За и против домашен любимец

  • 4 158
  • 46
  •   1
Отговори
Моля ви споделете дали е добра комбинацията домашен любимец (по-точно куче) и малко дете. Синът ми (3,5 г.) непрекъснато повтаря, че иска куче. Като види някое куче  на улицата, без значение малко или голямо, веднага отива да го гали. Мъжът ми почти е решил вече да вземем куче, но аз доста се колебая. Имала съм куче преди (почти 12 години) и знач, че грижите не са малко. Много обичам животните, но ме е страх да не си "вкараме таралеж в гащите". Освен това не знам коя порода е най-подходяща за домашно гледане и съвместима с малко дете. Моля сподолете, ще ви бъде благодарна.

# 1
  • Мнения: 4 965
Ако имате двор - не се замисляй, но аз не бих гледала куче, коте или друго животно, което има нужда от пространство, в апартамент /на вилата имаме и куче, и коте; вкъщи гледаме рибка/.  Peace

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  15г. живях с куче, беше хубаво, но сега гледам нещата от друга страна.Дете на 3г., за което трябва да се грижиш постоянно.Кучето е същата работа.Косми, в началото локвички и купчинки NaughtyМиене на лапите, постоянно тичане от борче на борче сутрин рано и късно вечер NaughtyПостоянни разходки Crossing Arms, детето ти няма да върши тези неща, всичко ще е на твоите рамена.
  Хигиена, ваксини, разправии с обезпаразитяване............. ooooh!.И съм сигурна, че както на мен така и на детето ти мерака по кучето бързо ще мине.Ако имаш двор е чудесно, кучето там е идеален вариант!

  Избери друг домашен любимец, например рибки Simple Smile
 

# 3
  • Мнения: 8 999
Много дълго съм мислила по този въпрос, но като претеглих всички "за" и "против", категорично се отказах от идеята за куче или коте. Ангажиментът е огромен, а пътуванията са почти немислими /освен ако не сте къмпингари/. Но, от друга страна имах такава огромна нужда /самата аз, децата - също/ някой малък косматко да ми се мота в краката, че взех компромисно решение - завъдих хамстер.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Червенобуза костенурка беше моето решение на проблема "искам животинка"

# 5
децата имат нужда от приятелче което ги разбира(поне така мислят) но не може да им се кара.Понякога детето дори се чувства защитено от животинката.Решение 1:Ако имате достатъчно средства осиновете животинка в зоопарка,така хем помагате хем детето е щастливо че има нов екзотичен приятел.решение 2:вземете хамстер,рибки,костенурка или нещо подобно и го гледайте в стаята на детето,ВНИМАНИЕ:Внимателно проверете какво животно взимате че може да се окаже доста диво и само да натъжава детето.Решение 3:Вземете малко коте или куче добре възпитано и с хигиенни навици това ще се превърне в най-доброто другарче

# 6
Благодаря за отзивите. Честно казано друго животно (освен куче) не е вариант, защото:
1) аз не обичам хамстери и въобще нямам намерение да се грижа за такъв плъх. Кучето поне те гледа умно
2) Рибките са ми много безсловесни, а и педиатърката каза, че не ни ги препоръчва, защото рибешката храна е силен алерген, а малкият имаше алергия като бебе
3) Котка също не е за предпочитане (виж 1 и 2).
Така че ще поумувам още за кучето. Имаме двор на кооперацията, но не е опция кучето да живее там. Просто кратките разходки сутрин ще са по-лесни. Ако вземем косматко ще ви пиша.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако имам двор не се замислям изобщо, че ще си взема домашен любимец, но в апартамент не бих допуснала.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 718
Гледали сме рибки, куче, котарак. Рибките ги взехме когато Дияна беше на 7 месеца. Котаракът когато дребната стана на 3г.
С рибките приключихме лятото на миналата година, сега аквариумите събират прах на балкона... до следващото използване Simple Smile Дияна много искаше куче, гледахме едно помиярче няколко месеца у нас, но нещо не се получи. Всички на работа, Дияна на градина, бебето куче само у нас... иска много грижи особено ако се вземе като малко.
Малките кученца са точно като бебетата. Винаги сме имали кучета у нас. Преди години комшийката ми срещу нас роди. И като всякак майка бързаше да похвали малкия юнак какво правил и т.н. Аз седя на вратата, почесвам се умно и се спрях овреме да изстрелям репликата "ама то точно като моето куче". Като родих се убедих, че съм била права.

Сега се гледаме единствено с котарака. 1ва любов са с Дияна. Ако случайно котарака драсне Дияна (а тя много му досажда), аз полудявам. Дияна съответно изпада в истерия и плаче "мамо, моля не го бий, мамо не му се карай". И ди им разбери взаимоотношенията Simple Smile

# 9
  • Мнения: 335
Ние имаме мини пинчер,много сладко и игриво кученце тежи 1 кг, не падат никакви косми от него,децата се забавляват много с нея,а и тя с тях,защото е на 4 месеца и е още бебнце. Вземете си кученце дребна порода, и по възможност да няма много козина.Ще бъде  незаменим другар на децата.

# 10
  • София
  • Мнения: 888
Като се стигне до периода,в който децата ще искат домашен любимец, съм решила да им взема  мравешка ферма. Почти никакви грижи не  изискват, а е приятно  да се гледат,а така домашният любимец няма да е само един, а много. Тази идея ми се струва най -безопасна   и няма да се налагат непрестанни грижи както при кучетата.

# 11
  • Мнения: 385
И моя син мрънка непрекъснато за куче. Аз съм израснала с кучета и котки,но сега съм против. Може да е егоистично, но знам за какво става въпрос и изобщо не ми се захваща, дори да изключим космите които ядеш, спиш с тях и т.н.,разходките сутрин на цялата друга работа - приготвяне за работа, за училище, закуска. Но има и още нещо кученцата са си като хората - боледуват, искат си грижа и ако нещо се случи как трудно се преживява само, а не без такива.

# 12
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
След няколко котета , кои откраднати, кои подарени, един хамстер, едно морско свинче, едно куче, но при баба, Laughing сега новите домашни любимци са рибки. За пухкавите животинки нямам нито време, нито търпение. А толкова ги обичам!

# 13
  • Мнения: 29
17год спгпе куче у дома.В началото с уговорките че ние със сестра ми ще се грижим за него и лега полека родителите ни поеха тази не лека задача.Това лято съпруга ми беше полудял за куче,аз все още съм против,а и дъщеря ни е още малка(4 год).Мъжът ми подходи по друг начин: или куче или хамстери.И нали се сещате че у дома сме с мишлета.Мони е луда по тях,измисли им имена,храни ги.Грижите по тях не са толкова много и е по-добър вариянт. Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 39 718
съм решила да им взема  мравешка ферма
Ох, и Дияна много иска. Всъщност мерси, че ме подсети Simple Smile Дияна иска телефон  за РДто, не много ентусиазирано... така, че спокойно мога да го заменя с фермата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт