Да попитам за изворната вода на Девин?

  • 1 393
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Момичета искам да ви попитам от коя вода да преварявам за новороденото си бебче, изворната на Девин тази с розовия етикет или обикновена чешмяна вода?
Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 899
преварява се чешмяната вода. Девин не се преварява. Аз бих препоръчала да започнеш с чешмяна вода, ако бебето изобщо пие вода.

# 2
  • Мнения: 132
Аз преварявах чешмяна на синът ми до към 8-9м. след това педито ми каза че може да му давам изворни води.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 907
Чешмяната се преварява, изворната се дава така. При преваряването на водата минералното съдържание става по - концентрирано.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817
От раждането до момента давам Девин - изворна. Не съм преварявала. Според мен чешмяната вода е пълна с варовик и куп други вредни елементи, които не се отделят при преваряване.

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
преварява се чешмяната вода. Девин не се преварява. Аз бих препоръчала да започнеш с чешмяна вода, ако бебето изобщо пие вода.
подкрепям Peace
И аз давах в началото преварена чешмяна (не, че пиеше много), но педи ни каза, че можем да минем и на Девин (на 2м. сме)

# 6
  • Мнения: 4 965
Чешмяната се преварява, изворната се дава така. При преваряването на водата минералното съдържание става по - концентрирано.

 Peace
А и ако кърмиш /всъщност, същото важи и за АМ в първите седмици/ бебето ти няма да има нужда от вода.
  bouquet

# 7
  • Мнения: 31
На малко бебе само преварена чешмяна водичка!Изворната Девин е за един по-късен етап, когато е вече детенце/1-3г/, тя е със слаба минерализация-както знаеш до 3г. не се дава мин.вода, защото бъбречетата не могат да я преработят.
Бебетата не са целеви пазар на изворна Девин,основната й  идеята  е  да се редува с минерални води и да не се натоварва организма ./Работила съм в "Девин"Grinning

# 8
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Когато беше бебе преварявах  каната Брита.Изворната Девин не се преварява

# 9
  • Мнения: 617
преварява се чешмяната вода. Девин не се преварява. Аз бих препоръчала да започнеш с чешмяна вода, ако бебето изобщо пие вода.

и аз бих те посъветвала така

# 10
  • Мнения: 653
с преваряването на водата се убиват вредните микроорганизми, които не следва да ги има в бутилираната вода, било то изворна, трапезна, минерална и т.н.
препоръчва се изворна за децата, защото е с по-ниски стойности на химическите елементи
но според мен такава вода е добре да се дава след 6 месеца поне
преди това нищо не пречи да си преваряваме чешмяната, освен ако е доказано некачествена
..
не съм много запозната, но някой по-горе писа за варовика
не се ли отлага по съдовете , точно при преваряване?

# 11
  • Мнения: 9 899
варовикът се отлага, да, първо водата изглежда мътна, бяла, с парцачета вътре, а ако се ползва един и същи съд, постепенно по стените му се натрупват твърди бели отлагания. Не съм чела да е опасно обаче.

# 12
  • Мнения: 141
Аз преварявах чешмяна на синът ми до към 8-9м. след това педито ми каза че може да му давам изворни води.
    Peace

# 13
  • Мнения: 693
Аз преврявах изворната на Девин до към 2-рия месец и после му давах същата но не преварена.

# 14
  • Мнения: 491
Изворната вода не се преварява

Общи условия

Активация на акаунт