Вижте филма на Майкъл Мур

  • 2 336
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Американското здравеопазване, лекари и фармацевти - срещу здравето на хората.
Вижте страхотния филм на Майкъл Мур - Сико

http://homeopathyfor.us/

# 1
  • Мнения: 2 652
Багодаря, ще го гледам с голям интерес.

# 2
  • Мнения: 2 652
Нещо аз ли не мога да се оправя, ама кликам, кликам, то не тръгва...

# 3
# 4
  • Мнения: 38
Грейс, успя ли да видиш филма?

# 5
  • Мнения: 2 652
Чаках го от арената да се отваря половин час, гледах малко и от тогава все нямам време. Имаше доста лични истории (поне докъдето стигнах), а аз харесвам по-скоро журналистическо разследване. По-нататък как е?

# 6
  • Мнения: 8 769
О, гледах го отдавна! Невероятен, много добър и разтрисащ!
И бездруго нямах намерение да емигрирам точно в САЩ, ама след този филм направо ми се отщя и на екскурзия да отида до там!
Българското здравеопазване в голямата си част е много близко до това, показано във филма. Е, все още не е чак толкова жестоко, но за съжаление натам върви.... ooooh!

# 7
  • Мнения: 7 837
Чак пък разтрисащ...
Много сме коментирали въпросния филм. Мур е далеч от каквато и да е сериозна журналистика. Търси евтини скандалчета.
Да, нещата не са розови, но пък и никой не претендира, че Щатите са социална държава. А здравната система е по капиталистически гнила. Има много какво да се желае.

# 8
  • Мнения: 8 769
За мен-да. Не се учудвам, че ти не си впечатлена. Честно казано не очаквах подобен геноцид (това пак е мое мнение) в подобна "велика" държава, за каквато се имат Щатите.

# 9
  • Мнения: 7 837
Не се учудвам, че ти не си впечатлена.

Е, хайде сега...

Спекулацията с човешкия живот, би впечатлила всеки.
Просто, качеството и сериозната журналистика, липсват.

# 10
  • Мнения: 38
Кейси, на фона на коя "разследваща" журналистика  Мур е далеч от сериозната журналистика? Доста изцепващо звучи.
Филмът е направен балансирано и са дадени различни гледни точки, както и в САЩ так и във водещи европейски страни. Но може би ти имаш нещо друго предвид? Обясни, моля.

# 11
  • Мнения: 164
Наскоро гледах филма. Ако и нас това ни чака -тежко и горко ни. По -добре от сега да си теглим куршума. Но в крайна сметка всичко зависи от самите нас. И във филма се каза нещо такова ако хората не си искат сами няма кой да им го даде , примера беше за Франция. И дано децата ни не умират затова че осигурителната компания не е подписала договор с конкретната болница в която си го завел и тя не му даде първа помощ поне...това е ужас.

# 12
  • Мнения: 3 506

Не съм гледала филма, но преди десетина години бях в командировка в САЩ и се наложи да ползвам услугите на тяхната Бърза помощ след пътен инцидент. Потресена е слаба дума за състоянието, в което бях известно време след това...

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064
Майкъл Мур е доказано тенденциозен. Вероятно има процент истина във филмите му, но това, което наистина доказват е, че в Америка има демокрация. Иначе да са го утрепали досега, ако беше в Русия, например.

# 14
  • Мнения: 8 769
Майкъл Мур е доказано тенденциозен. Вероятно има процент истина във филмите му, но това, което наистина доказват е, че в Америка има демокрация. Иначе да са го утрепали досега, ако беше в Русия, например.
Какво значи тенденциозен? И филма на BBC за Могилино ли би могъл да се окачестви като такъв, тъй като показва много черна страна на бг държава и общество?
А пък за демокрацията в САЩ също може да се поспори.... но не е това темата. Но за Русия си права-там все още са на сталинския принцип "нет человека, нет проблема". Crazy

Общи условия

Активация на акаунт