Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 ян. 2008, 10:09 ч.

Бебешка близнашка тема IV

• 14 040
  • 250
  •   1
Отговори
  • София, Красна поляна
Хайде момичета на новата тема - чакаме нови попълнения!

26.06.2007г. - anna_m(25.07)              -Калин и Даниел 
14.06.2007г. - Гоца                                     -Николай и Радослав
20.07.2007г. - hellche                                -Дани и Лора
31.07.2007г. - irka_s (26.08)                   - Божидар и Божана
08.08.2007г. - таткобатко                - Стефани  и Гергана
15.08.2007г. - fata_morgana (01.09.)     - Джордана и   Мария-Луиза       
17.08.2007г. - NellyDi (10.09)                  - Станимир и Любомир
05.09.2007г. -  liddi  (18.09)                    - Стефан и Николай
05.09.2007г.  - Mimiki  (05.10)                 -Сава и Веселина
10.09.2007г. - mecheto (10.10)               -Александър и Самуил
12.09.2007г.  - Franky (30.09)                -Христо и Елица
27.09.2007г. - tanini (20.10)                    -Кристиян и Ясен
08.10.2007г. - galini(31.10)                    -Чавдар и Момчил
15.10.2007г. - kassi (13.11)                   -Християн и Михаил
15.10.2007г. - lorraine(16.11)               -Цветан и Анита
11.11.2007г. - meglenita(28.11)           -Ева и Ема
11.11.2007г. - vaio                                  -Цвети и Никол
19.11.2007г. - DessiJ(02.12)                -Христо и Йордан
28.11.2007г.  - estrella(01.02.08)       -Явор и Александра
07.12.2007г.  - pitia (05.01.08)           -Кубрат и Тервел
19.12.2007г. - polixenia (08.01.08)   -Анастасия и Елизабет
25.12.2007г.  -Mariq Desislava(31.12.)-Жулианна и Илизара
27.12.2007г.  - mari73 (18.01.08)      -Марлен и Анна Мари
01.01.2008г.  - МЕЛ                             -Стилян и Ивелина
30.01.2008г. - mimozka23(19.02)     -Станимир и Мартин
31.01.2008г. - rumialka(27.02)          -Кристина и Силвена
02.02.2008г. - бубето29(24.02)       -Вяра и Велизара
25.12.2007г.  - viki_79                      -пол неизвестен
19.02.2008г.  - Zoq                           -пол неизвестен
20.02.2008г.  -Veni_Bo                     -момчета
11.03.2008г.  -dobi_sh                     -момче и момиче
12.03.2008г.  -stefffiii                       -момче и момиче
14.03.2008г.  -PEPI 78                     -пол неизвестен
23.03.2008г  -DolceVita                    -момчета
25.03.2008г.  - aniji                          -пол неизвестен
13.04.2008г.  - slonchetka               -момче и момиче
13.04.2008г.  -мим4о                       -пол неизвестен
15.04.2008г.  -*vera                         -момче и момиче
18.04.2008г.  - ilenze                      - момче и момиче
29.04.2008г.  - hrispi                       -момичета
11.05.2008г.  -ani-r                         - пол неизвестен
15.05.2008г.  - plampetq                 - момче и момиче
17.05.2008г.  - galla99                    -момичета
22.05.2008г.  - Lale32                     -момче и момиче
26.05.2008г.  - avalena                   - момче и момиче
04.06.2008г.  - kaka Maya              -момче и момиче
18.06.2008г.  -Аниto                        -момчета
30.06.2008г. - ole                            - момче и момиче
08.07.2008г.  -6milianka                -пол неизвестен
11.07.2008г.  - djini_selena           -момичета
18.07.2008г.  -nip1977                   -пол неизвестен

Линкове към старите темички

Бебешка близнашка тема I
Бебешка близнашка тема II
Бебешка близнашка тема III

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 14:48 от Double with Cream

# 1
  • София
Честита нова темичка!
Сега виждам, че май Януари няма да имаме близначета...

# 2
  • София, Красна поляна
Хелче, още не е късно  Joy Joy Joy Днес и утре може пък....

Зоя не е писала от много време - може да е родила, също и мимозка

# 3
  • Sofia
Да се запиша и аз!  Hug

Ние бяхме наконсултация - всичко е ок. Само дето моята педиатърка иска да започваме сокчета, а аз се бях навила за късно захранване. Тя се аргументира с това, че по този начин ги лишавам от витамини, което малко ме притесни. Сега съм изпаднала в размисли какво да правя!  newsm78 Аз й обясних, че се притеснявам от алергии, но тя каза, че от ябълка и морков не мога да алертизирам децата, при това в семейството ни няма алергии.  newsm78 Йоана си я захранвах по стандартите, но сега се чудя какво да правя.  newsm78

# 4
  • София, Младост 4
 Хайде и аз да се запиша. Simple Smile
 Деси има много информация по въпроса, аз лично си бях за късното захранване и педиатърката също. Едва на пет месеца ме попита дали давам сокчета и на отговора ми не - тя каза: Още по-добре в тях няма нещо по-полезно отколкото в кърмата. Без проблем се съгласи да си захраня и след шестия месец. Но просто трябваше да знае че искам късно да захранвам.Мисля че нашите педиатри, които са учили преди сто години и едно си баба знае едно си бае, трябва да прочетат пропоръките на СЗО - изключително кърмене до шестия месец, което означава без нищо, тоест без вода или сокчета включително. Също и националния план  за храни и хранене в БГ 2005-2010 г, където отново се споменава за излючително кърмене до шести месец, като с това се намалява изключително риска от алергии и проблеми с храносмилателната система при кърмачетата. Разбира се всеки може сам да изчете материала и да прецени, но защо не го правят и педиатрите. Според мен поне от четвърти месец или пети най-рано може да се започне да се дава нещо. Аз лично предпочетох да си давам направо плодове след шестия месец, и сокчета след годинка. По този начин в момента моите обичат и си пият чиста вода, когато са жадни, което според мен е много по-хубаво и полезно от това да не искат вода и да пият само разреден сок, както се случи с доста от бебетата на мамите от нашата отчетна темичка. Просто в момента се изграждат вкусовете и предпочитанията.
   Отново споделям че това е мое лично мнение. Ето линк към СЗО - http://www.who.int/child-adolescent-health/NUTRITION/infant_exclusive.htm
   Там пише, че кърмачетата се нуждаят само от кърма, през първата половина от живота си. В нея има абсолютно всичко необходимо. Количеството сок, който могат да поемат на тази възраст и това което ще успеят да усвоят от него е нищожно. А 50 мл сок е 50 мл кърма по-малко. Извинявам се отново за дългия пост в защита на късното захранване.... Не искам да започвам спорове и просто споделям моето отношение  Embarassed
   Деси много се радвам че всичко е ок, колко са качили малките?

# 5
  • Кипър, Пафос
Здравейте в новата ни темичка!
Деси, всеки сам си предценява кое е правилно за детето му, но сокчета не се препоръчват дори до годинката, защото дразнят лигавицата, която при бебетата не е оформена напълно, и след време, по точно във възрастта на пубертета се проявава в гастрит или колит. Не отдавна дори говориха за това в "Часът на мама". Но все пак ти си майка им и ти решаваш кое е най-добре за тях.

# 6
  • Карлово
здравейте.и аз се записвам в новата темичка с термин-13.04  Grinning

# 7
  • Sofia
Благодаря, момичета!  Hug Аз все още не съм давала нищо допълнително и май така ще продължа до 5 навършени месеца.  newsm78

Айла, качили са по повече от 1 кг!  #Crazy Естествено, че ще качат - нали ги дохранвам с АМ  Close Проблемът явно с моите хлапета не е в качването, а в глада... нямат наяждане!  #Crazy Цялата ме изсмукват и искат още. Аз продължавам да правя всичко, за да поддържам кърмата, но от следобяд и вечер не им стига и това си е. Нищо де! Важното е, че поне имам още кърма, че вече колко мами около мен спряха кърменето заради преумора и около по-големите дечица... кофти!  Cry Sad Важното е, че и тримата сме спокойни.  Hug

Добре де, ами ако са като моите - не само на кърма.  newsm78 АМ все пак се прави с вода.  newsm78

Честито, Мим4о! Леко бременеене!  Hug Hug Hug

# 8
  • София, Младост 4
  Какъв точно ти е въпроса? И в кърмата има вода  Simple Smile Съвета да не се дава вода е просто защото няма смисъл и количеството изпита вода, замества реално количеството кърма, което биха поели, тоест може да попречи и на лактацията. Една мама с близначета колкото моите, която за съжаление не пише отдавна, заради АБКМ на младежа и рефлукс на малката по съвет на алерголожката захрани също след шестия месец, въпреки, че по това време вече бяха май само на АМ.
   Деси справяш се страхотно със смесеното хранене. Явно си качват достатъчно, а на смесено хранене може да изкарат мноооого време, като това е в пъти по добре от хранене само с АМ. Важното е малките да са доволни  Simple Smile

# 9
  • София
Деси мила, ти сама трябва да решиш кога и какво ще даваш на децата си, но за соковете напьлно подкрепям мнението на Айла... по добре да ядат плодове и да пият вода. Аз лично мисля да дам първо плодовете пасирани или смачкани, а сокове евентуално след 1 годинка.
Искам да те подкрепя и за смесеното хранене, наистина може да продьлжи доста време. От личен опит ти го казвам. Ние сме така вече 5 месеца. Дори сега когато започнахме да ядем пюрета, ако не им давам след пюрето да сучат се изцеждам (надявам се така да поддьржам поне още известно време кьрмата да не намелее още повече) и на следващото хранене им давам изцедената кьрма като добавка. Така в момента давам АМ само вечер преди лягане и евентуално на предишното хранене ако нямам изцедена кьрма. Аз ако не бях попаднала на този форум и не бях изчела толкова информация за кьрменето сигурно щях вече да сьм приключила с кърменето, но ако си упорита вярвам, че ще ги кьрмиш още много време, дори и да се налага да даваш добавка. Стана много дьлго, надявам седа си ми разбрала.  Hug Hug Hug

# 10
  • София
Честита тема.
Ще се оплаквам и ще питам.
Едвам ги свалям и ги качвам вече тези деца,асансьора за 3 л. е малък и само с кошчетата за кола става но той е първите с решетка която откраднаха и сложиха тип параван,не мога да я затворя когато съм с децата и натискам с една ръка едно което прави контакт и не затварям паравана,но днес ме удари ток.Нямам много усет в ръката ,но мъж ми каза че е можело да ме убие 220 волта.Това ще го преживея,но три съседки докато аз сгъвах количката/защото им пречи във входа/ минаха,казах им добър ден а те не ми отговориха камо ли да попитат дали имам нужда от помощ.Децата бяха сами в къщи и даже път не ми направиха за асансьора.
Оплаках се,сега въпроса.Някой ползвал ли е джаджата за свързване на две единични колички,малко инфо?

# 11
  • София, Младост 4
 Гоца какво си преживяла Cry. За съжаление аз не мога да ти дам съвет, знам че НелиДи ползваше подобно приспособление за две единични колички. Аз количката си я държа в колата пред блока, а асансъора е доста голям. Моите пък комшии и изобщо хората от блока са много любезни. Стисни зъби още няколко месеца и ще стане по-лесно поне със слизането, като почнат да стоят прави и да ходят Peace.
 Днес като ме гледаха как тичам ту в едната, ту в другата посока като лудите да ги гоня, ме съжаляваха хората и ме попитаха дали сега ми е по-трудно. Еми не, може да ги гоня, но определено смятам, засега поне, че след годинката откакто се очовечиха и не реват за глупости и може да се разбираме и играем повече ми е по-лесно. Вярно, че не мога вече да си чета книга навън докато те спят, защото не спят, а се катерят по пързалката, но не се оплаквам.

# 12
  • София
Хайде и аз в новата ни темичка Laughing
Напоследък нямам време да пиша Embarassed ,но редовно ви чета.Времето е страхотно и излизаме навън.
Деска,и нашата педиатърка каза да започваме сокчета,но аз съм за късното захранване и след като споделих с нея,тя не се възпротиви.Браво за кърменето!  bouquet
Айла,гледах снимките на малките в Надето...страхотни са!Да са ви живи и здрави!А рокличките са им чудесни,може да станат рекламно лице на Редута Simple SmileЕй,голяма краста е този сайт...
Гоца,това с асансьора ми е до болка познатолНашият е същият,но намерих решение и оставям количката долу във фоайето!За щастие се заключва и дано да не ни я вземат Praynig

Ние сме добре.Определено има голяма промяна от началото до сега.Нещата се организираха и следват някакъв ритъм.В началото беше по-трудно,поне за мен.Преди се чудех на думите на Айла и мислех,че началния период ще е най-лесен,защото спят повече,но сега се убеждавам че не е така.Замислям се за периода на прохождане и как ще се справя,но до тогава има доста време.... Laughing
Приятна вечер  bouquet

# 13
Нова темичка, нов късмет Laughing,
а дано ме оставят малките да попиша и аз малко.

Първо да се отчета, Марлен е вече 4,020 кг, а Анна Мари 3,820кг

Анна е наддала 1,200кг, упорито настига сестра си, която е качила  1кг за месец.

Хайде да започвам с въпросите Laughing
Кога е по правило се сменят памперсите,
преди или след хранене newsm78,
от една страна, след храненекато си свършат работите и са по-дълго време чистички и си спестявам памперс, но на мене като ме е жал да ги будя като си заспиват сладко с пълните коремчета, а пък и като ги сабудя след смяната си искат още папане и почват после да ги болят коремчета и няма край newsm60

Нели, ще ви пусна и снимки, но до сега наистина нямах време и сили за нищо, като заспят и двете гледах и аз по един път на ден да подремна, че ги храня без режим, като си поискат и ми си струва, че по 20 часа на денонощието не правя друго, освен да кърмя Embarassed, а ги почнаха и коликите и направо ми идва да избягам понякога yahoo_49

# 14
  • София, Красна поляна
Оплаках се,сега въпроса.Някой ползвал ли е джаджата за свързване на две единични колички,малко инфо?

Гоца, аз съм с такава джаджа, но самоделка - мисля че съм показвала количката - ама ето да я видиш ЦЪК

Иначе, за да намериш подходящи колички за нея, първо купи джаджата, тази която видях в Джъбмо е за летния вариант колички - значи взимаш две такива чудеса (eдната е 6лв) и тръгваш да търсиш количките. УСПЕХ

Аз да си призная, лека ми е за управление и удобна - неудобството е че не минава през вратите на магазините!

# 15
  • София, Младост 4
  Честити пораснали бебчета Мари  Simple Smile
  За памперсите честно да ти кажа не мога да си спомня, но определено ако не заспиват веднага след кърменето и не повръщат е хубаво да ги смениш след това, за да са както казваш по-дълго време чистички. Ако не изчакай поне малко след ставането преди да ги смениш, защото малко след като се събудят пишкат и акат обикновенно. Аз лично доста от рано почнах с издържането и просто ги изпишквах по време на кърменето, преди или след това и малко не мога да съм ти много от полза за памперсите. Дано и другите мами се включат.
  Браво за наддаването и кърменето. Наистина първите месеци се прави само това, но след това определено нещата почват да се нормализират, кърменията се разреждат поне малко, а аз най-нахално си кърмех пред компа, просто защото иначе откачах по цял ден да лежа в леглото.  Simple Smile

# 16
  • BiGi
Здравейте и от нас в новата темичка! Браво Нели, аз от няколко дни все се канех да започна нова, но бях малко заета, че превеждахме едно техническо указание за ползване на индустриална преса  Sick Да ви кажа, днес докато бяхме на разходка реших да вляза в една от тукашните ясли, за да се информирам. Те първо са безумно скъпи и трябва отсега да се запиша за място, евентуално през октомври-ноември  ShockedИ за записването се плаща също такса  Sad Докато бях вътре ми се наложи да почакам пред вратата на групата за бебета и ми се скъса сърцето. Тук нали майчинството е само 3 месеца след раждането и много жени оставят децата на ясла, за да се върнат на работа. Как сърцераздирателно плачеха, милите душички Cry И май никой не ги утешаваше...Много ми стана мъчно, дано никога не ми се наложи да оставям толкова малки дечица на ясла  Praynig Джордана и Мариза в количката също се укротиха едни такива. Иначе за по-големите има всякакви игри и ми се сториха много доволни. Тук всъщност няма отделни ясли и детски градини, защото тръгват на училище, като навършат 4 годинки. Започвам и за това да се замислям, малко рано ми се струва  newsm78

Деси, за сокчетата и аз си мисля, че можеш спокойно да изчакаш. Аз лично хич им нямам вяра тук в консултацията, въпреки че за някои неща дават добри съвети. Но лично при мен нали имах проблем с наддаването и първо ми каза, че 5 яденета им били съвсем достатъчни, даже трябвало да мина на 4 и следващия път ми заяви, че то не било възможно да се кърмят близнаци толкова месеци и трябвало да дохранвам  Rolling Eyes Та затова си имам едно наум и в крайна сметка правя това, което смятам за добро. Дечицата си набяват всичко то кърмата, какви други витамини им трябват ?! Аз давах само вит. К до 3-я месец и сега давам вит. Д и това е.

Гоца, много неприятни тръпки със съседите. Кураж, мила, че поне децата двойно ни радват  Grinning

Лидди,радвам се да те чуя, свакя  Hug Да нацелуваш едно хубаво зетьовете!  Heart Eyes

Мари, браво на госпожиците! Аз още от самото начало по съвет на сестрата, която идва тук да помага през първата седмица, започнах да им сменям папмерсите след ядене. Защото поне моите акат най-много, докато папкат. Много са ми смешни като започнат да се напъват, докато сучат  Heart Eyes Така спестявам и по някой памперс  Naughty

Мече, много хубави юнаците, пу-пу! На едната снимка на лодка в морето ли сте? И ние нашите ги направихме "морячки" още преди да навършат месец и даже бяха закърмени на борда!

Аила, много хубави снимки от гостито!  Heart Eyes Искам да те попитам твоите мадами колко са високи в момента, че искам да се ориентирам и евентуално да купя нещо от разпродажбите тук за следващата зима, че е наистина грехота да изпусна толкова големи намаления! Ти откога започна да ги учиш да свикват без памперс? Както споменах моите си вършат работите точно по време на хранене и ми е малко трудно да се опитвам да ги издържам  Wink Още повече, че като изпуснат гърдата настава неистов рев  Crazy

# 17
  • Пловдив
Хайде и аз да се запиша с големите бебета Mr. Green
Много се радвам като чета,че всички са добре и папкат и наддават добре Hug
Гоца,как може да има такива хора незнам,в нашия блок като ме видят съседи веднага бързат да ми помогнат.Кураж мила и горе главата! Hug
Аз поне в това отношение съм супер олеснена,количката влиза във входната врата,нямаме стълби,а направо е асансьора на партера и той е от големите и количката ми влиза цялата.
Надявам се,че всички видяхте,че си имаме януарчета 2008 Hug
Айла,щях да те питам,ти сама ли излизаш с твоите госпожици, и ако е да,как успяваш да ги гониш и двете,и да не паднат и да не тръгнат към опасно място и т.н.
Ами това от мен засега,чета ви и интерес и ви се радвам! Hug

# 18
  • Кипър, Пафос
Не, на кафенце сме на пристанището Sunglasses

# 19
  • София
За памперсите-аз сменях преди хранене че единия повръщаше,а другия го забравях ако не ги сменях на веднъж.В момента с пюретата,още повече почнаха да ги пълнят и сега не ми стига пакет 68бр за седмицата.Не ги оставям пампите повече от 3 часа пред деня и винаги когато ги надуша че са свършили голямата работа.
yoana77 направо ти завиждам за асансьора.Аз в колата немога да държа количката не се събира а и мъж ми ходи на работа с нея понякога.Ходих до джъмбо снощи да гледам едни лятни колички по 39лв просто за да свалям единия с нея,а другия на ръце.Но май ще моля най добре някоя мама от картала с тип чадър да пробваме.Ако не стане съм им се заканила на тея идиоти от входа да им сваля вратата та да не ползват,а да бъхтят пеш,за входа ще отказвам да давам пари.Много съм им се ядосала не стига че сме най младите,всичко друго е 30 набор.

# 20
  • Пловдив
Гоца,каква  е тази лятна количка за 39 лева,много ефтина,тук не съм виждала колички на такава цена.Исках да си купя и аз една лятна,че понякога да излизам с единия до кухнята или до магазин,но не ми се даваха много пари Rolling Eyes

# 21
  • София, Красна поляна
Хелче, видя ли какво стана? Аз като ти казах, че не е късно. За два дни - две нови попълнения и то точно на Румялка и Мимозка  newsm44 newsm44

С тях януарските близнаци вече са 3 двойки. Мама Мел откри годината още на 1-ви  януари smile3521 smile3521

# 22
  • София
yoana77  от магазин джъмбо са,гръцка поръчка в китай.

NellyDi твоите адаптори от къде са и каква марка са количките,кажи и дали стават на други ако си пробвала?Отзад също ли трябва да има?Разяснявай моляте какво да гледам,че ми писна с тея колички.

# 23
Гоце, моите съседи са същите. Имаме една баба в нашето малко блокче, дето има 3-4 апартамента, щото навремето дворът бил неин, останалите апартаменти са на сина й и дъщеря й. Само ние, още едно семейство от горния етаж и едни студенти на таванския етаж сме "външните". В резултат на това бабата дерибейства и командва всички и се разпорежда за всичко в блока. И понеже имахме "неблагоразумието" да се счепкаме с мъжът ми с нея и да и кажем две-три думи /бях безкрайно любезна, дори я поканих на кафе, за да си изясним противоречията, но с тъпи хора... не ми се говори/, сега сме "най-гадните" в блока, в резултата на което, тя и цялото й домочадие не ни поздравяват. Аз като ги срещна казвам едно "добър ден", щото се надявам все някой ден да й стане неудобно, но май само се хабя. Така че за помощ от съседите не се надявам. Няма да мога и да си държа количката във входа, защото ще им "пречи".  И асансьор нямаме. Добре, че поне сме на втория етаж, не на петия.
Че след всички тези приказки дето ги изприказвах /сори /исках за питам Айла, как сваляше бебетата до колата /щото май и аз там ще си държа количката/, особено зимата, когато са опаковани с разни одеялца, чувалчета и прочие. И къде да ги оставяше докато разгъна количката и я наместя?
Много дълго стана, ама вие сте ми подкрепата!

# 24
  • София
Хелче, видя ли какво стана? Аз като ти казах, че не е късно. За два дни - две нови попълнения и то точно на Румялка и Мимозка  newsm44 newsm44

С тях януарските близнаци вече са 3 двойки. Мама Мел откри годината още на 1-ви  януари smile3521 smile3521

Страхотно наистина  newsm44 Аз видях, че Мел я няма в списъка, но бях забравила, че беше точно на 1ви Simple Smile

Аз да ви разкажа днес моята госпожица какъв номер ми направи... започна да си проявява харектера Simple Smile Давам им днес пюре с броколи за втори път, но вчера го бях смесила с моркови и картоф. И гледам я аз, че нещо не му се кефи много, ама изяде 1/3 някъде и започна да го плюе и да ми бута лъжицата. И аз реших, че не и харесва (то и на мен хич не ми хареса като го пробвах), та й отворих ново с тиквички, което уж си го яде онзи ден с голям апетит, а брат й понеже е лакомия и искаше още си хапна и от нейното. Хапна 5 лъжички и както си беше с пълната уста като ревна  newsm45 Аз реших да не я тормозя и й дадох да суче... леле като ме видя, че се подготвяме за кърмене направо щеше да ме изяде Simple Smile и като се нахрани започна да крещи от кеф... Направо не знам какво ще я правя с този характер, от начало беше много добричка, но напоследък ни върти на малкия си пръст с баща й.

# 25
Имам въпрос към майчетата, дето вече са родили. Имате ли представа как докторите преценяват кои бебенца трябва да полежат в кувьоз? Понеже като чета, видях че някои са с по-малко кг., а не съм били в кувьоз, а други по-големички са били. Явно не само кг. са показателят?

# 26
Честита ни нова темичка, мацки.
 Grinning
djini_selena , има си параметри по които се предценява. Килограмите не са най-важния показател. Една приятелка роди бебе 3000кг. и 40 дни беше в детската болница, поради усложнения с белите дробчета. Моите се родиха 2550 и 2900 и не бяха нито ден в кувиоз, дори искаха да ни изпишат на 5-ия ден от секциото.

Относно съседите и при нас има такива идиоти Rolling Eyes#2gunfire И на мен ми се е случмало да ме подминават, като ме видят сама с количката, без да знаят че след мен идва помощник. Имаме няколко екземпляра, които не отвръщат на поздрав, и тъй като се вбесих на един такъв тъпоъгълник, след като поздравих и той си замълча, му казах, че в тоя вход явно живеят голями простаци  Laughing. Следващият път го подминах като стълб на улицата и неотвърнах на поздрава му.  #2gunfire

При вчерашната ни разходка преминавайки на зелено, на два светофара се случи коли завиващи на ляво да напират да минат през мен и количката, не ми го побира ума такова поведение. Следващият път ако съм с мъжа ми ще се направя на още по-отворена и ще се разправям.  Peace Една приятелка направила забележка на един тип с джип, че не може да мине от него с количката по тротоара и той и казал: "Я се разкарай, не ми коментирай, че ..."  Shocked Shocked
Уф, по-щастливи ли са такива хорица?  newsm78 Сигурно ние не сме наред, май newsm78?

И още един случай от вчера. Бяхме на разходка с една приятелка с количките, и Християн се прояви отново като силен гръмогласен мъж и не спря да хленчи и да ревеее. На всеки светофар, докато чакахме зелено, той врещеше, че съм спряла да бутам количката  Close. След като орева Макдоналдс-а в Младост, и подложи майка си на диета, тръгнахме да се прибираме. Уви, продължи. Принудих се да го извадя и да гушна, Естествено той взе да хлипа и пъшка и заспа. Но, защо ви разказвам тази случка. Покрай нас минаха две жени, които като ме видяха взеха да се бутат една друга и да се хилят с глас, дори си обърнаха главите, за да наблюдават как едното бебе спи, а другото е в ръцете ми. Сигурно ми се подиграваха. Брей, къде е смешното, не разбрах. Има ли ли сте подобни случки newsm78!? Иначе в повечето случаи срещам усмихнати хора,които надничат в количката и ни се радват. Дори една баба с внуче, ме похвали, как съм се справяла с две бебета сама, а те двама души не можели с едно да се справят Hug.

hellche
, както забелязваш и в нас единият е по-тарикат. Явно е нормално  Rolling Eyes.

Да ви питам за играчките. Моите вече искат да гушкат и да държат в ръцете си играчки. Но естествено ги пъхат в устата си и ги лигавят. Та каква материя трябва да са, и изобщо къде отива хигиената newsm78? Аз им давам едни на Дисни, не са космати, дали стават. Нещо подобно са, като тази:

Благодаря ви, мацки и хубав уикенд.

П.С. В неделя ще съм в Борисовата градина на разходка, ако има желаещи да се запознаем-ще съм мнооого щастлива!  Hug

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 13:51 от kassi /patrissia/

# 27
  • София
Здравейте и от нас! Ние тези дни използваме хубавото време за разходки. И в тази връзка имам въпрос- колко време  мога да ги държа навън?
И при нас колите са проблем- постоянно ми се налага да вървя по улицата, защото тротоарите са заети с паркирани коли Close. Кой знае колко хххх отнасям. А и с тези изгорели газове- егати разходката. Затова и ние гледаме да ходим по паркове, но при нас няма -само две маааалки градинки. Затова ще се изнесем на Витоша при бабата за седмица- та да видят и те чист въздух.
Каси, аз не съм забелязала подобно отношение от хората. В повечето случай много ни се радват и както казваш ти надничат с любопитство в количката  Laughing Не им обръщай внимание- хора има всякакви  #Cussing out  Моите много обичат да са навън и спят почти през цялото време- те като цяло са много добри деца и почти не плачат. При нас момата проявява повече характер и е много смешна , защото е доста дребна и нежна , а е по-голям тарикат  и хитруша  Laughing

Djini, Каси е права  - момата се ради 2250 и не е стояла в кувиоз , а момчето имаше проблем с дробчетата и беше в болница 1 месец  Sad Cry Но сега вече е голям и здрав младеж- направо е огромен на фона на сестра си Laughing И е дълъъъъг- дрехи за 9 месечни не му стават  newsm78

Приятен ден момичета   bouquet Ние отиваме да се поразходим.

# 28
Каси, моята голямата щерка на тази възраст дъвчеше разни гумени неща, толкова големи че да се събират в ръчичките й. Имаше един гумен лебед, дето най-си го обичаше, че й беше удобен да го хване за врата. Пък и гумените лесно се мият!
И аз винаги много съм се радвала на близначета и не мога да разбера такива хора, дето те гледат по-особено. В интерес на истината като ходихме на ФМ, след прегледа док. излезе след нас в чакалнята и каза на администраторката на висок глас да ни запише че е ФМ на близнаци. Изведнъж всички ме загледаха все едно, че са ми пораснали още един чифт уши. Аз обаче се изпъчих много горда, че то тази радост Господ не я праща на всеки. Така, че се радвай на бебчетата и си гледай спокйствието! А малчовците наистина много са пораснали и са си големи мъже вече. Да ги нагушкаш и намачкаш от мен Simple Smile
Каси, имам въпрос за количката. Ходих да ги гледам, но ако не греша твоят модел няма изцяло легнало положение, а почти легнало. Пречи ли това за новородени и как се справяше, с одеалца или как?

# 29
  • София
Здравейте и от нас!
Каси гумените играчки наистина са много удобни за дъвчене, а и лесно се мият ако паднат на земята. Но и такива от плат които са (като тази която си показала на картинката) също стават, защото поне на моите са им много интересни. Аз по принцип ги пера в пералнята на 1-2 седмици, а ако се случи да паднат ги забърсвам с антибактерялни кърпички.

lorraine, вие вече сте големи и спокойно може да си изкарат наван 2-3 часа ако са добре облечени и не им духа.

djini_selena, много е относително това дали едно бебче ще седи в кувиоз и колко време. Най-вече зависи дали е зряло детето, т.е. колко по-рано е родено и след това и килограмите имат значение. Понякога доносени бебчета 38 г.с. например се раждат под 2 килограма и се налага да седят в кувиоз. Ние се родихме в 34 г.с. и двамата седяха в кувиози, Дани - 2300 се роди и смъкна до 2 кг и седя 10 дни, а Лора беше 1850 и седя повече - 17 дни и тя загуби доста тегло 1700 беше паднала. Но мисля, че основен фактор беше това, че бяха родени доста по-рано. Докторите преценяват в зависимост от това как се адаптира детето и има ли нужда да го слагат в кувиоз и колко време. Но ти недей от сега да мислиш за такива работи, успокой се и гледай да ги държиш колкото се може повече в коремчето, за да не се налагат кувиози Simple Smile

За колите по тротоарите и улиците просто нямам думи. На мен веднъж ми се наложи да пресека Драган Цанков при Интерпред с количката... ужас беше. Там е едно голямо кръстовище и направо станах разногледа защото тези които завиват наляво въобще не се интересуват, че пресичат хора, още повече с количка. Да не говорим, че ако няма спряли коли на тротоара той е толкова разбит, че не може да се върви с количката. тогава си казах, че повече от там с количката не минавам.

# 30
  • София

lorraine, вие вече сте големи и спокойно може да си изкарат наван 2-3 часа ако са добре облечени и не им духа.

Ами не знам какво означава добре облечени- моите ги обличам с два дълги ръкава , панталон и чорапи и за навън слагам терлици, шапки и космонавти. Добре ли е така  newsm78. Питам защото си мисля следващите топли дни да ги оставям в двора по цял ден.

# 31
  • София, Младост 4
Фата -
Цитат
Аила, много хубави снимки от гостито!  Love Искам да те попитам твоите мадами колко са високи в момента, че искам да се ориентирам и евентуално да купя нещо от разпродажбите тук за следващата зима, че е наистина грехота да изпусна толкова големи намаления! Ти откога започна да ги учиш да свикват без памперс? Както споменах моите си вършат работите точно по време на хранене и ми е малко трудно да се опитвам да ги издържам  Wink Още повече, че като изпуснат гърдата настава неистов рев
    Значи по първия въпрос: В момента моите са към 80 см и около 9 кг. За сантиметрите са си ок, на кг са малко по-малки от възрастта си. Можеш да си прецениш горе-долу колко ще сте високи и вие. Въпреки, че има голяма разлика в различните марки дрехи един и същи размер.
    За втория въпрос: Аз май и преди съм писала, но практикувах т.нар ЕБХ-естествена бебешка хигиена. Тоест на  гърне ги сложих след годинката, но още преди шестия месец почнах да ги издържам. В началото веднага след кърмене, спане, постепенно започнахме да влизаме в ритъм и да ги усещам кога им се прави нещо, така че и през деня докато са будни също. Още от лятото бяха без памперси, а и тогава нямах проблем ако се напишкат просто да смяна някое панталонче. Не искам да влизам отново в спорове на тази тема, само споделям аз какво избрах и за мен лично самата това беше правилния начин. Просто ми се струваше нормално, да се учим постепенно и на това, както се учеха да ходят, пълзя, говорят.
    Във връзка с това мога да се похваля, че от няколко месеца вече Николета си дава съвсем ясен сигнал като и се прави нещо, тоест сваля си панталонките  Embarassed Ваня още има моменти когато забравя и започва, чак тогава се спира и се доизпишква в гърнето. Николета ако гърнето е в стаята си сваля панталонките, сяда си и си върши работата съвсем сама. От няколко дни успява да си вдигне дори панталонките без да и стои голо задничето както преди това. Вчера след големи мъки и труд успя да си обуе и панталонките, които си беше свалила напълно, първо в единия крачол, но после се справи. Гащичките обаче си сложи като шапка на главата  Heart Eyes Мисля че засега се справя добре като за дете, което скоро ще стане на годинка и половина. Ваня определено обаче е към два месеца назад с тези дейности спрамо нея. Но пък е по-кротка  Simple Smile
     Ето линк към темичката ни за ЕБХ ако ти е интересно - ЕБХ
     Йоанна -
Цитат
Айла,щях да те питам,ти сама ли излизаш с твоите госпожици, и ако е да,как успяваш да ги гониш и двете,и да не паднат и да не тръгнат към опасно място и т.н.
     Еми трудно.... Опитвам се да ги държа за ръка, когато сме на опасно място, въпреки че Николета много мрази да я ограничавам. Ако нещо просто ги хващам под рамо двете и така пресичаме, слава богу моите са леки. За падането те вече ходят доста стабилно, а в началото когато прохождаха също не ги пазех само после ги успокоявах. Ако все пак ги изпусна и се затичат в две посоки, гоня тази която тича към улицата, а не тази която тича към локвата. Скоро се прибирахме по средата на разходката, защото Николета се плъокна по-лице в една голяма локва...
     Джини-Селена -
Цитат
Че след всички тези приказки дето ги изприказвах /сори /исках за питам Айла, как сваляше бебетата до колата /щото май и аз там ще си държа количката/, особено зимата, когато са опаковани с разни одеялца, чувалчета и прочие. И къде да ги оставяше докато разгъна количката и я наместя?
     Значи аз имах порт-бебета към количката и докато не почнаха да се въртят сериозно и да се изправят си ги свалях в тях и качвах. Портбебетата си ги оставях дори на земята докато заключвам или вадя количката. Ние имаме пейка пред блока и там ги слагах с портбебетата докато вадя количката, но после почнах на земята за по-сигурно. След като пораснаха започнах да нося едната в слинга, а другата в ръка. Така имах една свободна ръка с която да измъкна количката. След като проходиха вече стана лесно  Simple Smile

Цитат
Имам въпрос към майчетата, дето вече са родили. Имате ли представа как докторите преценяват кои бебенца трябва да полежат в кувьоз? Понеже като чета, видях че някои са с по-малко кг., а не съм били в кувьоз, а други по-големички са били. Явно не само кг. са показателят?
     Има нещо, което се води АПГАР май и се отчита веднага почти след като е родено бебето. Ако стойността му е под определено ниво се слагат в кувъоз. Мисля че моите бяха на границата, но не се наложи кувъоз. Родиха се по 2,500 кг всяка. Освен тегло, се отчита дишането, тургура на кожата изобщо цялостната адаптация на бебето, седмицата в която е родено и тн.
     Каси аз не бях особено по хигиената и не съм се притеснявала от подобни играчки да им давам да дъвчат. Виж за гумените съм дори по-скептична, защото има доста китайски боклуци, които отделят някакви глупости и са отровни. Затова изхвърлих всякакви такива гумени патета. За Борисовата ще се опитам да навия таткото  Simple Smile
      За излизането, миналата зима беше  по-топла и почти по цял ден бяхме навън. Като цяла аз ги обличам като мен. Днес например бяха навън по тениска, пуловерче и яке, отдолу тънък чорапогащник и панталонче. Когато напече слънцето и си свалих якето, махнах и тяхните и им сложих елечета. Цяла зима сме навън, само когато вали може би съм пропускала. Досега не са се разболявали, така че мисля да продължавам по същия начин  Simple Smile За малки бебета, разбира се малко по-внимателно  Simple Smile
     Сори за дългия пост  Embarassed

# 32
Не ти е дълъг поста, даже е много полезен.
А дали може една мама да вдигне сама количката с двете бебета вътре, ако се наложи да се минат някакви стълби или непроходими участъци или ще ми се налага да моля някой минувач? newsm78

# 33
Каси, имам въпрос за количката. Ходих да ги гледам, но ако не греша твоят модел няма изцяло легнало положение, а почти легнало. Пречи ли това за новородени и как се справяше, с одеалца или как?

Благодаря ти, Джини, досега се приспивахме, така че ги нагушках от теб  Laughing.
Да, има пълно легнало положение количката. Ние затова се спряхме на тази количка.  Peace
Возим ги в нея-още нямаха месец.
lorraine, аз ги обличам мисля добре. Чоропогащници и панталонки, плюс чорапки или обувчици, нагоре са с две блузи или боди и риза, и якенца отгоре. Естествено и шапки, а от вчера и с ръкавички.
Благодаря ви за мненията за играчките  Hug. И аз мисля, че няма проблем да гушкат тези.

# 34
  • BiGi
Аила, Мерси за отговора  Hug Утре отивам да вършея из магазините  Mr. Green само дано е хубаво времето Praynig За ЕБХ бях чела във форума, но ми се струва малко ангажиращо, аз съм за по-мързеливи методи  Embarassed Пък и както казах те и двете акат, докато ги кърмя, мога поне да опитвам да ги издържам за изпишкване, пък лятото ще тичаме из двора по голи дупета  Grinning
Браво на твоите госпожици, дано скоро научат и правилното място на гащите  Crazy

Иначе по темите - аз играчки давам всякакви без гумени, защото ми миришат и някои имат и бои и ми се струват вредни  Naughty Иначе те напоследък всичко си пъхат в устата и не търча постоянно да изварявам и да чистя. Нали все пак трябва и имунитет да си изградят  Simple Smile Като излизаме навън им слягам само якенцето върху дрешките, с които си стоят вкъщи т.е. памучна блузка с дълъг ръкав и боди с къс ръкав. Ако са с по-дебел чорапогащник или ританки им слагам само едни терлички, ако са с тънък чорапогащник и панталонки, но аз ги возя още в порт-бебетата на топличко. Слагам им и памучни шапчици, че нали сме плешивки още  Blush

А дали може една мама да вдигне сама количката с двете бебета вътре, ако се наложи да се минат някакви стълби или непроходими участъци или ще ми се налага да моля някой минувач? newsm78

Според мен не, въпреки че аз си падам якичка  Wink Но да кажат и другите мами. А за кувьозите мисля, че не зависи само от килограмите, а от състоянието на бебето. Доколкото знам ги държат и когато не могат да си регулират все още добре телесната температура.

# 35
  • София
За обличането,чорапогащници терлички или чорапки бодита с къс ръкав и тънки блузки отгоре космонавтите.Ако е около 1 градус жилетки тънички без ръкави след блузките.В чувалчета за количката ако духа дъждобран.Тънка шапка и качулка.
Аз макар че съм яка не мога да дигна и да нося количката с тях.
Нели се изгуби

# 36
  • Sofia
Да ви се оплача как си изкарах ангелите онзи ден. Йоана се разпльока на леда и си удари главата яко! Добре, че майка ми беше с мен, защото и близнаците бяха с нас. Като падна това дете и кат опоследваха едни писъци, крясъци, ужас!  smile3514 newsm45 smile3514 newsm45 Тичах с нея на ръце да купувам олио и я омазах едно хубаво. Оправихме нещата, обаче аз много се стреснах.  Weary И незнам дали е от това, но оттогава кърмата намяла драстично!  newsm45 newsm45 Дано се пооправят нещата днес - утре.  newsm17

Гоца, съчувствам ти! Нашите съседи са много готини. Все бабки  и дядовци, обаче много ни се радват и ни помагат колкото могат.

Нелиииии, къдеееее сиии?  smile3516

Каси, ако е хубаво времето и ние ще дойдем в Борисовата утре! Като стигнем, ще ти звънна, ако сте там по това време, да се видим.  newsm53

# 37
  • София, Младост 4
  Деси1 а сега как е какичката? Оплаква ли се, че я боли, сънена ли е? Или вече е забравила всичко?
  Кърмата не може да изчезне така изведнъж, сигурна съм че като се успокоиш в това число да не се притесняваш има или няма кърма всичко ще си дойде на мястото. Просто трябва да си спокойна за да може да се стимулира рефлекса на потичането и млякото да тръгне.
  Аз вчера преживях нещо подобно, но май вече не им се шашкам особено. В момента Ваня е като еднорог, тоест с огромна цицина. Навън на едно кафенце до нас, бяха седнали да ядат банан на пласмосови столове . Ваня по едно време клекна на него и незнам как загуби равновесие, но от клекнало положение падна като талпа долу на цимента точно на главата си. Сдоби се със сериозна цицина и рана на лицето. Разбира се наложи ми се за да я успокоя да и дам да суче, а и на Ники веднага след това от ревност. Прибрахме се и си заспа, вече е забравила, само цицината напомня за случката. Бях чувала някъде, че главата на децата е едно от най-здравите места  Simple Smile

# 38
  • София
Айла, Деси как са ви момичетата? Дано бързо да им мине и да забравят за случката. Сигурно е много трудно да запазиш самообладание в такива ситуации, но трябва да свикваме, защото всички ни чакат подобни случки (дано да са само цицини Simple Smile)

За утре ние сме там, но може би ще съм без мъжа ми, че той май му се очертава работа Simple Smile Предлагам някъде по алеите между люлките и езерото да се въртим и мисля, че няма как да не се забележим. Ние днес също излизахме и видях още 3 двойни колички (да не е била някоя от вас Simple Smile) и една бременна с близнаци, с която се заговорихме и питаше за количките Simple Smile

# 39
  • София, Младост 4
  Аз утря няма да мога имам ангажимент по това време  Sad Нищо Креми обеща ако се задържи времето да организира отново една срещичка  Simple Smile

# 40
  • Sofia
Айла, добре е Йоли. Вече нищо й няма. Аз знам, че се следи за сънливост, повръщане и криво ходене, но няма нищо такова. Твърда тиква!  Joy Ще се успокоя и ще има пак млякооооо  baby_neutral baby_neutral
Ти знаеш ли го това с олиото? Веднага мажеш удареното място и после няма цицина - винаги действа! Сега ходя с шишенце с олио в него.

Хелче, ние ще дойдем с мъжа ми някъде между 12 и 14 часа, че мъжете ядат обикновено около 11 и после искат пак към 15 часа. Навън спят яко!  Laughing Ние също ще се мотаме там, така че свиркай като видиш нашата банда - ние сме много, защото с нас е и Йоана.  Laughing Лесно се виждаме от далече. Количката ни е тъмно синя с малко зелено, ако искаш да се ориентираш по нея.

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 23:38 от Double with Cream

# 41
Аз ще съм до стадиона на ЦСКА в 12.30. Ще се радвам да се видим, мацки! Деси, звънни ако не се намерим. С hellche сме се разбрали вече. До утре!  Grinning

# 42
  • Sofia
Момичета, ние дори и да излизаме, няма да се събираме с вас, че Йоана нещо се опитва да ме ядосва  smile3515 През нощта се събуди с рев, че не може да диша. Не можеше да издуха сополи и кашляше. Изчистихме носа и спа много добре след това, сега не кашля изобщо, но има от време на време зелени сополи. Дори и да излезем, няма да идваме при вас - страх ме е за бебоците ви.  Weary

Другата седмица, ако е хубаво времето, ще се видим.  Hug

# 43
Деси, бързо да оздравява Йоли и ви чакаме следващата неделя, живот и здраве. Ние днес си направихме много хубава разходка и бяхме атракцията в парка  Grinning. Отделно срещнах три двойки близнаци на по 5-6 години  Grinning и то в рамките на 15 минути. Много сме, силни смеееее!

# 44
Радвам се, че всички сте добре Hug

Но сега и аз да се оплача. Мислих си, че лесно ще мога да се справям с манипулацията на децата, но те постоянно измислят някакви сбъркани номера smile3508 и аз така Shocked.
Давам 1-2 примера, от хилядите щуротии. Излизаме навън на разходка. И понеже са добре облечени, решавам да ги пусна да ходят, пък ако паднат- паднат. С дрехите не са много стабилни. Но те не стига че навън започват да бягат и още по-лесно падат, но Ивайла измисли номер да пада нарочно с главата надолу. Без да се подпира с ръцете- направо на челна стойка. Направи го няколко пъти на тревата и се смее, но единия път докато тичах след Валерия, го направи и на плочките. Сложи си лошия поглед, все едно аз съм я бутнала и след това пак се опитваше да го прави, добре, че я държах. Но пък съм сама и не мога да тичам и след двете. Пък и боклуци искат да си хапват от земята.
Другата глупост, която пак Ивайла измисли, е да си блъскат гърдите в кошарата, но го правят много силно. Сложила съм по 2 преградки и двойно сгънат юрган, но толкова силно се удря, че имам чувството, че й спре сърцето. Първо опитах да й се карам- не стана. След което измислих да я щипя. Хем я боли и като ми види гърба пак започва да се блъска. Реших да не използвам такива насилствени методи вече и пробвам да я занимая с нещо и спокойно й обяснявам, че не е добре така, но тя го използва, за да й обръщам постоянно внимание. Отивам до тоалетна и я слушам от там как се блъска.
Ох, много дълго стана, но не виждам как да се оправя с тези им номера. Понякога имам чувството, че не изпитва болка, но няма как да е така.

# 45
  • Пловдив
О,Веси и ние сме така,аз затова питах Айла как се справя сама с двете навън.Аз не ги пускам да слизат от количката ако съм сама,просто не мога,ставам CrazyВчера Дари иска на люлката,Ради на пясъчника.Аз стоя до Дари и я люлям,сестра ми гледа Ради как рови в пясъка с ръкавичките и с една лопатка копае.Решаваме да тръгваме,Дари не иска да слиза от люлката,Ради не пуска лопатката на едно дете и се опъва.На всичкото отгоре отивам аз да се опитам да го сложа в количката и като го видях Shocked,целите му ръкавички омазани с ..............,нали се сещате,може би котешки Twisted EvilНаправо откачих.А иначе и те правят номера,като си удрят главите в стената,започне ли единия,другия застава до него и започва и той Rolling EyesИ ей такива историйки и при нас,поне се нядявам като се позатопли след няколко месеца и вече като са по-големи да се заиграват с децата в парка и да не тичат и падат Peace

# 46
А бе те и моите не дават много зор да слизат от количката. В смисъл, мога да ги удържа и да не ги вадя, но пък то може ли все в количка и само в събота и неделя, когато и таткото е с нас да ги пускам долу?! 

# 47
  • София, Младост 4
  Така е момичета, няма какво да се лъжем  Simple Smile. Моите също падаха доста когато прохождаха тепърва, а и ядяха всевъзможни глупости Mr. Green. В момента явно съм станала доста безстрашна и просто горе -долу им знам възможностите и се намесвам в краен случай. Например отдвана и двете си се качват сами на пързалките (Ваня по-късно), не че не са падали докато се катерят. Така че аз не се занимавам с това, напоследък само гледам отпред ако Николета е решила не да се спуска седнала или по корем с главата надолу, което е добър вариант, а като големите деца права да ходи надолу. Тогава гледам да я хвана Whistling. Сами се качват и на люлките, но по принцип не обичат много да се люлеят. Просто ги пускам и следя някоя да не направи нещо още по щуро от това и така.  Joy

# 48
едно албумче със снимки на близначета
http://photo.163.com/photos/baiyun26/18688675/#p1

# 49
  • София
Ооооох, Весе - и ние сме на същия хал. Обаче да ти кажа за последния месец станаха доста стабилни и вече почти не падат. Иначе Станислава правеше точно същото като Ивайла. Единия път си обели челото и след това спря да го прави  Mr. Green Явно нашите деца ще трябва да се научат по-бързичко да разчитат на себе си от другите мъници. Сега търчат навсякъде, лапат почти всичко, което може да се намери на площадката - аз само вървя пред тях и обирам по-големите и гадни боклуци в една торба (превърнала съм се на чистачка). Едно нещо, което сега работи при тях е да им взимам детските колички и те си ги бутат гордо-гордо и така нещата са поне малко управляеми.

А пък вкъщи се катерят навсякъде и е пълна лудница - като ги видя качени на по един стол за хранене (нормален стол, не детски) и да се опитват да се люлеят на него  Shocked  Shocked  Shocked луда ставам.

Абе, няма скука при нас  Laughing

Поздрави  Hug

# 50
  • София, Красна поляна
Здравейте момичета! Деска, Гоца  Hug Hug Hug

Ние сме горе-долу добре - много ни мъчат зъбчетата, и двамата са ужасно ревливи и кисели, и с променливи настроения, както се смеят така единият почва да пищи неистово, другият да не остане по-назад и той... Едвам гледам вече, спинкат по 10-15 минути и се почва отново пищене, не се хранят добре - абе.... Нормално състояние, ама.... Мажа ги с гелчета и бабините рецепти, но е въпрос на минути и се почва наново. Ако не им избият до една седмица - аз ще се ОЗЪБЯ вместо тях  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Дори като излезна навън няма спокойствие - вечно някой плаче и то неудържимо...

Гоца, какво стана с количките? Спря ли се на нещо конкретно? Аз се сетих за още един вариант - двойна количка тип чадър - събира се настрани и влиза в асансьора - моята резервната е такава - смачквам малко юнаците, но влизаме в асансьора без някой да ми е по ръцете

# 51
  • BiGi
Леле, Нели, то няма спиране при вас - колики, зъби, рев  #Crazy Дано скоро се озъбят, но като се сетя, че са 24 млечните зъби и като умножа по 2 направо не ми се мисли. При мен Джордана постоянно точи лиги, имам чувството че са по литър на ден поне. Мариза явно я мъчат също венците, защото пхостоянно иска да дъвче нещо и като я кърмя пуска гърдата и реве, после пак захапва за малко, после пак реве и така я караме...

Ирка къде изчезна? И Мадам Мим се загуби нещо  Hug Hug

# 52
  • София
И ние чакаме скоро зъбчета... Да видим кой ще се похвали пръв Simple Smile Аз също нямам търпение... и аз ги мажа с едно гелче, което държи около 1 час, а отделно преди лягане в храната им давам от същото като гелчето, но на хапчета, та поне запиват бързо и спят непробудно за сега.

Фата като каза за Мариза, че суче, пуска и реве и после пак суче... Дани го правеше същото до пред 1 седмица и аз си мислех, че се отбива (нали се дохранваме), но може би е било от зъбите, защото сега  си суче нормално Simple Smile Те май са на периоди и най ги тормози докато си пробият път през венеца.

Лека нощ и дано да спинкат спокойно всички бебчовци  Hug

# 53
  • София, Красна поляна
Хелче, какво е това гелче дето го има и на хапчета? Аз за сега мажа с Дентинокс - ама видях и някакво ново, но беше 15 лв и ми се видя скъпичко

Фата, като каза за колики - пропуснах да се похваля че още ги имаме  Mr. Green Влади ми беше до годинката с тях, явно и малките няма да ме пожалят в това отношение  Crazy Crazy Crazy

А това за сучене (или от шише) и рев едновременно - при нас е непрекъснато - в началото се притеснявах, ама при мен е ежедневие - много ме изморява... Как не ми се падна някакво кротко бебе беееееее (ама то на щура майка какво бебе да се падне  Crazy Crazy Crazy)

# 54
  • София
Нели, хомеопатично е, но го няма тук Sad сестра ми ми ги изпраща от америка. Иначе от тези които се продават тук, не знам кое е най-ефикасно. Нашата педиатърка ми беше казала едно, но аз нали си имам тези и не го запомних.

# 55
  • София
Здравейте, момичета!
Отдавна не съм писала, но всяка вечер ви хвърлям по един поглед, докато храня някое бебе. Малките са добре, въпреки че не наддават много - на четири месеца бяха Крис 5600, а Яси 5400. От две седмици минаха на 5 хранения, голям сън му удрят вечер, снощи са спали 12 часа. За съжаление обаче Крис се буди към 7 часа за биберон, който постоянно изпуска и аз, докато реши да се събуди като хората, го бутам в устата. Няма угодия май. През деня почти не спят, ако сме в къщи, но ако са навън може и да не се хранят - много обичат да спят в количката.

От няколко вечери и те ми правят номера - като сучат пускат и започват да реват и да си въртят главите. Снощи се принудих да ги разхождам докато ги кърмя и двамата и така им хареса, но аз естествено не издържах повече от две-три минути и се наложи да ги кърмя поотделно.

В събота и ние бяхме в Борисовата градина, но мернах само една двойна количка на Грако с момченце и момиченце. Хелче, да не сте били вие?

Дъмпер,  тези момиченца са приказни, много исках момиченце с права черна коса. Аз в началото си помислих, че са твоите, защото честно казано не знам какви близнаци имаш и колко са големи.

# 56
тони и теди са на 2 и половина, европейчета  Simple Smile

# 57
  • София
ДУ
Нели търсим все още и обсъждаме варианти,а чадър имам в колата двоен ама пусто той и от входната врата не излиза.
С тея зъби е ад,преброила съм в къщи 38 лигавника,за два дни всичките са в пералнята,егати лигавенето.Николай ми се е научил да спи на една страна и като се обърне по корем рев,цяла нощ ставам да го намествам,няма сън за майката.Като бременеех си мислех купувам бебефон и натретия месец сами да си спят,май съм обърала месеците с години.
Има в аптеките някакви хомеопатични хапчета за зъбки,питайте.На нас най добре ни действаше пансорал може да се маже постоянно.

# 58
  • София
Добро утро!

Танини, сигурно сме били ние Simple Smile аз също видях няколко двойни колички и сигурно и вас съм видяла Simple Smile другата събота и неделя ако не започнем с преместването и не е много студено пак сме там.
А също ставам по няколко пъти да давам биберон на Дани, започва да мрънка и ако не му го дам се събужда...Sad
А тази сутрин да ви се оплача какво ми спретнаха или по-точно Лора... в 5 и нещо я чувам че се е събудила, върти се и от време на време бърбори нещо. По принцип ако е така рано аз не ставам и тя след 10-15 минути заспива. Обаче точно тогава Дани реши, че си иска биберона и трябваше да стана. Не светнах лампата за да не ме види Лора... малко трудно му намерих устата, но се оправихме с него. Обаче Лора не заспива и започна да нервничи и към 6 часа я взех в мойто легло с надеждата да поспи там... е да ама тя като ме видя реши, че ще яде и така ядохме в 6. През това време и Дани се събуди и трябваше и него да нахраня. Той си заспа още докато сучеше и го оставих, обаче малкото зверче хем му се спи, хем реве и така до 7 когато стана мъжа ми и я пое, та успях да дремна още 1 час. Сега тя се успокои и пак спи, но другия разбойник мрънка... няма почивка, все някой трябва да дига аларма... #Crazy
Е оплаках ви се... сега се захващам за работа, че днес имам доста... чао за сега  Hug

# 59
  • София, Красна поляна
Ама вие сте голями шматки - може ли да се засечете в парк и да не се заговорите - аз заговарям близнашките колички винаги -  Joy Joy Joy

# 60
  • Sofia
Ама вие сте голями шматки - може ли да се засечете в парк и да не се заговорите - аз заговарям близнашките колички винаги -  Joy Joy Joy

И аз така. Дори с мами с по-големи близнаци. Най-малкото се поздравяваме, въпреки че не се познаваме. Joy

# 61
  • София, Красна поляна
Ми да, на всичкото отгоре децата горе-долу една възраст, а те моля ти се се гледали от разстояние - лелееееееееееее, големи сте терци. Ох разсмяхте ме

# 62
  • София, Младост 4
  Недейте, че преди седмица най-много виждам една позната мама на близнаци, която скоро роди и за пръв път я засичам навън с малките. Веднага се насочвам с думите, може ли да ги видя. Майката обаче застана и категорично ми заяви, че не дава да се гледат и говори сериозно. Отговорих и че няма проблеми, но се почувствах много странно. Доколкото схванах се притеснява някои да не ги урочаса. Отделно ги бяха извели навън след 40 ден, та от тогава ме е страх вече да заговарям ей така близнаци, не че не го правех доскоро редовно.
   Аз пък да се оплача, днес определено се притесних. Оставих Ваня до пейките пред блока и тръгнах да свалям Ники от стълбите на видиотеката, където се катереше. Като се обърнах Ваня я нямаше или по-скоро не я виждах. Веднага ми стана лошо и то с право, защото изтичах а тя вече си се разхождаше по средата на улицата, която е доста голяма и има движение по посока на Бизнес парка. Хем внимавам. Реших да ги пооставя още малко да си поиграят пред блока, Ваня реши, че ще прескочи оградата и ще влезе в градинката, е не успя и тупна пак по глава на цимента. Това вече ми беше достатъчно и се прибрахме. Дрехите им няма да коментирам от това кално време на какво приличаха...

# 63
  • Sofia
Айла#Shocked #Shocked. Моите ги показвам на всеки, който иска да ги види! Малеее, не ехубаво да се живее с такива суеверия - само се обременява допълнително мамата.  newsm11

Ама тези твойте хубавици верно са за каишки!  smile3521

Как е Ваня?  newsm32

# 64
  • София
Привет, мами! Няма ме от сто години, даже и името ми не е същото - вече не съм Мадам Мим, търся си виртуалната идентичност. Не пиша, защото нямам вдъхновение, нещо ми е кофти, може би пред-пролетна умора, не знам. Отделно таткото и баткото са болни и май и малките са тръгнали да се сополивят, та хептен ми е криво.
Обаче слънцето се показва, и ще се стегна скоро.
За паданията не ми се пише, моля се Господ да пази всички дечица, които падат, то друго спасение няма.
Вече и аз видях какво е да извеждаш на разходка ходещи самостоятелно близнаци. Двама души минимум са задължителните извеждащи. И ако може - да имат очи и на гърба си - не е излишно Laughing

# 65
  • София
Лелелееее, Айла..... то си е за притесняване. Това с улицата не е майтап. Това и нас ни чака- наистина е пълна лудницата. В нашия квартал градинките са бая закътани, ама все пак има улици наоколо. Ох, единственото, което мога да кажа е Господ да ги пази, защото и по 8 чифта очи да имаме...все не можем да огреем навсякъде. Добре, че при вас всичко е свършило добре  Hug

# 66
  • Sofia
Аз като се сетя само с Йоли колко съм треперила... Затова обожавах пясъчниците, защото тя не излизаше от тях. Кат се зарови вътре, часове може да стои там, обаче кой ти дава гаранция, че и близнаците ще ги обичат?  newsm78

# 67
  • София, Младост 4
  Е трябва да има равенство, докато бях до педиатърката, таткото ги гледаше пред поликлиниката. Ники се затичала надолу по рампата и паднала, сега и тя си има цицина  Simple Smile
  Иначе са добре и двете  Simple Smile Педиатърката ми сподели, че тази седмица е била на домашно посещение след изписването на три двойки близнаци в Младост  Simple Smile

# 68
  • Sofia
Ехаааа, колко много станахме!  #Crazy Laughing #Crazy

# 69
  • София, Красна поляна
*Snow-white*    remybussi   action032  action032  action032 Ще мине и този период, ама... знам какво е, аз скоро бях изпаднала в такъв  Hug Hug Hug

# 70
  • Sofia
Момичета, по прогноза в неделя ще е хубаво времето. Е, поне няма да вали! Ние вече сме здрави, чукам на дърво!  Praynig

Плануваме да ходим в Борисовата градина. Който иска да дойде, може да спретнем една двойна срещичка!

# 71
  • BiGi
*Snow-white*, честит нов псевдоним  Hug Дано ти донесе и положителни новости  Simple Smile За зимната депресия направо не ми се говори, че тя тук продължава цяла година. Сега като минат студовете и като започне да валииииииии, та чак до есента  Sick Един познат от островите Зелени нос казваше, че в Холандия имало два сезона - топла зима и студена зима  Mr. Green

Танини, защо смяташ, че минъците не наддават достатъчно? Джордана и Мариза в момента тежат по-малко от 6 кг и двете, пък не им се притеснявам. Ако са само на кърма ми се струва, че са си съвсем добре, важното е да наддават, та дори и по мъничко. Моите на 4 месеца бяха съвсем спрели по едно време, след което се оказа че трябва да им добавя още едно ядене и после пак почнаха да наддават.

Недейте, че преди седмица най-много виждам една позната мама на близнаци, която скоро роди и за пръв път я засичам навън с малките. Веднага се насочвам с думите, може ли да ги видя. Майката обаче застана и категорично ми заяви, че не дава да се гледат и говори сериозно. Отговорих и че няма проблеми, но се почувствах много странно. Доколкото схванах се притеснява някои да не ги урочаса. Отделно ги бяха извели навън след 40 ден, та от тогава ме е страх вече да заговарям ей така близнаци, не че не го правех доскоро редовно.
Различни страни - различни обичаи! Тук пък ходят на гости при новородено още през първата седмица, защото тогава се смята за най-подходящ момент, тъй като идва една жена да помага вкъщи.  Пък като гледам не са урочасани и добре си растат децата наоколо  Wink

Честити ви цицини на квадрат  Flutter Аз сега се смея, ама и мен ме чака  Whistling

# 72
  • София
Стана ми малко криво, че с танини сме се видяли, но не сме се заприказвали. Аз по принцип съм от малко по-срамежливите и много рядко заговарям така, защото наистина има някои хора, които не обичат да оглеждат децата им, въпреки че аз нямам нищо против да гледат моите, не съм суеверна, а и то е неизбежно с тази двойна количка. Хем си я бутам гордо-гордо, хем малко ми е неудобно, че почти всички погледи са в нас.

Айла радвам се че всичко е минало без инциденти  Hug Сетих се племенницата ми когато беше малка имаше едно съседче с което си играеха и то беше много диво и все тичаше към улицата, та го връзвахме с каишката на кучето... тя беше разтегателна и можеше да тича в радиус от 5 метра Simple Smile

В неделя ако ходим в Борисовата и видя двойна количка, ако трябва ще я гоня за да се запознаем  running

# 73
  • София

Ами и аз заговарям, ама те си бяха с приятели и си говориха нещо, дори не знам дали ни забелязаха (ако е била Хелче де)

Айла, твоите мадами наистина са за каишки. Добре че се разминавате само с уплаха и цицини  Hug.

Деси, кога сте на консултация? Ако е хубаво времете може и да си направим една среща в квартала.
А за неделя ще си помисля  Thinking

Ха, Хелче и Фата са писали  Laughing

Хелче, много ми стана смешно как тичаш да гониш количките  Joy И не се тормози, следващият път ще се заприказваме  Heart Eyes

Фата
, ами нали тук е прието да наддават поне поне по 700 гр на месец, затова така го написах. А Сани на тяхната възраст е била 7100  newsm78 Иначе са си добре юнаците, което е най-важното  Peace

Хайде, лека вечер че пак стана никое време  Hug

# 74
  • Пловдив
И аз да се "похваля",че се сдобихме със супер цицина ooooh!Ради падна в къщи и си заби главата в ръба на холната маса.Като го вдигнах и видях как му се е отбелязал ръба ,главичката му беше хлътнала във формата на ръба CryВеднага му сложих мокър вестник и не му е много голяма цицината.Но май мама се уплаши повече от него,той след 2 мин.тичаше и се смееше и слава богу Praynig
Господ да ги пази наистина! Praynig

# 75
Айла#Shocked #Shocked. Моите ги показвам на всеки, който иска да ги види! Малеее, не ехубаво да се живее с такива суеверия - само се обременява допълнително мамата.  newsm11

И аз не съм суеверна, но полудявам, като радвайки се на малки бебета, всеки започва да ги пипа по лицето, бузките, има и такива, дето искат да ги целуват, с немити ръце Rage

А ние в събота ще правим погача и незнам как ще ги опазя Laughing,
мислех просто да помоля гостите да не ги целуват и пипат по лицето, колкото и странно да звучи Hug

Дайте някоя идея, какво се прави на погача newsm78

Ако знаете как ви завиждам, че може да се срещате по Софииските пакове и градинки, а аз като се забих в тово загубено село, как да идвам на разходка при вас Weary, но тука поне няма много движение, като започнат да ходят, ще имам и предимства с двора, е да, така се самоуспокоявам newsm62

# 76
  • София, Младост 4
  Мари аз никога не съм си позволявала да мачкам, чуждо бебе ей така, ставаше въпрос просто да видя бебоците за пръв път.
  А ти къде живееш? Да знаеш как пък си мечтая аз да съм някъде извън София. Дори в момента на дневен ред мрънкането пред таткото ми е да си купим някъде близо до София земя и да си построим къща, че то с тези цени на апартаментите тук е ужас, а къща излиза горе-долу пак същите пари. Просто 1000 евро квадратен метър за апартамент не е нормално според мен... Така съм се размечтала напоследък, че не е истина  Simple Smile

# 77
  • Sofia
hellche, жена, няма да се оставим да търчиш с двойната количка!  Joy Ще се уговорим тук в събота къде горе-долу да се търсим, ако позволява времето разбира се.  Wear Umbrella    Nature Sunny  Nature Partly Sunny

Танини, на 29 февруари сме на консултация - петък. Часовете ни са от 13 и 13,20 ч. Може да се видим примерно към 12,00 ч. И аз много ще се радвам да се видим.  newsm74 Ако не ти е далече, може да се видим в градинката зад РУМ-а?! Има време, ще се уговорим.  Hug

И аз не съм суеверна, но полудявам, като радвайки се на малки бебета, всеки започва да ги пипа по лицето, бузките, има и такива, дето искат да ги целуват, с немити ръце Rage

Ааааа, това вече е гадно, нехигиенично и ужасно!  smile3512 За такова нещо, аз директно  fight Не пипам чужди бебета и не обичам чужди хора да пипат и моите. Това не е суеверие, а чиста хигиена.  smile3521

А ние в събота ще правим погача и незнам как ще ги опазя Laughing,
мислех просто да помоля гостите да не ги целуват и пипат по лицето, колкото и странно да звучи Hug

Дайте някоя идея, какво се прави на погача newsm78

Естествено, че ще кажеш да не ги пипат, щом не искаш. Аз Йоана я изнесох от стаята само за разчупването на погачата. Сега младежите ги давах да ги гушкат, но аз бях поканила само близки приятелки. Все пак, ако не искаш, няма да позволяваш да ги гушкат и готово. Ти си майката, ти определяш правилата!  smile3521

А каква идея имаш предвид за погача? За готвене, за ритуала, за кое?  newsm78

Къде живееш, че не можеш да дойдеш на срещата?

Айла, много хора все повече се замислят по този въпрос. Мои познати все търсят къщи.

# 78
Айла, приемам гости с удоволствие, особенно близнашки newsm44 newsm62 , по Пловдивската магистрала само 45 мин с кола, по-бързо, отколкото Младост - Люлин newsm62

Всяко нещо си има + и - , аз съм израстнала в центъра на София и сега ми липсват много малко неща, като културни мероприятия /концерти, кино и т.н/ например, засега тук ни е дабре, но като тръгнем на училище ще се местим със сигурност,
/може и в чужбина/ просто българските села още не са развити no, къде ще ге водя тези деца, като пораснат, къде ще спортуват, ами курсове? езикови, музикални?, жалко е но е факт.

# 79
  • София, Младост 4
  Аз по принцип съм от Пазарджик, таткото от Добрич, селата са ми Карабунар и Исперихово, единственото заради което сме в София по обясними причини е работата....

# 80
Привет на всички! Ама много сте изписали, чета, чета.....

И аз планувах да се видим в неделя отново в Борисовата градина, но не знам дали ще се оправим. Децата са малко хремави и кашлят от няколко дни. Давам сиропче Стодал, и два пъти на ден оксилококцинум и коризалия. Ако и утре са така, ще викам лекар, то се е видяло.

Чувам, че има и други дечица с такива оплаквания, явно е вирусче. Много неприятна работа.

Ние пък с килограмите сме бая отгоре. Особено Хриси, който по мои сметки е 7500, но какво да се прави, хем хапват то 5-6 пъти на ден.  Rolling Eyes

Аз също съм фен на разходките до вили и т.н., ние имаме малка такава близо София, и само чакам да дойде хубавото време и уикендите живот и здраве ще водим момчетата там.

Като чета какви неща правят по-големите дечица и ми настръхва косата.

Деси, нямаш ли желание да се видим, щом и ти си в Младост newsm78!?
Нели, съчувствам ти, но ти се майка-боец за пример. И на мен понякога ми е тежко по цял ден сама, та си го изкарвам вечер на мъжа ми, но пък от друга страна съм много горда със себе си, че се справям отлично с две бебета. Не знам, докога обаче.

tanini, ами ние с hellche, бяхме заедно в неделя, как не си ни видяла и нас Sad?
Аз не се срамувам да се запознавам с двойни мами, много ми е кеф даже.

Хайде, от мен, здрави дечица и спокойни майки!

# 81
  • Sofia
Каси, явно е вирус, защото Йоана беше точно с кашлица и сополи. Нищо повече.  newsm78

Бях забравила, че живееш близо до нас  doh Някой път, като е хубаво времето обезателно ще се видим. Някъде около пазара май ти беше удобно, нали?

# 82
Деси, удобно, не удобно, където кажеш -  там съм. Най-близка ми е градинката срещу общината.

Надявам се и Aila да се присъедини към нас, също и nadiaeuro.
За други двойни мами не се сещам около нас. Но пък се радвам, че се увеличаваме.

А как лекува Йоли? Много ме  е страх Praynig. Нямат температура, и са много кротички, спинкат или кротуват с новите играчки под мишници Laughing.

# 83
  • Sofia
Къде има градинка срещу общината? Ти не си ли в Младост1 до данъчното и до пазара?  newsm78

Не се страхувай за децата. Но не мога да ти препоръчам лечение, защото Йоана все пак е доста по-голяма, а и моите ги лекувам с хомеопатия. Най-добре ги заведи до педиатъра, за да се успокоиш.  Hug

# 84
Къде има градинка срещу общината? Ти не си ли в Младост1 до данъчното и до пазара?  newsm78

Не се страхувай за децата. Но не мога да ти препоръчам лечение, защото Йоана все пак е доста по-голяма, а и моите ги лекувам с хомеопатия. Най-добре ги заведи до педиатъра, за да се успокоиш.  Hug
Деси, не съм в Младост 1, а в Младост 3, зад поликлиниката.
И аз моите ги лекувам с хомеопатия, тоест лекарката им, ама съм малко скептична, като чедо на фрамацевт  newsm78.  Ще ги заведа утре, или ще извикам док вкъщи, то е ясно.

# 85
  • София
Здравейте, момичета !
Ако знаете само как ви завиждам, че се събирате по кварталите  Rolling Eyes Аз в моя нямам нито една позната мама та се разхождам сама  Sad Но на разходка в Борисовата градина и ние бихме дошли , стига да навия татито  Simple Smile Много ми се иска да се запозная и с други близначета сладуранчета. Пък аз мога да доведа не само една двойка близнаци ами 2  Wink  Laughing- най-добрите ми приятелки са близначки Heart Eyes. Та като им дам да бутат количката ще сме голяма атракция  Laughing Не знам как така се случва ама цял живат съм заобиколена от близнаци- в основното училище пак имах близки приятелки близначки, после в гимназията. А пък в университета бях близка с двойка момчета. Абе какво да ви кажа явно ми е писано  Simple Smile- но пък ми е много гот.

Да не чувам повече за болни дечица  Naughty. Всички да оздравяват бързо и вирусите далеч да бягат
Ние отиваме да папаме и после пак ще пиша
Лек ден на всички

# 86
Ето ни и нас Hug
в Аг-то стояхме само 5 дена,в4ера ми махнаха конците,децата са екстра,по у4ебник сме за сега,само на кърма на поискване,не загубиха тегло в родилното ,даже наддадохме стабилно. ве4е и двете са около 3кг.
ами какво да кажа за нас,много съм щастлива Mr. Green Mr. Green
Каката прие спокойно сестрите си,не ревнува,което е супер 4удно за мен Thinking нощем спи на бебешки пла4 без проблем #Crazy
аз се възстанових 4удесно,сложих си ласти4ен колан и мога да кажа 4е не помня да съм раждала скоро newsm78 Joy доста смъкнах в родилното.
Свекърва ми е в нас през деня,ве4е си отива в тях,тя само ми готви,но и това не е малко,не носи на ръце децата,помолих я изрично!
близна4ките са с толкова разли4ни характери,4е се шашнах,само по поведението може да се разпознае коя коя е ! Сиси е дявол4ето,нетърпелива,оби4аща да виси на цица,а Криси е ангел4ето,търпелива,4ака сестра си винаги първа да бъде нахранена и окъпана,като с енасу4е много бързо се оригва и заспива,за разлика от Силвена hahaha
толкова съм спокойна,верно 4е като ти е 2-ро дете (раждане),хи4 не се шашкаш и не си така стреснат като при първото дете или поне аз съм така!
целувам ви и когато мога ще пиша,сега отивам да из4ета какво сте писали!
П.С. виждам 4е и бубето29 е родила 2 дена след мен,хмммммммм да не остане назад и тя Crazy Heart Eyes

# 87
Dessi, за погачата каквото се сетите, аз четох малко из нета,
но хич не съм на ти с такива традиции, нямам си и идея какво точно се прави, дано някоя от съседските баби поеме инициатива, че мойта свекърва е германка и за сефте ще присъства на погача Laughing
А за хапване разни сладки и нещо като студен бюфет с мезета мисля да няправя, 2-3 вида салати и малки кюфтенца студени  Hug

Дано няма вирусоносители Grinning, че така ме е страх от тия грипове, а като ви слушам и вас, дали не избързах с тая погача newsm78

Aila, ми ние сме си съседки направо Grinning, аз съм в Церово,
да се отбиете към нас като идвате насам bye

# 88
  • Sofia
Каси, значи ще може да се видим по-натам, когато времето стане топло, защото сега е студено за външно хранене, а сте ни далече за виждане между храненията.  breastfeeding Сега ще се виждаме в Борисовата, а по-натам може да се срещаме някъде около Била или Темпо.  Hug

Не искам да те навивам излишно за хомеопатията, но аз откакто лекувам Йоли така вече 2 години, не е изпила нито лъжичка сироп, панадол или нурофен, камо ли антибиотик. Аз лично съм доволна, че има здравословни методи за лечение на децата.  Hug А и от тогава научих много за връзката мама - дете и наистина станах много спокойна майка.  Hug Но това си е лично решение - правиш това, което според теб е най-добро за децата ти.  newsm10

lorraine , запознай се с други мами, не е задължително да са близнашки.  newsm63 Иначе ще се видим в Борисовата.  Hug

rumialka , друго си е така, вече като мама, а?  newsm06 Радвам се, че каката приема добре сестричките. Нашата кака също много се радва на бебоците. Да са ти живи и здрави и трите!

mari73 ,
спокойно, мила! Мисли позитивно - който е болен, няма да дойде. На моята погача сумати народ не дойде заради това. Всеки се съобразява като ходи при бебета. Не прекалявай с храната за погачата. Почивай си сега. Ние бяхме направили баница на парченца, солен кекс на хапки, няколко вида сладки, бисквити и соленки, пуканки, чипс и кекс. Също и мезета. Бяхме купили бяло и червено вино, дав вида пинаколада, уиски, различни видове сокове и газирани. Да ти кажа най-много вървяха сладките, мезетата, шоколадовата пинаколада и соковете.
За ритуала - нищо особено. Идват само жени. Носят подаръци за бебетата и сладкиши за майката. Като се съберете всички, ти сядаш на един стол, гушваш двете бебета и над теб две неомъжени момичета държат кърпа и над нея чупят от погачата голямо парче, част от което топват в мед и ти дават на теб да го изядеш. После второ - за второто бебе.  passifier passifier След това останалото парче го слагат в кърпата и връзват кърпата за четирите края на кръст. Ако искаш бебоците да са щедри, връзвате кърпата хлабаво, ако искаш да са стиснати - стегнато. Слагате готовото пакетче някъде нависоко, за да растат големи. После начупвате питката и давата на всички гости. Това е!  smile3521
Има мами, които преди чупенето на питката, слагат кърпата върху нея и гостите слагат пари отгоре и след това я разчупват и връзват заедно с парите. Аз не го правих - като сметнах колко подаръци и сладкотии, и цветя ми донесоха, и то в двоен вариант, ми беше неудобно да ги карам и пари да ми дават.  Embarassed
След това ядете, пиете и се веселите!  smile3521

# 89
  • София, Красна поляна
Момичета - суперЛЮБО се ОЗЪБИ  newsm47 newsm47 newsm47

ХИХИХИХИХ, аз чаках Стани - той Любо ме изненада - де го чукаш, де се пука  Joy Joy Joy

# 90
  • Пловдив
Честито зъбче на Любчи!Скоро да се похвали и братчето му! Mr. Green

# 91
  • София
Нели, честито ви първо зъбче   tooth Дано така неочаквано да се покажат и другите Simple Smile

И ние ги чакаме всеки момент тия зъби и не знам кой ще е пръв. Направо откачам по цял ден мрънкат и те не знаят какво искат... уж се мажем ама май не е само от зъбите... много сме се разглезили и искат постоянно някой да им обръща внимание и да ги забавлява.

Май в неделя ако е хубаво времето се очертава голяма срещичка Simple Smile Каси дано Хриско и Мишко да се оправят бързо за да дойдете и вие  Hug Аз утре ако имам време ще ви кача снимки от миналата неделя с бебоците на Каси.

Лека и спокойна нощ!  Hug

# 92
  • София, Красна поляна
Нели, честито ви първо зъбче   tooth Дано така неочаквано да се покажат и другите Simple Smile

Лелеееееее, Хелче, ако неочаквано е непрестанен рев от 3 седмици - не знам какво ще е очакваното  Joy Joy Joy

# 93
Руми, много се радвам, че всичко е минало без проблеми и бебките растат и хубавеят. Пожелавам на всички бъдещи двойни мами /и на себе си де Wink/ такова леко и безпроблемно идване на бебчетата на бял свят и живи и здрави бебчета!!! Hug
И аз се надявам, като мама със стаж, като дойде момента да съм спокойна и организирана Rolling Eyes, ама ще видим.
Нели, честито ви първо зъбче, хайде пък другите по-леко и неусетно да ги изкарате!
А погачата точно на 40-тия ден ли се прави или може да се изчака децата малко да пораснат?

# 94
А някоя мама, ползвала ли е такива памучни пелени и има ли някакви отзиви за тях. Доколкото разбрах, като се намокрят се перат, но поне не се мокрят и останалите дрешки надолу. Много се запалих по ЕБХ и ми се ще да пробвам, като му дойде времето /живот и здраве/ Simple Smile
http://www.bambinomio.nn-bg.com/

# 95
  • София, Младост 4
  Джини имаше мами който ползваха нещо подобно в темичката за ЕБХ, по-добре питай направо там. Аз лично се канех, но така и не ги купих. Може би за следващото  Simple Smile
  По принцип за ЕБХ се беше навила и Естрела, отдавна не е писала, как ли се справя с малките?
  Руми звучиш страшно позитивно и радостно. Честити бебчета и дано винаги нещата да се развиват така чудесно и лесно при вас  Simple Smile
  Аз съм за среща ,но таткото изчезва в командировка и съм без транспорт  Sad
  Честито зъбче на младежа на Нели  Joy

# 96
  • София

Лелеееееее, Хелче, ако неочаквано е непрестанен рев от 3 седмици - не знам какво ще е очакваното  Joy Joy Joy

Ми ти като каза, че си очаквала Стани , аз реших, че Любчо не е плакал и за това Simple Smile Пожелавам ти тогава другите да не ги усетиш  Hug
Ние тази нощ пак не спахме, но този път заради Дани... то беше едно пъшкане, мрънкане и в 5:30 се събуди и като ревна събуди и Лора. Тя известно време беше спокойна и даже му се смееше, той докато мрънка, но в един момент реши да бъде солидарна и се разрева и тя... а докато ги приспивахме с мъжа ми установихме, че когато ме виждат не искат да заспиват и мрънкат, а когато той ги люшка и не ме виждат заспиват за 5-10 минути. Същото го правят когато си лежат кротки в шезлонгите и си играят сами и като ме видят започват да реват и не спират докато не отида при тях да ги забавлявам.

# 97
  • Sofia
Нели, честитооооо!  tooth tooth Ама много рано... милата ти!  spoko

hellche , по прогноза го дават макс 2 градуса и ветровито  smile3515 smile3515 Дано не са прави синотпитиците.  Praynig
Бебоците будят ли се един от друг? Моите за сега не се будят, ама ще видим по-натам  newsm78

djini_selena , ами има различни версии, но аз нашата я направих на 12 и 13 януари, при положение, че се падаше на 28 декември.

# 98
  • София
Деси дано да не са познали и да не духа  Praynig
По принцип много рядко се будят един друг... докато бяха по-малки не се будеха, дори до 2-3 месеца спяха в едно легло. Сега се будят когато заспиват или са току що заспали, също сутрин се будят когато така или иначе е време за ставане или единия ревно силно... понякога се е случвало през деня единия да спи в шезлонга, а другия до него да блъска и да дрънчи с играчките и да не се събужда. Общо взето са свикнали един с друг и се будят или от много силен рев или когато им е време да стават и са се наспали.

# 99
  • София
Nelly, честито ви зъбче ! Като си представя , че и нас ни чакат такива неща а тъкмо почнахме да спим нощем  Tired При нас единия като се събуди (в 90% от случаите това е Ани) и другия се буди. А също и тя като почне да реве и той започва -сигурно от солидарност  Laughing Ужас направо  Laughing

Вашите близнаци забелязват ли се? Нашите от известно време като ги сложим един срещу друг и почват да си гукат и да се усмихват един на друг . Много са смешни  Laughing

# 100
  • София
Каси, Деси, бройте ме и мен в младоската среща! аз съм в Младост 2 и доста вършея из кварталите, щото в нашата градинка ми е скучно.  Simple Smile

# 101
Дано да ехубаво времето и да се съберем в неделя, но прогнозите не са за губаво време, та ще видим. Моите момчета са по-добре, снощи идва една педиатърка от МВР болница, и ги прегледа. Предписа Проспан сиропче и витамин Ц-е ампули. Дробчетата са чисти  Grinning.
Но пък ще ходим в Горна баня на ортопед другата седмица  Sad , стискайте ни палци, че много ми е притеснено.
За разходките в Младост съм съгласна! Само да сме здрави.
Хубава петъчна вечер на всички!

# 102
  • София, Красна поляна
Лори, и мойте се будят един от друг, че се и заразяват. Стани ми беше по-кисел и той подхващаше първи сърцераздирателния рев, пък и неговите венци са надути от доста време, Любчи реве на равно с брат си, но неговите венци не бяха надути - направо изби зъбчето (при Влади ми беше така).

А се забелязват и много се радват един на друг, ама и са много солидарни по между си и към баткото (и Влади ми е още много ревлив)

# 103
  • Sofia
lorraine , моите още гледат тъпо, като ги сложа един до друг  Shocked Хилят се на мен, на баща си, на сестра си, но като са двамата един до друг се бутат с ръце и не реагират.  newsm78

uzi_buzi , супер! Стане ли хубаво времето, ще се събираме някъде по средата на Младостите!  Joy

kassi /patrissia/ , споко, жена! Всичко ще е наред. Няма причина да не е!  Hug

Нели, много ми е мъчно за теб....не ти е лесно с толкова мъже!  Sad

Май няма да се ходи в неделя на разходка  Sad Sad По БТВ казаха макс 2 градуса, превалявания и силен вятър. Мен бебетата не ме притесняват, защото са увити в количката, но Йоли не мога да я изведа на силен вятър.  newsm78

# 104
  • BiGi
Нели, честито зъбче!  tooth Дано другите да изникнат по-лесно!

Тук днес беше направо пролетно време - аз без яке излязох и даже ядох сладолед  Simple Smile Дано се задържи така!

А някоя мама, ползвала ли е такива памучни пелени и има ли някакви отзиви за тях. Доколкото разбрах, като се намокрят се перат, но поне не се мокрят и останалите дрешки надолу. Много се запалих по ЕБХ и ми се ще да пробвам, като му дойде времето /живот и здраве/ Simple Smile
http://www.bambinomio.nn-bg.com/

Аз уж се бях навила да ползвам, но така и не се наканих  Rolling Eyes Най-вече, защото началната инвестиция не е за пренебрегване, а и защото не знаех колко големи ще се родят бебките и уж реших да изчакам с купуването на горните гащички. Иначе се бях много информирала по въпроса и има майки на близнаци, които са ги ползвали успешно. Много ми е драго опазването на околната среда, но май идеята я загърбих окончателно. Тук нямам никаква помощ и честно казано ми е по-лесно да не се занимавам и с пране на пелени  Tired Бях доста голяма като се родиха брат ми и сестра ми и още имам спомени от безкрайното пране и гладене на пеленки. Иначе сигурно е по-лесно отказването на памперса - най-вече, защото и майката е по-мотивирана  Naughty

# 105
  • Sofia
Утре няма да се излиза!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 106
Утре няма да се излиза!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Гадноооо! Weary

Но през седмицата в Младост, нали? newsm44

# 107
  • София
Да, за съжаление утре няма среща, така се бях настроила  Sad

Деси, площадката зад РУМ-а е супер предложение, дано да имаме късмет с времето. Подсети ме като наближи, че нещо хич ме няма с датите. Само не знам един час дали ще ни стигне  Laughing

Айла
, и аз искам къщааа, ама мъжът ми се дърпа, нали е свикнал цял живот в центъра на София да живее  Close

Нели
, честито първо зъбче на Любчо!
Хайде момичета, почнаха се и зъбите  Wink
Нели, и при нас е така. Ако единият ревне и другият започва, а ако Сани ревне, то задължително и малките започват да пригласят  Laughing

Румиалката
, много ми стана мило като те прочетох. Да са ти живи и здрави трите красавици! Да ти кажа и Сани не се будеше вечер, за мое учудване и най-вече на баща й, който искаше да я местим преди раждането в другата стая, а малките ревяха до 3-4 часа. Да знаеш, че няма по-голямо дете, което да не ревнува. При нас започна три седмици след изписването и май още ни държи.
Чакаме снимкиии

# 108
  • Sofia
kassi , зависи пак от времето  Thinking Ако е хубаво, ще измислим нещо.  newsm78

tanini , ще те подсетя, споко!  Hug Ми аз повече не мога, защото ги кърмя към 11, което отива до към 12 без нещо. А след консултацията ще бързаме за следващото кърмене.  newsm78 Нищо, сега 1 час, но на следващата може и времето да е по-хубаво и да останем повече и да ги нахраня навън.  baby_neutral baby_neutral

# 109
  • София
Момичета да ви питам как бяхте с поливалентната ваксина , след втория месец?
Относно разходките има ли някой в Южния парк? В Младост сте цяло общество Laughing браво на вас Hug Hug Hug направо сте за завиждане.

# 110
  • Sofia
Аз ходя при нашите в Лозенец, така че по-натам при слънчево време ще се видим.  Hug Може събота и неделя с татковците - ще е по-лесно.

За Пентаксим ли говориш? Нямахме никаква реакция.  Simple Smile

# 111
  • София
  Ооо, Деси супер за събота и неделя става, дано да случим на време Hug. Точно за Пентаксима говоря, дано и при нас да е така Praynig утре ще видим.

kassi много са порастнали сладурковците ти.
Нелка честито зъбче и от нас  bouquet
lorraine  Мен много ме изненадва факта, че дори гушнати едновременно не се забелязват и не си обръщат никакво внимание, взаимно си разменят удари с ръце, но не персонално, а някак хаотично. Може би са още малки. Твойте от кой месец започнаха да си обръщат внимание ?

# 112
  • София
Ние ходим в Южния че живеем в Г.Делчев.Младост е време да го прекръстят с толкова близнаци му трябва подобаващо име.Пентаксима по вероятно на втори и трети прием да даде реакция,ние утре ще слагаме последния и пием антихистаминов препарат и витамин С.

# 113
  • София
Ние сложихме последния пентаксим миналия месец и не сме имали никакви реакции и при трите приема. Единствено Лора беше малко по-неспокойна и кисела, но температура не са вдигали. Това което правих аз и при трите инжекции е компрес с риванол, който сменях при смяна на пелените до сутринта на следващия ден и вечерта беше останала само малко червено петънце.

А на мамите от младост им завиждам Simple Smile Ние сега сме горе-долу посредата между южния парк и борисовата градина, но тази събота и неделя се местим и ще сме точно до Борисовата, но това не пречи като се оправи времето да се разходим и до южния Simple Smile

# 114
  • София, Красна поляна
Хайде на кафенце дамиииииииииииииии 

Благодаря ви за поздравите за зъбенцето на Любчи - вече ме хапе и яко стиска.

Ние от няколко дни имаме друг проблем. То не знам проблеми ли е, ама.... Стани се е научил като се радва да пищи, няма лошо - емоционално детето, но Любчи не разбира тези изблици на радост на брат си и се плаши - почва да реве. Събуждането ми сутрин е от уплашения рев на Любето, направо не знам какво да правя. Хем му се радвам на Стани, хем се чудя как да утешавам Любчи. Дали ще отмине този период?!?  newsm78 newsm78 newsm78

Аз до късно снощи правих една еротична торта - хихиххи, много сладка стана. Ето я.

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 11:59 от NellyDi

# 115
  • София
Нели, много ти е секси тортата... Simple Smile ама как ги измисляш Simple Smile страхотна си  newsm10
Да ти кажа аз за викането и Лора така почна да прави преди месец и нещо като се радва и крещи, но Дани не се е плашил, даже и се радваше и дори се научи и той от време на време издава същите звуци. Но ми прави впечатление напоследък, че много рядко крещи така... може би защото тогава не можеше да се смее с глас и това и беше начина да изрази радостта си. Сега се смее като брат си с глас, но без да вика. Предполагам, че ще отмине като при нас този период, че да не плаши така брат си  Hug

# 116
  • София
Добро утро, мами !
И аз съм близо до южния парк, така че свиркайте като ходите. Ние сме добре , утре сме при педиатъра и съм любопитна кой колко е качил. Подозирам , че малката пак почти нищто не е качила  Confused Тя е толкова злояда, никога не съм очаквала, че ще се ми се падне толкова злоядо дете. Вече и сгъстяваме млякото та да видим дали има ефект. Ще докладвам след док.

Nelly, тортите са ти страхотни -поздравления  newsm53  Да знаеш само как я овичам тази глазура Blush Би ли ми казала от къде си взела рецептата за нея?

Ние пентаксим още не сме я слагали- чак след шестия месец или даже годинка. Така ни препоръча педито, че нали сме родени по-рано.

# 117
  • Sofia
Ооооо, за Южния парк - супер! Една събота в него, друга - в Борисовата... ще ги менкаме и ще се виждаме всички!  Hug Само да се оправи това гадно време. Angry

В момента така ме е напекло слънцето и в нас е супер топло, ама навън май е   ззззззз  cold

# 118
  • В страната на чудесата.
Привет момичета!

На бързо да пиша ние сме добре, ще гледам тези дни да разкажа подробно как са при нас нещата.

Гледам че говорите за ваксините. lorraine на вас биха ли ваксини за БЧЖ и хепатит в болницата? Защото на Явор са сложени, а на Али още не. Да ви кажа незнам кое е по добре при такива деца.

Ох така ми се иска и аз да мога да идвам на срещите ви.

# 119
  • София
Еstrella, сега тепърва ще се затопля времето и ще има много срещи Simple Smile Ти нали беше от София?
БЦЖ-то и противохепатитната на нас ни ги сложиха в болницата преди да ни изпишат, т.е. на 1 месец. След това заради една настинка забавихме още един месец. Аз мисля, че не е страшно да се забавят ваксините, особено за недоносени бебчета, защото може да стане по-лошо.

Ние днес сме много кисели и спим много неспокойно, а имам да оправям багаж, че в събота се местим и направо ще лудна... Ето сега и Лора се събуди...

# 120
Ето ни и нас Hug
добре зву4ите с тея планове за разходки,и аз много се то4а да изляза да разтикам коли4ката из русенския квартал Whistling
само на кърма сме,но малко обърнахме деня и нощта!от 5ч до 11ч спят ,правят си паузата,после се хранят денем на 4 часа,а нощем на 2 часа.
на 14-ти сме на ДК и ще имам пове4е информация за тях! пъп4етата паднаха,и на двете.за разлика от голямата тези двете умират да се къпят,това ми е толкова странно,а преди Али само ревеше от водата,тя и до ден днешен реве от водата #Crazy ooooh!
estrella чакам новини спецялно от теб! стискам палци офанзивата ви да свърши ,и вси4ко да си влезе в релси!
Нели,тортата ти е..........нямам думи  chef  bouquet
П.С. сложих снимки,но понеже идея нямам как се ка4ват тук,ето ви акаунта ми в снимката,нямма какво да крия Confused
user:kumba12
pass:kumba

# 121
  • София
rumialka, много са сладки бебките, а и какви косици имат - големи са бонбони. А и каката ви е сладурана (и е адашка на нашата кака  Wink) Още веднъж да си ви живи и здрави и трите красавици!

Да ви се похваля Крис онзи ден каза МА-МА  Laughing, случайно естествено, но много ясно и отчетливо. А Яси е започнал да разпознава и реве от майка ми  Confused Утре сме на консултация да видим как сме наддали този път.

Хелче, и аз съм между Южния и Борисовата, да не се окажем съседи  Wink

Нели, тортата ти е страхотна, а ти си невероятна, ще взема да ти поръчам една за РД на Сани  Wink

# 122
  • BiGi
Леле, другарки, колко сте изписали аз докато се шматкам  Crazy Утре сме на консултация и ще ни ваксинират, така че стискайте палци да не оревем цяло село Praynig
Иначе тук продължава хубавото време и сме все на разходки. От 2 дни преместихме госпожиците в тяхната си стая и таткото се върна в семейното ложе, откъдето беше почти забягнал  Heart Eyes Първата нощ аз не спах от притеснения, но на девойките въобще не им се отрази зле. Снощи вече успокоена си поспах доста добре заедно с любимия и мъничките спаха и те непробудно. Дано продължаваме така. Реших да ги преместя, преди да започнат за разбират много-много, защото предполагам после ще става все по-трудно. Още ми е малко мъчно, но в крайна сметка не може вечно да спим всички в една стая.
И понеже отдавна не сме си показвали прелестите на многобройните си обожатели, ето малко снимки от нас  Blush Най-новите са накрая.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=185186
парола: 4567

Иначе за тези, които питаха моите госпожици започнаха да се забелязват някъде след третия месец, сега си разменят крясъци и големи усмивки и дори почват да не искат да стоят една без друга  Simple Smile

Нели много хубава торта  Flutter Ако я видят моите лакомии веднага ще захапят и двете цици  Mr. Green Между другото за кого е, ако не е тайна?

Румиалка, и моите в началото им беше малко обърнат режима, но постепенно изместиха по-дългата пауза нощем. Много са хубави госпожиците, пу-пу - и трите, де. То няма начин при такива мама, тати  Wink

Танини стискам палци да сте наддали достатъчно! И не се шашкай много, защото точно в четвъртия месец е нормално да намалят темпото  Naughty Моите по едно време бяха почти спряли да наддават и оправихме всичко като добавихме още едно кърмене.  Simple Smile

# 123
  • София, Красна поляна
Фата, ще стискам всички палци. Ех, ама колко са пораснали - много ми хареса снимката дето спинкат и двете по коремче - нацелувай ги от нас. При мен само Любчи спи по корем, Стани не обича.

Тортата беше за мъжа ми, ама избързах с повода за св.Валентин.

Между другото се оказа доста вкусна (за първи път правя такъв крем), но за вида й обрах овациите - ето как Влади й се израдва

Абе мъжка му работа  rotfImbo rotfImao rotfImao rotfImao

Танини, никакъв проблем - и без това само си търся повод да направя нещо... Само че не мога да гарантирам за крайния резултат - не съм професионалист, а аматьор  Hug Hug Hug Но с кеф експериментирам всичко. Само ми дай тема и ще намеря нещо, което да мога горе-долу да докарам. Кога е РД на Сани? Тя май е голяма за торта-Барби или бъркам?  newsm78