Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 46 отговора
Моля ви споделете дали е добра комбинацията домашен любимец (по-точно куче) и малко дете. Синът ми (3,5 г.) непрекъснато повтаря, че иска куче. Като види някое куче  на улицата, без значение малко или голямо, веднага отива да го гали. Мъжът ми почти е решил вече да вземем куче, но аз доста се колебая. Имала съм куче преди (почти 12 години) и знач, че грижите не са малко. Много обичам животните, но ме е страх да не си "вкараме таралеж в гащите". Освен това не знам коя порода е най-подходяща за домашно гледане и съвместима с малко дете. Моля сподолете, ще ви бъде благодарна.
Цитирай

Ако имате двор - не се замисляй, но аз не бих гледала куче, коте или друго животно, което има нужда от пространство, в апартамент /на вилата имаме и куче, и коте; вкъщи гледаме рибка/.  Peace
Цитирай

UK, Harlow/София

15г. живях с куче, беше хубаво, но сега гледам нещата от друга страна.Дете на 3г., за което трябва да се грижиш постоянно.Кучето е същата работа.Косми, в началото локвички и купчинки NaughtyМиене на лапите, постоянно тичане от борче на борче сутрин рано и късно вечер NaughtyПостоянни разходки Crossing Arms, детето ти няма да върши тези неща, всичко ще е на твоите рамена.
  Хигиена, ваксини, разправии с обезпаразитяване............. ooooh!.И съм сигурна, че както на мен така и на детето ти мерака по кучето бързо ще мине.Ако имаш двор е чудесно, кучето там е идеален вариант!

Избери друг домашен любимец, например рибки Smile

Цитирай

София

Много дълго съм мислила по този въпрос, но като претеглих всички "за" и "против", категорично се отказах от идеята за куче или коте. Ангажиментът е огромен, а пътуванията са почти немислими /освен ако не сте къмпингари/. Но, от друга страна имах такава огромна нужда /самата аз, децата - също/ някой малък косматко да ми се мота в краката, че взех компромисно решение - завъдих хамстер.
Цитирай

Варна

Червенобуза костенурка беше моето решение на проблема "искам животинка"
Цитирай
децата имат нужда от приятелче което ги разбира(поне така мислят) но не може да им се кара.Понякога детето дори се чувства защитено от животинката.Решение 1:Ако имате достатъчно средства осиновете животинка в зоопарка,така хем помагате хем детето е щастливо че има нов екзотичен приятел.решение 2:вземете хамстер,рибки,костенурка или нещо подобно и го гледайте в стаята на детето,ВНИМАНИЕ:Внимателно проверете какво животно взимате че може да се окаже доста диво и само да натъжава детето.Решение 3:Вземете малко коте или куче добре възпитано и с хигиенни навици това ще се превърне в най-доброто другарче
Цитирай
Благодаря за отзивите. Честно казано друго животно (освен куче) не е вариант, защото:
1) аз не обичам хамстери и въобще нямам намерение да се грижа за такъв плъх. Кучето поне те гледа умно
2) Рибките са ми много безсловесни, а и педиатърката каза, че не ни ги препоръчва, защото рибешката храна е силен алерген, а малкият имаше алергия като бебе
3) Котка също не е за предпочитане (виж 1 и 2).
Така че ще поумувам още за кучето. Имаме двор на кооперацията, но не е опция кучето да живее там. Просто кратките разходки сутрин ще са по-лесни. Ако вземем косматко ще ви пиша.
Цитирай

Sofia

Ако имам двор не се замислям изобщо, че ще си взема домашен любимец, но в апартамент не бих допуснала.
Цитирай

София

Гледали сме рибки, куче, котарак. Рибките ги взехме когато Дияна беше на 7 месеца. Котаракът когато дребната стана на 3г.
С рибките приключихме лятото на миналата година, сега аквариумите събират прах на балкона... до следващото използване Smile Дияна много искаше куче, гледахме едно помиярче няколко месеца у нас, но нещо не се получи. Всички на работа, Дияна на градина, бебето куче само у нас... иска много грижи особено ако се вземе като малко.
Малките кученца са точно като бебетата. Винаги сме имали кучета у нас. Преди години комшийката ми срещу нас роди. И като всякак майка бързаше да похвали малкия юнак какво правил и т.н. Аз седя на вратата, почесвам се умно и се спрях овреме да изстрелям репликата "ама то точно като моето куче". Като родих се убедих, че съм била права.

Сега се гледаме единствено с котарака. 1ва любов са с Дияна. Ако случайно котарака драсне Дияна (а тя много му досажда), аз полудявам. Дияна съответно изпада в истерия и плаче "мамо, моля не го бий, мамо не му се карай". И ди им разбери взаимоотношенията Smile
Цитирай

Ние имаме мини пинчер,много сладко и игриво кученце тежи 1 кг, не падат никакви косми от него,децата се забавляват много с нея,а и тя с тях,защото е на 4 месеца и е още бебнце. Вземете си кученце дребна порода, и по възможност да няма много козина.Ще бъде  незаменим другар на децата.
Цитирай

София

Като се стигне до периода,в който децата ще искат домашен любимец, съм решила да им взема  мравешка ферма. Почти никакви грижи не  изискват, а е приятно  да се гледат,а така домашният любимец няма да е само един, а много. Тази идея ми се струва най -безопасна   и няма да се налагат непрестанни грижи както при кучетата.
Цитирай

Моят дом е моята крепост.

И моя син мрънка непрекъснато за куче. Аз съм израснала с кучета и котки,но сега съм против. Може да е егоистично, но знам за какво става въпрос и изобщо не ми се захваща, дори да изключим космите които ядеш, спиш с тях и т.н.,разходките сутрин на цялата друга работа - приготвяне за работа, за училище, закуска. Но има и още нещо кученцата са си като хората - боледуват, искат си грижа и ако нещо се случи как трудно се преживява само, а не без такива.
Цитирай

Карлово

След няколко котета , кои откраднати, кои подарени, един хамстер, едно морско свинче, едно куче, но при баба, Laughing сега новите домашни любимци са рибки. За пухкавите животинки нямам нито време, нито търпение. А толкова ги обичам!
Цитирай

гр.Варна

17год спгпе куче у дома.В началото с уговорките че ние със сестра ми ще се грижим за него и лега полека родителите ни поеха тази не лека задача.Това лято съпруга ми беше полудял за куче,аз все още съм против,а и дъщеря ни е още малка(4 год).Мъжът ми подходи по друг начин: или куче или хамстери.И нали се сещате че у дома сме с мишлета.Мони е луда по тях,измисли им имена,храни ги.Грижите по тях не са толкова много и е по-добър вариянт. Wink
Цитирай

София

съм решила да им взема  мравешка ферма
Ох, и Дияна много иска. Всъщност мерси, че ме подсети Smile Дияна иска телефон  за РДто, не много ентусиазирано... така, че спокойно мога да го заменя с фермата Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 46 отговора