Латино танци

  • 8 160
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Та, искам да науча основата на тези тазнци и ви питам от къде да си намеря клипове които ще са ми полезни в начинанието.
Може би и ще ми препоръчате от къде да започна  Rolling Eyes Аз сега съм хванала меренгето но знам ли, може да има по-добър начин за старт...
Разтърсих се из youtube, има разни елементарни неща, но много често коментарите са че това няма нищо общо с истинския танц  Tired

Винаги съм искала да танцувам, а латино танците са нещо великолепно и толкова грациозно, че даже секси  Mr. Green

Показвали са ми как се танцува и са ме "учили" уж, помня някои неща но в никакъв случай не мога да танцувам свободно... Абе кажи си го - напълно начинаещ съм  Crazy

# 1
  • Мнения: 3 423
Salsa con Miguel, при един кубинец Мигел и
школата му е близо до Руски паметник.
От този понеделник има нов курс за начинаещи.

Партита - в Салса Плюс (заведение на гърба на Ялта).
В Салса Плюс има и курсове, води ги Моника.

Или в Social Jazz Club, където този Мигел прави
партита всеки четвъртък от 23 часа. Този клуб
е от едната страна на Столична библиотека.

Дано да съм ти била полезна.

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 09:40 от Liska

# 2
  • Мнения: 503
За да танцуваш красиво и свободно, първо трябва да имаш добра техническа основа. Не те съветвам да учиш от клипове. Намери си школа с добър учител.

# 3
  • Мнения: 4 458
Liska , galll съгласна съм с вас, но нямам време за курсове. Единственото място където бих могла да се уча и упражнявам е в дикотеката, но за съжеление не ходя често там. Имам приятели които много добре танцуват и те ми показват това-онова.
Иска ми се някак да мога поне да разпознавам музиката за едите и другите танци, да знам елементарните стъпки - базата на танца, а останалото се наслагва.

 Joy трябва да ме видите как оплитам крака и изпускам завъртания, за сметка на това много се забавлявам  Wink Желанието ми е да мога да се отпусна малко без да се взирам в краката на партньора и да броя тактове (колко недостижимо ми се струва само  Rolling Eyes )

ето този клип имах в предвид като пуснах темата: http://youtube.com/watch?v=on4V1KN_Iuw

# 4
  • Мнения: 6 320
Разходи се до пл. Гарибалди (или помоли някой да го направи вместо теб) и си купи дисковете на Памбос и Мария от Памбос Денсинг Център. Има диск с уроци за начинаещи и диск с уроци за напреднали.

# 5
  • Мнения: 150
Ти докато си търсиш самоучителя за латино танци по-добре вземи и се запиши в някоя от школите, където ще се научиш да танцуваш много по-бързо отколкото по разни самоучители. Школата си има своите предимства отидеш ли сама ще се убедиш  Sunglasses

# 6
  • Мнения: X
Аз съм била в класовете на Памбос и Мигел, това някъде в зората на салса манията в България, преди 9 години (ако не и повече) и да кажа само, че латинотанците не се танцуват поединично. Така че, не виждам смисъл в усвояването на нещо половинчато - или ходиш в школата и танцуваш с партньор, или не се захващаш с губи-време дейности.  Simple Smile


btw Готин ник, що така се кръсти?  Flutter

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 22:14 от Анонимен

# 7
  • Мнения: 4 585



Друго предимство на школата е, че ще танцуваш с реални партньори, тръпката е друга, все пак.
Ще те водят, ще те държат в ръце, следиш ли ми мисълта?

# 8
  • Мнения: 4 458
.... следиш ли ми мисълта?

следя, следя  Grinning и не само твоята...

Знам аз че с партьор е по-добре - пробвала съм за това и казвам че са ми показвали, но не мога сама.

На школа няма как да ходя щото мяй тук няма  newsm78 освен да се разровя по-обстойно. Проблема ми е, че съм сред латино танцьори по географска ширина и хората някак си .... ами могат си го от бебета, закърмени са с това  дет се вика. Чудят ми се как така намирам танците за сложни ама... Учат ме хората, показват и все ми повтарят че танца идвал от сърцето, само да слушаш ритъма и тялото само знаело какво да прави  Crazy Да, ама не, моето тяло нещо не се потдава  hahaha Инатя се и обяснявам, че видиш ли за да стане естествено си трябва и някаква основа ама.... не ме разбират хората....
Те, за това искам самоучител  Crossing Arms Да схвана 1-2-3, 1-2-3 и после да сглобявам нещата на място.

btw Готин ник, що така се кръсти?  Flutter

Това към мен ли е?
кръстих се с името на дъщерята на Симба от "цар лъв" - на времето беше любимка на щерките  Grinning

# 9
  • Мнения: 1 475
от замундата си свалих онзи ден едно филмче с основни стъпки в салсата, понеже и аз много се запалих , добре обесняват, но на английски и всичко се прави бавно, казва се Intermediate Salsa Syllabus!Дано ти бъде от полза! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 503
О, kiara, ама ти си до извора! Значи няма начин да не се научиш. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 423
Сетих се, че и на брега на Сена може да се
научиш да танцуваш. Там, където завиват
корабчетата след Нотр Дам, има три площадки,
където страстни (и не толкова) парчета кълчат
кълки в (или не) ритъм. Най-отляво са начинаещите,
гледат един от друг и танцуват сами. Пожелавам ти
да си през една площадка. Там вече се вихри висшият
пилотаж. Градусът на флирта е висок, но така е в Париж.

# 12
  • Мнения: X

btw Готин ник, що така се кръсти?  Flutter

Това към мен ли е?
кръстих се с името на дъщерята на Симба от "цар лъв" - на времето беше любимка на щерките  Grinning

Бях сигурна. Аз също ползвам ник kiara от години, но в един друг форум. Също взет от филма Цар лъв, също любим на щерката ми, която пък се казва по същия начин като една от твоите дъщери и е родена в една и съща година с тях, но един месец по-късно.
Мдаа, аз пък се чудех кой ми е заел желания ник, като рачих да се регистрирам тук, та ми се наложи да се преобличам в друга кожа. Grinning

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 11:57 от Анонимен

# 13
  • Мнения: 4 458
Жасмин    bouquet минавам на лични  Wink

marsiana хиляди благодарности, веднага отивам да разгледам за какво става на въпрос. Аз бях решила да захващам меренгето, но и салса не е зле  Grinning Мен са ми показвали и двете ама не ме питай кое на каква музика се танцува и коие стъпки на кой танц са  Joy

Lisa Plenske  Hug много интересно. Така си го написала, че танцьорите буквално оживяха пред очите ми.   bouquet


О, kiara, ама ти си до извора! Значи няма начин да не се научиш. Simple Smile

Абе да ти кажа, това че си до извора не ти гарантира, че няма да останеш жаден особено ако не знаеш как да се сдобиеш с нужното  Mr. Green
Само като ги гледам по дискотеките и се разтапям, толкова е красиво, толкова се веселят.... така естествено танцуват и как непознати започват танц а изглежда така сякаш цял живот са танцували заедно, едни въртения, едни стойки, едни пози.... ауууу красота.  Най-хубавото е че никой не се подикгава на никой, напротив, ако не можеш, веднага се намират поне 5 души да те учат. Хората са толкова топли и близки до съърцето и душата че за минути имаш чувството че се познавате от години... За тях важното е купона да тече и всички да се веселят.... еххх... В тези моменти се сещам за Б-я и колко различно е там където почти не съм виждала мъже да танцуват....

# 14
  • Мнения: 440
Аз също търсих самоучител за танци за да го запиша за подарък, но попаднах само на въпросното филмче със салсата в Замунда... Някой друг намерил ли е такива за други танци?

Общи условия

Активация на акаунт