Пилешки плик

  • 1 860
  • 7
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Преди време в едно заведение си бях поръчала, много ми хареса, снощи импровизирах и се получи.  Peace
Продуктите са за 3 порции (на око Wink):

Пилешки плик

3 пилешки пържоли
3-4 дробчета
3-4 воденички
150гр. гъби
1/2 к.ч. бяло вино
1 с.л. брашно
50-100гр. кашкавал
зехтин, сух бульон  и подправки на вкус

Пилешките пържоли разрязах надлъжно (да стане като джоб) и от вътре ги поръсих с пикантина и сух чесън. Изпържих ги до готовност в тефлонов тиган с малко зехтин, от двете страни, после разтворих пържолите (като книга) и ги позапържих и от вътре.
В друг по малък тиган запържиш дробчета, нарязани на ситно (горе-долу колкото нокътна плочка), добавих гъбите, и накрая воденичките (предварително сварени) нарязани на кубчета, добавих 1/2 к.ч. бяло вино, оставих ги за се задушат за 2-3 мин. Разтворих 1 с.л. брашно в 1 к.ч. топла вода и 1/4 сух гъбен бульон, добавих сосчето към продуктите и след като клокна, след минута изключих котлона.
Включих фурната на мах за загрява, и през това време напълних пържолите с плънка без да слагам от соса, "закопчах" пържолите с клечки за зъби, наредих ги в тавичка, настъргах от горе кашкавал и ги пъхнах в фурната за 10 мин.
Преди да сервирам пържолите, ги залях със соса, останала плънка, разделих между порциите, а за гарнитура - пържени картофи.

Рецепта е подходяща за гости, много е вкусно, приготвянето ми отне около 30 мин., без да смятам предварително сварените воденички.   

# 1
  • Мнения: 1 564
Ще се пробва.Изглежда много вкусно.Миленика,благодаря за рецептата.  bouquet

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Да наистина е много вкусно, съжалявам, че нямах фото да снимам.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 298
Със сигурност ще се пробва Peace. Обожаваме пилешко месо. Благодаря за рецептата Миленика  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 802
Неделя ще ги направя тези пържоли! Благодаря за рецептата!   bouquet

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Да приложа и снимков материал Wink

1. Пилешките пържоли, изпечени и от вътре:


2. Готовата смес/плънка:


3. Закопчаните пържоли, преди да се поставят в фурната:


Понеже нямах кашкавал, сложих топено сирене в/у пържолките.

4. Сервират се заляти, с останалия сос:

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 15:36 от Миленика

# 6
  • France
  • Мнения: 726
Поздравления за рецептата  bouquet Отдавна не се бях сещала за този вариант.

# 7
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ще пробвам,много вкусно изглежда.

Общи условия

Активация на акаунт