Какво да правя???????????

  • 3 466
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 427
Здравейте на всички.
Отдавна не сам влизала вав форума,а ето че днес е ред да пиша за това от което най -много се страхувах.
Баба ми от два дни е ужасно зле.Преди само една седмица се чухме и беше в отлична форма,никога не се е оплаквала от нищо.Преди няколко дена се почувствала зле,мислихме че и е настинал кръста,че има херния ,разни неща от този род.Не можеше да става,боли я ужасно.Даже си мислихме че и няма нищо,защото баба ми е малко хипохондричка...обаче след като видяха че в урината и има крав днес майка ми с големи мъки от нейна страна я заведе на спезиалист,се оказа че има огромна киста в единия и други по малки кисти в другиа бъбрек.Лекарят е почти сигурен че е тумор.Но до колкото успях да разбера е изказал мнение че дори да не е най-лошото,дори да са само кисти на нейната възраст,в нейното състояние и при размерите на кистите,нищо не може да се направи.Днес,докато говорих с майка ми по телефона я чувах как вика от болка и се побарквах просто!
Реших да се върнапо възможно най-барзиа начин в БГ,само че се чудя как да стане това.В смисъл такъв че много искам да взема сина си,а не знам дали изобщо е най-удачният вариант в подобна ситуация.Тя е толкова зле,нуждае се от спокойствие а с малко дете ревящо и щакащо наоколо може би само ще притеснявам и утежнявам обстановката.От друга стана си мисля ,че ако това са и последните дни седмици или не знам месеци (дали е вазможно)живот може би ще иска да го види и него.
Детето няма паспорт,имаме т.н. карта бианка,но в последствие стана ясно че с този род лична карта не можело да се пътува в България.Трябва да чакам да му се издаде,което ще отнеме близо седмица в най-добрия случаи.
Ако се върна в БГ не знам колко време ще стоя.А не искам да се случи така че да замина при сваршен факт,искам много да я видя поне докато още се даржи,не знам какво може да се случи след 5 дена примерно.Може да се наложи да остана и месец.Не знам.Не знам какво да правя!Дали да изчакам паспорта на детето да бъде готов или да не губя ценно време и да заминавам без него?Все пак тук има баба,която каза че ако се наложи да заминавам без него би поела нагажимента да го гледа.Вие какво бихте направили?Дайте ми съвет.
Баба ми е човека от моето семейство който обичам най-много,повече от живота си,майка ми е сама с нея сама я вдига сама всичко

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 04:19 от Дивиана

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Съжалявам за заболяването на баба ти, amymommy Sad.
На твое място бих заминала сама, а ако се наложи да стоиш по-дълго няма ли възможност съпруга ти да доведе детето в Бг? Не мисля, че в подобна ситуация е удачно детето да е с теб, но знам ли, решението е твое. Надявам се всичко да се развие по най-добрия начин за всички ви.
Кураж Hug.

# 2
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Здравейте на всички.
Отдавна не сам влизала вав форума,а ето че днес е ред да пиша за това от което най -много се страхувах.
Баба ми от два дни е ужасно зле.Преди само една седмица се чухме и беше в отлична форма,никога не се е оплаквала от нищо.Преди няколко дена се почувствала зле,мислихме че и е настинал кръста,че има херния ,разни неща от този род.Не можеше да става,боли я ужасно.Даже си мислихме че и няма нищо,защото баба ми е малко хипохондричка...обаче след като видяха че в урината и има крав днес майка ми с големи мъки от нейна страна я заведе на спезиалист,се оказа че има огромна киста в единия и други по малки кисти в другиа бъбрек.Лекарят е почти сигурен че е тумор.Но до колкото успях да разбера е изказал мнение че дори да не е най-лошото,дори да са само кисти на нейната възраст,в нейното състояние и при размерите на кистите,нищо не може да се направи.Днес,докато говорих с майка ми по телефона я чувах как вика от болка и се побарквах просто!
Реших да се върнапо възможно най-барзиа начин в БГ,само че се чудя как да стане това.В смисъл такъв че много искам да взема сина си,а не знам дали изобщо е най-удачният вариант в подобна ситуация.Тя е толкова зле,нуждае се от спокойствие а с малко дете ревящо и щакащо наоколо може би само ще притеснявам и утежнявам обстановката.От друга стана си мисля ,че ако това са и последните дни седмици или не знам месеци (дали е вазможно)живот може би ще иска да го види и него.
Детето няма паспорт,имаме т.н. карта бианка,но в последствие стана ясно че с този род лична карта не можело да се пътува в България.Трябва да чакам да му се издаде,което ще отнеме близо седмица в най-добрия случаи.
Ако се върна в БГ не знам колко време ще стоя.А не искам да се случи така че да замина при сваршен факт,искам много да я видя поне докато още се даржи,не знам какво може да се случи след 5 дена примерно.Може да се наложи да остана и месец.Не знам.Не знам какво да правя!Дали да изчакам паспорта на детето да бъде готов или да не губя ценно време и да заминавам без него?Все пак тук има баба,която каза че ако се наложи да заминавам без него би поела нагажимента да го гледа.Вие какво бихте направили?Дайте ми съвет.
Баба ми е човека от моето семейство който обичам най-много,повече от живота си,майка ми е сама с нея сама я вдига сама всичко

не разбрах на колко години е баба ти и какво зна4и "ниЩо не може да се направи". такава ситуация, дори и без да я оперират, може да продължи доста дълго. та аз не бих тръгнала без дете, ако имам намерение да остана дълго, за да помагам и т.н.
не вярвам, 4е било за дълго или за кратко, баба ти може да се раздразни от присъствието на детето Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 359
Албертине ,ако проблема е само с паспорта,имай предвид,че могат да ти го направят и за 2 часа.Отидете заедно със мъжа си в Префетурата (с нужние документи на детето)и обяснете ,за какво става въпрос.Бях в подобна ситуация,хората ми влязоха в положение и ми направиха паспорта за около 40 минути.Надявам се баба ти да се оправи

# 4
  • Мнения: 2 427
И аз не искам много да заминавам без сина си,не сме се разделяли до сега и за ден,а и нямам много доверие на баба му.до сега го е гледала за по час,максимум два,и предпочитам поне него да не мисля как ще бъде гледан и т.н.
Феям,в случая на баба ми мисля че наистина не може да се направи нищо.Знаеш когато възрастни хора се оперират колко трудно се възстановяват,колко трудно понасят само една упойка,а да не говорим за една толкова сложна и рискована операция.
Видях какво стана със бабата на съпруга ми след операзия и хемио и за какво да и удължат живота с една година през която страдааше като куче.Адски болки 24 х в денонощието,през повечето време трупясана от морфини.и в крайна сметка си умря пак жената.
Баба ми е на 80 години.В левия бъбрек има киста голяма 7 см,в другия една 4 см и още няколко по 1-2 см.Най-вероятно ракови.Има ли изобщо смисъл да говорим...

# 5
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
И аз не искам много да заминавам без сина си,не сме се разделяли до сега и за ден,а и нямам много доверие на баба му.до сега го е гледала за по час,максимум два,и предпочитам поне него да не мисля как ще бъде гледан и т.н.
Феям,в случая на баба ми мисля че наистина не може да се направи нищо.Знаеш когато възрастни хора се оперират колко трудно се възстановяват,колко трудно понасят само една упойка,а да не говорим за една толкова сложна и рискована операция.
Видях какво стана със бабата на съпруга ми след операзия и хемио и за какво да и удължат живота с една година през която страдааше като куче.Адски болки 24 х в денонощието,през повечето време трупясана от морфини.и в крайна сметка си умря пак жената.
Баба ми е на 80 години.В левия бъбрек има киста голяма 7 см,в другия една 4 см и още няколко по 1-2 см.Най-вероятно ракови.Има ли изобщо смисъл да говорим...

да знам, за съжаление съм преживяла това неЩо, питах те, заЩото не ми беШе ясно, не за друго.
вземи си детето и си иди при бабата  Hug

# 6
  • Мнения: 1 550
Албертине, ужасно е ,когато близък човек се разболее. Още повече, когато новините не са обнадеждаващи Sad Ако нямаш доверие на свекърва си, че ще гледа добре синът ти, не тръгвай сама. Така само ще се притесняваш как е той. Опитай да му изкараш паспорт възможно най- скоро и тръгни е него. Не се знае колко време ще останеш в България. А и едно дете винаги носи радост. Дано ако не могат да оперират баба ти, поне облекчат болките и Praynig Кураж Hug
 

# 7
  • Мнения: 3 880
Съжалявам, че трябва да преживеете такова нещастие.
Аз лично не бих тръгнала без детето си, особено ако е за неопределен период от време (ако е за седмица, примерно, може).  По друг начин казано- ако нямам възможност да взема детето не бих тръгнала. Много обичам близките си, но детето ми е на първо място. Но това съм аз, всеки мисли по различен начин. А свекърва ти ще се справи, най-вероятно. Е, няма да е както го правиш ти, но ще свърши работа, въпросът е дали ти ще си спокойна.
Дано баба ти се закрепи.

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 18:05 от Biba Sparrow

# 8
  • Мнения: 1 545
Влади, както те е посъветвала Овчева, идете в префетурата и попълнете молба за паспорт по спешност с обяснение на мотивите. Най-много за един ден да стане.
Когато лятото татко влезе в болница, аз веднага си взех билет, а за Бобо, който е записан в паспорта на баща си, който пък беше пуснат за подновяване, т.е. не беше в нас, отидохме и му пуснахме веднага документи за карта бианка, аз тръгнах, а на другия ден Валтер му взе въпросната карта и дойдоха и те двамата (по някакво изключение никой не ни спря само с карта бианка). Така че успяхме всички да се видим с татко, преди да си отиде.....

# 9
  • Мнения: 750
Не бих оставила детето си само Naughty

# 10
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Владе и аз бих направила както са написали и моми4етата по_горе: без детето не тръгвам. Направете на Тедо паспорт по бързата процедура и потегляйте двамата.  Peace Съжалявам за това,което ти се слу4ва  Confused

# 11
  • Мнения: 7 914
Albertine
аз също не бих си оставила детето Hug

много съжелявам за баба ти- бъдете силни Praynig Praynig Praynig

# 12
  • Мнения: 2 427
Мерси много за съветите,много ми помогнахте Hug...в главата ми е такава какафония от мисли че просто се побърках.Не че да се оправдавам,но си помислих да го оставя единствено за да не създавам още допълнителни грижи около другите на дневен дед в къщи с баба ми,а и заради паспорта,студа,и хиляди такива.И ты като в крайна сметка съм решила да замина след няколко дни,ако не стане това със издаването на бърз паспорт ще се опитам да мина между капките с карта бианка.Пък ако стане - стане.Ако не, ще накарам съпруга си да дойде с детето след като издадат паспорта.Нямам друг избор,трябва да съм там да я видя след всичко това което е направила за нас през целия си живот!

# 13
  • Мнения: 945
Съжалявам  Hug
Аz си мисля, че баба ти ще се zарадва на малчугана, вzеми го със себе си.

# 14
  • Мнения: 314
Много съжалявам...
Съвети не мога да дам, освен във всеки случай да отидеш да я видиш, макар и за малко, макар и без детето.. Само ще споделя че баба ми се оперира от рак на дебелото черво на 86 години, и после имаше още няколко години що-годе сносен живот благодарение на това...

Общи условия

Активация на акаунт