За ревността........

  • 1 384
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 311
От три дена чакам да се включа във форума да си изплача мъката.
Откакто сме се прибрали с бебка от болницата синчето ме е отритнало напълно.Не ме иска и това си е ,въпреки,че все още бебчо не ме е обсебило напълно и имам време и за него и за кака му ,че даже и за баща им.Даже в къщи не иска да влиза,бяга все при баба си,едната вечер спа при нея,а преди това ми беше трудно да го оставя на когото и да е било.
Интересното е ,че докато бях в болницата/цели 8 дни/той беше при свекърва ми за която сега неще и да чуе,но за това пък майка ми сякаш го е отгледала.
Решила съм да не го давам на бабите му известно време,барем свикне с новото положение.Как мислите имам ли това право,все пак той е дете,не постъпвам ли егоистично?????

# 1
  • Мнения: 2 596
Ох, миличката, трудно е. Ти май имаш 3 деца, така ли. Правилно ли съм разбрала. Дай му време, той ще свикне, говори му, че това е новото му братче и той трябва да го обича. Кажи му, обясни му и му покажи до колкото можеш, че обичаш всички еднакво.

# 2
  • Мнения: 2 274
Колко е голямо детенцето?
Според мен го остави  при вас. Включвай го в отглеждането на бебето, но без да го натоварваш със задължения, които не са му приятни...
Разказвай му, че това, което правиш сега на бебето си правила и на него...Може и да послъжеш, напр., че той е бил по-кротко бебе или нещо такова. Хвали го какъв голям и умен батко е и колко много ти помага.
Просто не го оставяй да се затвори в себе си и  да се почувства изолиран.

# 3
  • Мнения: 2 494
Чувала съм че е най-добре да е при вас, точно както и ти казваш за да свикне с новото положение. Не е добре да е при баби или другаде, защото така ще се чувства по-отритнато. Опитвай се и занапред да му обръщаш внимание, дано нещата бързо се оправят. Много щастие и любов ви желая!

# 4
  • Мнения: 955
Поздравления за третото ви дете! Да ви е живо и здраво и всички около него. Включвам се не от позиция на опита, а само с препоръка - по-добре баткото да е при вас. Не бива да се чувства игнориран. Малко по-малко ще примири с тази мисъл още повече, че той има и сестра и не му е съвсем чуждо да вижда, че майка му е майка и на другите 2 деца. При нас разликата ще бъде живот и здраве 1 и 3 мес. и се надявам да нямаме такива драми.
Щастливо детство им желая и на трите ти рожби!

# 5
  • Мнения: 144
Споко, скъпа!
Няма да се притесняваш, всяко чудо - за три дни. Аз бях по същия начин когато се роди малкия ми брат. А бях на 10 години. Представи си какъв ужас съм изпитала когато се появи едно човече, което ревеше непрекъснато, колики, спазми, стафилококови инфекции и тем подобни при новородените. Естествено майка ми и баща ми се суетяха около него, бабите ми също. Което е абсолютно, абсолютно нормално, обаче иди го обяснявай на дете. Въпреки че бях доста голяма не бях подготвена. Така се оказа. Чувствах се изоставена, никой не се интересуваше от мен, смятах, че повече ще обичат бебето и т. н. и т. н. Дори си бях приготвила багажа да отида да живея при леля ми и вуйчо ми, защото майка ми и баща ми не ме искат сигурно вече. Но.... точно след един месец всичко си дойде на място. Просто дай време на детенцето. И не му се сърди за нищо. Ти пък не се притеснявай също. Няма никакъв проблем. Просто трябва да се адаптира синът ти към новото положение. Това е. Всичко ще се нареди. Нека ти помага. Непрекъснато да е до теб. От голяма полза ще бъде. Ще видиш, че след половин година той ще обича бебето повече от всички вас взети заедно.
Много здраве и щастие ви пожелавам, успех

Елеганс

# 6
Моите са с разлика 4 години и първият месец беше ад! Sad
При мен помогна ангажирането на каката с бебчо. Карах я да му носи бибката, да му пипне ръчичките дали са студени, да му изхвърли памперса и такива дребни работи. Чувстваше се горда че се грижи за някого. Laughing А вечер като заспи бебето й отделям 30 мин само за нея. Четем приказки редим кукли....
Ще премине, не се притеснявай!

# 7
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
и това ще премине,не се притеснявай!Но малкия ревнивец да си стои при вас,разгледайте заедно неговите снимки от бебешкият период,увери го че на него разчиташ ако бебето заплаче да ти се обади ...и от тоя род важни ангажименти.Желая ви здраве и много усмивки!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Да, ще отмине и аз казвам. Макар, че няма гранция след колко време. При нас продължи повече от половин година адът.
Стискам палци при вас да е по кратък!

# 9
  • Мнения: 2 784
Живке,нали ти разпитваше за раждането в Окръжна?Как мина при теб? Grinning

# 10
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Според мен ти се сърди, че си го изоставила няколко дни. Поне при нас с Вики беше така. При мен помогна разговора, питам какъв е проблема, ако не може да го формулира му помагам като го назовава аз и питам това ли е. Така стигнахме до истината.
Не е лесно за никого през първите месеци, но се свиква  Wink .
Важно е да не се чувстваш и държиш все едно си виновна. Защото не си сгрешила като си решила да имаш още едно дете  Simple Smile .
Не го давай на бабите, ако искат да помагат да дойдат при вас и да изведат бебето на разходка.
Успех

# 11
  • Мнения: 311
Цитат на: Tsvety
Живке,нали ти разпитваше за раждането в Окръжна?Как мина при теб? Grinning

Ох,много съм доволна  от  отношението на акушерките,лекарите ме пренебрегваха,може би с причина/приеха ме с 3-4см разкритие и болки,които след 1 час отзвучаха и така  и не се появиха повече/,та така в деня в който бяха решили да ме изписват ,след 3 дни молби от моя страна да го направят на д-р Скочев му хрумна гениалната мисъл,че няма за какво повече да се чака и ми включиха системата.И така си родих бебка,която се оказа и бебе Европейче,не че нещо се е променило от това.

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
В къщи си имаме същия проблем.Вече почти 1 месец.Каката е достатъчно голяма,за да не ревнува(поне да ме разбира),но малката кака се промени много и стана трудна за понасяне.Веднъж ме издебна когато не я гледам и нахапа и издра до кръв малчо.Мисля ,че рецепрата е много търпение и любов.При нас даде вече първи плахи резултати.

# 13
  • Мнения: 460
Живе спокойно, наистина с времето всичко ще се оправи, но 8 дена не са малко и е нормално човечето да реагира така. Нашия малък мъж беше залепен за мен, а като се върнахме с бебка, вече беше тати най важния човек в къщи, изненадах се първата вечер, хвана тати за ръчичка и тръгнаха двамата да се приспиват Rolling Eyes
Но пък и на нашия тати не му беше лесно, три месеца след раждането на Йоанка замина в командировка за един месец, много тежко го преживя Роско, то за всички беше тежко, но за него най- много, като се върна тати се гушнаха веднага, но съпруга ми милия се разплака и стоят и се гушкат, но явно роско се уплаши и .... не ще с тати и това си е. Ужас, много трудно ни беше, гледахме да не го правим на проблем и да включваме тати във всички занимания, или поне да е покрай нас. Премина проблема за  около месец напълно.
Сега е ред да включиш всички в кампанията "При мама", тати, кака, свеки ако щеш, и да правите нещата заедно, не се притеснявай ще мине Grinning

# 14
  • Мнения: 2 784
Ами,ха честито бебе-европейче Laughing Да ти е жива и здрава и много да те радват с баткото Laughing С докторите в Окръжна и при мен беше малко така,но от акушерките съм невероятно доволна,особено от Митева.Невероятен човек,седя с мен през цялото време,а не съм имала уговорка с никого.Следващия път пак ще съм там Laughing

Общи условия

Активация на акаунт