Бъдещи първолаци - Варна

  • 17 582
  • 180
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Кое училище ще изберете и защо?
От кварталното училище ни уведомиха, че от понеделник приемали молбите за първолаци. Това за всички училища се отнася или е някаква местна самодейност?
Какво мислите за руското училище? ... В голяма чуденка съм.

# 1
  • Мнения: 161
Кое ви е кварталното ? На мен ми казаха ,че чак април месец ще почнат да приемат молби.Иначе съм решила да я пробвам в Руското и ако не стане - В кварталното /Славейков/ .Да е здрава пък все ще я изучим Laughing

# 2
  • Мнения: 2 839
За моите деца е рано още, но ще използвам темата да попитам нещо, предполагам вие сте наясно.
В момента има райониране, нали? И какво точно означава това всъщност, особено за училищата в центъра? От всички подадени молби, първо приемат тези, които са от района и след това, ако останат свободни бройки записват от други места ли? На нас район ни е Климет, това е и училището в което (засега) бих искала да ги запиша. Но като имам предвид наплива към Климент и Кирил се притеснявам дали ще успеем. Районирането би ни помогнало, предполагам.

# 3
  • Мнения: 2 839
Явно още е рано за истерията  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 578
На нас район ни е Климент, това е и училището в което (засега) бих искала да ги запиша. Но като имам предвид наплива към Климент и Кирил се притеснявам дали ще успеем. Районирането би ни помогнало, предполагам.

Щом е район, значи че ще ви приемат. За тази учебна година не съм чула да има кандидатствало дете от района, което да не е прието. В училищата все пак има възможност да се открият повече паралелки, в случай че има повече желаещи. Знам че в момента  в Климент има пет паралелки първокласници, второкласниците са шест.

Една от паралелките е с изобразително изкуство, за нея се кандидатства с рисунка на свободна тема, под формата на празник на рисунката. Децата нарисували най-добрите рисунки/доста субективно/, влизат в училището с предимство, без значение къде живеят.

Има и две предучилищни групи, които също продължават в първи клас, ако желанието на родителите е децата да останат в училището.
Деца с братя и сестри в училището са с предимство, без значение на района.
Деца на служители също.

Моето по-голямо дете е втори клас в това училище и засега всичко е ок, с изключение на отвратителните безплатни закуски, които децата масово изхвърлят в кошчето. / Такова разхищение на фона на съществуващите домове за сираци и други подобни проблеми, просто ме хвърля в потрес  #Crazy  #Crazy  #Crazy /

# 5
  • Мнения: 745
В кварталното училище, което е Найден Геров - много ни е близо и затова го избрахме.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Няшето квартално  е във Виница. Тук започнаха записванията още от миналия понеделник. Било предварително записване, същинското щяло да стане след като  дадем документ за завършена ПГ, абе само кастинг дето няма... Та си мисля какво ли ще става в 'елитните' училища. Аз съм с резерви за нивото в кварталното училище и то  много.  Може би ще пробваме в руското, но ако не стане накъде?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Няшето квартално  е във Виница. Тук започнаха записванията още от миналия понеделник. Било предварително записване, същинското щяло да стане след като  дадем документ за завършена ПГ, абе само кастинг дето няма... Та си мисля какво ли ще става в 'елитните' училища....

Това с "кастинга" е приоритет на руското училище. Sick

Молба за прием може да подадеш още на 1-ви януари, ако искаш. Най-вече молбите се подават между март и юли. По ориентировъчния брой на молбите, ръководствата на училищата си правят калкулация за евентуалния брой паралелки първи клас. Много родители от страх подават молби в 2 или 3 училища. Действителното записване е именно с оригиналния документ за завършена подготвителна група.

Първокласници, с желание за записване в дадено училище - не се връщат. Като изключим "елитните" Rolling Eyes  училища, в кварталното може да го запишеш и на 1 септември.

# 8
  • Мнения: 184
Моето дете е в Руското училище и съм много доволна ,по всеки предмет имат различна госпожа и като цяло и госпожите и децата ми се струват много спокойни(просто цари една спокойна обстановка).Детето е много щастливо на училище. А за закуските(безплатните) те навсякъде са боклук и е ужасна разсипия ,ама кога ще се светнат тия отгоре да пренасочват тия пари за по полезни неща.

# 9
  • Мнения: 1 425
А я да ви попитам вярно ли е че в руското у-ще имало изпит за прием в първи клас. newsm78
А за Климент за предучилищната някой знае ли кога започва записването ...... newsm78

# 10
  • Мнения: 578
А я да ви попитам вярно ли е че в руското у-ще имало изпит за прием в първи клас. newsm78
А за Климент за предучилищната някой знае ли кога започва записването ...... newsm78

Вярно е! Изпита представлява сбор от задачи, които децата решават в предучилищната - логически, за наблюдателност, за моторика на ръката, и за упоритост - способността на детето да повтори едно и също нещо n-пъти, без да попита защо и без да се откаже...
Имаше и устна част, на която присъства психолог, който говори с детето задавайки му въпроси от сорта: "Ти винаги ли стоиш, като на тръни?"  Shocked и "Какво значи,... шейната лети?"  Rolling Eyes

За предучилищната в "Климент", има табела на вратата, че информация ще изнесат след края на март.

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 14:53 от JuliaP

# 11
  • Мнения: 1 425
Благодаря за отговора.  bouquetА изпитът по кое време е горе долу/кой месец/И в руското имат ли предучилищна?.А в Климент имат ли изпит за приемане в предучилищна и първи клас? newsm78

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Никъде няма "изпит" за прием в предучилищна.

Доколкото знам в руското нямат предучилищна.

Относно кандидатстването там за първи клас - има частни занимални, в които мисля бивши (но не съм сигурна, може да са и настоящи) учителки от въпросното училище, знаейки точно какво изискват на изпита, подготвят кандидат-първокласниците.

# 13
  • Мнения: 1 425
Хмммм ако някой знае подробности моля казвайте........ Praynig Praynig PraynigКак мога да се свържа с тези преподаватели и изобщо със занималнята......... newsm78 newsm78

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Мисля че има някакви подготвителни курсове за изпита им , поне така беше споменала една мама миналата година. Доколкото си спомням се провеждаха всяка събота в самото училище. Но сега как е не знам. Аз си мисля - това,че ще ходим там ще ни направи ли по-готови точно за това училище, или по скоро  ще сме по-подготвени за самия изпит? И ако не сме готови за високите изисквания в училището, а се представим добре на изпита, какво ще правим после?Абе честно казано звучи ми доста нелепо. Сирурно е добро бизнес начинание провеждането на курса, ама за децата кое е добре и аз не знам.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Хмммм ако някой знае подробности моля казвайте........ Praynig Praynig PraynigКак мога да се свържа с тези преподаватели и изобщо със занималнята......... newsm78 newsm78

Ще попитам познати, които са ходили. Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 640
Хмммм ако някой знае подробности моля казвайте........ Praynig Praynig PraynigКак мога да се свържа с тези преподаватели и изобщо със занималнята......... newsm78 newsm78

Ще попитам познати, които са ходили. Peace


И аз ще чакам повече инфирмация за курсовете. Всъщност в самото училище ми казаха, че няма такива, но може би са извън него.

# 17
  • Мнения: 184
Тая година няма курсове в самото училище  .Тази година същите курсове се провеждат в Климент. Цената е 480 лв.(да поясня че миналата година имаше деца които са били на курса и не са приети). Има и други занимални които подготвят децата за по малко пари и от там имаше приети тая година .Вече няма устно препитване ,както в минали години. Само 3 или 4 задачи (рисуване на човешко тяло ,съединяване на някакви триъгълници по някаква схема и аз точно не разбрах мойто като ми обясняваше ,звуков състав на думи -дето ги учат в предучилищната и т.н. ),нещо от тоя род . Мога да дам телефона на една от занималните ако някой се интересува ,на лични.Моето първолаче ходи сега там и го подготвят много добре за училище,много съм доволна(аз не мога да й обърна внимание ,че ходя на работа и само вечер преглеждам какво са правили).

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 14:03 от nlo

# 18
  • Мнения: 1 425
Благодаря момичета за информацията.Много ми е полезна. HugА в Климент има ли също изпит за първолаци? newsm78Този курс в Климент за подготовка за изпита за руското ли е само?Сина ми е на 5години още,но от сега събирам информация.Догодина сме предучилищна и се двоумя дали да го оставя в градината или да го запиша в у-ще.И за сега съм се ориентирала за руското или Климент,но ще следя с интерес какво споделяте...... Hug Hug

# 19
  • Варна
  • Мнения: 640
nlo, ще съм ти благодарна ако ми изпратиш телефони на занималните!

# 20
  • Мнения: 184
Записахте ли курсове  Rolling Eyes

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Аз продължавам да се чудя  newsm78 какво да правим с тези курсове?

# 22
  • Мнения: 1 425
Момичета ще ви помоля ако може да продължите да пишете как се справяте с първолаците.....Много ще ни е от полза....... Praynig Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 378
как се справяте с първолаците...

Има отделна тема за настоящите първолаци. Можеш да я погледнеш.  PeaceТук мамите пишат за кандидат-първолаците... Wink

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 19:36 от sea woman

# 24
  • Мнения: 1 425
как се справяте с първолаците...

Има отделна тема за настоящите пръволаци. Можеш да я погледнеш.  PeaceТук мамите пишат за кандидат-първолаците... Wink
Да деее.......за кандидат първолаците имах в предвид. WinkМоя син е на 5години още и сега събирам информация....... Peace

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Хайде момичета, споделяйте - къде смятате да запишете вашето първолаче. Аз засега клоня към кварталното училище - във Виница, колебая се да ли да кандидастваме в Руското...

# 26
  • Мнения: 861
Ами и ние се чудим за Руското. Най - вероятно ще пробваме там.
Иначе вече съм го записала в кварталното "Гео Милев".

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ами и ние се чудим за Руското. Най - вероятно ще пробваме там.
Иначе вече съм го записала в кварталното "Гео Милев".

Подала си молба. Записването става с оригиналния документ за завършена подготвителна група. Peace

# 28
  • Мнения: 861
[quoteПодала си молба][/quote]

Да, така е. Изразих се по този начин, защото това все пак е училището ни по район и се надявам със сигурност до го приемат.
Месец май ще излезе списъкът на приетите деца и тогава се представя документа за завършена подготвителна група.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Не критикувам никой, внасям уточнение, че за записано дете може да се говори едва като се занесе във въпросното училище документа за завършена подготвителна група. А списъците с приетите деца излизат обикновено през юни. Ученик може да се запише и на 1 септември... Peace

# 30
  • Мнения: 13 512
Аз  в Руското пък не бих си записала детето. Синът ми учеше до 6ти клас там- никаква подготовка / говоря за всичките деца  на мои познати там/. В 6ти клас никой не им беше казал, че се чертае с молив по математика, а не с химикал. Средата е меко каано "нездравословна". В първи клас още се коментира кой баща колко пари е платил.
В седми клас също имаше тарифа за оценките по математика и български.
Преподавателите- има 2-3 добри  начални  учителки, останалото- не става.
Много ошще мога да пиша година по година.
Дъщеря си няма да я запиша там. И не само аз.

# 31
  • Мнения: 861
Монда, преди също съм чела твои негативни отзиви за Руското. Да си призная, че нещо започвам да се замислям...
Би ли споделила други твои впечатления от Руското.
Ако има майки, чиито деца учат там бих се радвала да се включат.

# 32
  • Мнения: 184
Аз вече писах че съм много доволна  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 861
Ам-м-м-и, за математиката и чертането с химикал вярно ли е? Защото е така newsm78

# 34
  • Варна
  • Мнения: 366
Аз вече писах че съм много доволна  Rolling Eyes
Аз също съм  доволна от руското.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 61
Аз подадох молба за дъщеря ми в Захари Стоянов. Досега лоши отзиви за това училище не съм чувала, но ще ми е интересно да чуя вашите мнения. Ако някой има информация и за бъдещите класни ръководителки, също ще помоля да я сподели. Мисля да подам и в Раковски, но ми казаха, че чак след пролетната ваканция ще приемат молби. Надявам се да ми приемат детето в едно от двете училища, че другите са ни много далече.

# 36
  • Мнения: 13 512
Аз също  бях доволна до 4ти клас. МНого доволна. След 3 смени на учител в първи клас, попаднахме на страхотна класна. И така с нея- до 4ти клас. Невероятно добър педагог. Класът и беше най- силният от випуска. Но след 4ти  клас- край! Самата тя не можеше да повярва, че само за няколко месеца тези деца моат толкова да се променят. А другите, които не получиха основата и до 4 ти клас...за тях още по-зле.
Не  мога да разбера какво сте зяпнали по това руско училище. Повярвайте ми, не си заслужава цялата тази истерия с кандидатстването.
Малката си дъщеря няма да я дам там, макар ,че е най- близкото до дома ми училище/ синът ми по тази причина го записах там в първи клас/.

# 37
  • Мнения: 38
А има ли някой впечетления за училище Славейков (3та гимназия) и евентуално мнение за преподавател?
Някоя мама има ли с дете на предучилищна в училище "Цар Симеон 1" (бивше Ноев), което е до пазара? На есен ни предстои да сме предучилищна, а не ходим на градина и затова разпитвам и за варианти за предучилищна в района на кино Тракия
Благодаря предварително за отзиви

# 38
  • Мнения: 13 512
Аз вече писах че съм много доволна  Rolling Eyes
Аз също съм  доволна от руското.
Виждам, че децата ви са 1-2 клас.  Дано до 7 да сте доволни!

# 39
  • Мнения: 520
Да ми кажете за районирането. По настоящ или постоянен адрес?
При нас е малко сложно, защото по постоянен адрес се водим на едно място, по настоящ на друго, а в същност вече живеем на трето Tired

# 40
  • Мнения: 184
Аз вече писах че съм много доволна  Rolling Eyes
Аз също съм  доволна от руското.
Виждам, че децата ви са 1-2 клас.  Дано до 7 да сте доволни!
Да изкласим 4ти пък после ще му мислим  newsm53  Peace

# 41
  • Мнения: 13 512
Аз вече писах че съм много доволна  Rolling Eyes
Аз също съм  доволна от руското.
Виждам, че децата ви са 1-2 клас.  Дано до 7 да сте доволни!
Да изкласим 4ти пък после ще му мислим  newsm53  Peace
При коя учителка са децата ви? ИМаше една страхотна начална учителка- Друмева. Ако са при нея- направо сте щастливци!

# 42
  • Мнения: 184
Ами те по всеки предмет са при различна госпожа. По основните предмети по математика е Димитрова, по БЕЛ е Градинарова много готини и свежи госпожи  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 13 512
Верно, че до 4 клас бяха при различни учители. РАзбрах,.

# 44
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
И аз търся мнения за Славейков. Хайде включете се да обсъдим училищата във Варна.

# 45
  • Мнения: 43
Здравейте! Дъщеря ми е учила в 3 училища, синът ми в момента е в първи клас. По мое мнение до 4 клас няма проблем, независимо от училището. Съветът ми е да изберете най-удобното за Вас училище, според критериите ви. Освен това миналата година първолаците бяха малко, същото ще бъде и през тази година. Децата на всички мои близки и познати бяха приети там, където искаха родителите, независимо от районирането. Това се отнася и за "Кирил и Методий", "Климент Охридски", "Славейков"-звъняха им да ги търсят, въпреки че отначало ги бяха отрязали. Нашите квартални училища едва докараха минимума деца в паралелка. Проблемите идват след 4 клас, но причината не са толкова конкретните училища и учители, а цялостните недомислици в образователната система, деградацията на ценностите и т.н. подобни проблеми. Така или иначе успехът на децата според мен основно зависи от нас; не разчитайте кой знае колко на училището. Не се тревожете каквото и да изберете и в края на краищата нищо не е фатално и не свършва в 1 клас, а тепърва започва. ooooh!

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Здравейте! Дъщеря ми е учила в 3 училища, синът ми в момента е в първи клас. По мое мнение до 4 клас няма проблем, независимо от училището. Съветът ми е да изберете най-удобното за Вас училище, според критериите ви. Освен това миналата година първолаците бяха малко, същото ще бъде и през тази година. Децата на всички мои близки и познати бяха приети там, където искаха родителите, независимо от районирането. Това се отнася и за "Кирил и Методий", "Климент Охридски", "Славейков"-звъняха им да ги търсят, въпреки че отначало ги бяха отрязали. Нашите квартални училища едва докараха минимума деца в паралелка. Проблемите идват след 4 клас, но причината не са толкова конкретните училища и учители, а цялостните недомислици в образователната система, деградацията на ценностите и т.н. подобни проблеми. Така или иначе успехът на децата според мен основно зависи от нас; не разчитайте кой знае колко на училището. Не се тревожете каквото и да изберете и в края на краищата нищо не е фатално и не свършва в 1 клас, а тепърва започва. ooooh!

Не съм съгласна.   Naughty

Кои са тези квартални ваши училища, които едва са си направили класовете? Питам от любопитство. В нашето от 3, паралелките станаха 5, а за идващата нова учебна година се очертава същото към момента.
Цялостната ни система вярно, че има недомислици, но не Министъра работи с детето ми, а учителката и тя е тази, която формира детето ми в учебен план, наравно с мен у дома.
Няма как да не се разчита на училището, в случай на учителката в училището. Ако тя има сериозни пропуски в работата си, естествено че успехът на детето зависи от родителите донякъде, но като цяло не съм съгласна и с това, че първият клас не е толкова важен. Ако 1,2,3...6 клас не са важни, то тогава няма как да се каже, че в 7 става каквото важно става и да чакаме резултати. Ако основата на къщата ти е не е добра, имай едно наум, че докато строежът стигне до покрива, може да има сериозни последствия.

# 47
  • Мнения: 43
sea woman, вероятно не се изразих ясно. Естествено, че всички класове са важни, но никога не можем да сме сигурни, че сме избрали най-доброто. Питаме, четем, интересуваме се, но това, което за едно дете е добро, не винаги е добро и за другите. В този смисъл ние като родители често се колебаем, упрекваме се и т.н. За радост съществува възможност да поправим грешката, ако я има. Кварталните училища са "Никола Вапцаров" и "Софроний Врачански". Много деца се записаха в "Гео Милев", където също са доста паралелки (не зная колко). Но всички родителски желания в крайна сметка бяха удовлетворени-явно има възможност за увеличаване на приема при заявено желание.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Това е друго. Peace Grinning Паралелките се сформират според броя молби и най-вече, когато родителите потвърдят записването с удостоверението от завършения подготвителен клас. Права си, че понякога това което очакваме за "най-доброто" не е такова. Но винаги ще е така, ние ще мислим, че им помагаме, след време те ще ни мрънкат, че им се бъркаме... Laughing

# 49
  • Мнения: 43
В тоя ред на мисли, критериите за добро училище са различни. Аз лично съм доволна от училищата на децата си и нямам претенции към учителите, но и не чакам кой знае какво. Важното е децата да се чувстват добре, да ходят с желание на училище, да успяват да се справят с преподавания материал, да получат необходимия минимум знания. Останалото е наша грижа. За съжаление в по-големите класове се намесват редица фактори и там вече всичко зависи от изграденото от нас. Не очаквам училището да изгради нещо, за съжаление. Съветът ми е - избирайте смело, според собствените си критерии и всичко ще бъде наред (а ако не е - ние сме насреща) Hug

# 50
  • Мнения: 157
Някой да знае дали в "Никола Вапцаров" има предучилищна?
Бих се радвала да споделите и мнение за това училище

# 51
  • Мнения: 9
Здравейте мами на бъдещи първолаци !И аз като вас се лутам и се чудя кое у-ще да избера .Спряла съм се на три "Славейков",Априлов" и "Йовков".И в трите ходих още миналия месец.В "Йовков" подадох молба ,в другите две още не приемат.Началото на месеца звъннах в "Славейков" и ми казаха да проверявам май месец ,щели да изнесат информация на таблото на първия етаж.Обаче все повече негативни мнения чувам за там ,а информация за учителите нямам.Тъкмо бях взела решение ,че това ще е училището и вчера отново ме разубедиха .Казаха ми ,че много натоварвали децата ,съревновавали се с Руското и като станели по-големи към 7 клас не можели да направят успех за кандидатстване .Имали големи изисквания .Незнам къде е истината.Един път да тръгнем на училище ,да се поуспокоя.

# 52
  • Мнения: 3 622
Моя син е третокласник в Кирил и Методий, но аз мисля, че до 4 клас не е важно толкова у-щето, колкото е госпожата. Аз лично съм много доволна от нашата г-жа, класа ни е силен и много задружен и мисля, че го дължим на класната. Но не е така с всички трети класове например. Така че където и да запишете децата си се поинтересувайте за учителките

# 53
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Сиси най-вероятно ще е в Найден Геров. То ни е почти квартално, другото е Жечка... там учи сина ми до 7ми клас. Трудно бих дала категоричен отговор доволна ли съм или не.  Laughing Не знам дали детето ми си е умно или качеството на преподаване беше на ниво, но той знаеше и научи много там. Взе си изпитите и влезе в ЕГ която искаше без да ходи на курсове и прочее, това е факт, там се научи да учи. Но пък мога книжка да напиша - как да оцелея в училището с купищата недоразумения вътре. Ако ми се наложи да пиша хубави неща за ЕГ обаче доста ще трябва да се напъна.
Та съм подала молба в Найден Геров засега, не е далеч от нас и ми е по път за работа. Аз съм практичен човек. Главното което ме заведе там са децата с които евентуално ще бъде, чула съм и добри неща за учителките - на мен това ми е достатъчно.
За руското съм си споменавала мнението - няма да е там и точка.
Месец май пак ще отида на родителската среща, дано този път не е толкова обща и кажат нещо по-съществено. Надежди!

# 54
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Моят първокласник е в "Найден Геров". Близо е до нас. Нямала съм никога амбиции за "елитни" училища. На некачествен преподавател можеш да попаднеш и там.

# 55
  • Мнения: 13 512
Нямала съм никога амбиции за "елитни" училища. На некачествен преподавател можеш да попаднеш и там.
Разбира се!

# 56
  • Варна
  • Мнения: 134
моята първокласничка е в "Г. С. Раковски " и съм много доволна. аз също съм на мнение че до 4 клас по- важна е госпожата отколкото "елитното училище" какъв е смисъла от него ако детето намрази училището или не получи основните знания, как ще продължи нагоре?
аз избирах учителка, не училище.

# 57
  • Мнения: 1 425
Момичета да ви попитам за Климент и предучилишната там.След това учитилката в първи клас друга ли е ....И имате ли впечатления от учители там..... Praynig

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 378
По принцип навсякъде учителките на подготвителните класове са си само ня тях. Началният учител е друг и поема детето от 1-ви до 4-ти клас включително.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 036
А някой знае ли по кое време ще са тестовете за Руското училище тази година? И кога излизат резултатите?

# 60
# 61
  • Мнения: 184
А някой знае ли по кое време ще са тестовете за Руското училище тази година? И кога излизат резултатите?

Миналата година бяха края на май ,може да звъннеш едно телефонче и да питаш , но мисля че се разбра около 2 седмици преди изпита.

# 62
  • Мнения: 184
Стария сайт http://8souvarna.com/bg/bg.html    и новия сайт на руското http://www.8souvarna.com/ 

# 63
Здравейте,
И нас треска ни тресе за първи клас. Ние подадохме молба за първи клас в "Найден Геров". Много сме доволни от предучилищната там - г-жа Йорданова. Избрахме си и г-жа за първи клас. Обаче нашата как искаше да опита и в Руското, че да видим какво ще се получи. То не е сигурно дали ще ни приемат, ама и аз доста започвам да се чудя дали искам да ни приемат. Добре до 4-ти клас има шанс да попаднем на г-жа, обаче после. Какво ще правим след 4-ти клас? Къде ще ходим? Направо да се чудиш #Crazy А на всикото отгоре му се учи на детето руски (да се чуди човек от къде му дойде?) newsm78

# 64
  • Мнения: 1 425
Момичета да ви питам детето като изкара предучилищна в дадено у-ще после с предимство ли е за записване в първи клас в същото у-ще. Thinking

# 65
  • Мнения: 247
Да, с предимство е.

# 66
  • Мнения: 9
И знам ,че е с предимство ,но това не важи за руското защото те нямат занималня.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 482
Здравейте! Малкият ми син ще бъде първокласник през учебната 2008-09г., големият понастоящем е в 3-ти клас.
Да споделя моя опит: след много проучвания за баткото, стояхме на опашка 16 часа и го записахме в Славейков. Там подаване на молби преди записването нямаше. Няма и възможност за избор на класен ръководител - където се паднеш. По законите на Мърфи случихме на една госпожа, дето се чудя как не уби желанието на децата за училище. Военна дисциплина, много домашни, крясъци и обиди, поощряване на доносничеството с оценки и похвали. Слава богу, вече е пенсионирана. Целият първи клас бях учител вкъщи - в клас се решаваше по 1-2 задачи, за домашно - 4 страници с задачи. Все пак не мога да не отбележа, че училището има стремеж за високо ниво на обучение и работят по добри учебници, както и допълнителни помагала. Там има и много добри педагози. Така че, много е важно на кой учител ще попаднете.
По стечение на обстоятелствата, се преместихме в друг район и след дълги колебания преместих сина си в най-удобното училище до новото местоживеене - ОУ Захари Стоянов. Доволна съм от класния ръководител - работят много в клас, сина ми се научи сам да прави преразкази и съчинения, а не като преди - преразказите за домашно и аз да се чудя как да го уча в къщи.
За малкия подадох молба за прием в 1-ви клас в същото училище.
Съветът ми е да изберете удобно за вас училище и да проучите внимателно класните ръководители, в чийто клас да бъдат приети децата ви.
За руското ще кажа само от личен опит, че там се приемат основно деца срещу заплащане и връзки и заслужено приетите са малко. Не може да ми показват резултатите уж на сина ми и да не ми казват как е изчислен резултата от изпита. На въпроса ми по каква методика, на коя задача колко точки има ми отговарят това е фирмена тайна на руското училище.

# 68
  • Мнения: 43
Пиша рядко и малко хаотично-синът ми е в първи клас в Руското училище, дъщеря ми е учила в квартални училища. По отношение на приема в руското училище-нещата през миналата година бяха доста по-различни. Изпитът беше само писмен, нямаше среща с психоложката. Това, според мен, донесе обективизъм. Категорично не съм плащала на никого нищо, не съм го подготвяла и "навивала" по никакъв начин, не сме ходили на уроци. За училището научихме от негови приятелчета от детската градина, които ходеха на курсове. 4 деца посещаваха курсовете, от тях приеха 1. Мисля, че историите за мутри и богаташи донякъде са мит, поне в момента. Запознах се с доста майки, с видимо различно финансово положение и добро възпитание. Възможно е да има деца, влязли по "втория" начин, но до момента не ми е направило впечатление. Все още е рано да говоря категорично за училището, но за сега нещата са наред-справя се сам, нормално, не е гений-допуска грешки, според мен в съвсем нормални за възрастта граници. Не се е говорило за пари и т.н. Особеното е, че им преподават различни учителки. Това за някои деца може би не е удачно, но пък от друга страна се избягва възможността единствената учителка да не е на ниво. Това, което разказва Моnda за след 4 клас, за съжаление се среща навсякъде. Избрах училището, поради близостта му до работа и преподаването на чужди езици. Нямам възможност да го водя на различни школи и курсове и поне, докато може сам да се придвижва, ще разчитам на училището. Та извода-не заклеймявам и не превъзнасям Руското училище-за сега нещата са наред, ако нещо се пропука няма да се поколебая да го преместя в друго училище. Стана доста дълго, за което се извинявам.

# 69
  • Мнения: 112
И ние ще бъдем първи клас.Подала съм молба в "Захари Стоянов".Моля,какво ви е мнението за това училище?

# 70
  • Мнения: 184
И ние ще бъдем първи клас.Подала съм молба в "Захари Стоянов".Моля,какво ви е мнението за това училище?

За "Захари Стоянов" знам само ,че отборите им по плуване са силни.  Peace

# 71
  • Мнения: 9
Здравей ,моето мнение е споделено от мнението на една приятелка на която синът и е втори клас там.Много е доволна от училището ,досега няма никакви проблеми .Единствено ,не беше доволна от занималнята към самото училище и тази година детото е в частна занималня "Пинокио"Вземат ги от училище ,имат храна ,подготвят ги много добре за следващия ден .Сами си избират менюто за следващия ден ,храната е хубава .

# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Момичета, молбата ми е към майките,които вече са имали първолаци -Tasha,Sea woman,Werka,Monda,Diana_gt, Doty . Ако може да споменете конкретни имена на госпожа  и съответно училище. Ако детето Ви сега започваше първи клас - бихте ли го дали пак там и при тази госпожа?
 
Ако останем във Виница, аз съм избрала госпожа Димитрова.Видя ми се лъчезарна и усмихната,обича децата и работата си ,според 2-3 майки с които говорих. До 4-ти клас ми се вижда що годе приемлив вариант, пред някое друго училище, с госпожа, за която нищо не знам. newsm78

Ами, вие сте наред...

# 73
  • Мнения: 13 512
за Руското училище- госпожа Друмева. ,п не знам дали тази година ще води първи клас,. Но не, няма да запиша дъщеря си там , видях негативите и от основното училище, и от гимназията/ от основното са повече/.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Монда, а къде би я записала?

# 75
  • Мнения: 184
за Руското училище- госпожа Друмева. ,п не знам дали тази година ще води първи клас,. Но не, няма да запиша дъщеря си там , видях негативите и от основното училище, и от гимназията/ от основното са повече/.

В руското не можеш да си избереш госпожа.  Rolling Eyes Ако тази година трябваше да записвам дето си в първи клас ,пак бих избрала руското ,но вече по - спокойна и без да се двоумя както миналата .  Peace Имах големи колебания точно поради противоречивите мнения ,но сега с чиста съвест мога да кажа ,че направих добър избор. Всички госпожи които влизат в класа на детето ми работят с желание и любов към децата .  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 27 апр 2008, 17:53 от nlo

# 76
  • Мнения: 13 512
за Руското училище- госпожа Друмева. ,п не знам дали тази година ще води първи клас,. Но не, няма да запиша дъщеря си там , видях негативите и от основното училище, и от гимназията/ от основното са повече/.

В руското не можеш да си избереш госпожа.  Rolling Eyes
да,бе! Откога?

# 77
  • Мнения: 184
Лично аз не съм избирала класна или клас ,не защото не съм имала "фаворитка" или не съм разпитала,дори разбрах че класните теглят жребии кой клас е техен ,след като направят разпределението на паралелките.  Rolling Eyes

# 78
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Вижте какво открих днес в сайта на руското:

На 9 май 2008 година след 13,00ч. ще бъде изнесена информация, съдържаща графика и сроковете за записване на ученици в първи клас за учебната 2007/2008 година.

# 79
  • Мнения: 520
Вижте какво открих днес в сайта на руското:

На 9 май 2008 година след 13,00ч. ще бъде изнесена информация, съдържаща графика и сроковете за записване на ученици в първи клас за учебната 2007/2008 година.
Току-що говорих със зам директорката Г-жа Дюлева. Каза, че няма да има изпит със сигурност. Днес са имали съвещание и решението ще бъде изнесено по-късно днес или утре на таблото. Каза, че наред с условията за район, брат/сестра в същото у-ще и тн, ще има и условие за деца на бивши ученици, което мен ме радва много , щото иначе на другите условия не отговаряме.

# 80
  • Мнения: 520
Графика и условията за записване в Руското училище могат да бъдат изтеглени от сайта им. http://www.8souvarna.com/

# 81
Графика и условията за записване в Руското училище могат да бъдат изтеглени от сайта им. http://www.8souvarna.com/
А сега де! Няма изпит в Руското училище!

КРИТЕРИИ ЗА ПРИЕМ:

-   Местожителство в близост на училището (доказано с документ);
-   Друго дете(брат, сестра), обучаващо се в училището;
-   Дете на служител от училището;
-   Дете на родител, завършил училището;

Какво ли означава близост до училището?

# 82
До nlo!
Здравей,аз се бях насочила към Руското,малкия ходеше при бивша г-жа от въпросното у-ще, но разбрах, че изпита се отменя.Жалко защтото сега ще влезат тези по район с с връзки.Много ми мачно ,защото ние не отговаряме на нито един от критерийте т.е нямаме др дете прието там, защтото ни е единствено,не съм служител в у-щето и не сме  в района му,макър и да не сме далеч.
Малкия вложи толкова труд и се лиши от толкова игри за да се подготви и сега ?
Дори нямам познат, който живее наблизо та поне да сме с неговата адресна карта.
Ако някой ме разбира и иска да помогне ще съм му благодарна

# 83
  • Мнения: 13 512
при тези условия ще се влиза само с връзки. Не знам дали изобщо ще останат свободни места по тези критерии и сега ще започне масова истерия по смяна на адресните регистрации, както беше преди години. Синът ми беше такъв випуск- по  район. Май 1/10 бяхме  от този район.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Ееее, ти пък, те сигурно другите 9/10 са отговаряли на другите критерии от списъка Mr. Green

Мисля,че няма да е само с връзки - може ако отговаря на всички критерии едновременно да го вземат детето Laughing

# 85
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Zdraveite, mai4eta:))Nikoi nisto ne kaza za Dobri 4intulov? Ima li jiveesti maiki v Mladost, Tro6evo, Vazrajdane? Kakvo ste 4uvali za u4ilistata tam? Nie se kolebaem mejdu D.4intulov, Geo Milev i N. Bozveli. Podali sme molbi navsqkade i sega umuvame...kato pove4eto tuk...Simple Smile))

# 86
  • Мнения: 2 282
Моята дъщеря вече завършва първи клас, и искам да споделя с вас това, което научих през последната година. Оказа се, че наистина училището не е толкова важно, колкото е учителя. След като миналата година много внимателно решавах къде и защо да учи детето ми, сега бих въвела един основен критерий: отношението на учителя към децата - дали е топъл човек, дали и как ги насърчава, има ли индивидуален подход, пука ли му за тях, те обичат ли го, обръща ли внимание и на друго, освен на ученето - да създава колектив, да ги насърчава да се изявяват в различни области, и какво остана - да си преподава материала разбираемо. Моята дъщеря е при учителка, която много хвалеха, но определено сега не бих избрала за нищо на света. Учи се добре, но това е само защото има добра подготовка от градината и дома - не виждам абсолютно нищичко, с което да е насърчена ( ине само тя). С две думи - разпитвайте по-подробно родителите на завършващи четвъртокласници, присъствайте на предварителните родителски срещи (аз не сварих), говорете с бъдещите учители и наблюдавайте внимателно. Ако са нервни, притеснени или раздразнителни, то НЕ Е защото приказват с родители, такива ще си останат през всичките 4 години...

# 87
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Мдааа, и аз мисля като теб. Но освен да пусна тема "Молба към майките на 4-класници във Варна", нищо друго не сещам...

# 88
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Zdraveite, mai4eta:))Nikoi nisto ne kaza za Dobri 4intulov?...

Работила съм в "Д. Чинтулов". Това е училище, в което бих се върнала отново на работа без да се замисля. Невероятен ръководител е директорът, преподавателите са чудесен екип. Е, като навсякъде не всичко е гладко, но атмосферата е страхотна, спокойна и всеки си гледа добре работата.

Облаче,  Peace.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 640
 И ние се подготвяхме за Руското,  а сме от "Чайка", няма да помогне  адресна регистрация, ще се гледат копия на личните карти, не отговаряме на нито един от критериите за прием, и сега...? Мъжа ми е рускоезичен и затова искаме детето да учи там, дали този факт обаче може да помогне?

# 90
  • Мнения: 861
И ние мислехме да пробваме в Руското, а сега с тези критерии за прием нямаме шанс. Адреса си заради Руското училище няма сменя, така, че за сега май везните се накланят в полза на кварталното.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Всички искат в Руското у4илище... Моми4ета, аз мисля, че трябва да послу6аме май4етата, които са минали по този път и да избираме по у4ителя... Дано се вклю4ат повече майки на четвъртокласници, че да ни посъветват... Дано вси4ки направим пражилния избор Praynig   Grinning

# 92
  • Мнения: 184
veli li   и аз скоро разбрах ,че в руското няма изпит и много се учудих ,сега наистина трябва да имаш яки връзки за да влезеш предполагам. Не знам какво да ти кажа и как да те посъветвам.
mar4ela5 за "Добри Чинтулов" мога да кажа само хубави неща . Тази година има добри учителки. Може би на лични ако иска някой мога да му препоръчам .Имам информация от кухнята ,както се казва. Laughing

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 19:33 от nlo

# 93
  • Мнения: 13 512
Аз ли съм единствената, която отговарям на 2 от условията даже  и няма да запиша детето си там?  Laughing Laughing Laughing
Ами поне адресната си регистрация да взема да изтъргувам Wink

# 94
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Монда, дай жокер де, къде ще го запишеш?

# 95
  • Мнения: 13 512
Монда, дай жокер де, къде ще го запишеш?
не казвам! Wink

# 96
  • Мнения: 113
Мога да ви препоръчам и училище"Цар Симеон 1".Преподавателките който сега издават 4 клас са много добри,казвам го от собствен опит.Синът ми завършва 4 клас при г-жа Момчева,страхотен учител.Успех при записването на децата ви.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 2 097
nlo, mnogo ste sam ti blagodarna ako mi pi6e6 na li4ni pove4e info za Dobri 4intulov Hug

# 98
  • Мнения: 184
nlo, mnogo ste sam ti blagodarna ako mi pi6e6 na li4ni pove4e info za Dobri 4intulov Hug

писах ти  Peace

# 99
Здравейте майчета на първолаци!

И аз мисля ,че г-жата е най важна тя ще е половината ден с децата ни, почти да не кажа ,че и по-малко ние родителите прекарваме с децата си , като работим. Много е важна има ли желание да им помогн, както в учението така и да им даде добър пример. Чух добриотзиви за Йорданова от Н.Геров. Моля ако има завършили при нея да споделят мнение.Благодаря

# 100
А Какво мислите и знаете за ОУ Стефан Караджа,толкова ни е близо но .........???????????

# 101
  • Мнения: 549
Сградата е стара-но учителите са на ниво.Директорката е разбран човек.Има поставени камери навсякъде.

# 102
  • Мнения: 133
Като стана дума за Руското училище - бихте ли ми казали какъв е района му? Благодаря

# 103
  • Мнения: 274
Това може да е полезно на някои от мамите:
http://pchelica.webs.com/

# 104
  • София - Варна
  • Мнения: 170
Синът ми беше такъв випуск- по  район. Май 1/10 бяхме  от този район.
И моят син тогава се готвеше за изпит, отмениха го. Аз чаках на опашка да го запиша в Климент. Не съжалявам. По случайност попадна на страхотен учител - г-жа Янка Киркова / избрана тогава за учител на годината /. 95 % от класа ги приеха след VІІ клас в езикови, МГ и Икономическия техникум. Така че, което е най-добро за детето, то ще стане.
И още нещо - нивото на Руското ще падне тази година.

# 105
  • Варна
  • Мнения: 2 036
sss197, защо мислиш,че ще падне?

# 106
  • София - Варна
  • Мнения: 170
sss197, защо мислиш,че ще падне?

Защото точно така стана, когато през 2000г. нямаше изпит, бяха го забранили от Министерството. Въведоха принципа на райониране / както каза една мама 1/10 не са били от района, но.../ И поради падане на нивото, следващата година писаха писма и исаха разрешение за провеждане на изпити. Снощи е имало род.среща на родители на учещи там. Доколкото разбрах, подписвали са се да има изпит, именно по тази причина.

# 107
  • Мнения: 10
Здравейте,
а какво ви е мнението за ОУ"Ангел Кънчев", "Черноризец Храбър" и "Хаджи Димитър".

# 108
  • Варна
  • Мнения: 2 036
sss197, защо мислиш,че ще падне?

Защото точно така стана, когато през 2000г. нямаше изпит, бяха го забранили от Министерството. Въведоха принципа на райониране / както каза една мама 1/10 не са били от района, но.../ И поради падане на нивото, следващата година писаха писма и исаха разрешение за провеждане на изпити. Снощи е имало род.среща на родители на учещи там. Доколкото разбрах, подписвали са се да има изпит, именно по тази причина.

Мисля,че Монда спомена обратното ,че само 1/10 са били от района newsm78
Според мен с или без изпит, с или без райониране, там основно се влиза по друг начин, така че едва ли ще има промяна в нивото точно тази година.

# 109
  • Мнения: 2 839
Другият начин не гарантира високо ниво, за разлика от изпита. Освен, ако не става дума за финансови нива  Mr. Green

sss197, Киркова на кой клас преподава сега? Коя година ще поема 1ви клас?

# 110
Do svetlaibobo!
Здравей,имаш ученик в Ст.Караджа ли? На нас ни е супер близо, но нямам никаква информация пък и никой не говори за него.ИНТЕРЕСУВАТ МЕ ПРЕПОДАВАТЕЛИТЕ .Ще се радвам да споделиш Rolling Eyes

# 111
МОЛЯ, ДА СПОДЕЛИТЕ ВПЕЧАТЛЕНИИЕ ЗА Г-ЖА ЙОРДАНОВА ОТУ-ЩЕ Н. ГЕРОВ.НЯКОЙ БЕШЕ ПИСАЛ ,ЧЕ Е СТРАХОТЕН ПРЕПОДАВАТЕЛ. Blush

# 112
  • Мнения: 1 425
Здравейте,
а какво ви е мнението за ОУ"Ангел Кънчев", "Черноризец Храбър" и "Хаджи Димитър".
"Ангел Кънчев" и "Хаджи Димитър" не са особенно добра алтернатива......и като преподаватели и като сгради.......Но разбира се във всяко у-ще си има добри преподаватели,за съжаление аз не знам такива в тези у-ща.Ако някой друг знае да каже..... Peace

# 113
  • София - Варна
  • Мнения: 170
Другият начин не гарантира високо ниво, за разлика от изпита. Освен, ако не става дума за финансови нива  Mr. Green

sss197, Киркова на кой клас преподава сега? Коя година ще поема 1ви клас?

Трябва да поема първи клас тази година, т.к. синът ми е осми сега. Но т.к. тя не беше много млада, не знам дали още преподава там. До миналата година все още беше там, т.к. децата продължаваха да ходят при нея да си говорят.

# 114
  • Мнения: 9
Здравейте !Аз още не съм взела окончателно решение къде ще учим .Имам въпрос някой да има информация за "П.Р.Славейков"-по-конкретно за госпожа и занималня -частна или тази която е към училището.Благодаря Ви предварително ,момичета!

# 115
Някой проучил ли е как стоят нещата за Гео Милев? Знае ли някой нещо за госпожите, които ще поемат 1 клас? За занималнята също живо се интересувам. Моля, споделете че не остана време да се чудим ...

# 116
Ние ще кандидатстваме в Славейков, но нямам предвид госпожа. Чувала съм че там няма държавна занималня а само частни наоколо. Да има някой информация ще се чака ли на  опашка както преди години или ще можем културно да подадем документи?

# 117
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Аз смятам да си спестя висенето по опашки...
Пък и без това не виждам училище, което си заслужава това висене!
От всичко дотук стигнах до следните изводи:

1.Руско училище - противоречиви отзиви, очаква се падане на нивото,поради отменения изпит. Под въпрос е и доколко е оправдана славата му и в момента - след Кирил  и Славейков е по успеваемост на децата на приемните изпити за гимназиите. Плюсът за мен е руският език.

2. Кирил и Славейков - добри резултати на приемните изпити след 7-ми клас, като в Славейков се набляга на математиката. Като цяло обаче за начално обучение нещо няма възторжени отзиви. Но пък Кирил е на първо място тази година по резултати от тестовете след 4-ти клас.

3.Климент - добри отзиви за начално обучение и не толкова ласкави за 4-7 клас... Набляга се на извънкласни форми -театър,рисуване.

4.Раковски - за там приятели ми препоръчаха конкретно учител от когото са доволни

За мен чуденката все още придължава newsm78 newsm78 newsm78

# 118
  • Варна
  • Мнения: 61
julisa, кой учител ти препоръчаха в раковски, че май и ние на там сме се ориентирали

# 119
  • Мнения: 1 033
Някой проучил ли е как стоят нещата за Гео Милев? Знае ли някой нещо за госпожите, които ще поемат 1 клас? За занималнята също живо се интересувам. Моля, споделете че не остана време да се чудим ...
Днес ходих до там да подам заявление, но бях с малкия, който сновеше по коридорите и не успях да разпитам . Иначе базата ми хареса. Порових се в сайта,  в момента на четвърти клас са тези госпожи:
ІVА 209 Я. Маринова
ІVБ 202 Р. Хараланова
ІVВ 204 М. Димитрова
ІVГ 308 В. Желязкова
ІVД 309 Т. Дончева
предполагам, че те ще поемат първите класове.

# 120
  • Варна
  • Мнения: 2 036
julisa, кой учител ти препоръчаха в раковски, че май и ние на там сме се ориентирали
Стефанова Peace

# 121
Здравейте майчета! Аз също имам кандидат първолаци. За момента клоня към Славейков. Знам бъдещите учителки Петрова,Т Тончева, И. Стамболийска, Й.Тренева, Д, Недева. Знам, че не мога да избирам, но някой ще каже ли нещо за тях? Моята алтернатива е Йовков. Тази вечер ще се нареждам на опашката пред Славейков. Ще съм ви благодарна за всеки съвет

# 122
  • Мнения: 13 512
Досега едно лошо мнение не съм чуоа за Славейков, браво!

# 123
  • Мнения: 520
Здравейте майчета! Аз също имам кандидат първолаци. За момента клоня към Славейков. Знам бъдещите учителки Петрова,Т Тончева, И. Стамболийска, Й.Тренева, Д, Недева. Знам, че не мога да избирам, но някой ще каже ли нещо за тях? Моята алтернатива е Йовков. Тази вечер ще се нареждам на опашката пред Славейков. Ще съм ви благодарна за всеки съвет

Тази вечер? Не записват ли от 2ри , както пише в сайта , а и номера на молбата има ли значение при класирането. Боже, егати истерията ooooh!

# 124
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Ааа, Монда, заповядай ето:
Здравейте! Малкият ми син ще бъде първокласник през учебната 2008-09г., големият понастоящем е в 3-ти клас.
Да споделя моя опит: след много проучвания за баткото, стояхме на опашка 16 часа и го записахме в Славейков. Там подаване на молби преди записването нямаше. Няма и възможност за избор на класен ръководител - където се паднеш. По законите на Мърфи случихме на една госпожа, дето се чудя как не уби желанието на децата за училище. Военна дисциплина, много домашни, крясъци и обиди, поощряване на доносничеството с оценки и похвали. Слава богу, вече е пенсионирана. Целият първи клас бях учител вкъщи - в клас се решаваше по 1-2 задачи, за домашно - 4 страници с задачи. Все пак не мога да не отбележа, че училището има стремеж за високо ниво на обучение и работят по добри учебници, както и допълнителни помагала. Там има и много добри педагози. Така че, много е важно на кой учител ще попаднете.
По стечение на обстоятелствата, се преместихме в друг район и след дълги колебания преместих сина си в най-удобното училище до новото местоживеене - ОУ Захари Стоянов. Доволна съм от класния ръководител - работят много в клас, сина ми се научи сам да прави преразкази и съчинения, а не като преди - преразказите за домашно и аз да се чудя как да го уча в къщи.
За малкия подадох молба за прием в 1-ви клас в същото училище.
Съветът ми е да изберете удобно за вас училище и да проучите внимателно класните ръководители, в чийто клас да бъдат приети децата ви.
За руското ще кажа само от личен опит, че там се приемат основно деца срещу заплащане и връзки и заслужено приетите са малко. Не може да ми показват резултатите уж на сина ми и да не ми казват как е изчислен резултата от изпита. На въпроса ми по каква методика, на коя задача колко точки има ми отговарят това е фирмена тайна на руското училище.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 640
Да, и аз да кажа какво сме решили - ако не ни приемат в Руското( не ни е район), ще подам молба в Раковски.

# 126
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Записах Сиси в Найден Геров.
Ще бъде в един клас поне с едно приятелче, надявам се като цяло да станат хубав клас.

# 127
  • Мнения: 745
Записах Сиси в Найден Геров.
Ще бъде в един клас поне с едно приятелче, надявам се като цяло да станат хубав клас.

Кога я записа в Найден Геров???

# 128
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Записах Сиси в Найден Геров.
Ще бъде в един клас поне с едно приятелче, надявам се като цяло да станат хубав клас.

Кога я записа в Найден Геров???
... вчера късен следобед занесох свидетелството, защо?

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 21:12 от Flash*

# 129
  • Варна
  • Мнения: 482
Здравейте майчета! Аз също имам кандидат първолаци. За момента клоня към Славейков. Знам бъдещите учителки Петрова,Т Тончева, И. Стамболийска, Й.Тренева, Д, Недева. Знам, че не мога да избирам, но някой ще каже ли нещо за тях? Моята алтернатива е Йовков. Тази вечер ще се нареждам на опашката пред Славейков. Ще съм ви благодарна за всеки съвет

Синът ми беше точно в набора на тези класни, но за съжаление не се беше паднал нито при една от тях. Отлични педагози са Тренова и Стамболийска, Петрова също, за Тончева съм чувала противоречиви мнения, Недева не особено. Нашата бивша класна вече е в пенсия, така че нема страшно. Училището е много добро и сега се падат много силни педагози, препоръчвам ги! За съжаление на мен не ми е удобно и си оставам на първоначалния вариант - в квартала.

# 130
  • Мнения: 2 839
Найден Геров на първо място в страната!?  Shocked
http://7souvarna.com/

# 131
  • Мнения: 3 595
Не се сещам коя беше телевизията, мисля ББТ но като показаха списъка на първо място беше Софийско училище, на трето Кирил, второто не го помня. Дълбоко се съмнявам да е Найден Геров  newsm78

# 132
налага ли се наистина за Славейков да се редим на опашка от вечерта?



Здравейте майчета! Аз също имам кандидат първолаци. За момента клоня към Славейков. Знам бъдещите учителки Петрова,Т Тончева, И. Стамболийска, Й.Тренева, Д, Недева. Знам, че не мога да избирам, но някой ще каже ли нещо за тях? Моята алтернатива е Йовков. Тази вечер ще се нареждам на опашката пред Славейков. Ще съм ви благодарна за всеки съвет

# 133
  • Мнения: 184
Не се сещам коя беше телевизията, мисля ББТ но като показаха списъка на първо място беше Софийско училище, на трето Кирил, второто не го помня. Дълбоко се съмнявам да е Найден Геров  newsm78
Не вярвайте много на тези резултати  Wink

# 134
  • Мнения: 2 839

Не вярвайте много на тези резултати  Wink
А на какво да вярваме тогава  #Crazy

# 135
  • Варна
  • Мнения: 482
Най-добре е да разпитате близки и познати за дадено училище и за преподавателите в него. Аз вече питам и по-големите деца, например които завършват 4 клас и имат непосредствени впечатления от учителите. Например за мен е много ценно да чуя от един четвъртокласник, че учителката е добра и справедлива!

# 136
  • Мнения: 861
Ще помоля, някой подал днес документи в Руското да сподели. Има ли много хора, чака ли се?

# 137
  • Мнения: 520
Аз подадох вчера. Имаше към 150 души, които обаче трябва до обяд да са подали. Аз бях 82ри номер и в 11.30 бях приключила. Аз пък се интересувам за Славейков. Дали днес ще има лудница и дали ще работят следобед, защото заради матурите предполагам ,че сутринта няма да работят.

# 138
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Аз пък се интересувам за Славейков. Дали днес ще има лудница и дали ще работят следобед, защото заради матурите предполагам ,че сутринта няма да работят.
В Славейков вчера към 1ч. бяха останали двама трима души, щяха да приемат и следобед. Не мисля,че днес ще има опашка. А сигурно щом пише,че от 2 до 6 приемат документи,са измислили нещо, въпреки матурите.

# 139
  • Мнения: 184

Не вярвайте много на тези резултати Wink
А на какво да вярваме тогава :crazy eyes:

При положение ,че резултатите на Кирил и Н.Геров са с почти 100% отличен резултат , в Кърджали (нищо против живущите там) по български са също с почти 100% отл. резултат , говори само едно - направи си извода сама ...  Peace
Може ли от ,например 100 четвъртокласника абсолютно всички да са отговорили правилно на всички въпроси от всички тестове ,като се има предвид ,че всеки ден имаха такъв тест , а децата ходиха и на училище през това време ?   newsm78
Това оценяване ще бъде реално  само тогава когато квестори са учители от други училища .  Peace Всеки иска да е на първо място  Wink

# 140
  • Мнения: 2 839
Ама те при своите си учители ли ги провеждат  Shocked

Това не можах да го разбера, обясни  Grinning
Може ли от ,например 100 четвъртокласника абсолютно всички да са отговорили правилно на всички въпроси от всички тестове ,като се има предвид ,че всеки ден имаха такъв тест , а децата ходиха и на училище през това време ?

# 141
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Здравейте  Hug  Ние вече записахме първолака в Добри Чинтулов. Дано сме направили правилния избор... Praynig Има ли и други майки, записали там децата си? Вие къде записахте вашите?

# 142
  • Мнения: 184
Ама те при своите си учители ли ги провеждат  Shocked

Това не можах да го разбера, обясни  Grinning
Може ли от ,например 100 четвъртокласника абсолютно всички да са отговорили правилно на всички въпроси от всички тестове ,като се има предвид ,че всеки ден имаха такъв тест , а децата ходиха и на училище през това време ?


Теста се провежда в училище и квестори са учителите от същото училище, условието е само да не предават на детето по предмета по който е теста .   ConfusedРезултатите се пращат на министерството и това е .  Wink

# 143
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Да повдигна темата.Simple Smile
Излязоха ли резултатите по училищата?
В Найден Геров имаше дечица, какво стана? Днес водих Сиси да премери униформата и поръчахме, срока е до утре май ... . На 17ти има родителска среща по класове.
И още нещо щях да питам. Първите три седмици от юли ще трябва да водя Сиси някъде на частна занимална. Има някаква на Лятно тракия, имате ли впечатления от там? Или някоя друга на свястна цена да знаете?

# 144
  • Варна
  • Мнения: 2 378
http://www.alisaclub.com/

http://www.4erepaha.blogspot.com/

http://www.zanimalnia.pimtex.com/

http://pchelica.webs.com/

В Гугъла има и още много. "Малкия принц" май също имат лятно училище.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Да повдигна темата.Simple Smile
Излязоха ли резултатите по училищата?
В Найден Геров имаше дечица, какво стана? Днес водих Сиси да премери униформата и поръчахме, срока е до утре май ... . На 17ти има родителска среща по класове.
И още нещо щях да питам. Първите три седмици от юли ще трябва да водя Сиси някъде на частна занимална. Има някаква на Лятно тракия, имате ли впечатления от там? Или някоя друга на свястна цена да знаете?

Днес излязоха резултатите!. Моят син ще е в Кирил. Утре ще го запиша!

За какви униформи става въпрос,че не разбрах?

# 146
  • Мнения: 520
МОята дъщеря е приета в Руското и утре смятам да я запиша. Бих казала ,че съм доволна. Всъщност аз съм учила само там и училището и учителите са ми познати. Баба ми е била учителка по руски там и ще ми помага за детето. Peace

# 147
  • Варна
  • Мнения: 6 871

Днес излязоха резултатите!. Моят син ще е в Кирил. Утре ще го запиша!

За какви униформи става въпрос,че не разбрах?



Ами ще имат униформи нашите - тениски с къс и дълъг ръкав и жилетки с емблема на училището. Та ходихме да премерим кой размер ще трябва и ги поръчахме/и платихме. По-късно през уч. година ще може пак да се поръча ако се налага.

# 148
синът ми е приет в кирил но там няма занималня.някой знае ли някоя частна на близо .

# 149
  • Мнения: 38
Занималня относително близо до Кирил е Пинокио, на Филарет 6, тел. 604343, всъщност по-близо в до Климент, но знам че миналата година имаше деца от Кирил и ги водеха учителките

# 150
  • Варна
  • Мнения: 61
нас ни приеха в кирил, но аз все пак предпочетох да запиша дъщеря ми в раковски, защото ще ми е по-близо и по-лесно. Дано да не съжалявам за това решение. Моля препоръчайте ми начална учителка в раковски. Казаха ми че Веселка Ганчева е добра, но чух доста противоречиви мнения. Моля майките на завършилите четвъртокласници да се включат с мнения за началните учителки в раковски

# 151
  • Варна
  • Мнения: 2 097
синът ми е приет в кирил но там няма занималня.някой знае ли някоя частна на близо .

Занималня близо до Кирил не знам, но до Климент има една Алиса - сравнително близо е пак и ако наистина у4илтелките ги водят - идеално. Миналата година лятото нашия син ходи там и сме много доволни. Това лято сигурно пак ще сме там. Ето го сайта: http://www.alisaclub.com/

# 152
и аз мислех да записвам малкия в раковски или захари стоянов но там занималнята е под всякаква критика.и тъй ще плащам по добре в кирил.в раковски моя позната е мн доволна но с подготовката се занимава изцяло тя.не работи.

# 153
  • Мнения: 13 512
ЗАхари Стоянов сляха ли го с Раковски или си остана в сградата на Математическата?

# 154
  • Варна
  • Мнения: 61
Остана си в сградата на математическата

# 155
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Ехоооо, каде останаха майчетата на кандидат първолаците във Варна?  Rolling Eyes Laughing Някой може ли да изкаже мнение за училище Добри Чинтулов и в частност за г-жа Женя Попова? А за Вапцаров във Възраждане?  Hug

# 156
  • Мнения: 1 033
За Вапцаров получих и положителни, и отрицателни отзиви. Отрицателните повече са от учениците (до 6 клас).
Аз записах дъщеря си в Гео Милев, паралелка с немски език. Искрено се надявам да съм направила правилния избор. Много добри отзиви чух за педагожката с немски, но лошото е, че името на класната ще размерем чак септември.

# 157
  • Мнения: 298
Моя син също ще е в " Гео Милев" само че с английски. Имената на госпожите и разпределението на децата в паралелките ще станат ясни в края на седмицата, както и датата на родителската среща.   bouquet

Дъщеря ми учи във" Вапцаров" 3 и 4 клас и нямам особено добро впечатление от там. Никакви изисквания, никаква дисциплина....но това беше преди 3-4 години. Сега нещата може да са се променили.

# 158
  • Варна
  • Мнения: 640
Вчера бяха родителските срещи в "Кирил и Методи", "Климент" и Руското, може би и в други училища, така че разкажете за първите си впечатления от училището Ви и разбира се класната. Нашата ми се видя доста мотивирана, изглеждаше опитна и силна жена, надявам се да увлича децата. За съжаление не видях родители на дечица от групата на Катето, а пък знам че имаше приети в училището, може би са в други класове. Хайде, Вие сте.

# 159
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Да и аз бях на родителска среща в "Кирил и Методий".
Впечатленията ми като цяло са добри. Организацията/както и при записването/ ми се видя много добра. Десетина минути преди обявения час ни поканиха да влезем. Поеха ни няколко човека, които по списък ни упътиха, кой за кой клас е и къде се намира класната стая. Родителската среща започна навреме. Класната ми допадна, но и аз си я бях писала в молбата... Надявям се да съм направила правилния избор... Класната стая, не е уточнена още. Тази, в която беще род.среща ми се стори позахабена, но в рамните на нормалното. Но като цяло училището е старо, така че едва ли може да искам нещо повече newsm78

Rosna rosa, а ти къде записа детето си, в Раковски или в Руското?

# 160
  • Варна
  • Мнения: 640
Всъщност и ние я записахме  в Кирил, там ни приеха, в Руското не, и предпочетохме Кирил пред Раковски, за последното не знаех ни добро, ни лошо. И на мен ми хареса организацията, ние не сме избирали госпожа, попаднахме на Величка Нанчева, така че Julisa ако имаш информация за нея ще се радвам да науча нещо повече, разкажи и за вашата. Ние си бяхме в стаята - на "б" клас , добре изглеждаше. Ами това е, надявам се на детето да хареса.

# 161
  • Мнения: 861
Синът ми също ще учи в "Гео Милев". Сега чакаме да разберем при коя госпожа ще бъде Simple Smile

# 162
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Rosna rosa,една от форумските мами - zvezda02 ми беше писала,че детето й е било тази година в 4-ти клас при г-жа Ненчева и е много доволна. Ние ще сме в 1д при г-жа Божкова. Имаме едно познато детенце в класа. Дано да са доволни децата, а и ние! Peace

# 163
  • Мнения: 184
Rosna rosa,една от форумските мами - zvezda02 ми беше писала,че детето й е било тази година в 4-ти клас при г-жа Ненчева и е много доволна. Ние ще сме в 1д при г-жа Божкова. Имаме едно познато детенце в класа. Дано да са доволни децата, а и ние! Peace

И двете госпожи са много готини  Peace

# 164
  • Варна
  • Мнения: 640
Ee, спокойна съм вече,  чух  добри отзиви за учителката ни, сега се чудя да запиша ли детето на занималня, или на първо време да си  подготвяме заедно уроците, и без това още не е сигурно дали малката ще я приемат септември в ясла, но от друга страна ако изчакам месец, два, дали ще има свободни места в занималнята ( мислех за" Слънчоглед"- много е близо до училището), Вие как ще процедирате?

# 165
  • Варна
  • Мнения: 2 036
nlo  bouquet

Rosna rosa, аз засега няма да търся занималня, ще си се подготвяме у нас.

# 166
  • Варна
  • Мнения: 640
И ние май така, звъннах днес в занималнята и ми казаха че в началото на септември вече трчбва да запълнят местата и вероятно няма да могат да я вземат октомври или ноември, но пък и аз не знам как ще се получат нещата с малката, яслата и прочее, ще си ги гледам засега аз.

# 167
ние сме в кирил в 1г при госпожа кьосева.стори ми се приятна на родителскта.някой да има мнение? 

# 168
  • Мнения: 184
ние сме в кирил в 1г при госпожа кьосева.стори ми се приятна на родителскта.някой да има мнение? 
Тази госпожа не я знам  Rolling Eyes , ама разбрах ,че в Кирил има недостиг на първокласници за запълване на паралелките , т.е. всички би трябвало да са приети  newsm78

# 169
  • Мнения: 13 512
ние сме в кирил в 1г при госпожа кьосева.стори ми се приятна на родителскта.някой да има мнение? 
Тази госпожа не я знам  Rolling Eyes , ама разбрах ,че в Кирил има недостиг на първокласници за запълване на паралелките , т.е. всички би трябвало да са приети  newsm78
да, все още има места в Кирил. ТАзи година напливът отиде към Климент

# 170
  • Мнения: 298
Излязоха списъците с класовете в Гео Милев. Ние ще сме 1г клас, при г-жа Желязкова. Само ми стана интересно защо родителската ни среща е за 4- ти септември ?!?!

# 171
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Излязоха списъците с класовете в Гео Милев. Ние ще сме 1г клас, при г-жа Желязкова. Само ми стана интересно защо родителската ни среща е за 4- ти септември ?!?!
Ние сме в Добри Чинтулов и нашата родителска среща е на 3.09. и аз се чудех дали има други като нас Thinking Явно да:))

# 172
  • Варна
  • Мнения: 2 036
да, все още има места в Кирил. ТАзи година напливът отиде към Климент

Когато отидох за родителската среща имаше на някакво табло съобщение за 6 свободни места след 1-ия етап на записване Peace

# 173
И в Славейков родителската среща е в началото на септември. Това не мога да го разбера з'то го направиха??
Ние до тогава няма да знаем при коя госпожа ще сме със сигурност.
Някой да знае какви занимални има около Славейков и как е приемът?

# 174
  • Мнения: 861
Мами на първолаци, къде се губите? Купихте ли вече нужните учебни помагала?
Аз все още не съм купила нищо /имаме си само раница и несесер/, засега стига Mr. Green.
Нещо напоследък започва да ме "стяга шапката" и почвам да се притеснявам за 15-ти...

# 175
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Аз нищо не съм взела още... Ти откъде взе раница... Все още нямам идея каква точно да взема. В един магазин гледах някакви с анатомичен гръб, но дори и в празно състояние ми се видя доста тежичка  newsm78. А и се чудя дали изобщо малкия ще я носи на гръб, при положение,че го водя и прибирам с колата до училище...

# 176
  • Мнения: 298
И ние още нищо не сме купили. Май ще изчакам родителската среща в началото на септември и тогава ще пазарувам. За раници се оглеждам вече и аз. На Зимно кино Тракия/ посока Колхозния/, в ал. бараки гледах доста видове, но анатомичните и тези с колелца бяха и с "добри" цени. Гледах и в Елитис, но там не съм убедена в качеството им.....Успокоявам се с мисълта, че има време  Laughing

# 177
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Такааааа, днес започнах обиколка за раница.
Май се спряхме на нещо като това
http://www.pumpal.net/product.php?id=478. Гледах ги преди 20-на дена в стария Мол за около 60лв. Но днес цените за този модел варираха от 90 до 129  newsm78  newsm78

# 178
  • Мнения: 1 312
И ние сме в треска за раница,моята принцеса си е харесала вече,но все още не сме я взели -изчакваме още малко

julisa
  точно вчера ги гледах тези раници в промоция по 55лв мисля или 50 не се сещам много,бяха останали 2бр.ако искаш пишими нма лични да ти кажа от каде.

# 179
  • Варна
  • Мнения: 2 097
И ние сме в треска за раница,моята принцеса си е харесала вече,но все още не сме я взели -изчакваме още малко

julisa
  точно вчера ги гледах тези раници в промоция по 55лв мисля или 50 не се сещам много,бяха останали 2бр.ако искаш пишими нма лични да ти кажа от каде.

Аника, пиши ми моля те и  на мен на лични къде си ги гледала, че утре смятам и аз да обикалям... Нашата родителска среща (Добри Чинтулов) е на 3 септември. Чудя се дали да я чакаме или да купуваме всичко от сега newsm78...

# 180
  • Мнения: 7 821
За родените 2001 има 2 актуални теми:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305276.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320472.0

Това е напълно достатъчно!
Тази тема беше за училища във Варна, не за пазаруване. И понеже новите първолаци се записаха - ключ. Може да пишете в темите по-горе или на ЛС, Скайп, БТК и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт