Тече му нослето

  • 1 986
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 596
Снощи в 24,00 часа, както си спеше се пробуди от запушено носле. И то само в едната ноздра. Днес цял ден му тече само от дясно. Някакъв кошмар е. Също и от дясното око непрекъснато излиза някакъв секрет. Не е спал цяла нощ, защото не може да диша нормално. Обадихме се на педиатърката, да видим кога ще ни приеме и тя ни попата дали има температура,  казваме, че няма и тя отговаря, ами елате следобяд, какво сте се притеснили толкова, това е само едно носле. Да бе, но нали не е твоето, казва мъжа ми. То, че ще я сменяме през юни, е ясно. Но сега не става въпрос за педиатърката. Ще идем на лекар на часно, имаме час за 16,30. После ще пиша какво е станало.
Само искам да ви питам, понеже нямаме зъби още, възможно ли е всичко това да е от тях. Защото много ожесточено ръфа всичко, което докопа.

# 1
  • Мнения: 3 334
от зъби е най вероятно.Малката не й спря носа докато не избиха долните два зъба.Сега пак тече и се надявам да избият горните.Промивай междудругото с физиологичен разтвор.При нас много помага.Аз вкарвам по 2 кубика в ноздра 3 или 4 пъти на ден.
Може и да е нещо алергично.Затова ние взимаме и зиртек /капки/.Това обаче ще го констатира лекаря ви.

# 2
  • Мнения: 2 596
ooooh!  Благодаря, за алергия само не се бях сетила.

# 3
  • Мнения: 2 596
Ходихме на лекар. Изписа разни капки, черни - правени и Мухосептонекс. За оченцето също някакви капки изписа. Голяма мъка иначе. Не дава да слагаме капките, само пищи и на мен ми се къса сърцето. Дано не го прихващате това. С цялото си сърце се моля Praynig за това, да не се случва малките ви съкровища. Ужасно е.

# 4
  • Мнения: 5 241
Цитат на: Bisi
Снощи в 24,00 часа, както си спеше се пробуди от запушено носле. И то само в едната ноздра. Днес цял ден му тече само от дясно. Някакъв кошмар е Не е спал цяла нощ.
Само искам да ви питам, понеже нямаме зъби още, възможно ли е всичко това да е от тях. Защото много ожесточено ръфа всичко, което докопа.


Това все едно съм го писала аз  Sad
И в момента е в ръцете ми Йоан и реве та се къса милия.Няма нито един зъб,а венците му, особенно горните,са много надути  Cry

# 5
  • София
  • Мнения: 2 157
И ние по-миналата седмица бяхме с хрема, па и кашлица за гарнитура. Голям кошмар беше Shocked !
Понеже и при Ива нямаше Т, лекарката ни каза че хремата може да е от зъбите, а кашлицата - от стичащия се секрет в гърлото.
Абе от каквото и да е - по-бързо да минава!

# 6
  • Мнения: 2 596
Цитат на: Sunny bunny
И ние по-миналата седмица бяхме с хрема, па и кашлица за гарнитура. Голям кошмар беше Shocked !
Понеже и при Ива нямаше Т, лекарката ни каза че хремата може да е от зъбите, а кашлицата - от стичащия се секрет в гърлото.
Абе от каквото и да е - по-бързо да минава!

Да, наистина, по-бързо да минава, че ще се побъркам. При вас за колко време мина?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 157
На девойката - за 8 дена. А на майка и / демек - на мен / - за 2 седмици. По-упорита хрема в живота си не съм карала Grinning .

# 8
  • Мнения: 1 250
Според мен (мнение на непрофесионалист), има голяма вероятност да е алергия - още повече щом и очето се включва в общата картинка.

# 9
  • Мнения: 2 596
Не че някой ще ми помогне тук, но аз да си излея мъката, че вече не издържам. Пети ден вече с капки - черни и бели, но полза няма. Нослето става все по-зле. Хрипти, ли храпти. Диша само през устичката, като заспи хърка. Уж изби зъбчето, а управия няма.

# 10
  • Мнения: 6 315
Добре де, ама тая лекарка Коларголи (черни капки) за нос ли ги предписва? Защото аз знам, че са за гърло и лекуват гърлото, въпреки че се дават през носа.

Стискам палци бързо да се оправи Бисерчо. Моят Йоан също е с хрема сега, а за състоянието на венците му не искам да приказвам. Има 4 зъба и страничните и горе и долу яко напират - почти са пробили....

# 11
  • София
  • Мнения: 1 546
Цитат на: Sunny bunny
И ние по-миналата седмица бяхме с хрема, па и кашлица за гарнитура. Голям кошмар беше Shocked !
Понеже и при Ива нямаше Т, лекарката ни каза че хремата може да е от зъбите, а кашлицата - от стичащия се секрет в гърлото.
Абе от каквото и да е - по-бързо да минава!

Ние пък сега сме така. Вчера и мен подхвана. Според мен това си е някакъв вирус, който си върлува в момента. Все едни и същи оплаквания чета...какво друго да мисля Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 8 585
Цитат на: Bisi
Не че някой ще ми помогне тук, но аз да си излея мъката, че вече не издържам. Пети ден вече с капки - черни и бели, но полза няма. Нослето става все по-зле. Хрипти, ли храпти. Диша само през устичката, като заспи хърка. Уж изби зъбчето, а управия няма.

При такова развитие на нещата обикновено става въпрос за инфекция и само АБ лечение ще реши въпроса. Нослето може да мине и само, но много бързо ще рецидивира и отново ще се мъчите. Наличието на температура не е задължително-нито е задължително и двете ноздри да са засегнати.
По принцип не се слагат спринцовки  с физ. разтвор в носа, защото микробите намиращи се в предната част на носната кухина по този начин се избутват или към максиларните синуси, или назад към фарингса, с всички последващи неблагоприятни развития-като рецидивиращи отити например.

# 13
Как тогава се впръсква физиологичният разтвор? Като се замисля последните два пъти като беше болна, всичко започва с хрема, аз впръсквам със спринцовка физиологичният разтвор, за да се получи налягане и да се прочисти нослето, но и двата пъти направи отит, да не би аз да съм предизвикала последствията?

# 14
  • Мнения: 8 585
Цитат на: kremi78
Как тогава се впръсква физиологичният разтвор? Като се замисля последните два пъти като беше болна, всичко започва с хрема, аз впръсквам със спринцовка физиологичният разтвор, за да се получи налягане и да се прочисти нослето, но и двата пъти направи отит, да не би аз да съм предизвикала последствията?

Не се впръсква физ. разтвор по този начин. Ако има толкова гъсти секрети по полезни са АБ през устата, съчетан с АБ носни капки. Често използваме в началото и малко ксилометазолин (или подобен) докато имаме резултат от АБ лечение (обикновено 1.5-2 дена). Избора на АБ за орално приложение е от изключително значение-неудачно избраният просто не работи (Кларицид например). Ако има алергичен ринит после се действа съответно. Ако има синузит обаче терапията е 20 дневна-10 дена един АБ и 10 дена втори-различен. Само този подход при детските синузити осигурява траен успех.

Общи условия

Активация на акаунт