Изложба в Пловдив...

  • 443
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 336
Знам, че темата не е за тук. Но ми се иска да я видят много хора.
Вчера бях на откриване на една изложба на картини на китайски художници, занимаващи се с древна китайска практика. Картините можете да видите в културен Център "Тракарт" подлез Археологически (до Понеделник пазара) Входът е безплатен.
Става въпрос за масово избиване на хора, ангажирани с тази практика в Китай и има подписка срещу това деяние. Аз не съм запозната с практиката, но фактът, че в днешно време могат да се извършват гаври с човека ме потресе и за това реших да споделя тук.
Ето ви сайтът на картините - http://falunart.advanced-newsbuilder.net/page.php?id=327.
Ето и сайтът на практиката - http://bg.clearharmony.net/
Там има информация за преследванията и убийствата на практикуващите от китайския режим.
 

# 1
  • Мнения: 3 376
За първи път чувам за Фалун Гонг.
Но ми харесва като идея,мисъл,цел....

"Сърцевината на Фалун Дафа/Фалун Гонг/ се състои в култивацията на нравственост, или нравствено усъвършенстване, основаващо се на космическата природа, или принципи: Истинност, Доброта и Търпимост. Практикуващите извисяват духа си по пътя на самоусъвършенстване на характера, прилагайки в живота тези принципи и полагайки усилия да стават все по-добри и по-добри хора, като не спорят, не ругаят и не предизвикват насилие, и изоставят чувства като завист, конкуренция, егоизъм, алчност, надменност и т.н.. Това, заедно с 5-те медитативни упражнения, гарантират добро физическо здраве, освобождаване от стрес и безпокойство, и постигане на вътрешен мир...."

Картините са ужасни,а още по-ужасно е че това,което изобразяват е съвсем истинско,а не плод на нечие болно съзнание....и това наистина се случва в 21-ви век.
Незнам какво да кажа...Отивам да дочета това,което изрових.
Сиси,мерси за информацията.Хубаво е повече хора да знаят за това,което се случва.

# 2
  • Мнения: 2 336
Забравих да кажа, че изложбата е до 29.02.2008г.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 604
Направо ме шокираха картините.

Общи условия

Активация на акаунт