За столчетата за кола и БТВ

  • 2 348
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Не разбрах последно кошчетата и столчетата от 9-18 кг в коя посока се обръщат? newsm78
Няма кошчета 9-18кг...това вече са столчета за кола, които са обърнати по посока на движението.
Това е нашето столче.

# 16
  • Мнения: 1 900
Аз знам че столчетата 0+ трябва задължително да са обърнати към задните седалки, а не в посока на движението. Така трябва да се возят бебета до 1 година.
Столчетата от 9 до 18 км. може да се поставят да гледат на пред.
Все пак това трябва да е указано на описанието на дадение модел. Но мисля че е така  Peace
Никога не трябва да се вози дете в колата ако не е поставено в столче за съответната възраст и то правилно. Все пак в един момент всичко може да се случи и от това да зависи живота на детето. Ние още като се прибирахме от родилния дом малкия си беше в столчето. Столче което не е  поставено  правилно може да бъде  също толкова опасно колкото и това детето да не ползва такова.

# 17
  • Мнения: 4 381
Да ви кажа право много съм мърморила срещу тези столчета.....по скоро срещу това бебка да се изнервя вързана а не да я гушкам например.
Да обаче имахме ''инцидент'' който спаси бебка от може би сериозни наранявания./ Аз самата бях до нея  без колан и седмици наред носех синини и натъртено.А  тя нищо не разбра.АКО тогава я държах в ръце  щях да я смачкам- буквално.
 

# 18
  • Мнения: 565



И представете си точно в това време ви спрат и детето си спи на задната седалка, а не в  столчето си какво става. Пак ли санкции ще има? Не знам!

Направо се учудвам какви неща те притесняват ... няколко лева глоба  Rolling Eyes аз по-скоро бих се тревожила да не би през това време да ни удари някоя друга кола и да стане непоправимото ...

Разбира се че не ме притеснява глобата. Не знаех дали тези столчета (не кошчетата) имат плулегнало положение и ми се върти какво ли не в главата. Не съм объщала внимание на столчетата защото още сме с кошница.

# 19
  • Мнения: 1 900
Каталина разбира се че има столчета с различно положение на седалката. За всички деца до 3 год. доколкото знам е задължително ползването на специални столчета.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 866
На моето дете му става лошо, щом се вози в столчето си. Повръща и така сме били винаги. Затова избягвам да го слагам в столчето. Направо не знам. Ни така, ни иначе.

Сигурно знаеш какъв е правилният отговор.

# 21
  • Мнения: 911
Ами той човека имаше в предвид за столчетата за по големите дечица предполагам.

Нищо подобно. Коментираха за 0+, ако не бях сигурна нямаше да пускам тема. Следях много внимателно тази част от предаването.

# 22
  • Мнения: 911
Не разбрах последно кошчетата и столчетата от 9-18 кг в коя посока се обръщат? newsm78

Абе за тях проблем няма  Simple Smile- както при възрастните се слага, ставаше въпрос за претупването на въпроса - и грубата грешка, която се допусна - за бебешките 0+.

# 23
  • Мнения: 1 371
korinka, коментираха за СТОЛЧЕТА 0+. КОШНИЦИТЕ се поставят наобратно. Не е грешка.

# 24
  • Мнения: 5 401
Не зная в кое предаване е излъчен репортажа, но предлагам да се свържем с водещите или с репортера, да им попадем адекватна информация и да изискваме да направят още един материал като си поправят грешката! Освен сериозен гаф от тяхна страна, информацията е подвеждаща и опасна за здравето на децата ни!

# 25
  • Мнения: 911
Каталина разбира се че има столчета с различно положение на седалката. За всички деца до 3 год. доколкото знам е задължително ползването на специални столчета.

Критерият не е само възрастта, възрастта не е 3 години - щом без столче ходилата на детето висят, не могат да опират плътно на пода на колата, столчето е задължително.

# 26
  • Мнения: 1 900
Критерият не е само възрастта, възрастта не е 3 години - щом без столче ходилата на детето висят, не могат да опират плътно на пода на колата, столчето е задължително.
Това го чух пак в някакъв репортаж. Иначе ние смятаме до 4 год. да си ползваме столчета, а след това специалните седалки който са само долната час(без облегалки).  Peace
Според мен трябва освен строг контрол на правилното използвене на столчета, трябва  да не се допускат подобни подвеждащи и обобщаващи репортажи.  Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 911
Според мен трябва освен строг контрол на правилното използвене на столчета, трябва  да не се допускат подобни подвеждащи и обобщаващи репортажи.  Crossing Arms

Именно! Защото една немалка част от жените нямат възможност да се ровят из нета когато си искат и да се информират. Те разчитат на такива бъгави репортажи, стил Развален телефон, недочул - недоразбрал!
А какво остава за по-сериозни и значими неща....

# 28
  • София
  • Мнения: 44 017
имат грешка да, на детето може да му се счупи врата така. до една годинка децата трябва да пътуват с гръб към движението защото са им слаби мускулите и при по-рязко спиране или ПТП могат да получат сериозни увреждания....
ако са имали предвид столчетата 0-18 кг  те до 1 годинка се монтират с гръб към движението след това по посока на движението...те също са към групата 0+

# 29
  • Мнения: 164
ЗА СПАНЕТО В СТОЛЧЕТО СМЕ НЯМАЛИ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ ОТ РУСЕ ДО ВАРНА КАЖИ РЕЧИ СИ СПИ БЕЗ ПРОБЛЕМ ТЕ СА НАПРАВЕНИ С ХУБАВА ИЗВИВКА И МИСЛЯ ЧЕ ИМ Е ДОБРЕ НА ДЕЧИЦАТА

Общи условия

Активация на акаунт