Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 29 ян. 2008, 16:16 ч.

Отново за прословутото захранване

• 419
  • 7
  •   1
Отговори
  • гр.Пловдив
Здравейте,мили мамчета!Искам да ви попитам след като вече съм давала кисело мляко на детето си и не е имало абсолютно никакъв проблем-дори напротив,ядеше го с удоволствие-трябва ли като дойде време за кашите да търся безглутенова безмлечна  newsm78 ДОклкото си обяснявам аз-НЕ,след като вече е приемала кисело мляко.
 И още един въпрос:Защо някои майки избягват захранването с плодово пюре?Само зада не откажат после децата им зеленчуковото ли,или има и някаква друга причина?Долкото прочетох из много статии(не форуми) препоръчително е да се захрани с плодово пюре.Та това питам  Thinking
   Ще ви бъда благодарна за отговорите   bouquet

П.П.Моля без проповеди и поучения-решила съм ,дала съм кисело мляко,имала съм причина.Да ми пишат само добре настроените майки.

# 1
за киселото мляко и глутеновата каша не знам-още не ни е дошло времето.
за плодовете мислиа че това е само причината-сладички са. аз възприех компромисен вариант-редувах-зеленчук-плод и сега дори хапваме зеленчуците с по-голямо желание. но всичко си е въпрос на избор а и детето ще си покаже кое иска и кое не

# 2
За кашите знам че трябва да са безглутенови до към 6 м. безмлечни аз давам, но ги смесвам с АМ.
Аз захраних с плодово пюре, основното притеснение на майките е че може после детето да откаже безвкусните зеленчуци след това. При нас нямаше този проблем, въпрос на личен избор Peace

# 3
Според мен, да, търси безмлечна и безглутенова. Безмлечна - независимо, че си дала кисело мляко, по-добре не рискувай. А глутенът се въвежда по-късно.

# 4
  • Sofia
онова мляко дето те ползват не го знаеш какво е и не е същото като това , което си давала - по-добре не рискувай  Peace

# 5
  • гр.Пловдив
Изключително съм ви благодарна за прекрасните съвети,мами!Сега разбрах за глутена-то беше свързано с брашната,а не с млякото.Значи ще търся безмлечна безглутенова каша,но към 5-6 месец мисля.А за начало ще пробвам с плодови пюренца,мисля че са по-леки от зеленчуковите,а и по-приятни.Нямам търпение да настъпи този момент.Оборудвала съм се с пасатор и чакам с готовност бебка да порастне и да и правя и домашни пюренца освен купешките.
  Още веднъж благодаря!   bouquet

# 6
  • София
Безглутенова каша се дава в началото на захранванеот, до навършвне на 7м., когато вече може да се дава и глутен.
Безмлечните каши се правят с млякото, което пие бебето, в случай че по някаква причина се налага да пие специално мялко. Ако твоето бебе няма никакви проблеми с АМ, може да даваш и млечна, безглутенова.

Дали ще започнеш с плодово пюре или със зеленчуково-това е въпрос на избор. Не езадължително бебето ти да не хареса зеленчуците след плодовете, но не е и изключено.

Успех!  Peace

# 7
  • София
Eliiii,
мисля, че е важно да знаеш някои неща за алергиите и захранването.
Първо същинската алергия се "изработва", т.е. много рядко се проявява при първа среща с алергена - в случая млякото. Ако детето ти не е склонно към алергия, вероятно приема обикновено АМ, а не хиполергенно. Киселото мляко е по-малко алергизиращо от прясното, защото част от белтъците в него са разградени от бактериалните култури до по-малки молекули. Колкото по-малки са белтъчните молекули - толкова по-малък е риска от алергизиране. Затова хипоалергените млека са частично хидролизирани, а има и млека за алергични бебета, които са напълно хидролизирани, т.е. с напълно разградени белтъци.
Накратко - ако редовно даваш кисело мляко или обикновено АМ и няма реакции, значи вероятността да се появи алергия е незначителна.
Що се отнася до плодовите пюрета - първо те съдържат доста повече захари, което може да наруши баланса в чревната флора в посока от преобладаващи млечнокисели бактерии(бифидобактерии и лактобацили) към гнилостни бактерии, което е доста неприятно - появяват се газове, стомашно-чревни растройства. Освен това се приема, че само плодово пюре не може да замести хранене. Ето едно много грамотно мнение по темата.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт