Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

София

Здравейте мами, това е моят въпрос. С какво комбинирате тиквата освен с картоф в зеленчуковите пюрета?
Цитирай

Може да се комбинира с всякакви зеленчуци,стига детето да ги яде.
Аз съм правила с морков,скартоф с месо също съм комбинирала
Цитирай

Ивчо обича тиква и я комбинирам с почти всичко!С морков ,тиква,1-2 розички броколи и малко ориз!Понякога слагам и малко тиквичка с картоф и тиква,но Ивче не харесва тиквичката когато преобладава и слагам по 1,2 резенчета!Според мен може да я слагаш във абсолютно всичко стига бебо да го харесва!
Цитирай

Може да се комбинира с всякакви зеленчуци,стига детето да ги яде.
Веднъж комбинирах тиква с дюля-на дребния много му хареса. Hug
Цитирай

Варна

Морков, карфиол, броколи, червено цвекло, авокадо. Освен това съм слагала в месни пюрета, както и в комбинация с ориз и разбира се с плодове.
Цитирай

София

С карфиол или броколи.
Цитирай

София

Много ви благодаря! Hug Помогнахте ми с нови идеи, че нещо бях зациклила.  bouquet
Цитирай

С грах също става вкусно (ако са пасирани)
Цитирай

Здравейте!
Аз съм си направила тиква в бурканчета от пюрета и я добавям или към сварен картоф, или към готови пюрета. Така едно купено пюре го деля за два дена - хем по - евтино, хем по - вкусно. Например любимото пюре на моят син е: един картоф, половин пюренце на Хип моркови с картоф, половин бурканче от домошната тиква и 60 мг ам. Пасирам ги и става много вкусно и пухкаво пюре, ако случайно остане малко с удоволствие го дояждам!
Искам да ви попитам, как приготвяте ориз за домашно пюре - по колко варите, с колко вода, пасирате ли го? И има ли значение какъв трябва да бъде ориза - бял или кафяв?
Цитирай

София

Искам да ви попитам, как приготвяте ориз за домашно пюре - по колко варите, с колко вода, пасирате ли го? И има ли значение какъв трябва да бъде ориза - бял или кафяв?
Съотношението ориз- вода е както като го готвиш за вас.  Правя пюрета на сина ми предимно с кафяв ориз. Обича много тиквички с ориз и копър. Пасирам.
Цитирай

В зеленчуковото пюре слагам понякога и тиква. То всеки път е различно, например: картоф, морков, чушка, броколи, съвсем малко белена леща. Ползвам още червено цвекло, елда, ориз, праз, грах... Комбинирам зеленчуците по всевъзможни начини и тиквата май подхожда на всички. Предлагала съм също като следобедна закуска тиква с ориз.
Цитирай

Често давах плодово- зеленчукови пюрета: тиква и ябълки, тиква и сушени сливи, тиква и кайсии... Децата ги харесваха. Правила съм и пюре от тиква и моркови, тиква и тиквички ( така въведох тиквички ). Също на 7 месеца -  пюре от картофи,тиква, лук, тиквички  с месо;  тиква, тиквички и картофи;  картофи,тиква, елда и месо;  тиква, картофи,месо и ориз.
Цитирай

В полето на неограничените възможности.

Тиквата е мултифункционален, наречена от мен плодов зеленчук  Crazy Комбинира се с адски много неща, стига въображение да имаш., пък и на детенцето да му харесва  Peace

Пробвай тиква с мяляко, ориз и канела. Ако сте достатъчно големи за тази комбнация  Peace
Цитирай

София

Тиквата е мултифункционален, наречена от мен плодов зеленчук  Crazy Комбинира се с адски много неща, стига въображение да имаш., пък и на детенцето да му харесва  Peace

Пробвай тиква с мяляко, ориз и канела. Ако сте достатъчно големи за тази комбнация  Peace

Само за канелата не съм много сигурна. Иначе сме на 6 месеца без 5 дена. Smile
Цитирай

морето и сините вълни :)

аз пък да питам как я приготвяте тиквата newsm78 newsm78
Вари ли се че аз мисял да давам тез дни Peace
да не пускам нова тема ако може да ми помогнете Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора