Как се чувствате след спиране на цигарите ?

  • 109 047
  • 262
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 438
Спрях ги от раз, преди 3 години. Бях стигнала до 3 кутии. Пушех навсякъде- в колата, в спалнята, докато се храня...абе патология. КАто ги спрях, все едно се преродих. Стррахотно се чувствам и не искам дори да си помислям,че може пак да пропуша. Осъзнах вкуса на много неща, които преди не съм усещала..лошото е само,че качих 16 килограма, но на фона на пушенето- те са ми най-малкия проблем. Не сънувам,че пуша, не ми се допушва.
Все едно слушам себе си   Laughing само без 16-те килограма и ги спрях преди 2 години не 3 .

# 241
  • Мнения: 1 179
Мен точно от напълняване ме е страх. Една позната ги спря преди година, захвана се да спортува, яде както преди и все пак е качила 5 кг.  Confused

# 242
  • Мнения: 916
Честно казано по-добре 5 кг отгоре, отколкото тая отрова. Peace

# 243
  • София
  • Мнения: 4 176
Честно казано по-добре 5 кг отгоре, отколкото тая отрова. Peace
Супер!
От 4 год. не пуша, а как пушеееех. Минимум 1 кутия, мъжа ми-2, абе ужас. Той първи ги отказа. Аз продължих, но накрая взех решение. Не е свързано със здравето пряко, но така или иначе то влияе. И на мет Табекса ми помогна. Сега не ми пречи, ако пушат около мен. Даже с колежки се качвам в "пушалнята" на приказки и малко да ме лъхне на тютюн. Не ми пречи.
Пожелавам успех на всички решили. Наистина си правете малки награди поне Laughing
Като си мисля, това са едни обувки на месец примерно  newsm78

# 244
  • Мнения: 276
Спряхме цигарите двамата с мъжа ми на 1 януари 2004г. А пушехме зверски!  Е, да не се лъжем, първия месец си беше трудничко - това е навик, който отгоре на всичко ти е приятен- не се забравя за ден - два. Не напълняхме въобще, на мен ми остана грозния навик да дъвча дъвка или да премятам из устата си вечно по някой бонбон. Адски е приятно обаче да усетиш аромати и вкусове , за които сетивата ти са били притъпени дотогава.

# 245
  • Мнения: 1 811
Кarmacoma, mamamishi, не сте решили, не сте ги отказали. Най-важна е вътрешната убеденост, че наистина искате да спрете цигарите. Лично аз не пуша вече повече от пет години. Спрях цигарите спонтанно, след като за първи път ми се случи да не ми стигнат две кутии за деня /по толкова пушех/. Първите дни вземах Табекс, когато зверски ми се допуши и пиех с литри вода - помагаше ми. Зорът беше месец. После се почувствах като нов човек, няма да повтарям изредените по-напред в темата благотворни промени за визията и организма. Награждавах се за всеки малък успех с подаръци от спестените пари - за първата седмица без цигари, 15 дни, месец...
Спрях цигарите, повтаряйки си за самоуспокоение и мотивация да продължа начинанието, че не го правя завинаги, защото бях силно пристрастена и ми се струваше непосилна мисълта, че никога повече няма да запаля цигара. Понякога още сънувам, че пуша и надушвам от далеч аромата на любимата си марка цигари. Точно по тази причина не бих запалила отново. Аз съм от най-пристрастените тютюнджии, за които важи изразът, че няма бивши пушачи. И точно за това вярвам, че щом аз съм успяла да ги спра - всеки може.
Успех на всички отказващи цигарите!Това е наистина нелека крачка, но си струва усилията.  Peace
Хубаво е човек да прочете такива думи,благодаря,действат наистина мотивиращо...и ето ме пак с кафето и цигара в ръка.Вече сериозно се замислям,а дано и мъжа ми се навие Praynig

# 246
  • в.преслав
  • Мнения: 242
Аз не пуша от 16.04.08г.Наистина е малък период,но за страстен пушач като мен си е постижение.Не съм напълняла след като ги спрях,все още си стоя на 44кг.,а ми се иска да кача до 50кг.Не ми се припушва нито като пия кафе,нито с алкохол, нито като ги надуша.И аз се чудя сама на себе си как успях да ги спра(е направих го с помоща на Табекс).
Сега се чуствам отлично,даже този месец си направих подарък едни обувки и една рокля.Все пак си заслужих наградата.И смятам да продължавам в същия дух,защото ми харесва и защото го искам.
На всички като мен пожелавам успех в борбата с тютюна.

# 247
  • Мнения: 329
Аз ги спирам,почвам ги пак Flutter
От вчера не пуша и този пък искам завинаги.Амбицирах се  smile3521

# 248
  • Мнения: 526
Здравейте! Ще се присъедитя към бившите и настоящите пушачи. Преди 1,5 отказах цигарите с Табекс, но качих килца и то не малко-цели 6 кг. Първите 2 месеца се чувствах адски гадно-дебела, без настроение, подтисната и т.н. Постепенно ми се подобри състоянието. Килата не ги свалих всичките въпреки фитнеса и диетите, което е още по-гадно.
Сега мъжа ми, който е непушач от5 години ме врънка да ги спирам, но този път завинаги. Не искам да минавам пак през онзи ад и да стана пак слоница, но искам и да ги откажа, и не. Не искам, защото ще надебелеия и защото сутрин с кафето ми е адски хубаво и след работа да запаля една. Искам, защото планираме бебе и искам да се изчистя.
Опитвах на няколко пъти да ги спра, но само за ден-два и после пак.
Сега ще пробвам пак, но с Табекс-а.

# 249
  • Мнения: X
Чувствам се много по-свежа и здрава.

# 250
  • Мнения: 276
 Thinking сега се сещам за два гадни ефекта, непосредствено след като спрях да пуша  Mr. Green За щастие и двата бяха временни.
1. пъпчасах като 15 годишна и така няколко месеца....абе ужас беше. Не знам защо така - може би някакъв стрес на организма
2. храносмилането и по - точно - заключителния етап Mr. Green .Там много помогнаха хапченцата на д-р Тошков

# 251
  • Мнения: 329
Момичета,вие как напълняхте?В смисъл много ви е ядеше или просто от обичайното ядене качихте? Thinking

# 252
  • Мнения: 221
Спрях цигарите на 05.03.2008г.Пушачка бях от 17 години,като всеки ден си казвах ,че утре ще ги спра,но уви....1 кутия на ден не ми стигаше.Склонна съм към напълняване и се притеснявах да не кача килограми-нищо не качих.Според мен се напълнява не от спирането на цигарите,ами от по-честото отваряне на хладилника  WinkКогато ги спрях бях на диетата на скарсдейл,така че ядях само по списък  Grinning.Първата седмица се чувствах ужасно-бях сърдита на всички,крив ми беше света/доста тежко го понасях но си казвах"За бога ще ги спра -та аз да не съм наркоманка,че да не мога"/,после след 10 дни като не запалих почнах да се гордея със себе си LaughingНяма да запаля отново,покрай мене се пуши така че съм сигурна ,че вече не ме блазнят.Резултат който отчитам лично за мен като най важен от спирането на наркотика ми  Laughing е че сутрин се събуждам с настроение/преди винаги кисела/ и се  лиших от отровния дъх и жълтите пръсти.
Така, че момичета успех на всички решили да се отърват от цигарките Hug

# 253
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Момичета,вие как напълняхте?В смисъл много ви е ядеше или просто от обичайното ядене качихте? Thinking

Постоянно дъвчех нещо през първия месец - ядки, бонбони, пуканки и др. подобни - в резултата качих 5- 6 кг., които вече почти свалих.

# 254
  • Мнения: 2 803
Когато забременях спрях цигарите. Нямам никакво желание да ги започна отново. Не съм качила нито кило. Чувствам се прекрасно.

Общи условия

Активация на акаунт