«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

расива мама
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-262 от 262 отговора

—офи€

ћнени€: 165
ћол€ споделете как се чувствате след спиране на цигарите ,като ц€ло кожа,коса...и т.н.
 ак усп€вате да се проборите с моменти на силен никотинов глад ?
»ма ли желаещи да ги отказваме заедно в името на това да се чувстваме и изглеждаме по-здрави  newsm44
÷итирай

ъдето пожела€!

ћнени€: 118
ѕрез октомври започнах четвърта година от както не пуша. ѕреди това пуших близо 12-13 год. Ќикога не мислих, че ще спра цигарите, а и не исках. ≈дна сутрин се събудих и реших, че спирам. Ќе съм запалила от тогава. „увствам се отлично. Ќе е толкова трудно, просто тр€бва престанеш да мислиш за т€х. ќт както не пуша кожата ми стана по-изчистена и по- гладка.  ато ц€ло се чувства много по-добре. —пирайте ги!!! Ќо само тогава, когато  сами го пожелаете и усетите че нищо не е в състо€ние да промени решението ви.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 229
 огато преди година спр€х цигарите не очаквах, че положителни€ ефект от това ще дойде толкова бързо. »зведнъж домът ми се очисти от та€ натрапчива и ужасна миризма на цигари. —ъщото важи и за мен - дрехите, дъха, кожата започнаха да миришат на свежо. «а лицето и кожата като ц€ло - н€мам вече пъпки, а косата ми започна да се омазн€ва по-бавно, след като не € замърс€вам насила с цигарен дим. Ќе съм спр€ла да ход€ в завдени€, където се пуши, но това е излагане на дим е много по-р€дко и за много по-кратко време. ћъничко напълн€х, но не съм съвсем сигурна дали е от спирането или от периода с висене по пицариите и пиенето наколичества бира вс€ка вечер.

» до сега се чувствам прекрасно, не бих ги започнала никога пак!
÷итирай

ъдето пожела€!

«абравих.....аз не напълн€х и грам.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 91
¬ече започнах 3-тата година от спирането на цигарите, чуствам се страхотно. ћисл€ че се преодол€ва зависимоста от тези гадости след първи€ месец (аз поне тогава спр€х да мисл€ за т€х).  ато се има предвид, че работ€ в заведение си е гол€мо геройство, нали. ¬сичко е в мисленето и настройката. ѕожелавам ти вол€ и желание за отказ. ”спех newsm10
÷итирай
днес ми е 7 ден! обон€нието ми се изостри и се наспивам по-бързо, но вече не си закопчавам горното копче на дънките. ћного ме е страх, че ще стана много здрава и затлъст€ла.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 6 929
„увствам се страхотно. —пр€х цигарите преди 4 години с “абекс, напълн€х н€колко кг, но после ги свалих.

—ега съм повече от щастлива, че не пуша.  newsm44
÷итирай

ъдето пожела€!

ѕо н€кога даже се €досвам, че въобще съм пушила, толкова добре се чувствам без т€х.
÷итирай

ъдето пожела€!

днес ми е 7 ден! обон€нието ми се изостри и се наспивам по-бързо, но вече не си закопчавам горното копче на дънките. ћного ме е страх, че ще стана много здрава и затлъст€ла.
—лед като напълн€ваш, си наложи 1-2 месеца да караш на по лека храна. ѕоне без б€л хл€б и др. тестени издели€.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 163
ƒо тук май повечето са ветерани, аз от две седмици и нещо не пуша. «а обон€нието наистина е така, то е първото положително нещо, което усещаш след спирането. ƒаже кафето ми сутрин има по различен вкус. «а кожата още е твърде рано да кажа, но поне косата ми не смърди на цигари. Ќе мога да кажа, че съм преодол€ла периода на никотинов глад, често пъти ми се допушва, но съм се заредила с дъвки и гледам посто€нно да се занимавам с нещо и да не мисл€ за т€х. «а напълн€ването и мен ме е страх, за момента не €м повече, но незнам дали не се забав€ метаболизма след спирането  newsm78?
÷итирай

—офи€

» на мен ми се промениха вкусовите рецептори след като спр€х цигарите. ѕримерно кафе не съм пила в продължение на 1 година след като съм вече б€х непушачка, защото ми беше ужасно горчиво.  Crossing Arms
÷итирай

ћнени€: 491
Ќе пуша от 15 месеца, т.е. откакто забремен€х с второто си дете (с първото също ги б€х отказала, но като спр€х да кърм€, за съжаление пак пропуших smile3511). „увствам се страхотно, а за кожата да не говор€ - си€е! ¬сички ми казват, че просто "цъфт€". —утрин, като се събуд€ се учудвам колко леко можело да се диша.
—ъпругът ми също ги отказа, но с помощта на Tabex (при него го н€маше този изключителен стимул - бременността Wink).
÷итирай

—офи€

ћен най-много ме притесн€ва напълн€ването...защото винаги добре съм си похапвала от всичко,макар че съм 56 кг. на 176 см. височина,не съм имала проблеми с напълн€ване и сега ме притесн€ва това  Sad
Ѕрат ми качи 25 кг. след като спр€ да пуши
÷итирай

ъдето пожела€!

¬се си мисл€, че мъжете май повече напълн€ват след като спрат цигарите. ћо€т при€тел също качи много кг., а аз изобщо. ћоже би ние имаме повече вол€ за ограничаване на храната. Ќе се плаши. ’върл€ цигарите!!!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 659
Ќе пуша от 4 години. ≈ - през тези 4 години да ми се е събрала 1 кути€ прегрешени€. ѕреди това пушех 3 години стабилно , по над кути€ задължително.  јто спр€х цигарите не усетих никакъв ефект. Ќе ми се промениха килограмите, апетита...  ожата ми се поосвежи обаче. ƒоволна съм. ј с парите, спестени от цигарите, си купувам примерно готини кремове...
ћного добра мотиваци€ е да си направите един тест на кожата - аз като си правих тест докато пушех, кожата ми излизаше с 3 години по-стара от истинската ми възраст. —ега € докарвам в н€кои тестове до 7 години по-млада! ћоже и от козметиката да е, но пак е свързано със спирането на цигарите  Wink
÷итирай

ћнени€: 478
€де ми се все повече и повече Smile- напълн€х с други думи. ќт друга страна кожата на лицето ми е в по-добро състо€ние, зъби, венци... ’убаво е да се спре пушенето, но е доста трудно. «а сега  печел€ битката обаче...
÷итирай

–азград

ћнени€: 40
аз не пуша от една година,но не мога да кажа,че доста често се сещам за цигарката с кафенцето сутрин,но имам доста силна вол€ -аз не напълн€х,но само да кажа,че според мен дори и да напълнееш после пак ще отслабнеш  успех  newsm10
÷итирай

ћнени€: 27
ћиналата година февруари спр€х цигарите. ¬сичко стана учудващо лесно за мен, като се има колко б€х пристрастена. ѕоложителни€т ефект веднага се забел€за - кожата ми се изчисти, косата ми спр€ да са омазн€ва, сутрин след събуждане се чувствах чудесно и т.н. ƒа, но и отрицателни€т ефект се про€ви веднага - толкова бързо и видимо напълн€х, че хората ме мислеха за бременна. јз си мислех, че с течението на времето ще ми се регулира теглото, но уви. “огава направих най-лошото - пропуших отново, но това не ми помогна да отслабна. ¬ момента съм на диета и се бор€ с друга толкова опасна болест - затлъст€ването. ћоже н€кой да не е съгласен с мен, но ще дам следни€ съвет на тези, които искат да ги откажат - не ги отказвайте напълно, ако не сте на€сно дали ще може да се справите с последиците, аз сега пуша по 3-4 на ден и с помощта на разделното хранене се опитвам да си възвърна старата форма.
÷итирай

ћнени€: 650
—лед като напълн€ваш, си наложи 1-2 месеца да караш на по лека храна. ѕоне без б€л хл€б и др. тестени издели€.
Peace
÷итирай

ѕазарджик

ћнени€: 23
Ќе пуша от 08.01. тази година.ƒа, не е много но ми е добре.Ќе се и дразн€ когато пуши  н€кой(това за мен е много понеже доста си попушвах и си мислех че като гледам другите и пак ще запал€).ћен също ме притесн€ват килограмите,над€вам се да не кача много.”спех на всички като мен. bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 058
¬ началото се чудех какво да прав€ с ръцете си, но с времето се свиква. ¬ече 4г. не пуша, но има моменти, в които ми се иска да запал€ цигара. Ќай- хубавото е ,че ръцете не ти миришат, кожата като че ли се изчиства. ќбщо взето се чувствам по-добре.
÷итирай

√аброво

ћнени€: 3 036
“ема точно за мен.
јз спр€х цигарите 16.03.2007.
»здържах до август (кра€),но пак почнах.“рудно ми е н€мам вол€ и ми е стресов живота.“ова по - скоро звучи като оправдание,но си е така.
 огато ги спр€х, ми беше леко и се чувствах добре.
ўе взема да се запас€ с “абекс и по често ще ви чета,та дано влеза в релсите.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 595
„увствам се отлично. Ќе пуша от около 7 години и се чувствам отлично.
÷итирай

на брега на морето

ћнени€: 482
Ќе пуша от 4 месеца. јз не се стараех да ги откажа. ѕросто така се случи, че вече ме отвращаваха. »мало е дни когато пушех по две кутии и половина.
«а съжаление станах слон.
÷итирай

ћнени€: 52
јз от съвсем скоро не пуша - от 1ви €нуари, не ми липсват цигарите, аз и не б€х страстна пушачка де, само когато се съберем и сме на маса ми се допушва, и незнам дали е толкова от никотинов глад или просто от навик... а иначе понапъкн€х с около 1-1,5 кг, но незнам от цигарите ли е или просто от зимата  newsm78  Ќо аз също мога да кажа, че се чувствам добре
÷итирай

в резерват

ћнени€: 2 608
ќт две седмици не пуша и се чувствам много добре. ¬ момента си прав€ една лека диетка без сладко, тест€но, пържено и газирано и даже отслабнах с 2.5 кг.
”спех на всички и дано да не пропушим пак никога.  Hug
÷итирай

¬арна

ћнени€: 80
јз непуша вече от две години!Ќикога не съм си мислила ,че ще успе€ да ги спра!ѕушех по  кути€ на ден около 10 год.ѕомогна ми една книга "Ќе пуша вече" на јлън  ар.—ъпругът ми също ги спр€ с не€,както и сестра ми.”никална е !!!!» да добав€ ,че не качих килограми Peace
÷итирай

—офи€

јз не пуша от една седмица,но определено посто€нно ме гони глад за сладко.ƒаже се сънувам как пуша,най-много ми липсват сутрин с кафето през останалото време не се сещам за т€х.ѕреди пушех до 10 цигари на ден...и пак си хапвах доста сладко ,но никога не съм имала проблем с напълн€ване откакто се помн€ съм между 54 и 56 кг. колкото и да похапвам.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 6 533
Пуших 8 год. Спрях ги за 5. За съжаление, в момента от глупост пуша отново и не се чувствам добре, никак дори. Съжалявам горчиво за постъпката си, но уви.
Сега отново тр. да ги спирам, но поне видях какъв е живота БЕЗ гадните цигари, а той е красив, цветен, ухаещ прекрасно, чист, нов.

Мразя ги, мразя ги тези цигари от дъното на душата си.

Момичета, спрете ли веднъж, никога повече не си позволявайте дори едно дръпване. Защото отново попадате в капана, в който попаднах аз.
÷итирай

ѕазарджик/Ћондон

ћнени€: 1 730
Ќе пуша от три месеца, чувствам се прекрасно и съм много горда , че усп€х. —лед първи€ месец леко напълн€х, но сега като че ли връщам формата си, само коремчето ми стои леко подуто Smile.
÷итирай

Sofia

ћнени€: 193
ћного искам да ги спра, но н€мам вол€/мотиваци€/инат...

ѕреди време опитах с “абекс, но без резултат.
»нтересува ме дали има нещо ново на пазара, което да помага на такива "тикви" като мен???? newsm78

ћежду другото съпругът ми подари електронна цигара та дано да ги откажа, но уви... ”сещенето е съвсем различно, дори и само като € държиш тази ел.цигара (все едно дърпам от тръба!). Ќе съм € ползвала повече от 2 пъти дори.
÷итирай

ћнени€: 1 802
Ќе пуша от 04.01.2008 г. почти месец. Ѕ€х страстен пушач. ќтвратителен пушач несъобраз€ващ се със никого от околните, дори и със детето си.  Confused  Embarassed  Rolling Eyes
 ћного се горде€ от това че ги спр€х. „увствам се добре, кожата ми стана гладка и се махна сивкави€т оттенък. ¬ъв къщи не мирише вече на ла**а  Rolling Eyes »зб€гвах да пи€ кафе 2 седмици, че ми нав€ваше спомени за цигарки  Cool
ќт време на време се сещам за цигара, но бързо € забрав€м. ћоже да ми се смеете, но във началото (първите дни) когато ми се припушеше започвах да €м турши€ и никотинови€ глад отминаваше Laughing —мело мога да кажа, че турши€та ми помогна във начинанието!  Peace

ѕ.ѕ. ¬се още съм на крачка от припалването... но не си позвол€вам волността  Laughing
÷итирай

—офи€

јз лично две седмици б€х на никотинови лепенки, а от тази съм с електронна цигара. — лепенките беше чист инат, защото ми се пушеше зверски. —ега с тази цигара, като че ли се позалъгвам малко, но единственото, което може да ме накара да пропуша пак, е че за тези три седмици съм с 2 килограма отгоре, а €м дори по-малко  Crying or Very sad. » по лошото, че се чувствам посто€нно подута, в общи линии хич не се чувствам комфортно. »мал ли е н€кой подобен проблем и кога би тр€бвало да изчезне?
÷итирай

ѕазарджик/Ћондон

јз лично две седмици б€х на никотинови лепенки, а от тази съм с електронна цигара. — лепенките беше чист инат, защото ми се пушеше зверски. —ега с тази цигара, като че ли се позалъгвам малко, но единственото, което може да ме накара да пропуша пак, е че за тези три седмици съм с 2 килограма отгоре, а €м дори по-малко  Crying or Very sad. » по лошото, че се чувствам посто€нно подута, в общи линии хич не се чувствам комфортно. »мал ли е н€кой подобен проблем и кога би тр€бвало да изчезне?

» аз се чувствам подута,писала съм по-горе, но не пуша само от 3 месеца. Ќ€кой ,който е непушач от повече време, може би ще сподели кога ще спрем да се чувстваме подути и има ли начин да направим нещо по въпроса.
÷итирай

Aera  Hug  по същи€ начин се чувствам и аз и по тази причина започнах диетка и на 6-€ ден се отказах, защото взеха да ме бол€т бъбреците...
ўе отмине и това... идва кра€ на зимата, по често ще сме навън, повече време ще се раздвижваме ще отмине скоро Wink 
»наче май това със лекото напълн€ване е неминуемо... и аз качих 2-3 килца  Confused но през пролетта всичко ще си дойде на м€стото  Peace ¬ажно е да не пушим! ѕушенето отдавна е демоде  newsm53
÷итирай

ћнени€: 2 387
—пр€х цигарите преди 3 години.
„увствам се много по-добре без т€х, само пон€кога се чуд€ къде да си д€на ръцете.. Laughing

»наче и аз качих доста, но малко по малко се свал€т.
÷итирай

√аброво

ћнени€: 1 296
јз ги спр€х като забремен€х, но на н€колко пъти по време на бременноста припалвах Blush —ега не съм палила откакто родих, но още ми се пуши пон€кога и като мина с количката покрай бара от който си купувах цигари ми иде да влезна и да си куп€, но засега удържам фронта.  ожата на лицето ми не забел€звам да е по-хубава от преди, но наистина се диша по-леко Peace
÷итирай

близо до ¬итоша

ћнени€: 4 063
чувствам се много добре  Cool
÷итирай

ƒнес става един месец откакто ги спр€х. ќбаче точно днес вече н€колко пъти се хващам как си мисл€, че ако запал€ една цигара нищо лошо н€ма да стане, дори само един път да си дръпна... ще ми е достатъчно Crazy
ƒа, ама не!  ой командва тук, ј« или цигарите?!  Wink
÷итирай

—офи€

ƒнес става един месец откакто ги спр€х. ќбаче точно днес вече н€колко пъти се хващам как си мисл€, че ако запал€ една цигара нищо лошо н€ма да стане, дори само един път да си дръпна... ще ми е достатъчно Crazy
ƒа, ама не!  ой командва тук, ј« или цигарите?!  Wink

—амо така, поздрав€вам те  Hug bouquet
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 1 559
’айде и аз в клуба на бившите пушачки  bowuu —пр€х ги с “абекс декември 2005. Ћошото при мен беше, че не исках да ги спирам, но си го наложих защото с половинката решихме, че ни е време за наследник и искахме всичко да е наред. ≈, детенце не се е по€вило още, но поне и двамата спр€хме да пушим  applaud јз усп€х сравнително лесно да се справ€ и не напълн€х (но аз по принцип съм си  Pig по разни други причини). „увствам се добре, макар и външно да не намирам н€каква пром€на драстична. ¬ началото все още мислех, че имам нужда от цигарите и един-два пъти, когато б€х много разстроена реших да припал€, за да се успоко€. ќказа се, обаче, че си останах разстроена, но ми вонеше всичко много гадно и дори ми прилоша леко, защото дърпах като невид€ла т.е. всичко онова с успоко€ването и нуждите е просто н€какъв мит и внушение, а не истина. ќттогава не съм имала желание да пуша. √адно ми е и като седна в заведение (особено както никъде не си пускат вентилаци€та, ако въобще имат такава) и и после като се прибера и усет€ "ароматни€ ореол" около себе си  drunk Ќаистина съм доволна, че вече не пуша и жалко само, че сегашните тийнове все още си мисл€т, че е много "cool" и не в€рват на това, че после и те ще искат да спрат...
÷итирай

ъдето пожела€!

« ѕоследна редакци€: сб, 05 апр 2008, 20:34 от damdam »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 542
ћомичета, много зле ми действа отказването от цигарите  Crying or Very sad
«а 2 седмици + 5 кг  Shocked »два л€то и вместо да върв€ надолу
аз дебеле€. ƒали е само временно или ???
 акво да направ€ ? Ќ€каква €ка диета ?
 ак беше при вас ?
÷итирай

–азград

ћнени€: 2 070
јз напълн€х и то доста.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 580
 Ќадебел€х с 10кг, но когато спирах цигарите беше зима, а през този сезон винаги дебеле€.ѕосле ги свалих с глад, инат и движение.

÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 575
ћда, надебел€х, ама и забремен€х Laughing
÷итирай

олко време след спирането на цигарите организмът ти се възстанов€ва?  Rolling Eyes

јз имам ужасно силно желание да ги спра, обаче като се реша, не пуша ден-два и после просто не мога и пал€ наново  Crying or Very sad
÷итирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

ћнени€: 5 836
аз пък винаги отслабвам като ги спра  Rolling Eyes
губ€ апетит Thinking

пон€кога ми липсва жеста с ръката, не толкова цигарата.
виж, ако се €досам ми се допушва зверски  Twisted Evil
÷итирай

E-CLM & CH-VD

ћнени€: 3 043
ћомичета, много зле ми действа отказването от цигарите  Crying or Very sad
«а 2 седмици + 5 кг  Shocked »два л€то и вместо да върв€ надолу
аз дебеле€. ƒали е само временно или ???
 акво да направ€ ? Ќ€каква €ка диета ?
 ак беше при вас ?

—ъс спирането на цигарите се забав€ метаболизма, съответно организма има повече време да си "тегли" каквото му тр€бва от храната, ко€то си поела. “р€бва да €деш повече храна, ко€то ускор€ва метаболизма - например много плодове, или въобще храна с фибри. —ъщо и много движение.

»наче, и аз напълн€х след спирането на цигарите. ѕазих се 5-6 месеца да не напълне€, със спорт и подход€ща храна, и напълн€х след това, когато реших, че опасни€т момент е минал.  Mad ќще влача 7-8 излишни килца.
÷итирай

ћнени€: 59
Ќе аз не качих килца,но и апетита ми не се промени.¬сичко си е индивидуално,”—ѕ≈’!!!
÷итирай

ѕлевен

ћнени€: 498
—пр€х цигарите за пореден път или по-скоро те самите спр€ха да ме изкушават, без каквото и да е усилие от мо€ страна. «а разлика от друг път - сега не напрупах килограми, но пък напрежението ми е свръх много. ƒори и да похапвам повече, не слагам нищо допълнително.
÷итирай

√оце ƒелчев

ћнени€: 1 088
Ќе напълн€х, а точно обратното- свалих 7-8 кг.  Shocked
÷итирай

—офи€

’мм, за мен по-кошмарен е периодът, в който не толкова, че напълн€вам, а се чувствам ужасно подута  Sick. явно наистина след спиране на цигарите метаболизмът се забав€ и без да се увеличава количеството храна  Mad.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 937
ћога да сподел€ за мо€ при€телка. ќтказа цигарите с хапчетата табекс преди н€колко месеца и качи 5 килограма.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 223
Ќе, не качих дори 1кг. —пр€х ги веднагически,нито съм пила н€какви хапчета,нито лепенки съм си слагала.  акто реших ,така ги спр€х. Ћошото е,че това желание никога не си отиде.. Rolling Eyes
÷итирай

—тарата столица

ћнени€: 5 364
Ќе,напротив.
2 кг съм свалила след отказването на цигарите.¬ече 6 мес. не пуша,отказах ги бързо,отведнъж,а не постепенно.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 058
ћда, надебел€х, ама и забремен€х Laughing
» аз така.
÷итирай

ћнени€: 3 714
ѕрекрасно се чувствам. »зобщо не ми липсват Peace
÷итирай

’оланди€

ћнени€: 1 645
’айде и от мен едно включване Very Happy
—пр€х цигарите преди 2-3 месеца.—лед операци€ за премахване на сливиците.–еших,че веднага след операци€та ще спра да пуша и така стана.“ук казват,че и упойката с морфин помагала....тоест ако влезеш под упойка с мисълта че не пушиш така и ще се събудиш. олко е в€рно не знам,но 1-2 седмици след тежката (мнооооого тежка ми се стори поне на мен) операци€ и възстановителен период изобщо не ми беше до пушене та до сега.»зобщо дори н€мам желание да запал€ и пушещите около мен не ме съблазн€ват даже пон€кога ме дразни дима.
«а колограмите: първите седмици много лапах,хранех се с гол€м апетит и посто€нно хапвах бонбонки или €дки. ачих около 5 килограма за нула време,но както дойде така и изчезна този апетит.—ега съм си пак в норма и €м нормално даже пон€кога малко.
 оса,нокти,кожа - просто неверо€тно.....тонусът изобщо на ц€лото т€ло се е подобрил.«аедно със спирането на цигарите започнах да пи€ комплексни витамини и да пи€ повече вода и резултатът е на лице.«драви нокти,гладка чиста кожа с €сен тен и лъскава здрава коса.«а белите зъбки и чисти€т дъх да не говор€,то е €сно от самосебе си...
» още един плюс....спест€ването на пари,които сега харча за далеч по при€тни неща Peaceћнооого съм щастлива че се отказах и дано не се върна отново към този навик...
÷итирай

ћнени€: 4 785
ѕонапълн€ла, но щастлива  Very Happy
÷итирай
Ќе пуша вече 4 години.—пр€х цигарите изведнъж ,не съм качила килограми даже отслабнах малко Very Happy, но имам познат,който качи 20 килограма Shocked, но пък той не спираше да €де.—м€там,че с малко вол€ всеки може да се справи.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 587
ѕрекрасно се чувствам, килограми не качих, ако не се бро€т 13-те по време на бременността ми.  ожата ми е по-чиста и така характерни€т ''посърнал вид'' го н€ма вече. Ќе съм изпитвала никотинов глад, веднъж - два пъти ми се допуши и го направих, не ми хареса, не мисл€ да ги започвам пак.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 14
—пр€х цигарите на 26 август миналата година - много лесно и от раз. ѕромените са много все положителни - не съм качила килограми. ”станових, че кафето наистина има страхотен аромат, виното също. ћисл€, че мани€та ми за парфюми също се засили  Laughing —ега съм много нетолерантна обаче към пушачи и пушене около мен - не защото ми се допушва, а защото ми е супер отвратително.  ато си спра такси, ако вътре мирише на цигари, или шофьора пуши, не се качвам. ўе си изкарам бо€ май!!
—ъветвам всички, които се колеба€т, да не се колеба€т вече, а просто да ги откажат. Ќай - хубавото е, че вече не си психически зависим от цигарите, което те прави много по - свободен и спокоен човек.
÷итирай

ћнени€: 630
Ќе пуша от 7.04, 15 дни. Ќе спирам цигарите за първи път. –еших отново спонтанно. ѕредни€т път си взех табекс, така си стои. Ќе пуших 3 месеца и отново започнах.
—ега обаче силно се над€вам да издържа. ћъжът ми не пуши. Ќ€ма кой да ме дразни. —амо уикенда като ходим на гости, свекъра и девера пушат, но две седмици вече устисквам, не съм се блазнила. —ещам се, разбира се, но съм твърдо решила и до този момент печел€ борбата.
«а кожа, коса още не мога да говор€.  г-те веднага започнаха нагоре, но отвърнах на удара и започнах да си карам вс. ден тренажорчето, внимавам какво €м и се и мазот€ с разни мазилца.
¬€рвам, че си струва, така че....спирайте цигарите, момичета. » пишете, да си вдъхваме кураж
÷итирай

—офи€

ћнени€: 74
јз не пуша вече 3 години мисл€...
—пр€х ги малко принудително Crazy
јма като стигнеш да не можеш да си поемеш въздух
доста бързо ти идва акъла в главата Mr. Green
 ато дете доста  б€х с хроничен бронхит,но от  детински глупости на взех та пропуших ooooh!
»наче и аз съм развила гол€ма непоносимост към пушачите...
 аква  толерантност, колко пушачи срещате,които се съобраз€ват каде припалват...ƒухат ти дима в лицето, пушат ти на главата като €деш... #2gunfire #Cussing out јааа така не може Crossing Arms
÷итирай

¬ света на една приказка

ћнени€: 612
¬ече ми е леко чувствам се добре и от време на време зле!—пр€х ги принудително и по собствено желание едновременно!   ѕон€кога ми се пуши, амаааа тооооолкова много, че си припалвам по една, да не забрав€м все пак от какво съм се отказала!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 861
—пр€х да пуша през август миналата година. Ќо аз и никога не съм била страстна пушачка - запалвах вечер или когато пи€ алкохол.
ѕо същото време спр€х и да пи€, та не ми се и пушеше. Ќикой не ми в€рва, че не съм положила усили€, за да спра. ј аз наистина не съм. Ќе мога да отрека, че е имало моменти, особено в началото, когато инстинктивно пос€гам към нечи€ кути€  и съм си налагала да не си взема цигара. ќбаче е било мимолетно и не го възприемам като усилие.
 г не съм качила, даже мисл€, че свалих  3-4 кг, но не съм сигурна, тъй като б€х много дебела и не се мерех, за да не се ужас€.
—ега обаче съм отврат - не мога да понас€м цигарен дим, не давам да се пуши в нас, сърд€ се , мръщ€ се в задимени заведени€, мрънкам на при€тели и ги упреквам - изобщо по-гол€ма гад от бивш /пушач, пи€ч, мъж/ н€ма! Smile
÷итирай

y т€х

ћнени€: 77
» аз съм непушач от година и половина.–адвам се,че взех това решение.—пр€х ги с табекс,но и с много желание.“ова е най-важното...да искаш да ги спреш...«ащото хапчетата помагат в началото,но след месец ...“» решаваш... Thinking Naughty
Ќаистина пон€кога се чуд€ как съм пушила толкова време (около 8 години).∆ивота е много по-хубав без вонт€щи на цигари дрехи...» това далеч не е най-хубавото. ожата се изчиства,...изчезва онзи изморен вид,...сутрин сте бодри и ухаещи на свежест,...зъбите  избел€ват  newsm47 —пирайте ги!  newsm10

јз лично винаги съм се възмущавала от пушач,който целува дете  Sick . ѕредставете си на какво им миришете  Sick

јз не напълн€х и грам.ƒъвчете дъвки  smile3502,вместо да "из€ждате" хладилника,спрете кафето за известно време.ѕри мен помогна и преодол€х навика.

smile3521 smile3503 newsm03”спех на всички в това начинание! Peace Ќ€ма да сгрешите!
÷итирай

ћнени€: 245
—пр€х цигарите преди 2 години и 4 месеца.—танах сутринта и реших че повече н€ма да пуша - пушех по 2-3 кутии на ден - хем се тровех,хем давах пари за тази отрова.Ќе беше трудно и непрекъснато се чуд€ на пушачите,коите се опитват да ме убед€т че не могат да ги откажат.ќбаче качих много килограми,които не усп€х да свал€/е в€рно че минах и през една операци€/.—ега само мърмор€ на работа - четирима сме в ста€ и всичките пушат - е затова пък ц€ла зима изкараха на студено Laughing
ќткажете ги,здравето е много важно.„овек като го загуби,тогава го оцен€ва,но е късно.
÷итирай

—ф

ћнени€: 1 165
„увствам се чудесно Very Happy ! Ќе пуша вече 3 години. ћалко ми е терсене, защото отвреме-навреме стари€ мерак си ми идва, но бързо го гон€. —амо като се сет€ какъв вкус имах в устата, как ми миришеха дрехите и как кашл€х, умират ми вс€какви мераци да ги почна Sick
»... мноооооого съм горда със себе си bowuu
÷итирай

—тискайте ми палци да успе€ и аз  Praynig
желанието си го имам и то от много години, но вече съм твърдо решена!  Crossing Arms
аууу не спирам да си мисл€ за т€х, много р€дко ги забрав€м  Sad но н€ма да се дам така лесно  Peace
÷итирай

ћнени€: 170
»зчетох темата на един дъх и се възхищавам на всички отказали тази гадост. —трастна пушачка съм от много години, но от известно време /н€колко месеца/ осъзнавам какво ми причин€ва този порок - съсипани кожа,коса,зъби,гадна миризма ......  посто€нно главоболие, умора. ћисл€ дори, че не успоко€ват а увеличават стреса и въпреки това отново пос€гам към поредната.
ћного ме е страх от напълн€ване, страх ме е и да не се провал€ в опита да ги откажа, защото сега мисл€ че мога да ги откажа, но ако не успе€ сигурно ще се отча€.
ћомичета, много се окуражих докато чет€х и искам да ги спра. ћол€ тези от вас,които са използвали “абекс да об€сн€т по-подробно как се пие /знам че на листовките пише, но в€рвам на пробвали/. 
÷итирай

Ами да ти кажа аз в действието на Табекса много много не вярвам,. Пих предният път като спирах цигарите...безуспешно. В повечето случаи май се спира Табекса, но не и цигарите. Това е моето мнение. За спирането на цигарите е необходима единствено воля и много инат. Успех!
÷итирай

ћнени€: 68
никога не съм пушила   bowuu
÷итирай

Torrevieja,España

ћнени€: 1 505
 ато ви чета момичета и ми се иска да не слагам цигара никога повече в устата си,но ще запал€ след малко.“р€бва да ги спирам и аз,но ме е страх да не кача още килограми,докато чакам да ми донесат степера,за да тренирам.
÷итирай

ато ви чета момичета и ми се иска да не слагам цигара никога повече в устата си,но ще запал€ след малко.“р€бва да ги спирам и аз,но ме е страх да не кача още килограми,докато чакам да ми донесат степера,за да тренирам.
ћдааа, човек винаги намира едно или друго оправдание. ѕознато ми е до болка
÷итирай

в.преслав

ћнени€: 212
¬земете си книгата на јлън  ар"¬ече не пуша".¬ такива ситуации човек има нужда от силна мотиваци€.”спех на всички,вкл. и на мен.
÷итирай

в резерват

ћнени€: 2 608

јз съм от тези които са качили килограми. ќбаче удоволствието и ползите от непушенето ми компенсират  това временно неудобство. ј килограмите започвам да ги топ€..... ƒо 6 месеца метаболизмът се възстанов€ва, така че хвърл€йте цигарите и без оправдани€...... 
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 355
ѕреди 2 години спр€х цигарите - от раз и без да мисл€ повече за т€х. ѕросто ги игнорирах, дори и като пи€ кафе не се сещам. ќбаче изобщо не виждам пром€на в кожа, коса и нокти Thinking не ми е и по-леко. Ќе усещам никаква физическа разлика, освен че качих 10 кг, с които се бор€ в момента. Ќаистина се подувам много, колкото и малко да хапна, не се б€х замисл€ла, че може да е от спирането на цигарите. Ќе ми пречат пушачите-все ми е та€. Ќќ никога не бих ги започнала отново, това е най-хубавото нещо което н€кога съм правила за себе си!

÷итирай

ћнени€: 170
«нам, че тр€бва силна вол€ и мотиваци€ обаче във всичко съм нерешителна и все си намирам оправдание. «атова се нужда€ от допълнителна помощ, а чух че доста хора са отказали цигарите с “абекс. «атова исках подробности, в смисъл почваш да пиеш хапчетата и постепенно намал€ваш цигарите до пълното им отказване или хапчето взимаш вместо цигара  и не тр€бва да пушиш изобщо? ’апчето задовол€ва никотинови€ глад или създава н€какво отвращение към цигарите? ясно че с навика да държиш цигара всеки тр€бва да се справи сам, но нуждата от никотин при страстни пушачи като мен преодол€ва ли се от “абекс.
“р€бва да ги откажа и се опитвам да се нахъс€ здраво. ћраз€ се не само заради всичко което изброих в горни€ пост, а най-вече  заради това че от доста време усещам странна посто€нна болка в белите дробове и дори мисълта, че може да се разболе€ сериозно не ме мотивира #Cussing out ƒано сега като об€вих публично колко съм безволева, взема че се засрам€.  
÷итирай

ћнени€: 245
ѕробвайте да ги откажете с електронната цигара/мисл€ че така се казва/.„увала съм че с тази цигара постепенно се намал€ват - въпреки че според мен всеки може да ги спре - тр€бва малко повече вол€.
ѕожелавам успех на всички
÷итирай

≈ми, определено тр€бва да вземеш мерки. јз също, когато си поемех дълбоко въздух и дробовете ми свиреха. ”плаших се. Ќе пуша от 3 седмици, но вече н€мам такъв проблем.
“р€бва да се мотивираш. ѕо- важно от здравето н€ма. “р€бва ли друг да ти го каже. јко страхът за собствени€т ти живот не те мотивира, не виждам какво друго би могло. јко мислиш, че ще ти е по- лесно с “абекс, вземи си. “ой би тр€бвало да утол€ва никотинови€ глад, като постепенно отмине навика да държиш цигара. ƒъвчи дъвки, занимавай се с нещо. Ќаистина не е трудно...но тр€бва да си мотивирана. Ќе ти тр€бва нищо друго- нито “абекс, нито лепенки, нито дрън-дрън. —тискам ти палци да успееш. Ќе си търси оправдани€. Ќе знам на колко години си и дали имаш деца, но н€ма по- силен стимул от това, да се съхраниш по- дълго, за да бъдеш до детенцето си Hug
÷итирай

ћнени€: 3 613
Ѕре, как сьм пропуснала да се раzпиЎа в неѕуЎа„еската тема?  Shocked

ќт 19ти февруари 2002 година се „увствам прекрасно беz цигари. јма пове„е от прекрасно  Peace
Ќ€ма лоЎ дьх, н€ма zадьхване и сутреЎно хра„ене, диЎам с пьлни гьрди (а това е гол€м + ўото сьм и духов муzикант..)
» най ве„е се „увствам неzависима... не като преди, трьгна zа н€кьде, пьрвата ми работа е да провер€ имам ли цигари...и достать„но ли ўе са ми...
÷итирай

Torrevieja,España

ћомичета аз съм надебел€ла с 4-ри килограма за последната една година и затова ме е страх,ако спра цигарите да не кача още,че свал€нето е много трудно.»ска ми се и на диета да се подложа,но не работ€ и не извършвам никакви физически дейности освен къшните,и чакам степера за сега,пък да видим и дори като го получа колко ще го ползвам.—пирала съм цигарите за един месец от раз и затова мисл€,че с вол€та си н€ма да имам проблеми,проблема ми е в страха.
÷итирай

.—пирала съм цигарите за един месец от раз и затова мисл€,че с вол€та си н€ма да имам проблеми
“ова за вол€та беше много забавно, при условие, че пушиш в момента Laughing
÷итирай

Torrevieja,España

.—пирала съм цигарите за един месец от раз и затова мисл€,че с вол€та си н€ма да имам проблеми
“ова за вол€та беше много забавно, при условие, че пушиш в момента Laughing
јми да,забавно е,за тези,които н€мат вол€.ј пуша защото искам.» ще ги спра,когато си поискам,защото мога-и съм го правила.ј говорех за страх от напълн€ване.
÷итирай

Ѕургас

“ова ми напомн€ за онзи лаф "≈, ми то е много лесно да се спрат цигарите бе-аз съм го правил поне стотина пъти!"  Whistling
÷итирай

¬арна

ћнени€: 935
јз пушех по 1 кути€ на ден цигари,сутрин задължително кашл€х ,при вс€ко усилие кашл€х ,уплаших се когато се качих с компани€ на ћусала и единствено на мен не ми стигаше въздуха ,наложи се да сл€за веднага защото се почувствах зле и от тогава вече не пуша ,резултата е че не се задъхвам ,сутрин не кашл€м ,единственото непри€тно минусче от ц€лата работа е че качих 5 кг,но това е поправимо  Peace
÷итирай

јми да,забавно е,за тези,които н€мат вол€.
јз €вно съм от тези с вол€, защото не пуша и пак ми е забавно. ѕък то е €сно, че ако искаш ще пушиш и ако решиш ще ги спреш. Ќо все пак заглавието на темата е :  ак се чувствате след спиране на цигарите ?, така че...
÷итирай

ћнени€: 3 613
...ј пуша защото искам.» ще ги спра,когато си поискам,защото мога-и съм го правила.ј говорех за страх от напълн€ване.

хе хе, така ме развесели, всички пушачи така се оправдават, от опит знам _ и аз ги приказвах такива...
јма се е случвало да не искам да пуша, а пак съм пушила...  Wink

я поискай да не пушиш  Wink ƒа видим толкова ли ўе ти е лесно, колкото приказваш?
ѕък 5 кила нагоре, надолу н€ма zна„ение, килата се смъкват по_ бьрzо отколкото си мислиш.

јз например напълн€х с 10 кила само месец след като отказах цигарите, освен това пък и забремен€х и се отече... (стигнах 75 кг.)
–одих, спазих малко диетка и... се получи.
—ега съм 52 килца и съм доволна  Peace
÷итирай

ћнени€: 252
ќт 3 години не пуша и се чувствам перфектно, чуд€ се защо въобще съм го правила. “олкова е свежарско да си непушач, кофти е само в гол€ма компани€ на затворено, димната завеса те кара да ревеш и да искаш да избиеш един по един всички пушачи Mr. Green.
 илограми не качих може би защото никога не съм имала желанието да замест€ цигарите с нещо друго. ¬сичко е въпрос на нагласа.
”спех на всички, които искат да спрат цигарите, не е трудно, пов€рвайте, и не боли! Peace
÷итирай

France

ћнени€: 111
точно днес стана един месец от както не съм пушила Embarassed,чувствам се страхотно и много се горде€ със себе си newsm44,пушех по кути€ на ден smile3511
“рудно е в началото но си заслужава newsm10,що се отнас€ до килограмите над€вам се бързо да се възстанов€ че качих 4-5 килца,а л€тото наближава doh
÷итирай

Baile Átha Cliath

ћнени€: 3 204
Ќе пуша откак родих второто си дете. «а щастие, съпруга ми също ги отказа малко след мен. „увствам се страхотно, след като в продължение на 14 години съм пафкала Embarassed
¬ нас не се пуши, за щастие и повечето места, където ходим, също не се пуши. ѕо заведени€ през зимата р€дко ходим, т.к. н€ма кой да гледа децата.
ј за напълн€ването......6-7 килца имам отгоре, а мъжо-14кг, то при него беше належащо да понапълнее, че беше много слаб
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 3 242
Не пуша от около 20 дни , след като прекарах сериозен грип реших да не си затормозявам организма с тази отрова и ето ...засега удържам ....дано да е за постояно Peace Peace
Няма още кой знае колко положителен ефект , но може би след време ще открия , за килограми не забелязвам да съм качила , даже може да съм с 1-2 килца надолу
÷итирай

Stara Zagora

ћнени€: 1 447
 јз пуша и н€мам вол€ да спра цигарите.ј  като се сет€,че ще натрупам килограми и мигновено се отказвам от мисълта да ги спра.
»мам при€телки които отказаха цигарите,а пушеха по 1-2 кутии и сега са много доволни
÷итирай

в.преслав

јз вече не пуша от 16 дена.«нам,че е малко време,но поне напредвам бавно и славно.ƒишам леко,мириша при€тно,наспивам се по-бързо и добре и най-вече започвам да наливам форми,че б€х доста изпостал€ла.≈динственото,което не ми допада,че и ез се чувствам посто€нно подута.»мам чувството,че съм издута като гайда.
ўе добав€ само,че ги спр€х с “абекс,защото н€мам вол€ да ги спра от раз.
÷итирай

Baile Átha Cliath

ћнени€: 3 204
ћъжът ми също ги спр€ с “абекс
÷итирай

France

преди година се пробвах с “абекс-ставаше ми гадно когато запал€(нали първите дни е разрешено)и естественно като всеки страстен пушач спр€х “абекса 35 35 Laughing 35 35, а не цигарите,а сега без никакви медикаменти,само — ћЌќ√ќ √ќЋяћј ¬ќЋя усп€х Hug newsm44,-верно рано е още да се каже но за сега... yes
пожелавам успех на всички които са се решили на тази крачка newsm10
÷итирай

ћнени€: 846
—пр€х ги от раз след една екскурзи€ в планината - от чисти€ въздух дробовете ми направо се прочистиха - първи€ ден храчех, после от само себе си се оправих... —лед като се върнах на работа, реших с колегите да изпуша една цигара с кафето и направо ми прилоша... хвърлих цигарата и оттогава (вече близо месец) не съм пушила.  илограми не съм качила, чувствам се по-жизнена и го н€ма онова задъхване след физическа работа. ќсвен това не е маловажен и фактът, че не мириша на цигари, че косата ми мирише на шампоан... абе, чувствам се отлично и се над€вам да не се изкуша отново Praynig
÷итирай

ƒќЅ–»„

ћнени€: 1 428
„увствам се чудесно  newsm44 newsm35 newsm10
÷итирай

—офи€

ћнени€: 84
»мам едно въпросче Embarassed «абел€захте ли, след спиране на цигарите кожата на лицето ви да е подобрила състо€нието си?јз още не съм намерила необходимата вол€ да ги откажа, но скоро се получи така, че не пуших около седмица и кожата на лицето ми през това време стана гладка, изчисти се...Ќо незнам дали се дължи на цигарите, или е просто съвпадение...
÷итирай

Torrevieja,España

јз ги б€х отказала за един месец и точно лицето ми се изчисти,без пъпки и мекичко.Ќо качих 4 килограма и запалих от страх да не кача още.
÷итирай
¬ момента отново ги отказвам проклетите с “абекс. ѕреди 2 години ги отказах за 8 месеца, но в един момент от инат ги пропуших. —лед това пак ги отказах за един месец и отново пропуших. —ега се над€вам да ги откажа окончателно и да не се връщам към този отвратителен навик. ако се наложи ще си куп€ и електронна цигара.
÷итирай

—офи€

јз си взех електронна цигара, но много взех да кашл€м от не€, преди това с никотинови лепенки, спр€х ги за три седмици, на следващата седмица тр€бваше да ми донесат въпросната цигара, но много забавиха доставката, издържах без лепенки още една седмица, донесоха ми цигарата, но пък имах известни €дове и реших да пална уж една цигара, стана ми гадно от не€, но изкуших се да запал€ и още една и така сега пак си ги пуша #Cussing out.
÷итирай

Aera жалко!  Rolling Eyes «апочвай наново отказа... не е трудно, нали?   Hug

» аз да се отчета отново  Smile днес стават 4 месеца откакто не пуша!
„увставам се супер.  ожата ми е много избистрена, косата ми има бл€сък и не кашл€м като идиот  Mr. Green
 олежката ми си прави експерименти със мен напоследък. ѕали цигара и понеже н€ма пепелник, ако се наложи дава цигарата във ръката ми, докато си свърши нещо там... опитва се да ме изкуши, ама не става  Mr. Green  аза, че определено съм инат  Smile
ќбаче след като съм държала цигарата и, направо ми се повръща от ужасната миризма по пръстите ми  Sick „уд€ се непушачите (включително и детето ми) около мен как са ме търп€ли такава вон€ща.  Thinking
ћомичета, дерзайте! “ова е най-хубавото нещо което правим за себе си!  Hug
”спех на всички престрашили се!  Hug
÷итирай

Свекъра, който е пушач днес ме пита- Ама хич ли не си запалвала, ама даже не си дръпвала?!? След като потвърдих, получих поздравленията на всички. Много се гордея със себе си, че удържам фронта. На моменти ми иде да зарежа всичко и да отида до най- близкия магазин за кутия цигари, но се спирам и си давам сметка, че не може една димяща хартия, пълна с треволяк да е по- силна от мен.
Като стана въпрос за кожата на лицето обаче, ще се оплача, че в момента изобщо не харесвам своята. Не знам на какво се дължи и дали изобщо има нещо общо с цигарите, но се надявам скоро да се оправи Smile
÷итирай

ћнени€: 588
јз съм ги спирала веднъж,преди около5-6 години.ќт раз.Ќо сега пак пуша.¬ече може би година.
ћного искам да ги спра,но най ме е страх да не напълне€ Sad
¬инаги като ми свършат цигарите си казвам," е,карй,повече н€ма да пуша"
» пак си купувам като си обещавам,че е за последно Sad
÷итирай

” дома

ћнени€: 1 463
«аради едното напълн€ване ме е страх, но с ваша помощ може и да стане. ћай тр€бва да ви чета по-честичко!
÷итирай

ћнени€: 588
—вършиха ми цигарите Confused
ћисл€ да не си купувам,да видим до кога ще  издържа.—ега пи€ кафе Ѕ≈« цигари  Laughing
”сещам липсата им ама.....н€ма как
«амествам с наргиле Laughing ¬ърши работа
÷итирай

–одом от Ѕлагоевград, по стечение на обсто€телствата-в Ѕургас

ћнени€: 161
ј пък аз не пуша вече 2 год и 2 месеца. ”сп€х даже да откажа и ћоя, та той вече 7-ми месец не пуши и съм ќ—ќЅ≈Ќќ самодоволна!!! Ќормализира ми се сън€, кожата и храносмилането. ѕросто тр€бва да имате вол€ и търпение !!!  smile3528 smile3530  newsm81 lovekiss
÷итирай

France

јз ги б€х отказала за един месец и точно лицето ми се изчисти,без пъпки и мекичко.Ќо качих 4 килограма и запалих от страх да не кача още.
не е тр€бвало да се отказваш,така и така вече си ги качила Embarassed Rolling Eyes,после ще свал€ме Laughing
давай пак опитай newsm10
стискам палци
÷итирай

#Puppy dog
аз пак започнах Sad от 23-и май не б€х палила... не можах..слаба ми е вол€та..! ј така съжал€вам!  ooooh! ooooh!

Ѕ€х спр€ла, пих ужасно много вода - по 4-5 литра на ден и гледах да се движа повече.... дали ще даде отрицателен ефект спирането на тази гадна отрова?  #2gunfire
÷итирай
Ќе се плашете от напълн€ване момичета,ако не пос€гате към €дене всеки път,когато ви се допуши н€ма да имате проблем.

÷итирай

.... дали ще даде отрицателен ефект спирането на тази гадна отрова?  #2gunfire
35 јми спирането не знам, ама почването
÷итирай

ћнени€: 103
Ќе пуша от 6 дни и ми се струва, че вече виждам разлика в лицето си - тена е по-бистър. ћоже и да си внушавам, но това, че ще стана по-красива е допълнителен стимул за суетната ми душица.
Ќай-гол€м мотив обаче е желанието ми да ставам майка. —ъпругът ми също ги отказва с мен и си даваме кураж взаимно.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 54
» аз тук Hug.—пр€ла съм ги, н€ма накъде!ѕушех по 5-6 цигари на ден до преди 2 седмици, но се над€вам и в€рвам, че ще удържа фронта.ўе ви чета често да си подкреп€м вол€та.
» мен ме е страх от напълн€ване, но аз по принцип не €м хл€б, не пи€ газирано, и стриктно ограничавам сладкото, та се над€вам продължавайки така да не кача кг. »мам и лепенки и ел.цигара, но мисл€ да карам само с вол€, а в случай, че усет€ трудност да си помогна с т€х.
”спех, момичета, и нека се пдкреп€ме!!!!! Love
÷итирай

—офи€

—рам ме е, но ще се включа в темата като бивш Ќ≈пушач. ѕонасто€щем ще ги отказвам. Ќе пуших 6 години и от скука пропуших.  акто и да е, много бързо се пропушва, да го знаете. «а съжаление подлъгах и мъжа ми, който пък 2 год. не беше пушил. —ега и той и аз пушим. “ой си взе “абекс и дъвки, така ги отказа и първи€т път. јз ще ги отказвам с вол€, може би и малко дъвки, не знам. ўе включа и книгата на јлън  јр, ко€то ми помогна първи€т път.
ћраз€ се от дъното на душата си, как допуснах това нещо да ми се случи повторно.
—рам ме е, че пуша, срам ме е че съм пушач. “ова е отврътително за една жена и аз искам да ги спра, мамка им!
 #Cussing out
÷итирай

’оланди€

ћнени€: 1 645
»мам едно въпросче Embarassed «абел€захте ли, след спиране на цигарите кожата на лицето ви да е подобрила състо€нието си?јз още не съм намерила необходимата вол€ да ги откажа, но скоро се получи така, че не пуших около седмица и кожата на лицето ми през това време стана гладка, изчисти се...Ќо незнам дали се дължи на цигарите, или е просто съвпадение...

–азбира се,че се подобр€ва.÷игарите са един от най големите врагове на кожата.«а мен това също беше една от водещите причини да се откажа.

ƒа актуализирам-не пуша вече повече от 3 месеца Party
÷итирай

—рам ме е, но ще се включа в темата като бивш Ќ≈пушач. . Ќе пуших 6 години и от скука пропуших.
јз затова казвам, че бивш пушач н€ма, както и алкохолик, и наркоман. — това се бориш ц€л живот, всеки ден!
÷итирай

—офи€, Ѕългари€

ћнени€: 1 268
»мам още 1 кути€  Tired
изпушвам € и край  Crossing Arms

н€ма смисъл да € паз€ - знам че така или иначе, докато е вкъщи ще пуша  Shocked

јз пуша от година Sick как направих тази глупост на стари години, незнам  Rolling Eyes

ќтрази ми се »« Ћё„»“≈ЋЌќ зле. ѕъпчасах, надебел€х  Shocked , косата ми започна да пада, смърд€ на зла гад  Tired

јйде да си направим темичка и да запишем като отчетни, за да се подкреп€ме... иначе не ми се в€рва да успе€  Praynig
какво ще кажете?
÷итирай

—офи€

—рам ме е, но ще се включа в темата като бивш Ќ≈пушач. . Ќе пуших 6 години и от скука пропуших.
јз затова казвам, че бивш пушач н€ма, както и алкохолик, и наркоман. — това се бориш ц€л живот, всеки ден!

ƒа, така е! ћного внимавайте, да не паднете в капана отново. ≈дно дръпване ви дели, пов€рвайте ми!
÷итирай

—офи€

»мам още 1 кути€  Tired
изпушвам € и край  Crossing Arms

н€ма смисъл да € паз€ - знам че така или иначе, докато е вкъщи ще пуша  Shocked

јз пуша от година Sick как направих тази глупост на стари години, незнам  Rolling Eyes

ќтрази ми се »« Ћё„»“≈ЋЌќ зле. ѕъпчасах, надебел€х  Shocked , косата ми започна да пада, смърд€ на зла гад  Tired

јйде да си направим темичка и да запишем като отчетни, за да се подкреп€ме... иначе не ми се в€рва да успе€  Praynig
какво ще кажете?

јз сом съгласна. Ќо може би в ƒом и семейство, че та€ тема не е за тук.
мона лиза, и аз съм така, днес допушвам кути€та и от утре край!
÷итирай

Ами то нали в тази тема това си пишем. Едва ли е необходимо да правим друга. Който има нужда, и тук може да намери подкрепа
 Hug
А с тази уговорка за последната кутия...последните няколко месеца всяка кутия ми беше последната. Дано наистина успеете и не се подлъжете. Този момент е мноооого тънък
÷итирай

—офи€

Аз вече веднъж съм ги спирала, знам как е. Сега определено ми е доста по-лесно от преди, защото преди пушех 10 години и дори не си спомнях какъв е живота без цигари. А сега го помня, и то много добре. 6 години ми беше прекрасно.Сега пуша от половин година. От утре ги спирам, още повече, че в момента и мъжа ми ги спира и ми е по-лесно,защото няма кой да ме дразни. Предният път, когато ги отказвах, той пушеше и пак успях. Спомням си гордостта, която и зпитвах. Чувството е страхотно Peace
÷итирай

ћнени€: 53
Ќе пуша от осем дни. –еших да ги откажа след като прочетох темичката ви. ћного ми помогнахте.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 6 164
јз по косата и т€лото н€мам наблюдени€, чувствам се по-тонизирана, енергична, н€мам пром€на в апетита, но ми се пуууши, пуууши... “абекс помага много, поне на мен.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 70
» аз спр€х цигарите от 1 седмица, не че е от отдавна, но поне съм сигурна, че причината заради ко€то ги спр€х си заслужава- разбрах че съм бременна.  Smile акъв друг по-гол€м стимул за това да откажеш тези гадинки? ¬секи път съм си казвала преди това, че на следващи€ ден н€ма да пуша вече(особенно като препуша вечер), но сутрин като си направ€ кафе първата ми мисъл е къде са ми цигарите. ¬ един момент почнах да се чувствам ужасно безволева, но ето че сега мотиваци€та ми е по-силна от страстното ми пушене(кути€ и половина на ден). ѕожелавам на всички решили да откажат цигарите успех,вол€ и €вно и малко инат тр€бва. ¬се пак го правим за себе си. ј за това как се чувствам искам да кажа че хапвам повечко, но незнам дали е заради бебо или заради отказването от тютюна. newsm78
÷итирай

inlove, честито, н€ма по- гол€м стимул от този да родиш едно здраво бебче. ѕо- добре да хапваш повече, отколкото да пушиш! Ћеко бременеене bouquet
÷итирай

Sofia

ћнени€: 33
√орда от себе си първо- май станаха 7 месеца без цигари! ќт месеци се събуждам без обичайното преди главобоие, по-спокойна, по-трудно се изнерв€м, по-концентрирана във всичко което прав€... ≈, понапълн€х с 7-8 кг, но май повече се харесвам така  Blush.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 54
Ѕраво на ≈ти  о , и честито на inlove!
ќпределено след спирането на гадовете се чувствам по-тонизирана, по-спокойна и по-енергична.»наче с€каш ми "изпивзхз" силите #2gunfire
÷итирай

—офи€

’оп троп, днес ми е втори ден без смръдни Mr. Green
»зобщо не ми липсват, и съм много щастлива!
—помних си какво е да си непушач Mr. Green Mr. Green Mr. Green
÷итирай

ћнени€: 6
Ќе пуша от близо 6 месеца.  newsm44
ѕричината е, че направо се отвратих от 41 годишната си колежка. —лучи се през ƒекември, когато не€ € хвана н€какъв грип и въпреки това, че едва дишаше т€ продължаваше да пафка.  ашл€ше като стара циганка. ”жас!!! ќсвен това за€ви, че н€ма да си купува по скъпи и ефикасни лекарства, защото н€мала пари за цигари. ѕредстав€те ли си? ѕък и кожата и е тъмна и мн мн сбръчкана, абе....да не продължавам. ѕросто се замислих дали и аз искам да изглеждам така( а аз определено не искам) и ги спр€х от раз.
÷итирай

France

«дравейте,по-красиви,ухаещи при€тно,със си€йни кожи и забравили вече прословутата фраза ¨само да изпуша една цигара¨-браво момичета bouquet
толкова ми е при€тно да вид€ че сме доста решилите да се откажем от тази гадост-аз направих вече 42 дена има моменти в които ми се иска да запал€ ¨само 1 цигара¨,но Ќ≈≈≈≈ н€ма смисъл-стигнах до тук и н€ма да се откажа
Ќа мен ми повли€ха едни думи на мо€та половинка/про€в€в€ш слабост с тази си зависимост от цигарите-€вно са по-силни от теб/направо ме приземи на зем€та Mr. Green Mr. Green Mr. Green
стискам палци всички ние,да сме осъзнали че това е за наше добро и апелирам кaм още ¨доброволци¨ Laughing за присъедин€ване...имаме нужда от подкрепа Wink
÷итирай

France

:bouquet:
« ѕоследна редакци€: вт, 13 май 2008, 11:27 от panterka »
÷итирай

на «ем€та

ћнени€: 410
—пр€х ги когато забремен€х.ѕреди две седмици запалих пак,но реших повече да не пуша,и без това вкъщи не се пуши.
„увствам се много добре.ƒишам по-скопойно.Ќе кашл€м.Ќе се измор€вам толкова бързо. ожата ми е хубава,косата също.» определено ми е по-добре без цигарени€ дим.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 126
јз не пуша от 3 месеца  Peace ! —пр€х ги защото забремен€х и изобщо не ми се пушеше, за съжаление обаче бременността ми не продължи дълго. ¬ъпреки това аз реших да продължа да не пуша и за сега е така. Ќе ми се пуши посто€нно, но има моменти в които направо се чуд€ как да се възпирам, като н€каква криза. ѕуши ми се също когато сме гол€ма компани€ и пи€ алкохол, просто алкохола много ме провокира #2gunfire. ћога да кажа, че забел€зах че кожата ми се избистри и се чувствам по- свежа и тонизирана  Party
÷итирай

—офи€

¬ момента, в който почувствате слабост и си помислите, че ви се пуши (това е само заблуда), се сетете, че със спирането на цигарите вие само печелите, нищо не губите. — поддаването отново изпадате в позици€ "губещи"!
÷итирай

ћнени€: 103
¬ече 13 дни съм без цигари. »мам си две-три килца отгоре, но съм и с два-три номера по-красива.
ƒавайте момичета, наистина не губим нищо!
÷итирай

във ¬ила ¬илекула

ћнени€: 1 317
Ѕраво на мацките, усто€ли на изкушението да не палнат отново отровата smile3501 јз два пъти ги отказвах - първи€ път преди да забремене€. —лед около година пак пропуших Embarassed » сега през ‘евруари и ћарт отново реших да ги спра, но качих 8 килограма Crying or Very sad Ќо ще продължавам с опитите за отказване. ѕък дано да успе€...
÷итирай

—офи€

ƒобре де, увеличавате ли храненето, защо така качвате кг? ƒа не би да замествате цигарите и пушенето с нещо за дъвчене?
÷итирай

—офи€

—поред мен се забав€ метаболизмът, просто реакци€ на организма при прочистването от отровата. ѕовечето хора, които отказаха цигарите край мен твърд€т, че €дат даже по-малко, но въпреки всичко качиха страшно много килограми. јз също по-горе б€х писала, че за периода, в който ги спр€х, не толкова, че пълнеех, а по-скоро се чувствах адски подута, все едно н€кой ме беше помпал, а наистина €д€х по-малко. јко б€х продължила сигурно след това  щ€х да почна да качвам и килца.
÷итирай

—офи€

јко мислите, че се забав€ метаболизма, засилвайте го с познатите средства.
јз навремето когато спирах цигарите не съм напълн€вала въобще. Thinking
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 390
ј също много напълн€х като ги спр€х.“ова беше преди 2 години.—ме€ да твърд€ ,че като пушех, €д€х много повече,но не качвах.—ега колкото и да се ограничавам все на едно м€сто сто€.Ѕ€х качила 8 кг,свалих 4 и от тогава не мога да мръдна на никъде.» това ме влуд€ва ужасно.
÷итирай

–одом от Ѕлагоевград, по стечение на обсто€телствата-в Ѕургас

ћнени€: 161
„≈ 4  »Ћј ѕ–ќЅЋ≈ћ Ћ» —ј? ј«  ј„»’ 18, јћј —» —≈ ’ј–≈—¬јћ » ћ≈ ’ј–≈—¬ј“ !!!  Laughing Laughing Laughing hahaha hahaha hahaha
÷итирай

ѕазарджик/Ћондон

я колко много непушачки Smile.Ѕраво момичета bouquet.јз направих 6 мес. откакто не пуша, и аз  качих малко, около 5 кг., 2 свалих и на другите 3 ще им вида сметката Smile.јз с цигарите се преборих, та килограми ли ще ми се опират? Crazy.„увствам се много добре, свежа и най-важното - давам личен пример на децата си.
”спех !
÷итирай

гр. —офи€

ћнени€: 1 869
— опънати дънки. Laughing
  ачила съм около 5 кг. за три години,което не е драстично,но е дразнещо.’ората около мен ми казват,че се втел€вам,но не се харесвам защото всичко ми е качено на ƒ-то. Mr. Green проблема ми е,че като спр€х цигарите про€дох сладко и то в големи количества.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 70
» аз не пуша след като разбрах, че съм бременна.Ќо се чувствам подута, качила съм сигурно 2кг. за две седмици, защото не може да е от бебчо толкова бързо според мене. ћоже ли н€кой да об€сни каква е зависимостта между цигарите и метаболизма и съответно как може да се вкара този метаболизъм в прави€ път след спирането на цигарите.?
÷итирай

—офи€

Triabva mu vreme da se nagodi kam normalnia si ritum (sorry, ama problem s Flextype).
÷итирай

France

аз също качих 6кг., Shocked Embarassedно от 5 дена сам на режима на ƒюкан и сам свалила 2кг Peaceпоизчаках само да мине малко време след спирането на цигарите за да не стресирам организма и вече се погрижих и за качените  килца Laughing
”спех на всички
Ќ≈ ≈ Ћ≈—Ќќ,Ќќ  ќ… ’ј–≈—¬ј Ћ≈—Ќ»“≈ Ќ≈щј 35 35 35
÷итирай

Ѕраво, пантерка, и моето дупе ба€ взе да се заобл€, но и аз ще впрегна всички усили€ скоро, само да свършим ремонта и започвам диета, че сега само на сухинки и полуфабрикати. » аз б€х преди време на ƒюкан. — него се свал€т най- бързо, но с€каш не бих се наела пак, има толкова ограничени€. ”спех Hug
÷итирай

ћнени€: 123
както се чувствах и като ги пушек.јз лично не усетих разликата.» сега като ги пропуших пак си е същото.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 6 164
про€дох сладко и то в големи количества.

“ова е нормално, както при наркоманите, в абстиненци€, €дат много сладко, защото т€лото има нужда от серототин или ендрофин ... не помн€ точно какво беше, но смисълът е такъв. «атова е хубаво да се пие табекс или друг заместител, защото замества никотинът и по този начин мозъкът не изпраща сигнали на т€лото, че нещо е в недостиг и следователно тр€бва да се компенсира със захари.
Ќе знам колко никотинът вли€е на метаболизма, н€ма логика newsm78 ... как ще спомага обм€ната на веществата нещо, което пречи на клетките и кръвта да се насища с кислород... Ќе е ли по-логично да вреди? ѕовечето хора качват, защото гризкат разни неща, гладът не нараства, но нуждата да ти се подм€та нещо из устата е гол€ма и те си го признават. јз лично колкото пъти съм ги спирала, съм свал€ла кила, но и винаги съм си налагала да не се падам в капана на нуждата от гризане, но иначе доста шоколад хапвах, защото знаех, че той поне ми помага. ј и използвах “абекс и определено мога да го похвал€.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 738
јз ги отказах преди 2 години и половина. „увствам се прекрасно и може би съм н€какво изключение, но отслабнах драстично и трайно newsm78 —ъщо така още един съществен плюс - спест€вам около 150 лв месечно Mr. Green
÷итирай

гр. —офи€

Misty ,при мен спирането на цигарите не беше планирано.ѕреди 3,5г.след един купон,където изпуших  една кути€ цигари за н€колко часа плюс добавката на алкохол, на другата сутрин исках да умра.» повече не си купих(цигари) Mr. Green.Ќо никога до този момент не съм запалвала ,нито съм била на ръба да си куп€ отново цигари .“ака,че не съм имала нужда от “абекс или подобни.
÷итирай

където не се пуши

ћнени€: 668
Ѕ€х ги спр€ла 2 пъти за по 8-9месеца.„увствах се много добре.Ћицето ти е изчиства абе много положителни ефекти има.«амисл€м се пак да спирам дано този път изтра€ повечко.“абекса не помага или ги спираш от раз или н€ма да стане.јз съм пушачка откъдето и да погледнеш с ти€ лепенки не става. илограмите се качват повечето пъти в първите 3 месеца.“ова забел€зах,така,че ако внимаваш какво хапваш тогава след това н€ма да имаш проблеми и с това
÷итирай

Triabva mu vreme da se nagodi kam normalnia si ritum (sorry, ama problem s Flextype).

колко време му тр€бва?
а белите дробове след колко години се възстанов€ват?  newsm78

аз б€х писала преди известно време, че ги спр€х, ама пак се омотах с т€х  #2gunfire

но сега като ви чета отново така се надъхах  Praynig
÷итирай

јко мислите, че се забав€ метаболизма, засилвайте го с познатите средства.
јз навремето когато спирах цигарите не съм напълн€вала въобще. Thinking
¬ивиан, подскажи де, кои спедства имаш предвид
а белите дробове след колко години се възстанов€ват?  newsm78
ћисл€, че най- малко 6 месеца тр€бват на дробовете да се изчист€т, а иначе след 15 години непушене се изравн€ва риска от сърдечно- съдови забол€вани€ с този при непушач. “ова го четох преди години в стати€. ўе € потърс€ и ще напиша какво пише
÷итирай

Tам през јтлантически€ океан

ћнени€: 2 934
Ќе б€х страстен пушач но си пофуфквах  Whistling «абремен€х и ги отказах ..мЏжо покрай мен то∆е  Hug

радвема се че и досега не съм пропушила , чуствам се супер, кожата ми се изчисти с килограмите/метаболизма мисл€ че също н€мам проблем.
ѕреди за забремене€ б€х 46 кг(тогава си пофуфквах) сега съм 49 кг  Hug ...2-3 кг. не са ми болка за умиране  Wink
÷итирай

—офи€

—поред мен спирането на цигарите Ќ≈ забав€ метаболизма, а точно обратното. —ъгласна съм с ћисти. Ќ€ма логика. ѕросто н€кой хора напълн€ват, защото по един или  друг начин заместват цигарите с нещо.

реми, начините за засилване на метаболизма са известни:
1. —порт
2. ¬ода
3. «акуска
4.  онтрастни душове
5. ’ранене на два часа (макс 3) - с нещо мъничко, например сок или плод/зеленчук.
6. «елен чай, ≈ћ , Q10
7. ƒа не се гладува
8. ƒа се €де люто (люти чушки)

«а тези знам аз, и съм ги прилагала. ¬ момента също прилагам повечето. ƒействат идеално.

÷итирай

¬ивиан Peace сподел€м поста ти

“ова за зелени€ чай и задължителната закуска  Hug е мн.в€рно, наистина ускор€ват метаболизма и спомагат за постепенното свал€не на кг.  натрупани от спирането на цигарките  Wink
÷итирай

7. ƒа не се гладува

защо?  newsm78
÷итирай

Ѕлагодар€, вивиан, дес, ще се опитам и аз да си създам подход€щ режим, за да свал€ натрупаното и да поддържам добър тонус Hug
÷итирай

—офи€

реми, после пиши какво си измислила  Flutter

÷итирай

7. ƒа не се гладува

защо?  newsm78
¬земе от глад да почнеш пак да "гризеш" гадните цигарки  Wink

наистина не е нужно да се гладува когато скоро си спр€л гицарите пък и строгите режими ..обикновено след такива следва йо-йо ефекта  Crazy

— две ръце съм за зелини€ чай  Peace (лично съм го изпитала ) има ефект ..е не е мигновен но има  Hug
÷итирай

—офи€

7. ƒа не се гладува

защо?  newsm78

“ези съвети н€мат нищо общо с цигарите. “е са си принципни, за засилване или поддържане на метаболизма. Ќо понеже стана дума за метаболизъм, затова и ги споменах.
 огато се гладува метаболизма спада, тъй като не се поемат достатъчно калории и т€лото постепенно минава на "защитен" режим, метаболизмът също р€зко се забав€. «атова при диети не се препоръчва гладуване, а редовно хранене.
÷итирай

France

съгласна сам fingerscrossed
пи€ 1,5л.вода на ден,от скоро закусвам(3 месеца) и след об€д и вечер€ пи€ зелен чай,фитнес,коремни преси,скъсване с цигарките...абе нов човек беееее applaud
÷итирай

—офи€

пи€ 1,5л.вода на ден,от скоро закусвам(3 месеца) и след об€д и вечер€ пи€ зелен чай,фитнес,коремни преси,скъсване с цигарките...абе нов човек беееее applaud

ѕри този начин на живот, качи ли кг. след като спр€ да пушиш?
÷итирай

ј какво точно закусвате. ѕантерка, ти сигурно овесени трици с кисело мл€ко Wink. јз си мисл€ да си взема от тези протеиновите шейкове.
÷итирай

—офи€

јз започнах да закусвам кисело мл€ко с ленено семе. ѕозабравена от мен закуска, ко€то обаче супер ми се отраз€ва на косата  Peace
÷итирай

ѕазарджик/Ћондон

јз закусвам с плод и горчиво кафе / такъв ми е режима Smile/.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 141
Ќе съм забел€зала разлика след спирането им. Ќе пуша почти 3 години вече (откакто разбрах, че съм бременна). Ќикога не съм чувствала никотинов глад. » никога не ми се е допушвало след като ги спр€х.
÷итирай

јз закусвам с плод и горчиво кафе / такъв ми е режима Smile/.
Ќа мен закуската ми е най-обилна тъ… да се каже  Wink гледам вечер€та да ми е минимална и до 17 ч  Peace

горе долу ми е такъв режима който го нарушавам в дните около цикъла ..по разбираеми причини  Whistling

.....ј пи€ също ленено семе през вечер 1-2 суп лъжици (не смл€но) с две чаши вода(го прокарвам) вечер преди л€гане  Peace  ..... помага за редовен стомах и също така за прословути€ метаболизъм  Wink
÷итирай

—офи€

Ќе пуша почти 3 години вече (откакто разбрах, че съм бременна). Ќикога не съм чувствала никотинов глад. » никога не ми се е допушвало след като ги спр€х.

» при мен е същото, не пуша вече 5- 6 години и никога не ми се е по€в€вало желанието да запал€.
÷итирай

ѕоморие

ћнени€: 4
«дравейте момичета!! —пр€х цигарите за три дни от раз, но започна силна режеща болка в гърба.  азаха ми, че е от р€зкото спиране. ѕак започнах да пуша, но по 4-5 цигари на ден. Ѕолката обаче не спира.—м€там да отида да си направ€ снимка, защото болката е много силна.
÷итирай

Ѕургас

“ова пък за първи път го чувам-не мисл€, че може да има връзка между двете неща  Thinking
÷итирай

«дравейте момичета!! —пр€х цигарите за три дни от раз, но започна силна режеща болка в гърба.  азаха ми, че е от р€зкото спиране. ѕак започнах да пуша, но по 4-5 цигари на ден. Ѕолката обаче не спира.—м€там да отида да си направ€ снимка, защото болката е много силна.
                                                                                                  ќтиди на лекар.Ќ€ма начин да е от цигарите Peace
÷итирай

France

ѕри този начин на живот, качи ли кг. след като спр€ да пушиш?
този начин на живот си го наложих след ката спр€х цигарите и качих 6кг. Embarassed 35 Mr. Green,но вече свал€м Peace
”спех Hug
÷итирай

ћнени€: 460
Ќе пуша от 3 год.и 6 месеца.„увствам се прекрасно, дори отслабнах първата година след като ги спр€х. ќт тогава непрекъснато се ми се изчиства организма,сутрин е просто  Sick, повечето отказали цигарите сигурно ме разбират какво имам предвид.
÷итирай

—офи€

јз пък не съм забел€зала да съм имала пром€на на каквото и да е, когато спр€х да пуша предишни€т път. Ќито коса, нито кожа, нито зъби, нито кг, нищо не ми се промени  Thinking
÷итирай

—офи€

Ќе пуша от 3 год.и 6 месеца.„увствам се прекрасно, дори отслабнах първата година след като ги спр€х. ќт тогава непрекъснато се ми се изчиства организма,сутрин е просто  Sick, повечето отказали цигарите сигурно ме разбират какво имам предвид.

ак се изчиства сутрин организмът вече трета година ?  Rolling Eyes
÷итирай

France

ћнени€: 2 907

ашл€ш като магаре понеже изкарваш катранените насложени€.
 огато пушиш не кашл€ш така както като спреш.

»наче по темата - аз се чувствам прекрасно без цигари. »зведнъж всичко в мен зажив€ва в синхрон с външната среда. ƒруг вкус, друго обон€ние, други мисли в главата.
Ќо проблемът при мен е, че на всеки 3 или 6 или... месеца като се напи€ в компани€ и си купувам пакет цигари, който изпушвам на екс. —лед това бера душа поне седмица и все мисл€, че това е кра€т ми  Laughing
ќще не съм 100процентов непушач, но съм на път.
÷итирай

—офи€

ашл€ш като магаре понеже изкарваш катранените насложени€.
 огато пушиш не кашл€ш така както като спреш.

ќуу, mystic , а колко години си пушила ?

ѕри мен е н€мало такова нещо въобще, но всеки организъм си реагира различно.
÷итирай

France

ћнени€: 2 907
јми сигурно имам десетина години в актива ми. Ќо това не е само при мен. ѕри повечето екс-пушачи е така. ќрганизмът изхвърл€ отровата години наред - било то с кашлица, било то с храчки.
—ега като се замисл€, последно пуших пак така инцидентно преди месеци. Ќе съм кашл€ла, понеже се активирах в спорт и други активитети, но знам, че дори и след години може да настъпи кашлицата.
÷итирай

—офи€

Така и не съм кашляла след спирането на цигарите.Пушила съм почти 14 години,като през последната над кутия на ден. Но при мен нямаше кашлица сутрин или изобщо някаква или пък храчки newsm78
÷итирай

—офи€

» аз първи€т път като ги спр€х не съм кашл€ла. Ќо сега не пуша от понеделник и ужасно много кашл€м. “ова го отдавам на факта, че 6 години б€х непушач и се б€х изчистила напълно, и сега с това слабоумно пропушване така съм се замърсила, че затова сега кашл€м така.  ашл€х и докато пропушвах  baby_neutral
÷итирай

ћнени€: 485
аз не че б€х най-върлата пушачка на света, но реших да ги спра и вече две години не съм се пробвала наново Smileи въпреки всичко 1 месец след това сънувах как пуша хахах най-много ми липсваха цигари, докато б€х на диско или н€къде където се пиеше, защото мн бързо се напивах Wink обикновено държах н€ко€ др цигара, а тогава само чашата ...после свикнах и ми е мн добре така...може би леко понапълн€х, но това беше временно €вление Smile
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 893
Ќе пуша от октомври миналата година и се чувствам прекрасно само от мисълта, че съм усп€ла да издържа толкова време без цигара. »наче пак си кашл€м, косата ми си е добре, както беше преди да спра цигарите, а не по-добре. «а кожата - не знам.  ато че ли вече се поизчистих от токсините и докато в началото ми избиваха пъпки, сега съм доста по-добре. —лучайно забел€зах, че са ми изчезнали едни петна - алерги€, но не установена точно от какво. “а тези петна си ги влача от 1998 г. ўе вид€, дали ще се по€в€т отново. јко не, ще съм сигурна, че е от цигарите.
÷итирай

Ќе съм кашл€ла нито докато пушех, нито сега като ги отказвам. „увала съм и мъже и жени пушачи да се дерат от кашлица, много непри€тно
÷итирай

France

13-14g.пушех-кути€ на ден не съм кашл€ла,нито пък сега когато ги спр€х Rolling Eyes
и аз съм  сънувала че пуша и се събуждам адски гуздна пред себе си все едно наистина сам го направила Laughing
Ќа мен ми е лесно да устисквам положението защото никoй от моето обкръжение не пуши,а и тук на обществени места не се пуши и общо взето н€ма кой да ме изкушава Peace
÷итирай

гр. —офи€

и аз съм  сънувала че пуша и се събуждам адски гуздна пред себе си все едно наистина сам го направила Laughing
Ќа мен ми е лесно да устисквам положението защото никoй от моето обкръжение не пуши,а и тук на обществени места не се пуши и общо взето н€ма кой да ме изкушава Peace

–едовно сънувах подобни"кошмари' в началото.“о си е в реда на нещата. Laughing ƒори скоро пак имах такъв сън и б€х ужасена.
—транно ,но около мен почти никой не пуши,с изключение на баща ми и две при€телки,с които сравнително р€дко се виждам на маса.“о тогава е най-трудни€ момент според мен да устискаш,особено ако има и пийване. Laughing јз почти и никакъв алкохол не пи€ вече,ѕреди цигарка с винце или джин с тоник си беше много гот за мен. Mr. Green
÷итирай

—офи€

Ќай-големи€ ми кошмар беше как ще седна на маса и н€ма да запал€ цигара.н€колко дни панически б€гах от сбирки,най-накра€ се престраших.ѕосто€нно си играех със салфетките  Crazy
÷итирай

—офи€

13-14g.пушех-кути€ на ден не съм кашл€ла,нито пък сега когато ги спр€х Rolling Eyes

ќхх, аз б€х катастрофално положение, пушех по 2 кутии на ден задължително, а когато излизах вечер ми се събираха 4 кутии.  #Crazy

Ќаправо не мога да пов€рв€м, че съм била аз, кошмар.  ooooh!
÷итирай

—офи€

¬ажното е ,че сега не пушим.ќбщо около 3 пъти съм сънувала ,че пуша  и в сън€ си се чувствах гузна,че го прав€,ƒаже едини€ път се криех от н€кой.—транно ми беше ,че усещах вкуса на цигарата.
÷итирай

—транно ми беше ,че усещах вкуса на цигарата.
ƒа, човешкото съзнание е способно на мноого неща
÷итирай

varna

ћнени€: 76
Ќе пуша от два месеца,не съм забел€зала пром€на в коса,кожа и др.,но се чувствам отлично.
—утрин се събуждам по отпочинала, абе нов човек.Ќе съжел€вам че ги отказах дори се горде€ с това, давам пример и на дъщер€ си,ко€та е тинейджър.ћисл€ по-позитивно и ведро на всичко.
ƒори цигарени€т дим ми пречи на моменти,когато повече хора около мен запал€т.
≈два сега усещам какво е чувството да мисл€ трезво, дори се опитвам да убед€  съпруга ми да ги намали,ако не може да ги спре.Ќ≈ ѕ”Ў≈“≈. ѕ”Ў≈Ќ≈“ќ ”Ѕ»¬ј.ѕоне опитайте.”спех.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 409
Ќе пуша от 4 месеца и половина и се чувствам чудесно. ќт тогава отслабнах с 9кг.  Very Happy „увствам се по-бодра и имам повече сили. —утрин се събуждам по-отпочинала и в по-ведро настроение, чувствам се по-мотивирана с каквото и да се захвана. “ена на лицето ми се про€сни, преди винаги изглеждах уморена и с тъмни кръгове под очите.  ожата на лицето ми придоби н€какъв естествен бл€сък, а преди винаги беше суха и в€ла.
ѕожелавам успех на всички, които са решили да откажат цигарите!  Hug

÷итирай

Ѕраво, флорес, как усп€ да отслабнеш толкова
÷итирай

—офи€

kremi_s, повечето кг. ги свалих последни€ месец и нещо. ќграничих хапването, €м по-леки храни, пилешко и риба, повече плодове и зеленчуци, пи€ повече вода, без сладко, тестени, газирани напитки, без подправки и хапвам до 18ч. ќт 3 седмици вземам  ларинол и се движа повече. јми това е Peace
÷итирай

»звин€вам се за спама, но така или иначе говорим и за последстви€та от спиране на цигарите, а качването на кг. е едно от т€х. “а искам да попитам за  ларинол. ќт известно време заглеждам рекламата и си мисл€ да си взема. “и, ‘лорес, мислиш ли, че основната заслуга за свал€нето на кг.- те ти е негова?
÷итирай

ћнени€: 460

ѕоне при мен сутрин се по€виха храчки,устата ми лепнеше и жълтееше от секрети и изобщо изкарвах едни  Sick.........ќт н€колко месеца обаче всичко отшум€ и вече нищо не излиза Wink
÷итирай

—офи€

»звин€вам се за спама, но така или иначе говорим и за последстви€та от спиране на цигарите, а качването на кг. е едно от т€х. “а искам да попитам за  ларинол. ќт известно време заглеждам рекламата и си мисл€ да си взема. “и, ‘лорес, мислиш ли, че основната заслуга за свал€нето на кг.- те ти е негова?
Ќе мисл€, че основната заслуга за свал€нето на кг. се дължи на  ларинол. ћоже би най-важното е пълноценен и балансиран хранителен режим, прием на много течности и движение. » най-важното - посто€нство.  Peace
÷итирай

—офи€

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=172081.0

≈то € и темата за  ларинол
÷итирай

—офи€

ќх, аз имам проблем със сладкото  ooooh! ќткакто спр€х да пуша, адски ми се €де сладко. ќсобено от об€д нататък е нещо ужасно. ѕозвол€вам си едно, две  орни-та, обаче не ми е достатъчно и само за това мисл€. ƒъщер€ ми много обича “утку бисквитките, и аз се включвам и там.  акво ще става с мен, не знам.

ј иначе всеки ден спортувам поне по половин час.
÷итирай

¬ивиан, вземи си от тези бонбони без захар и като ти се при€де сладко, лапвай да смучеш една. »ма поне вече най- различни вкусове- €года, сметана, кафе, мента...«асищат и глада дори
÷итирай

—офи€

¬ивиан, вземи си от тези бонбони без захар и като ти се при€де сладко, лапвай да смучеш една. »ма поне вече най- различни вкусове- €года, сметана, кафе, мента...«асищат и глада дори

ќх, при мене не минават ти€, аз съм ужасен случай на тема сладко. » особено когато съм на диета, както съм сега, тогава настъпва зверси€ глад за сладко. » даже съм правила шоколадова диета миналата година, хем диетувах, хем €д€х шоколад.
“ака съм аз, като тр€бва да отслабвам, кво да направ€ ... Crazy
÷итирай

—офи€

ќх, при мене не минават ти€, аз съм ужасен случай на тема сладко. » особено когато съм на диета, както съм сега, тогава настъпва зверси€ глад за сладко. » даже съм правила шоколадова диета миналата година, хем диетувах, хем €д€х шоколад.

ћиличка, ако обичах мед, набл€гай повечко на него, и в чай, в овесени €дки. » постепенно може и да не ти се хапва толкова, като си засищаш чрез меда желанието за сладко.
÷итирай

—офи€

ћиличка, ако обичах мед, набл€гай повечко на него, и в чай, в овесени €дки. » постепенно може и да не ти се хапва толкова, като си засищаш чрез меда желанието за сладко.

ƒа, като краен метод го ползвам меда (като н€мам друго сладичко Blush), но засега си хапвам  орнита, хем сладки, хем с шоколад, хем с овесени €дки  ooooh!
÷итирай

—офи€

ƒа, като краен метод го ползвам меда (като н€мам друго сладичко Blush), но засега си хапвам  орнита, хем сладки, хем с шоколад, хем с овесени €дки  ooooh!

ќооо хапвай си, пък и нужда от отслабване не виждам при теб.  Wink  ј и ти си спортуваш в момента посто€нно, така че  орнитата не са гол€ма проблем.  Peace Hug
÷итирай

—офи€

Ћошото е, че въпреки диетата и спортуването започвам да си внушавам, че напълн€вам  Rolling Eyes
÷итирай

—офи€

Ћошото е, че въпреки диетата и спортуването започвам да си внушавам, че напълн€вам  Rolling Eyes

“ова е заради спортуването, чустваш се подута заради напомпването на мускулите.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 46
»зчетох ц€лата ви тема.
ћисл€ и аз да се включа тук.ѕуша от 8 години.»мам мн опити да спра гадните цигари,но все неуспешни.ћн ме е страх да не напълне€,но все ще се справ€ н€как си.
ќт утре мисл€ да стана без цигара в ръката.Ћипсва ми вол€,но....тр€бва да успе€
÷итирай

—офи€

—тискам ти палци! јз само след€ темата на този етап и чакам и мо€ момент да настъпи и да кажа баста на тези гадости. “ака като чета момичетата и повече се нахъсвам. ј за вол€та спор н€ма, тр€бва жел€зна.
÷итирай

“о се вижда...там в отбора

ћнени€: 480
“ази тема е много актуална при мен!«атова и аз се включвам!
Ќа 9.05 в 16 ч изпуших последната си цигара! Crying or Very sad
ѕуша,или пушех от 14 години и сега настъпи мо€ момент!Ќапоследък си смуквах по 2 кутии на ден.» не че ми пречеха да ви кажа,никакви проблеми не съм имала,но един човек,в когото съм влюбена Embarassed,усп€ да ми повли€е.Ќе съм мислила,че н€кой ще може да ми повли€е и то без да ми говори въобще или да ме натиска.» той е пушил години наред и ги е отказал.» так и аз си казах-щом той може,какво ми пречи и на мен.» така от тогава не съм си купувала цигари,не съм запалвала!ј всички около мен пушат! smile3511»зкушението е гол€мо,но н€ма пък!
ћалко ми прозвуча,с€каш съм в групичка за анонимни алкохолици! hahaha
» да продължа-имам апетит,не е страшното това обаче!—ега пък ми се пие винце повече от преди! EmbarassedЌе че прекал€вам или се напивам,ама вечер си сипвам по2-3чаши.ј не пи€ по принцип!
—пирам за сега.ўе изчета темата,обещавам!√орда съм със себе си! smile3521 newsm44
«абравих да кажа,че имам желание за спортуване-много гол€мо-гледам да не мисл€ за пушене и спорувам-фитнес,вело в къщи,обръч,въже!ѕолуд€ла съм!“о ми личи и в подписа 35
÷итирай

—офи€

—лед като усп€ваш да пиеш алкохол без цигара, направо си герой!  Peace
÷итирай

in my dreams

ћнени€: 4 670
Ѕраво момичета smile3501 newsm10

http://www.vbox7.com/play:55d7d508
÷итирай

France

“ази тема е много актуална при мен!«атова и аз се включвам!
Ќа 9.05 в 16 ч изпуших последната си цигара! Crying or Very sad
ѕуша,или пушех от 14 години и сега настъпи мо€ момент!Ќапоследък си смуквах по 2 кутии на ден.» не че ми пречеха да ви кажа,никакви проблеми не съм имала,но един човек,в когото съм влюбена Embarassed,усп€ да ми повли€е.Ќе съм мислила,че н€кой ще може да ми повли€е и то без да ми говори въобще или да ме натиска.» той е пушил години наред и ги е отказал.» так и аз си казах-щом той може,какво ми пречи и на мен.» така от тогава не съм си купувала цигари,не съм запалвала!ј всички около мен пушат! smile3511»зкушението е гол€мо,но н€ма пък!

ћалко ми прозвуча,с€каш съм в групичка за анонимни алкохолици! hahaha
» да продължа-имам апетит,не е страшното това обаче!—ега пък ми се пие винце повече от преди! EmbarassedЌе че прекал€вам или се напивам,ама вечер си сипвам по2-3чаши.ј не пи€ по принцип!
—пирам за сега.ўе изчета темата,обещавам!√орда съм със себе си! smile3521 newsm44
«абравих да кажа,че имам желание за спортуване-много гол€мо-гледам да не мисл€ за пушене и спорувам-фитнес,вело в къщи,обръч,въже!ѕолуд€ла съм!“о ми личи и в подписа 35
браво,продължавай в същи€ дух Peace
÷итирай

angyL.A. , добре дошла в клуба. Hug

poli@ , стискаш ли още?
÷итирай

In the world of miracles...

ћнени€: 1 884
» аз се записвам при вас - мисл€ че настъпи момента и за мен. Ѕез цигарен дим повече. ќтдавна след€ темата и се надъхвам... ћного положително ми вли€€т коментарите ви - благодар€ ви за надеждата. ќт днес ще опитам да стана друг човек. ћо€ мъж ми казва че никога н€ма да ги спра, защото праж€ 2 неуспешни опита. ƒано сега е по-различно. 
÷итирай

ћо€ мъж ми казва че никога н€ма да ги спра, защото праж€ 2 неуспешни опита. ƒано сега е по-различно. 
“ъкмо ще имаш още един стимул- да му докажеш, че не е прав
÷итирай

Paris

ћнени€: 1 679
ѕочти 5 години не пуша, чувствам се страхотно. ќбаче като гледам около мен жени с каква страст пушат цигара от цигара, леко ми се повдига. Ќепри€тна гледка е, да знаете пушачки Peace
÷итирай

¬арна

ћнени€: 13 285
—пр€х ги от раз, преди 3 години. Ѕ€х стигнала до 3 кутии. ѕушех навс€къде- в колата, в спалн€та, докато се хран€...абе патологи€.  јто ги спр€х, все едно се преродих. —тррахотно се чувствам и не искам дори да си помисл€м,че може пак да пропуша. ќсъзнах вкуса на много неща, които преди не съм усещала..лошото е само,че качих 16 килограма, но на фона на пушенето- те са ми най-малки€ проблем. Ќе сънувам,че пуша, не ми се допушва.
÷итирай

ѕочти 5 години не пуша, чувствам се страхотно. ќбаче като гледам около мен жени с каква страст пушат цигара от цигара, леко ми се повдига. Ќепри€тна гледка е, да знаете пушачки Peace
#Crazy и пушачка като б€х ми беше грозно, а сега още повече. ќсобено на площадката като вид€ н€ко€ баба,(пък и майки колко) повела внучето си на люлките. — едната ръка държи него и една торба с лопатки и кофички, а с другата цигарата и дърпа жадно жадно до лицето на детето и окад€ва района  Sick ooooh! ћного се радвам, че спр€х да пуша
÷итирай

—офи€

ћда, когато си непушач виждаш света в съвсем друга светлина, колкото и смешно да звучи. “ова всички отказали се от та€ вон€ ще го подвърд€т.
÷итирай

ћалко лично, но да ви кажа една случка по темата. ѕравим ремонт, затвар€ме терасата и € правим една ста€ с кухн€та. ќнзи ден идва една при€телка с мъжа и детето си да се видим и да вид€т докъде сме стигнали. “€ е пушачка. ћинаха 5 минути и т€ ми вика- јуу, ами къде пушите сега? јми ние не пушим, й отговар€м аз. Ќе й б€х казвала за тази мо€ инициатива. ћилата, остана крайно изненадана. ѕърво от това, че не пуша и после от това, че н€ма къде да си запали цигара. —игурно вече н€ма да ми дойде на гости Laughing
ѕък мъжът й веднага- ¬иждаш ли, жена- каза- не е модерно вече да се пуши. ћоже пък и т€ да се стимулира и да ги спре...за пореден път Laughing
÷итирай

ћнени€: 1 305
јз от доста малка пропуших на 14-15 г да ме пита н€кой защо  newsm78, но никога не съм пушила повече от 5-6 цигари на ден имало е и изключени€ но са били много р€дко. —пирала съм цигарите иначе 3-4 пъти за по половин до 1г. и после пак съм пропушвала но сега когато решихме, че ще имаме бебе веднага ги спр€х и до днес не пуша. ћислех си че след като спра да кърм€ ще пропуша наново но не още даже не ми се е искало. » отделно аз съм гол€м инат и винаги като кажа н€ма да пуша не пуша и край, а и не се дразн€ н€кой като пуши срещу мен. ќтносно килограмите винаги съм качвала 1-2 кила но след месец малко лишение ги н€ма.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 270
≈, надъхахте ме!!!  Very Happy
»т вчера не пуша официално  Peace
Ќе съм от страсните пушачи, но по 4-5 на ден, особено вечер с питие и салатка....  Crazy “ова ще е най-трудното. ¬чера 3 пъти вечер€х, за да не запал€... тр€бва да измисл€ нещо за тези "ситуации"  Thinking
Ќо казах край на дименето  Naughty! —амо дето мъжо опушва положението... навивам го, ама той н€ма грам вол€, а табекса му вли€е зле на сърцето...
 ато гледам колко хора са ги спрели, значи и аз мога!
√ол€мо Ѕравос на всички ¬ас!!!!!!!!!
÷итирай

—офи€

ƒиди, сподели мол€ те как “абекса вли€е на сърцето, защото и мо€ мъж ги спира с “абекс и това ме притесни доста  Praynig
÷итирай

в провинци€та

ћнени€: 233
»мам 15-годишен стаж като пушачка. —пр€х ги преди една година. —утрин вкусът в устата ми е при€тен, през ден€, като завърт€ глава, подушвам парфюма си (а не тютюневите насло€вани€  Sick), пък и доста пари спест€вам, като се има предвид, че на ден пушех по кути€, а това са си поне 3 лв. на ден = 90 лева месечно, с които си купувам далеч по-здравословни и при€тно ухаещи нещица  Smile ѕоне на мен това ми действа чудесно на настроението!
÷итирай

—офи€

» още много плюсове има, например:
1. ѕердетата в къщи не смърд€т  Sick
2. —тените не се опушват по ъгълчетата  Mr. Green
3. ÷вет€та вире€т по-добре в чисти€т въздух  Love
4. Ќ€ма миене и чистене на гнусни пепелници, изпопадали по пода пепелища baby_neutral
5. ƒецата дишат чист въздух (това тр€бваше да е на първо м€сто де)
6. ƒрехите си миришат на чистичко!
7.  осата също  Crazy
8. —пест€ват се доооста пари
9. «а здравето на всички е €сно  Hug
10. —амоуважението се връща!!!
11. »маме повече свободно време, защото не ходим да изпушваме по една цигара (примерно)
12.  огато сме на м€сто, на което не се пуши, не търсим м€сто да пушим, чувстваме се добре и се гордеем, че сме непушачи!
13. Ќ€ма притеснение в 23,00ч. че н€ма да ни стигнат цигарите  ooooh!

и т.н...ужасииии bouquet
÷итирай

—офи€

И още много плюсове има, например:
1. Пердетата в къщи не смърдят  Sick
2. Стените не се опушват по ъгълчетата  Mr. Green
3. Цветята виреят по-добре в чистият въздух  Love
4. Няма миене и чистене на гнусни пепелници, изпопадали по пода пепелища baby_neutral
5. Децата дишат чист въздух (това трябваше да е на първо място де)
6. Дрехите си миришат на чистичко!
7. Косата също  Crazy
8. Спестяват се доооста пари
Да, ама за половината неща трябва и мъжо да не пуши, а той се подмотва!
Вивиан, виж листовката. Мисля, че там пишеше нещо, да не се приема от хора със сърдечни проблеми... Мъж ми като малък е имал шум в сърцето. Отдавна няма (прави си изследвания), но като запична да пие хапчетата имаше сърцебиене, болки и се задъхваше. Хвърли ги в боклука. Но тези странични ефекти се проявяват още с първите таблетки. Ако първите дни му няма нищо, мисляче си е ок  Peace
За всеки случай прочетете внимателно листовката или се консултирайте с лекар Peace
Успех  Hug
÷итирай

—офи€

ƒиди, благодар€ ти  bouquet “ова об€сн€ва проблемите на мъжа ти с “абекса. Ќа мо€ нищо му н€ма, ама аз да си питам, за всеки случай, да не му стане нещо  Blush
÷итирай

ƒиди777, не мога да разбера. “во€т мъж е спр€л “абекса, защото не му действа добре на сърцето, и пак е почнал цигарките, щото му действат добре ли? “ези мъжеее! ƒали н€ма да се чуства най- добре ако направо ги спре. “абекса за мен е измама. ¬ажна е нагласата Peace
÷итирай

—офи€

реми, те мъжете са по-слабохарактерни, затова предпочитат да мисл€т, че едно хапче им помага Mr. Green  аквото щат да прав€т, важното е да не пушат  Whistling
÷итирай

“о се вижда...там в отбора

ћнени€: 480
ћомичета,радвам се че съм добре приета тук!
¬сичко е в главата да знаете-не в€рвам на хапчета,лепенки и тем подобни!»ска се само вол€ за това.јз се радвам,че не ми липсват ,а и ми е странно.Ќе съм нервна,припалва ми се само на моменти и то заради пусти€ навик-като седна н€къде в заведение.Ќо не е болка за умиране!
¬ивиан,гониме се с теб,май hahaha.“ози списък с плюсовете ми хареса много  Peace.јз сега ход€ упорито на фитнес и много ми е хубаво-мислех да е 2 пъти седмично,но си казах-парите за цигарите ще ги давам във фитнеса-което значи че мога да ход€ и по-често-по 3,и ми достав€ удоволствие!
¬ъобще много често се горде€ с това,че вече не пуша. Peace
Ќе ме дразн€т пушачите-нека си пушат,т€хна си работа.—амо могат да ми завиждат! newsm53
Ѕлагодар€ на човека до мен за всичко това,което прав€!» не съжал€вам за нищо! newsm51
÷итирай

—офи€

Диди777, не мога да разбера. Твоят мъж е спрял Табекса, защото не му действа добре на сърцето, и пак е почнал цигарките, щото му действат добре ли? Тези мъжеее! Дали няма да се чуства най- добре ако направо ги спре. Табекса за мен е измама. Важна е нагласата Peace
Да не мислиш, че аз го разбирам!  ooooh!  Tired
И пуши от.... 3-ти клас!  Crazy Аз пропуших след 18 (за какво ли), спрях ги заради един бас, 3 месеца след това разбрах че съм бременна (мъжо пушеше пред входа Twisted Evil  35 - нямаме тераса и не давах под абсорбатора или на прозороца - това зимата и пак пушеше!!!  Sick И така повече от година.) След като спрях да кърмя пропуших наред с всички майки в градинката.... Срам  Embarassed Въпреки това, не се броя от редовните пушачки... Но пак съм се амбицирала покрай вас - втори ден  Wink, ама доста си хапвам.. Sad Което ми напомня и причината да пуша - вместо да ям. Нали все диети...
Но наистина всичко е до нагласа!!!  Peace Трябва само пренастройка  Laughing
÷итирай

Universe

ћнени€: 1 503
—лед 30-годишен тютюнджийски стаж, с минимум 20 цигари/дневно, за€в€вам с гордост - "÷игара?!? Ќе!!! Ѕлагодар€!" Wink
«аредена съм с "“абекс" / взех само 4-5 хапчета/, никотинови лепенки /сто€т си в портфейла , нещо в стил SOS /, 1 неотворена кути€ цигари /да ми напомн€, че мое е решението да не пуша, а не липсата на цигари/ и за сега усп€вам вече 6 дни да не пуша единствено със силата на съзнанието. «а н€кои може и смешен да е този срок, но за мен е гигантска крачка към живот без тютюнев дим.
÷игарите не ми пречат, проблемът не е здравословен. ѕросто реших да отхвърл€ зависимостта от тютюневите монополи и да не ги спонсорирам повече. —в€т ми се завива от факта колко ескурзии съм пропуснала, давайки пари,за да ги издишам във въздуха #Cussing out
«а кожа и коса - все още не мога да сподел€, но за чисти€ дъх.........ммммммммммммм  Peace.
 нигата на јлън  ар не ми въздейства, вид€ ми се комерсиална н€как си... Thinking
«а сега изб€гвам компаниите, които могат да отключат желанието "да запал€ само една цигара"/—лава,Ѕогу, че повечето ми при€тели са или непушачи изначално, или екстютюнджии/ ѕи€ кафето пред –—, в кабинета, в който, така или иначе, не пуша.  Ќа диета съм и това беше най-оптимални€т момент за спирането - достигнах си целта, но нищо не ми пречи да удължа текущата фаза, за да стабилизирам постигнатото тегло и да не използвам пълнеенето като повод за връщане към порока.
–егистрирах се в този сайт - http://bg.help-eu.com/pages/index-21.html - и ежедневно получавам окуражителни имейли. ѕосетете го, може и на ¬ас да помогне Peace
„акам да направ€ 1 месец и да се наград€ с "нещо" за 90 лева, толкова давах месечно за цигари!!!
ћол€, подкрепете ме с позитивна енерги€ Praynig ЅЋј√ќƒј–я  bowuu bowuu bowuu!!!

ѕ.ѕ. "—амото твое тръгване е вече стигане до нещо..."Ѕлага ƒимитрова
÷итирай

ѕазарджик/Ћондон

lenny_pld , поздравлени€, аз не пуша от 7 м. и се над€вам никога повече да не пропуша - това пожелавам и на теб Hug. ”спех bouquet.
÷итирай

при Arctic Monkeys

ћнени€: 1 201
аз като спра, ще кажа как се чувствам. не мога да ги откажа ти€ лайна и това си е... Sad
÷итирай

ћнени€: 508
аз като спра, ще кажа как се чувствам. не мога да ги откажа ти€ лайна и това си е... Sad
» аз така...все си викам-от утре ги спирам-ама пак си пуша Rolling Eyes¬ъзхищавам се на всички,които са успели да ги откажат-направо сте герои Peace
÷итирай

ћнени€: 201
Кarmacoma, mamamishi, не сте решили, не сте ги отказали. Най-важна е вътрешната убеденост, че наистина искате да спрете цигарите. Лично аз не пуша вече повече от пет години. Спрях цигарите спонтанно, след като за първи път ми се случи да не ми стигнат две кутии за деня /по толкова пушех/. Първите дни вземах Табекс, когато зверски ми се допуши и пиех с литри вода - помагаше ми. Зорът беше месец. После се почувствах като нов човек, няма да повтарям изредените по-напред в темата благотворни промени за визията и организма. Награждавах се за всеки малък успех с подаръци от спестените пари - за първата седмица без цигари, 15 дни, месец...
Спрях цигарите, повтаряйки си за самоуспокоение и мотивация да продължа начинанието, че не го правя завинаги, защото бях силно пристрастена и ми се струваше непосилна мисълта, че никога повече няма да запаля цигара. Понякога още сънувам, че пуша и надушвам от далеч аромата на любимата си марка цигари. Точно по тази причина не бих запалила отново. Аз съм от най-пристрастените тютюнджии, за които важи изразът, че няма бивши пушачи. И точно за това вярвам, че щом аз съм успяла да ги спра - всеки може.
Успех на всички отказващи цигарите!Това е наистина нелека крачка, но си струва усилията.  Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 438
—пр€х ги от раз, преди 3 години. Ѕ€х стигнала до 3 кутии. ѕушех навс€къде- в колата, в спалн€та, докато се хран€...абе патологи€.  јто ги спр€х, все едно се преродих. —тррахотно се чувствам и не искам дори да си помисл€м,че може пак да пропуша. ќсъзнах вкуса на много неща, които преди не съм усещала..лошото е само,че качих 16 килограма, но на фона на пушенето- те са ми най-малки€ проблем. Ќе сънувам,че пуша, не ми се допушва.
¬се едно слушам себе си   Laughing само без 16-те килограма и ги спр€х преди 2 години не 3 .
÷итирай

—офи€

ћен точно от напълн€ване ме е страх. ≈дна позната ги спр€ преди година, захвана се да спортува, €де както преди и все пак е качила 5 кг.  Confused
÷итирай

ћнени€: 917
„естно казано по-добре 5 кг отгоре, отколкото та€ отрова. Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 000
„естно казано по-добре 5 кг отгоре, отколкото та€ отрова. Peace
—упер!
ќт 4 год. не пуша, а как пушеееех. ћинимум 1 кути€, мъжа ми-2, абе ужас. “ой първи ги отказа. јз продължих, но накра€ взех решение. Ќе е свързано със здравето пр€ко, но така или иначе то вли€е. » на мет “абекса ми помогна. —ега не ми пречи, ако пушат около мен. ƒаже с колежки се качвам в "пушалн€та" на приказки и малко да ме лъхне на тютюн. Ќе ми пречи.
ѕожелавам успех на всички решили. Ќаистина си правете малки награди поне Laughing
 ато си мисл€, това са едни обувки на месец примерно  newsm78
÷итирай

ћнени€: 225
—пр€хме цигарите двамата с мъжа ми на 1 €нуари 2004г. ј пушехме зверски!  ≈, да не се лъжем, първи€ месец си беше трудничко - това е навик, който отгоре на всичко ти е при€тен- не се забрав€ за ден - два. Ќе напълн€хме въобще, на мен ми остана грозни€ навик да дъвча дъвка или да прем€там из устата си вечно по н€кой бонбон. јдски е при€тно обаче да усетиш аромати и вкусове , за които сетивата ти са били притъпени дотогава.
÷итирай

ћнени€: 508
 armacoma, mamamishi, не сте решили, не сте ги отказали. Ќай-важна е вътрешната убеденост, че наистина искате да спрете цигарите. Ћично аз не пуша вече повече от пет години. —пр€х цигарите спонтанно, след като за първи път ми се случи да не ми стигнат две кутии за ден€ /по толкова пушех/. ѕървите дни вземах “абекс, когато зверски ми се допуши и пиех с литри вода - помагаше ми. «орът беше месец. ѕосле се почувствах като нов човек, н€ма да повтар€м изредените по-напред в темата благотворни промени за визи€та и организма. Ќаграждавах се за всеки малък успех с подаръци от спестените пари - за първата седмица без цигари, 15 дни, месец...
—пр€х цигарите, повтар€йки си за самоуспокоение и мотиваци€ да продължа начинанието, че не го прав€ завинаги, защото б€х силно пристрастена и ми се струваше непосилна мисълта, че никога повече н€ма да запал€ цигара. ѕон€кога още сънувам, че пуша и надушвам от далеч аромата на любимата си марка цигари. “очно по тази причина не бих запалила отново. јз съм от най-пристрастените тютюнджии, за които важи изразът, че н€ма бивши пушачи. » точно за това в€рвам, че щом аз съм усп€ла да ги спра - всеки може.
”спех на всички отказващи цигарите!“ова е наистина нелека крачка, но си струва усили€та.  Peace
’убаво е човек да прочете такива думи,благодар€,действат наистина мотивиращо...и ето ме пак с кафето и цигара в ръка.¬ече сериозно се замисл€м,а дано и мъжа ми се навие Praynig
÷итирай

в.преслав

јз не пуша от 16.04.08г.Ќаистина е малък период,но за страстен пушач като мен си е постижение.Ќе съм напълн€ла след като ги спр€х,все още си сто€ на 44кг.,а ми се иска да кача до 50кг.Ќе ми се припушва нито като пи€ кафе,нито с алкохол, нито като ги надуша.» аз се чуд€ сама на себе си как усп€х да ги спра(е направих го с помоща на “абекс).
—ега се чуствам отлично,даже този месец си направих подарък едни обувки и една рокл€.¬се пак си заслужих наградата.» см€там да продължавам в същи€ дух,защото ми харесва и защото го искам.
Ќа всички като мен пожелавам успех в борбата с тютюна.
÷итирай

¬ северна ≈вропа/ ѕловдив

ћнени€: 294
јз ги спирам,почвам ги пак Flutter
ќт вчера не пуша и този пък искам завинаги.јмбицирах се  smile3521
÷итирай

¬арна

ћнени€: 526
«дравейте! ўе се присъедит€ към бившите и насто€щите пушачи. ѕреди 1,5 отказах цигарите с “абекс, но качих килца и то не малко-цели 6 кг. ѕървите 2 месеца се чувствах адски гадно-дебела, без настроение, подтисната и т.н. ѕостепенно ми се подобри състо€нието.  илата не ги свалих всичките въпреки фитнеса и диетите, което е още по-гадно.
—ега мъжа ми, който е непушач от5 години ме врънка да ги спирам, но този път завинаги. Ќе искам да минавам пак през онзи ад и да стана пак слоница, но искам и да ги откажа, и не. Ќе искам, защото ще надебелеи€ и защото сутрин с кафето ми е адски хубаво и след работа да запал€ една. »скам, защото планираме бебе и искам да се изчист€.
ќпитвах на н€колко пъти да ги спра, но само за ден-два и после пак.
—ега ще пробвам пак, но с “абекс-а.
÷итирай

ћнени€: 3 714
„увствам се много по-свежа и здрава.
÷итирай

ћнени€: 225
 Thinking сега се сещам за два гадни ефекта, непосредствено след като спр€х да пуша  Mr. Green «а щастие и двата б€ха временни.
1. пъпчасах като 15 годишна и така н€колко месеца....абе ужас беше. Ќе знам защо така - може би н€какъв стрес на организма
2. храносмилането и по - точно - заключителни€ етап Mr. Green .“ам много помогнаха хапченцата на д-р “ошков
÷итирай

ћомичета,вие как напълн€хте?¬ смисъл много ви е €деше или просто от обичайното €дене качихте? Thinking
÷итирай

ћнени€: 129
—пр€х цигарите на 05.03.2008г.ѕушачка б€х от 17 години,като всеки ден си казвах ,че утре ще ги спра,но уви....1 кути€ на ден не ми стигаше.—клонна съм към напълн€ване и се притесн€вах да не кача килограми-нищо не качих.—поред мен се напълн€ва не от спирането на цигарите,ами от по-честото отвар€не на хладилника  Wink огато ги спр€х б€х на диетата на скарсдейл,така че €д€х само по списък  Very Happy.ѕървата седмица се чувствах ужасно-б€х сърдита на всички,крив ми беше света/доста тежко го понас€х но си казвах"«а бога ще ги спра -та аз да не съм наркоманка,че да не мога"/,после след 10 дни като не запалих почнах да се горде€ със себе си LaughingЌ€ма да запал€ отново,покрай мене се пуши така че съм сигурна ,че вече не ме блазн€т.–езултат който отчитам лично за мен като най важен от спирането на наркотика ми  Laughing е че сутрин се събуждам с настроение/преди винаги кисела/ и се  лиших от отровни€ дъх и жълтите пръсти.
“ака, че момичета успех на всички решили да се отърват от цигарките Hug
÷итирай

ѕазарджик/Ћондон

ћомичета,вие как напълн€хте?¬ смисъл много ви е €деше или просто от обичайното €дене качихте? Thinking

ѕосто€нно дъвчех нещо през първи€ месец - €дки, бонбони, пуканки и др. подобни - в резултата качих 5- 6 кг., които вече почти свалих.
÷итирай

ћнени€: 2 798
 огато забремен€х спр€х цигарите. Ќ€мам никакво желание да ги започна отново. Ќе съм качила нито кило. „увствам се прекрасно.
÷итирай

France

«дравейте! ўе се присъедит€ към бившите и насто€щите пушачи. ѕреди 1,5 отказах цигарите с “абекс, но качих килца и то не малко-цели 6 кг. ѕървите 2 месеца се чувствах адски гадно-дебела, без настроение, подтисната и т.н. ѕостепенно ми се подобри състо€нието.  илата не ги свалих всичките въпреки фитнеса и диетите, което е още по-гадно.
—ега мъжа ми, който е непушач от5 години ме врънка да ги спирам, но този път завинаги. Ќе искам да минавам пак през онзи ад и да стана пак слоница, но искам и да ги откажа, и не. Ќе искам, защото ще надебелеи€ и защото сутрин с кафето ми е адски хубаво и след работа да запал€ една. »скам, защото планираме бебе и искам да се изчист€.
ќпитвах на н€колко пъти да ги спра, но само за ден-два и после пак.
—ега ще пробвам пак, но с “абекс-а.
стискам палци и жела€ успех. Hug...цигарите са зависимост,а когато сме зависими от нещо тр€бва да се разделим с него Wink
.Ќад€вам се че скоро ще има с какво да се похвалиш,а и целта ти е страшно мотивираща  1stroller stork-girl ylinfant newsm32 newsm07 newsm74
÷итирай

софи€

ћнени€: 29
јз не пуша от  оледа, след 28 години тровене, като последните 10 от т€х- с повече от 2 кутии дневно.  Embarassed —пр€х ги след тежък грип и не съм ползвала нито “абекс, нито никотинови лепенки, нито нищо. Ќикой не в€рваше, че ще издържа - такава страстна пушачка б€х. ѕушех и като бременна, и след това.  Embarassed «а малко ги спр€х само, докато кърмех. —ега страшно се €досвам за това как съм си тровила детето (между другото, сега той пуши).
Ќапълн€х 7 кг, досега свалих 3 от т€х.  ожата ми е по-добре - поне така казват всички.  осата и дрехите ми не вон€т на цигари, естествено.” нас не мирише на цигари (мъжът ми също ги спр€, но сега пуши пури - по-зле е, в€рвайте ми).  Ќе мога да се откажа от кафето, а си пийвам и алкохол. ’од€ редовно и на заведени€. Ќе ми се пуши, като гледам н€кой да го прави... още по-малко, ако е задимено.
—ънувам, че пуша, такава страшна зависимост е това. ƒано да издържа да не пропуша. ќколо нас всички пушат.
ѕрепоръчвам спиране на цигарите на по-млада възраст, за да се усети по-добре ефектът. ѕушенето определено н€ма положителни страни!!!
÷итирай

ћомичета,да се похвал€,последната цигара запалих на 30.06,иначе ги спр€х около една седмица преди това.Ќа следващи€ ден заминах за »спани€.—ега съм 9дни тук,а дори не се сещам за цигарите и съм много щастлива.Ќе в€рвах,че ще ми е лесно.(макар че ги спирам и почвам н€колко пъти,но този път викам да е за посто€нно.)
÷итирай

—офи€

ћнени€: 191
Ѕраво на всички, които в момента се бор€т с цигарите и удържат фронта, аз съм заклет тютюнджи€ от 13-14 години, сега за 1ви път изобщо допуснах, че бих могла да пробвам да ги спра, реших го изведнъж и ги спр€х на 15 ти юни. „увствам се добре и се над€вам да не ги почна пак /не е невъзможно Crazy/ “ъпото е, че хем се чувствам добре и вече вид€х, че мога без цигари, но от време на време ми се прокрадва в главата иде€та за при€тната цигара - сутрин с кафето, след €дене, на плажа като изл€за от морето......
Ќай-хубавото е пък, че тонуса ми е съвсем различен, не се чувствам изморена, абе за добро е.ƒано успеем.—тискам ви палци!!!
÷итирай

—офи€

Ќ€мам време да прегледам ц€лата тема дали н€кой е писал за това - така че се извин€вам, ако се повтар€м - препоръчвам горещо книгата на јлан  ар - "Ќе пуша вече" - много €к подход към цигарите!!
÷итирай

ѕазарджик/Ћондон

ћIA, спомената е книгата, но не е проблем да ни напомниш за не€ Love. јз лично не съм € чела, непушачка съм от 4.11.2007г. - вече 8 месеца. ¬се още ми се пуши от време на време, но дори и не ми минава през ума да се поддам на изкушението Crazy. Ќа теб и на всички останали - успех Hug!
÷итирай

«дравейте на всички новопостъпили в клуба на непушачите. ѕожелавам ви успех в начинанието. Ќе е трудно в никакъв случай, важна е само нагласата. јз например не изпитвам никакво желание да запал€. ƒори като си представ€ миризмата, ко€то ще ми остане в устата и ми става непри€тно.
— напълн€ване също н€мам проблем. ѕървите дни започнах да качвам, стреснах се и се взех в ръце, започнах да се ограничавам. ќще като пушех имах едни омразни 6 кг, от които исках да се отърва и вече се преборих с над 4 от т€х. ћного съм доволна.
“ака че всичко зависи от самите вас Hug bouquet
÷итирай

—офи€

Ѕлагодар€, јелис, много ще съм горда със себе си, ако успе€, според мен това е огромна лична победа за всеки, който го направи, и за да стане май не тр€бва даже много много да говорим за цигарите, защото така им отдаваме гол€мо значение, но в момент на слабост бихме могли да пишем тук и да се подкрепим взаимно. Party
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-262 от 262 отговора