Как се чувствате след спиране на цигарите ?

  • 109 032
  • 262
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 201
Много искам да ги спра, но нямам воля/мотивация/инат...

Преди време опитах с Табекс, но без резултат.
Интересува ме дали има нещо ново на пазара, което да помага на такива "тикви" като мен???? newsm78

Между другото съпругът ми подари електронна цигара та дано да ги откажа, но уви... Усещенето е съвсем различно, дори и само като я държиш тази ел.цигара (все едно дърпам от тръба!). Не съм я ползвала повече от 2 пъти дори.

# 31
  • Мнения: 1 802
Не пуша от 04.01.2008 г. почти месец. Бях страстен пушач. Отвратителен пушач несъобразяващ се със никого от околните, дори и със детето си.  Confused  Embarassed  Rolling Eyes
 Много се гордея от това че ги спрях. Чувствам се добре, кожата ми стана гладка и се махна сивкавият оттенък. Във къщи не мирише вече на ла**а  Rolling Eyes Избягвах да пия кафе 2 седмици, че ми навяваше спомени за цигарки  Sunglasses
От време на време се сещам за цигара, но бързо я забравям. Може да ми се смеете, но във началото (първите дни) когато ми се припушеше започвах да ям туршия и никотиновия глад отминаваше Laughing Смело мога да кажа, че туршията ми помогна във начинанието!  Peace

П.П. Все още съм на крачка от припалването... но не си позволявам волността  Laughing

# 32
  • Мнения: 1 179
Аз лично две седмици бях на никотинови лепенки, а от тази съм с електронна цигара. С лепенките беше чист инат, защото ми се пушеше зверски. Сега с тази цигара, като че ли се позалъгвам малко, но единственото, което може да ме накара да пропуша пак, е че за тези три седмици съм с 2 килограма отгоре, а ям дори по-малко  Cry. И по лошото, че се чувствам постоянно подута, в общи линии хич не се чувствам комфортно. Имал ли е някой подобен проблем и кога би трябвало да изчезне?

# 33
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Аз лично две седмици бях на никотинови лепенки, а от тази съм с електронна цигара. С лепенките беше чист инат, защото ми се пушеше зверски. Сега с тази цигара, като че ли се позалъгвам малко, но единственото, което може да ме накара да пропуша пак, е че за тези три седмици съм с 2 килограма отгоре, а ям дори по-малко  Cry. И по лошото, че се чувствам постоянно подута, в общи линии хич не се чувствам комфортно. Имал ли е някой подобен проблем и кога би трябвало да изчезне?

И аз се чувствам подута,писала съм по-горе, но не пуша само от 3 месеца. Някой ,който е непушач от повече време, може би ще сподели кога ще спрем да се чувстваме подути и има ли начин да направим нещо по въпроса.

# 34
  • Мнения: 1 802
Aera  Hug  по същия начин се чувствам и аз и по тази причина започнах диетка и на 6-я ден се отказах, защото взеха да ме болят бъбреците...
Ще отмине и това... идва края на зимата, по често ще сме навън, повече време ще се раздвижваме ще отмине скоро Wink 
Иначе май това със лекото напълняване е неминуемо... и аз качих 2-3 килца  Confused но през пролетта всичко ще си дойде на мястото  Peace Важно е да не пушим! Пушенето отдавна е демоде  newsm53

# 35
  • Мнения: 2 386
Спрях цигарите преди 3 години.
Чувствам се много по-добре без тях, само понякога се чудя къде да си дяна ръцете.. Laughing

Иначе и аз качих доста, но малко по малко се свалят.

# 36
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Аз ги спрях като забременях, но на няколко пъти по време на бременноста припалвах Blush Сега не съм палила откакто родих, но още ми се пуши понякога и като мина с количката покрай бара от който си купувах цигари ми иде да влезна и да си купя, но засега удържам фронта. Кожата на лицето ми не забелязвам да е по-хубава от преди, но наистина се диша по-леко Peace

# 37
  • Мнения: 4 053
чувствам се много добре  Sunglasses

# 38
  • Мнения: 1 802
Днес става един месец откакто ги спрях. Обаче точно днес вече няколко пъти се хващам как си мисля, че ако запаля една цигара нищо лошо няма да стане, дори само един път да си дръпна... ще ми е достатъчно Crazy
Да, ама не! Кой командва тук, АЗ или цигарите?!  Wink

# 39
  • Мнения: 1 179
Днес става един месец откакто ги спрях. Обаче точно днес вече няколко пъти се хващам как си мисля, че ако запаля една цигара нищо лошо няма да стане, дори само един път да си дръпна... ще ми е достатъчно Crazy
Да, ама не! Кой командва тук, АЗ или цигарите?!  Wink

Само така, поздравявам те  Hug  bouquet

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 5 675
Хайде и аз в клуба на бившите пушачки  bowuu Спрях ги с Табекс декември 2005. Лошото при мен беше, че не исках да ги спирам, но си го наложих защото с половинката решихме, че ни е време за наследник и искахме всичко да е наред. Е, детенце не се е появило още, но поне и двамата спряхме да пушим  Hands Clap Аз успях сравнително лесно да се справя и не напълнях (но аз по принцип съм си  Animal Pig по разни други причини). Чувствам се добре, макар и външно да не намирам някаква промяна драстична. В началото все още мислех, че имам нужда от цигарите и един-два пъти, когато бях много разстроена реших да припаля, за да се успокоя. Оказа се, обаче, че си останах разстроена, но ми вонеше всичко много гадно и дори ми прилоша леко, защото дърпах като невидяла т.е. всичко онова с успокояването и нуждите е просто някакъв мит и внушение, а не истина. Оттогава не съм имала желание да пуша. Гадно ми е и като седна в заведение (особено както никъде не си пускат вентилацията, ако въобще имат такава) и и после като се прибера и усетя "ароматния ореол" около себе си  Confounded Наистина съм доволна, че вече не пуша и жалко само, че сегашните тийнове все още си мислят, че е много "cool" и не вярват на това, че после и те ще искат да спрат...

# 41
  • Мнения: 118
 

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 20:34 от damdam

# 42
  • София
  • Мнения: 2 623
Момичета, много зле ми действа отказването от цигарите  Cry
За 2 седмици + 5 кг  Shocked Идва лято и вместо да вървя надолу
аз дебелея. Дали е само временно или ???
Какво да направя ? Някаква яка диета ?
Как беше при вас ?

# 43
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз напълнях и то доста.

# 44
  • Мнения: 581
 Надебелях с 10кг, но когато спирах цигарите беше зима, а през този сезон винаги дебелея.После ги свалих с глад, инат и движение.
 

Общи условия

Активация на акаунт