Какъв абсорбатор?

  • 41 693
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 830
Много съм се навила да взема абсорбатор, но нямам никаква идея какъв да бъде като марка, кои характеристи да гледам и с какви неща още да се съобразя. newsm78

Кажете какъв е Вашият абсорбатор и дали сте доволни? За какви пари го взехте? Ще се радвам и на снимков материал, ако Ви се намира такъв Simple Smile

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
гледай да е по-безшумен и да ти се връзва с интериора.
И да не е от онези с активния въглен.
нашия е кьортинг и не съм доволен.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 685
Нашия е ето този:

http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=106&products_i … cf6283cb90422b035

Ползвам го от два месеца и засега нямам забележки.

# 3
  • Мнения: 3 830
гледай да е по-безшумен и да ти се връзва с интериора.
И да не е от онези с активния въглен.
нашия е кьортинг и не съм доволен.

Какво представляват тези с активния въглен и защо да не взимам такъв?

Определено трябва да работи по-тихо!

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
въртят въздуха през филтри и пак ти го оставят в помещението ....
проблема е че освен миризми трябва и влагата да премахват, а не става.
имаше тема преди време за такива аспиратори

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 624
Estellia, първо трябва да си изчислиш минималния дебит/ч и мощност на аспиратора в зависимост от помещението. Другото, което е хубаво, да е от каминен тип - по-добре засмукват. И трето, "мерцедесът"  при аспираторите е Фабер, цените им са доста прилични и на дизайн ги докарват Wink

# 6
  • Мнения: 824
  http://www.leksgroup.com/l_en/?s=5&i=9&c=3&pid=239
Това е нашият,много съм доволна,не оставя остатъчни миризми.Почиства се лесно.
Това,което знам за аспираторите е,че мощността се съобразява с големината на помещението,в което ще се използва.И все пак съм чела,че дори и малко да е помещението ,абсорбаторът трябва да е не по-слаб от 800 куб.,иначе се обезсмисля използването му.

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 15:15 от Miss Sixty

# 7
  • Мнения: 3 830
Значи важна е и мощността. Уф, ми кухнята ни не е малка, но не е и голяма newsm78

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не съм съгласен че се изчислява съобразно кубатурата на помещението. С малка и голяма кубатура когато си сложила голямата тенджера с манджа си трябва голям капцитет ....

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 624
не съм съгласен че се изчислява съобразно кубатурата на помещението. С малка и голяма кубатура когато си сложила голямата тенджера с манджа си трябва голям капцитет ....
Бреееей, ти ще кажеш. Преди 2 седмици поръчахме, изчислява се по следния начин: кубатурата на помещениетоХ8=мин дебит/ч на аспиратора. Нашия излезе 600кубика, взехме си 800к да има  WinkПлюс това не е хубаво да бачка постоянно на макс. мощност.

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ние го ползваме да не миришат много манджите. Вие за проветряване ли го вземате?

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 624
Ние го ползваме да не миришат много манджите. Вие за проветряване ли го вземате?
Ех, Лабрадорчо, много ме радваш  Mr. Green Имам тъмен бокс отворен към дневна 25кв. Ха, сега кажи дали ще проветрявам с него или не. 

# 12
  • Мнения: 8 999
Колкото по-мощен, толкова по-добре. Имам предвид и капацитет на обработка на въздуха. Вземи си възможно най-силния /над 500 куб.м. за час/ и ще си доволна. А ако и помещението не е много голямо - още по-добре. Не се лъжи, че за малко помещение и по малко мощен ще върши същата работа.
И не отваряй прозорците, докато работи абсорбатора. Нарушава се тягата на засмукване и така намалява ефективността му.

# 13
  • Мнения: 824
не съм съгласен че се изчислява съобразно кубатурата на помещението. С малка и голяма кубатура когато си сложила голямата тенджера с манджа си трябва голям капцитет ....
Това ще ти кажат във всеки магазин за аспиратори.Първият им въпрос е"Колко квадрата е помещението".Както казах, добре е да не е с по-малка мощност от 800 куб.Нашият е с 3 степени,кухнята е бокс в хола(около 30 м2),много рядко използвам по-голяма мощност от 800 куб.И влагата обира също.Не мисля,че големината на съда в който готвиш е от особено значение,при ползване в домашни условия

# 14
  • София
  • Мнения: 2 079
Някъде имаше такава тема, със съвет за мощността на абсорбаторите ....   newsm78

Най-ниската мощност на абсорбатора трябва да е равна на кубатурата на помещението по 100, т.е. ако помещението, в което ще се слага абсорбатора е с ширина 4.50, дължина 5 метра и височина 2.70, то кубатурата ти е 4.5 х 5 х 2.7 = 60.75 кубични метра е обема на помещението.
Този обем х 100 = 600.75, т. е. 600 трябва да е долната мощност на абсорбатора и всичко нагоре (до 800) става.
Другият съвет беше, че трябва да е прикрепен към комина, за да дърпа успешно и добре.
Когато е включен не трябва да се отваря прозорец, за да е ефективен.
Фагор е една от добрите и не скъпи марки за абсорбатори.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт