Отложени ваксини...

  • 1 010
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 818
Отложихме ваксините с една година, но трябва да сложим ДТК. Какъв е най-щадящия вариант? Могат ли да се сложат една по една? Ужасно ми се струва да се вкарат в тялото наведнъж 4 макар и омаломощени болести. 4-тия прием ще го пропуснем ли, заради условието до 24м, но най-рано 1г след 3прием? По здравна каса сега са убити, но Тетраксим по-добра ли е? Не искам да ги слагам, но и искам донякъде, много ми е объркано  Confused

Не ми се четат 67 страници в закованата тема  Blush

# 1
  • Мнения: 1 984
Отложихме ваксините с една година, но трябва да сложим ДТК. Какъв е най-щадящия вариант? Могат ли да се сложат една по една? Ужасно ми се струва да се вкарат в тялото наведнъж 4 макар и омаломощени болести. 4-тия прием ще го пропуснем ли, заради условието до 24м, но най-рано 1г след 3прием? По здравна каса сега са убити, но Тетраксим по-добра ли е? Не искам да ги слагам, но и искам донякъде, много ми е объркано  Confused

Не ми се четат 67 страници в закованата тема  Blush
спокоино сложете ваксините ако детето е здраво. ако не е 5- 7 дни повече вече са без значение.... слжете пентаксим, в момента се очертава като най - качествена на пазара... /не слагаите оная гадост - българската ДТК/.

# 2
  • Мнения: 3 506
Maktub, ДТК са три болести (дифтерия - тетанус - коклюш), защо 4? Или мислиш и за полиото?

Когато навремето се чувствах по този начин, избрах да поставя ДТ (1 инжекция) + полио, разделени през месец-два, при това само по два приема, също разделени във времето през няколко месеца (даже на малката един прием май беше, не помня вече).
Останалите приеми ги проточих безкрайно и накрая на докторката и омръзна от мен. Според разните източници в голям процент от случаите повторните приеми нямат особено отношение към степента на защитеност.

Сега вече, с този си акъл, съжалявам и за тези ваксини, които съм направила, но... това е друга тема.

За пентаксима нищо хубаво не съм чула, ако все пак решиш за комбинирана ваксина - имаше една четиривалентна, за която се чуваха по-добри отзиви (доколкото изобщо  може да са добри отзивите за ваксина...).

# 3
  • Мнения: 2 818
4-тата е полио... За това и тетраксим - там са 4, а пентаксим е с менингит (май).
ДТ казваш, т.е. може без коклюш?
А ако не ги сложиш каква е глобата? Не че тя ме спира  Simple Smile
Имаше и някакви хомеопатични за преди и след ваксина, те индивидуални ли са?
Благодаря за отговорите   bouquet

# 4
  • Мнения: 3 506
Да, може без коклюш - води се, че той е най-опасен при бебетата, и лекарите сравнително лесно се навиват. Става само по преценка на личния лекар, т.е. не е нужна комисия. А и по принцип от една възраст нататък става задължително да е само ДТ (поне беше, допреди да се появи безклетъчния коклюш), ама каква беше тази възраст, ще те излъжа  Thinking

Глобата - 50-100 лв. по спомени за всяка ваксина, едното е за първо неявяване, другото - за повторно, ама кое - кое беше - не ми е попадало наскоро.

Не мога да ти кажа за хомеопатичните - мисля, че са индивидуални.

Пентаксима е с ХИБ, да, което уж предпазвало от менингити и пневмонии. А ти беше питала първоначално за ДТК само, аз затова се зачудих кои са четирите, явно си имала предвид тетраксима.

пп Сега погледнах за коклюша в наредбата за имунизациите:

Цитат
  3. Ваксината ДТК може да бъде прилагана за имунизация до навършване на 24-месечна възраст, а за реимунизация - до навършване на 4-годишна възраст. След достигане на посочените възрастови граници децата се имунизират, съответно реимунизират с диваксината ДТ. При деца с необичайна реакция след прием на ДТК, за следващите приеми се използва диваксината ДТ...

# 5
  • София
  • Мнения: 2 296
 hahaha
Ако мислиш,че има голяма разлика м/у вносните и бг-ваксини
,то тя е в цената,това е моето мнение. Thinking
Малкия има 1 прием на ДТК,и съжалявам,че въобще го направихме
Има много зачестили случаи на епилепсия,в резултат на тази толкова
"незаменима"ваксина,само дето на се шуми много около това.
А за коклюша знам,че не се прави при алергия към белтъка на кр.мляко.

Общи условия

Активация на акаунт