.php?ZGlsPWVuJm1vZHVsZT1waG90bw==

- изглежда доста различно и весело, пак е 5*, а цената е доста по-ниска - около 650 на възрастен, та се колебая........... newsm78

# 65
  • София
  • Мнения: 3 880
Asinka, супер изглежда ORANGE COUNTY, много ми хареса от снимките! жената от агенцията, която ни посрещна на летището при предната ни ваканция в Анталия и с която си говорихме по пътя от летището до хотела каза, че във всички 5 звездни хотели храната е страхотна и има огромно разнообразие и готвят супер. моите наблюдения от Турция и места там, на които сме били е, че наистина са страхотни кулинари. така че остава само да ни допада базата и развлеченията, които предлагат и съм сигурна, че всички ще останем възхитени от почивката си в Турция, където и да изберем  bouquet
ако избереш ORANGE COUNTY ще се радвам да разкажеш после как е било! Wink

# 66
  • Мнения: 433
И аз си мислих дълго време за този хотел и в Алма тур цената е към 530 евро.Сега обаче другата мадама ,с която ще бъдем изнамери фантастичен хотел в Марокански стил и най-вероятно това ще е Naughty

# 67
  • Мнения: 2 575
Леле - вече цял ден се ровя и не мога да сен нагледам на хубави хотели в Анталия.
Вече не само Orange County, но и поне 4 други си харесах.
И установих, че цените в Алма тур са поне с 10% по-ниски от тези на ОнТравъл за същите хотели и полети.
А какво ще кажете за това чудо на модерната архитектура:

http://www.adamevehotels.com/hotel.php?lang=en&folder=odalar&file=home

За съжаление нито Алма Тур нито други го предлагат за Великден и 1-ви Май, а аз получих цена директно от хотела за 2-ма възрастни и дете ( най-малките им стаи са по 64м2) около 1000 Евро за 7 дни HB ( аз не държа толкова на Ол Инклузива, че ставам дебела от него).Остава само да успеем да се вредим в чартър на прилична цена, в което се съмнявам  newsm78

# 68
  • Мнения: 3 695
хотела е страхотен  Hug

# 69
  • Мнения: 1 655
Наистина изглежда просто супер. Само, че според мен там е за без деца.

# 70
  • Мнения: 1 417
И аз си мислих дълго време за този хотел и в Алма тур цената е към 530 евро.Сега обаче другата мадама ,с която ще бъдем изнамери фантастичен хотел в Марокански стил и най-вероятно това ще е Naughty
Да не е този http://www.spice.com.tr/index.html. Миналата год. се връщахме с едно семейство, което бяха там и бяха супер доволни, преди това са били в Риксос.
Долорес има оферти за Шарм за края на април там е най-добре за гмуркане, а пък ще е и топло.

# 71
  • Мнения: 1 655
И аз си мислих дълго време за този хотел и в Алма тур цената е към 530 евро.Сега обаче другата мадама ,с която ще бъдем изнамери фантастичен хотел в Марокански стил и най-вероятно това ще е Naughty
Да не е този http://www.spice.com.tr/index.html. Миналата год. се връщахме с едно семейство, което бяха там и бяха супер доволни, преди това са били в Риксос.
Долорес има оферти за Шарм за края на април там е най-добре за гмуркане, а пък ще е и топло.
Ние мислим на 24 май, защото и детето ще вземем, а то преди това има изпити. На мен защо ми казаха в Хургада, че е по добре за дайвинг. Ако не е проблем питай мъжа ти какво той мисли по въпроса, че нали е спец.

# 72
  • Мнения: 433
Да,този е хотелът.Сега се загледах в един подобен http://www.astralholidays.bg/2005/main.php?pkt=3063&htlm=2http://www.abv.bg/-"Топ Капи палас " newsm78Утре ще си хвана чантичката най-накрая и ще отида да резервирам нещо,че ако се пипкам още Великден ще дойде Mr. GreenМомичета,ако някой е ходил в този Капи,нека сподели Praynig
Относно гмуркането-с две ръце препоръчвам Йордания.Пред нея Египет пасти да яде Mr. Green

# 73
  • София
  • Мнения: 3 880
само да кажа, че приятели, които са ходили в "Адам и Ева" казаха, че е много техно, някак не е по всеки вкус, коридорите са целите от огледала и ходиш и се объркваш коя ти е стаята, става ти лошо, освен това се виждаш във всички огледала, както и този до теб, както и тези, които вървят срещу теб и в един момент виждаш себе си 25 пъти, както и останалите и получаваш някаква психария от тълпа, в която всеки момент имаш чувството, че ще блъснеш Mr. Green
стаите също са целите в огледала, можеш да ги нагласяш в различни светлини да светят отвътре и е много арт, обаче ако човек има нерви да го понесе. екскурзоводката ни, която ни посрещна в Турция и я разпитах за всички хотели, каза, че като е правила обиколка на хотелите и е спяла 2 дни във всеки 5-звезден в Анталия, каза, че най-трудно е понесла "Адам и Ева", просто е луднала от тези ефекти и никак не го прпоръчва...освен за тинейджъри. но всеки си има мнение и предпочитания, разбира се. на мен тези 2 мнения ми бяха достатъчни да отхвърля този хотел:)
имаше един хотел http://astralholidays.bg/2005/main.php?pkt=3028&htlm=2 който едно семейство на връщане в самолета ни похвалиха. те бяха ходили предната година в Риксос и казаха, че макар и не толкова внушителен е доста забавен за децата и също има отлична кухня и условия. беше доооста по-евтин от Риксос...около 600 евро на човек през лятото...

ето още един, който ми препоръчаха като невероятен: http://astralholidays.bg/2005/main.php?pkt=3030&htlm=2


Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 11:08 от Aurora

# 74
  • Мнения: 2 575
Aurora - супер, че каза за Адам и Ева - наистина изглежда супер странен и арт и техно, но май първо не е за деца и второ - това с навалицата и огледалата е ............хм, шантаво  Thinking

А този Глория Серенити изглежда мноооого свежо - вече изборът е невъзможен. Гледам обаче, че местата започнаха да свършват за някои от хубавите 5*.
Май ако се помоткаме съвсем няма да има избор, а каквото е останало Mr. Green Grinning

# 75
  • София
  • Мнения: 3 880
за този Глория разбрах, че най-големият му плюс бил, че е свързан с другите 2 петзвездни хотели от веригата и може спокойно да се влиза и да се ползва и тяхната база, както и ресторантите им, така че изборът от екстри става неограничен и човек е поставен в чуденката кое от всички супер неща да избере за 7 дни почивка:)
аз като традиционалист човек отново ще избера Риксос и тази година, но следващият път вече мисля да опитаме нещо ново в Турция...или, Дай Боже, Риксос в Дубровник, изглежда уникален и лятото в Риксос Премиум беше пълно със снимки и реклами, защото това беше най-новият им хотел Heart Eyes

# 76
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Aurora  Hug

да те питам нещо от чисто любопитство Mr. Green
Стана ми ясно не само от твоите разкази, но и от тези на мои близки, че хотела е наистина невероятен  Flutter

Но немога да се начудя защо руснаците толкова го плюят по сайтовете  newsm78

Просто ако имаш идея, моля те да споделиш  Praynig

И още 1 въпрос - тези корабчета, които се виждат на видеото платени ли са или влизат в цената? Как е лятото със свободните места около басеините и на плажа? Опс станаха 2

# 77
  • София
  • Мнения: 3 880
мона лиза, не мога да повярвам, че има човек, на който да не му хареса в Риксос, просто не мога ooooh! наистина няма нещо, което да му липсва и недоумявам зашо го плюят. айде, моля те, да ми метнеш един руски сайт да прочета, интересно ми стана. там по принцип имаше доста богати хора, не знам, освен да са свикнали на някакъв хипер лукс newsm78
когато бяхме за посрещането на Нова година 2006-2007 там празнуваха и известни турски актьори, певци, артисти, кмета на Истанбул, както и целият отбор на Бешикташ. от моята приятелка туркинята знам, че това е любимият на турският елит хотел. както и е факт, че има множество награди за краткото си съществуване /отворен е през 2005 г./, вкл. е обявен за най-добрият хотел в Мала Азия. не знам какво би могло да не им хареса на другарите руснаци, предвид че плюскат и пият като за последно на наистина изобилстващите от всякакви деликатеси маси и ресторанти /само в обикновения ресторант Мозайка, където е шведската маса готвят ястия от 14 различни по националност кухни/.
какво да кажа за собственият Делфинариум, Амфитеатър, Аква Парк, който идват да посетят от цяла Анталия туристи и е супер забавно за децата.

имаш предвид лодките в езерото ли като казваш "корабчета"? около целият хотел и къщичките към него минава езерце и вътре са тези лодки тип гондоли и вътре има двама пича - единият бръмчи с лодката а вечер има музиканти да ти свирят на ушенце Wink това, както и наргилето, Делфинариума и част от атракциите в Аква парка са платени. за друго, което се плаща не се сещам, изкючвам естествено СПА услугите...там вече трябва да отворя отделна тема за площ от 4500 кв.м какви глезотии има /п.п. и тук държат първенството в Мала Азия с най-огромен СПА център/ Wink
за вторият въпрос - капацитетът на хотела е съобразен с гигантският външен басейн и 1 км-вата частна плажна ивица. за децата има отделен детски клуб с басейни, пързалки и т.н. по което и време на деня да сме отивали има места и по плажа, на басейните и на многото барове по плажа /там също всичко е безплатно/.

п.п. държа да кажа, че все пак хотелът според мен е за семейни хора с деца. ако си фен на голфа не е твоят хотел-няма горф игрище...ето, че нещо няма и там!, ако сте тинейджъри "Адам и Ева" е баш за вас, ако сте влюбени в най-романтичният период пак не е това мястото, може би...поне аз така усещам нещата. и все пак негативни изречения ми е трудно да намеря на какво основание, но знае ли човек Rolling Eyes

# 78
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Aurora  Hug

Ще потърся и ще ти дам линк  ooooh!

Вие кога ще ходите?
А рум сървиса платен ли е?

# 79
  • София
  • Мнения: 6 555
Остава само да успеем да се вредим в чартър на прилична цена, в което се съмнявам  newsm78
Почти невъзможно. За 26 април звънях на 4 тур. фирми и  бяха свършили местата още във вторник. Егати кога им излязоха офертите - кога свършиха местата Rolling Eyes. Вече се случва почти същото и с 03.05. През агенцията, в която резервирах ми казаха, че им е почти пълен самолета. Даже не били пускали оферти към колегите си от по-малките агенции, които ползвали техните чартъри. Другото, което разбрах и не ме зарадва особено е, че братушките имали някакви празници в периода 03-10 май и съответно ще се изсипят в Турция. ooooh! Whistling Crossing Arms

И един хотел, който ми препоръчаха специално за почивка с деца  Royal Wings http://www.royalwingshotel.com/eng/index.html . Ултра ол инкл със собствен аква пак и луна парк и двуетажни фамилни стаи.

# 80
  • Мнения: 433
Bibi,кой тур оператор го предлага този хотел?

# 81
  • София
  • Мнения: 6 555
Bibi,кой тур оператор го предлага този хотел?

Аз имам инфото от Акватур
http://www.aquatour.bg/02/981-31-33/holidays/hotel.html?hid=2716 … 18&ohid=26824 ето им офертата. Мисля, че държат добри цени, особено за Турция и имат позиции там, защото преди години са работили основно тази детсинация. За първи път обаче  ще почивам с тях, така че засега нямам лично инфо.

# 82
  • Мнения: 1 593
мона лиза, не мога да повярвам, че има човек, на който да не му хареса в Риксос, просто не мога ooooh! наистина няма нещо, което да му липсва и недоумявам зашо го плюят.

Аurora, ето ти линк с "лоши" ревю-та
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g312725-d507974-Reviews- … remium-Belek.html

от прочетеното разбрах, че са главно недоволни от обслужването. Иначе имай предвид, че истинските 5 звездни хотели (4 Seasons например) не са ол-инклусив и са по-ексклузивни, възможно е от това да се оплакват. Или пък просто да се "правят" на много видели и преживели и да си придават важност... хора всякакви има...  Grinning

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 01:31 от Jenna

# 83
  • София
  • Мнения: 3 880
руум-сървиза е безплатен между полунощ и 7 сутринта, когато не се намира за хапване в хотела/между 00 и 02 часа обаче в Мозайката има шведста маса за късно изгладнелите/, иначе е платен.

сега отварям да чета лошите отзиви.  Wink

# 84
  • Мнения: 2 575
сега отварям да чета лошите отзиви.  Wink

Оо, аз вече го попрочетох - това са сервиза и руския персонал е гадноо, въпреки, че миналата година в Сани пак имаше рускини сервитьорки и не беше зле....
Но това да те подписват и да ти слагат разни неща на сметката на стаята е уникална простотия за 5* #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 85
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
   :mrgreen:Tипично по ориенталски.

  Ох,аз никак не обичам такива огромни хотели,дето се събират един град народ. ooooh!
 

# 86
  • София
  • Мнения: 3 880
даа, прочетох...всъщност не съм учудена, то е като с всичко на този свят, с докторите, ресторантите, храните...бели/черни списъци:)
случки всякакви, хора всякакви. ние и двата пъти останахме супер доволни и не е имало никакви такива простотии. за това отиваме пак Heart Eyes
важното е всеки като се върне от майската почивка да даде отзиви и да пусне снимки и да се ориентираме всеки според вкуса му какво ни допада Peace

# 87
  • София, България
  • Мнения: 5 596
даа, прочетох...всъщност не съм учудена, то е като с всичко на този свят, с докторите, ресторантите, храните...бели/черни списъци:)
случки всякакви, хора всякакви. ние и двата пъти останахме супер доволни и не е имало никакви такива простотии. за това отиваме пак Heart Eyes
важното е всеки като се върне от майската почивка да даде отзиви и да пусне снимки и да се ориентираме всеки според вкуса му какво ни допада Peace


Aurora,  Hug
пожелавам ти най-хубавата почивка на света  Hug

# 88
  • Мнения: 433
Фантичка,и аз не понасям големи хотели-тип а ла соц време Mr. Green
Аз вчера най-накрая резервирах Летуния Голф ресорт.Мои познато ходиха и са очаровани.И най-вече всичко е потънало в зеленина.Да дам съвет на още търсещите мами-влизайте директно в сайтовете на отделните хотели,тъй като има огромно разминаване между тях  и това,което се показва в сайтовете на тур операторите. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт