диария при бебе на месец и половина

  • 1 618
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте,д-р Слънчева!
Синът ми е на месец и половина и е хранен изцяло с кърма.
От два-три дни е с диария със слуз.Изписаха му ентерол и хидрасек.Една от лекарките,с които се консултирах изписа и лечебна хумана,а личната ни лекарка препоръча да не го храня с друго,освен с кърма.
Междувременно продължава да наддава с около 40г дневно,има апетит и няма температура и дадохме фекалии за изследване.
Какво ще ми препоръчате Вие относно приема на хумана,като се има предвид,че по-големият ми син беше направил алергии ,когато го захраних с млечни каши преди време?
  Благодаря Ви.


П.С.  Ние сме с бебето,което се роди с дуоденална атрезия в 37г.с. - 2.250кг,лежах за задържане един месц и сме се виждали с Вас.
Изписаха ни от Пирогов на 23 дни и няма нито една ваксина,а мненията на лекарите,относно ваксините се разминават.
Необходимо ли е според Вас да дойдем на преглед и в Майчин дом,за да си кажете мнението и Вие?
Благодаря! Hug

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 10:44 от geranium

# 1
  • Мнения: 5 760
Продължете да го храните с кърма. Вие самата трябва да минете на относителна диета. Спрете консумацията на мляко и колбаси, ограничета цитросовите плодове и ако пиете от сокове в кутии.
Добре е че сте изпратили секрет за изследване. Ако ттези нестабилни изпражнения продължат по-дълго време е добре да се консултирате с детските хирурзи и гастроентеролог да не би това да е проблем свързан с операцята.
можете да дойдете за консултация, за да се прецени състоянието на детето и времето за започване на ваксините.
За предпочитане е да се избера вексината  пентаксим.

# 2
  • Мнения: 48
Много благодаря! Hug
А в какво време ще бъде удобно да дойдем в Майчин дом,примерно другата седмица?
И как да се свържем с Вас,за да  прегледате бебенцето?

 

# 3
  • Мнения: 5 760
Вторник след 11ч. на 8 етаж, където е интензивното отделение-тел. 9172 275

Общи условия

Активация на акаунт