Нещо просто, много лесно, нещо като кекс и неочаквано добро!

  • 9 097
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 867
Нещо сладко ми се прияде, реших да направя кекс, оказа се, че краве масло няма, прясно мляко също, киселото мляко е малко, орехи няма..............Е, да, ама като ми се яде! Embarassed Порових из записаните рецепти и намерих ето тази на Олга - Больше похоже на кекс. Майонеза имах в хладилника и си казах - правя го, ако ще да е каквото ще. Дали защото ми се ядеше нещо такова, но най-неочаквано ми хареса. От малкото продукти стана един много приятен кекс.



И така - оригиналната рецепта:
1 ч.ч. майонеза
1 ч.ч. захар
3 яйца - тези три компонента се разбиват.
Добавят се: 3 ч.ч. брашно с бакпулвер / може сода, угасена с оцет/. Всичко се разбърква добре, изсипва се във форма и се пече при 180 град. Може да се сложат орехи, стафиди и др.

А сега моята: кутийка майонеза "Краси" не напълни чашата-мярка и добавих 1-2 с.л. кисело мляко. Другото е като в рецептата на Оля, добавих ванилия на Йоткер, портокалови корички от сладко и стафиди, 1 бакпулвер в брашното. Получи се гъсто тесто, миксерът ми зави след втората чаша брашно, и третата я разбърках на ръка. Изсипах във формата, намазана с олио и поръсена с брашно, заля дъното и се помислих, че ще стане някаква плескуда, ама нали ще е сладка. В пет-шест лъжици от сместта сложих какао и опитах равномерно да направя един пръстен върху бялата смес. После леко го разбърках с лъжица, сложих в студена фурна, пекох на 150 град / в моята на толкова си пека кексовете/. Мислех, че ще се пече поне час това гъсто тесто, на 30-та минута отворих и пробвах с пръчицата - оказа се, че е готов. Извадих, очаквах да спадне - не стана. Много хубаво се беше надигнал, красиво се беше спукал, изобщо много добре си изглеждаше. Нямах търпение и го нарязах още топъл - няма де си признавам колко парчета олапах.  Embarassed Ами, препоръчвам го - много лесен, бърз и наистина неочаквано добър! Следващия път ще сложа и орехи, ще се връзват страхотно! Това е! Черпя ви! Grinning

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Направо обра точките с тази майонеза Simple Smile.
Толкова любопитно ми стана, че сигурно ще го опитам  Peace.

# 2
  • Мнения: 22 867
Направо обра точките с тази майонеза Simple Smile.
Толкова любопитно ми стана, че сигурно ще го опитам  Peace.

Тя изобщо не се усеща. След баниците с майонеза, едни пак руски  сладки с майонеза и майонезените топчета с мак на Ксения, много смело правя вече сладки неща с майонеза. Grinning

# 3
  • Мнения: 1 818
labrex,звучи интересно и апетитно...Непременно ще се пробва!

# 4
  • варна
  • Мнения: 1 830
Поредното изкушение от Лабрекс, ще се пробва Hug  bouquet

# 5
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
labrex -толкова интересно си го описала,че непременно ще пробвам,досега не съм правила сладки неща с майонеза.Продължавай да експериментираш и да пускаш интересни рецепти.  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 794
 newsm78 Хич, ама хич не си представям сладкиш с майонеза. Но не на 100, а на 1000 процента вярвам labrex. Голямо съкровище си, да знаеш. И с този руски, цена нямаш   bouquet

Дали ще стане с домашно приготвена млечна майонеза?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Снощи поразсъждавах върху майонезата, ами то си е олио и яйца  Blush. Защо пък да не се ползва в сладкиши, но честно казано никога не бих се навила да правя сладкиш с нея, ако не ми е препоръчано от кулинар, който уважавам   chef.

# 8
  • Мнения: 22 867
newsm78 Хич, ама хич не си представям сладкиш с майонеза. Но не на 100, а на 1000 процента вярвам labrex. Голямо съкровище си, да знаеш. И с този руски, цена нямаш   bouquet

Дали ще стане с домашно приготвена млечна майонеза?

curly sue, нямам си на идея, но не пречи да опиташ. Нали се правят кексове и с прясно, и с кисело мляко. И аз, като допълних чашата майонеза с кисело мляко, се запитах дали няма да разваля нещо, но стана. В крайна сметка бакпулвер има, така че защо да не се получи. Grinning

Снощи поразсъждавах върху майонезата, ами то си е олио и яйца  Blush. Защо пък да не се ползва в сладкиши, но честно казано никога не бих се навила да правя сладкиш с нея, ако не ми е препоръчано от кулинар, който уважавам   chef.

Tedulina , опитай и ще видиш дали ще ти хареса. Аз съм много смела в експериментите и в повечето случаи имам успех. Е, и другото ми се е случвало, да не стане или да не ми хареса, но докато човек не опита, няма как да знае.
Снощи, понеже до нощите все опитвах по малко от кекса, съм го останила на масата и тая сутрин реших, че е станал на сухар и чак се ядосах на себе си. Но, като го пипнах си беше мек и помен няма от сухота. И в момента хапвам и пиша. Преподавателят ни по компютри считаше за кощунство чашата с кафе, оставена до компютъра. Ако сега ме види отнякъде........... Embarassed

# 9
  • Мнения: 5 001
 labrex ,аз ще пробвам този кекс....И после ще се отчета какво е станало.Ще сложа и корички портокалови и орехи имам и стафиди....Аз на теб ти вярвам и щом казваш,че е вкусно-значи НАИСТИНА е вкусно!   bouquet

# 10
  • Мнения: 22 867
labrex ,аз ще пробвам този кекс....И после ще се отчета какво е станало.Ще сложа и корички портокалови и орехи имам и стафиди....Аз на теб ти вярвам и щом казваш,че е вкусно-значи НАИСТИНА е вкусно!   bouquet

Надявам се и на вас да хареса!  bouquet

# 11
  • Мнения: 134
Стана страхотен  Hug Hugблагодаря за рецептата  bouquet

# 12
  • Мнения: 22 867
Стана страхотен  Hug Hugблагодаря за рецептата  bouquet

Радвам се, че ти е харесал!   bouquet Не е някакъв префинен сладкиш, но е много практичен, бърз, лесен и вкусен, при това от не много продукти. Пък и за кратко време се пече! Установих, че и студен е много хубав, не съхне, стои си мек и влажен.

# 13
Здравейте!Някой може ли да ми каже какво представлява ТАРТАЛЕТАТА?Мисля,че е нешто като кекс обаче не съм сигурна!Никъде не мога да намеря снимки и какво точно представлява!Ако накой може да ми помогне,моля ви пишете!Благодаря предварително!

# 14
  • Мнения: 22 867
Здравейте!Някой може ли да ми каже какво представлява ТАРТАЛЕТАТА?Мисля,че е нешто като кекс обаче не съм сигурна!Никъде не мога да намеря снимки и какво точно представлява!Ако накой може да ми помогне,моля ви пишете!Благодаря предварително!

Beloslava_pl, не е нужно във всяка тема да питаш, ето тук  Дуци ти е отговорила, сложила е и снимки.

Последна редакция: нд, 03 фев 2008, 18:51 от labrex

Общи условия

Активация на акаунт