Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора
Здравеите вси4ки.
 Neutral  Shocked Сьвсем слу4аино попаднах тук и много ми харесва. Страхотни сте и обсаздате много важни и интересни теми. Доста нова сам и не се ориентирам все осте добре. Както си 4етиах темата за паспортите погледнах моиа и се оказа 4е е истекьл през март таси година[b Плановете ми са да си пьтувам през иуни до БГ. Знае ли никои несто по темата прибиране с изтекьл папорт и без пасаван? Има ли санкции?
 Ако ниакои знае несто, молиа да помогне.
Благодариа предварително[/b] #Bday  #Bday
Цитирай
a, zabrawij da dobawia: opitaite se da ne obrastate wnimanie na prawopisa. wie maiki w 4uzbina kak se spariwate s pisaneto? sega 4eta kakwo sam napisala na kiriliza i Embarassed ......
Цитирай
За паспорта доколкото знам нямаш проблем - ще си изкараш като пристигнеш.
За писането:
ч=знака най-вляво до 1
я=Q
ю=\
ъ=Y
ж=V
й=J
ш=[
щ=]
 Very Happy това е.
Цитирай

че Ще си иzкара като се прибере е така но нали трябва да стигне до бг а беz паспорт ? трябва да отидеШ в бг консулство да ти иzдадат ПАСАВАН обади им се първа да видиШ какви документи ти трябват
Цитирай

Barcelona, Spain

Цитат на: jumper
че Ще си иzкара като се прибере е така но нали трябва да стигне до бг а беz паспорт ? трябва да отидеШ в бг консулство да ти иzдадат ПАСАВАН обади им се първа да видиШ какви документи ти трябват

Разбира се, да не тръгнеш през границите с изтекъл паспорт!
Цитирай
Моми4ета страхотни сте. Благодаря много за отговорите.  Май сте трябва поне един пасаван да си извадя. Сте званна в посолството да видим какви документи сте искат, пак после сте мисля за пътуването от Палма до Мадрид за да си взема пасавана и накрая за пътуването до Бг . Лелеее.... Я да си пътувам с изтекъл паспорт Wink И това не бях правила. Така поне сте знаем какво става в такьв слу4еи Laughing
Благодаря на brigite за знаците, по4вам да се ориентирам. Сега остава само да успея да се регистрирам.
поздрави
Цитирай

Germany

Ама защо трябва пасаван? Аз си мисля, че и с изтекалият паспорт ще я пуснат, дори съм сигурна защото ми се е случвало и не вярвам само на нашето летище да е така.
Аз влязох една година така с невалиден паспорт (без да знам, че е такъв, защото не бях разбрала, че от 1.януари същата година всички паспорти станали невалидни) на излизане обаче не ме пуснаха и като им вдигнах един скандал, защо на влизане никой нищо каза и защо изобщо са ме пуснали да вляза с невалидният паспорт като са толкова взискателни, един от служителите ми каза "ама как така няма да ви пуснем да влезете, вие сте си българка и можете винаги да влезете дори и без задграничен паспорт ако трябва", та затова си мисля, че за изтекъл паспорт през март няма да й направят проблеми. Но гаранция не давам разбира се Laughing
Едно обаждане в посолството ще изясни нещата мисля...
Цитирай
Biba, ти си права, засто да не ме пуснат в родното Бг, та нали се прибирам в касти? Wink  Най много ниакоя глоби4ка да ми треснат плус евентуалните разправии на паспортното. А толкова щастлива бях незнаейки 4е ми е изтекьл паспорта....

Досега 4етях историите на май4ета ти4ашти до Мадрид за пасаван. Мойто не е бебе а е на 4 годинки, така 4е няма да ме пуснат барзо.
Biba, благодаря ти за инфото.
поздрави
Цитирай
в бг можеШ да влеzеШ но от друга държава ен можеШ да иzлеzеШ беz редовен паспорт
Цитирай
Моми4ета, какво става?Помогнете, моля... Embarassed
Регустритах се
и вси4ко трьгна ок и сега пак сьм гост? И само сманям ту сам loraalex (потребител) ту alexlora(гост).Нищо, да знаете, 4е сам все аз. Ще се справя, трябва ми малко време Embarassed
Цитирай
Гост без име ти ме ШаШна? ИскаШ да кажеШ, 4е испанците като излизам от тяхната дьржава Ще  се заядьт
 с мен, заЩото нямам редовен паспорт? Това сигурна информация ли е?? Shocked
Цитирай

Germany

Вярно, за това не се бях сетила, че ще трябва да излезеш от Испания с невалиден паспорт, а това най-вероятно няма да им хареса.
А иначе в паспортното никой не би трябвало да ти прави проблем, нали личната ти карта е валидна, а задграничният не си задължена да го продължаваш преди да е изтекъл, може и след това, а може и хич да не го продължиш ако няма да ти трябва повече, така че теоретично нямат причина да се заяждат Wink
Цитирай
v bg posolsvo  moje da  ti udaljat pasporta s 6 mesetza - pasavna se izdava za izguben pasport.
a ako imash chujd pasport ne ti triabva balgarskia
Цитирай

Germany

Цитат на: liara 333
v bg posolsvo  moje da  ti udaljat pasporta s 6 mesetza - pasavna se izdava za izguben pasport.

може да се удължи преди да е изтекъл, след изтичането му не правели удължаване, така съм чувала...
а този паспорт, за който си говорим тук е изтекъл още през март
Цитирай

Italia

Пасаванът се издава за завръЩане в Бг независимо дали е за изгубен,изтекъл,откраднат и тн паспорт.Удължаването на паспорта се прави само на оЩе валиден документ,ако е изтекъл не става.Освен това услугата удължаване на паспорта отнема около 6 мес. понеже посолствата се оправдават 4е дипломати4еската поЩа пътува само два пъти годиШно и обикновено не го препоръ4ват на хората.Абсурдно но факт Evil or Very Mad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора