Още малко ни остана , мили дами - през МАРТ ще бъдем мами!

  • 9 500
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1
ПРИВЕТ Peace
относно ритниците, не се притеснявайте от активността на бебо, аз лично от сега знам по кое време нощем ще сме будни м/у 3 и 5 часа, обикновенно тогава рита най- най осезаемо, през деня не му обръщам внимание щото се занимавам с други неща, но вечер............

нека ме рита Wink сега ,че после ще ми липсва в коремчето, и колкото по силно- толкова по добре  Grinning за мен това означава че ще е здраво и активно бебенце и от сега да ви кажа осещам какъв силен мъжага ще е Joy

# 61
  • София
  • Мнения: 128
 Аз да ви кажа от снощи ме боли в дясно коремчето като мускулна треска и съм се притеснила,цяла нощ почти не спах а и станах много рано да ходя за направление от личния за гинеколог и после и до него за да ми издаде болничния за 45-те дни !Доктора още не беше дошъл и не го изчаках да го питам от какво може да е ! Ако продлжи ще ходя до Майчин дом !
 А да ви кажа по въпроса за срещата аз няма да идвам - ще си лежа че ме боли , но ми се струва че вие ще се разпокъсате на 2 групи - едните на Хепи , другите на Уго !

# 62
И мен вчера яко ме наритаха....чак се пооплаших,че и се излиза вече на беба...ама май бях прекалила с кафето и колите....  ConfusedЗа разлика от вчера днес не е толкова активна...явно се е изморила Rolling EyesИначе и аз предпочитам да ме ритка отколкото да е някое спокоино бебе.....тогава съвсем ще се сдухвам да си мисля как е...така поне знам че е ОК

# 63
  • Мнения: 1
замисляли ли сте се с какъв цвят на очите ще се роди бебчето???? Flutter
на нашият татко са сини - теменужено сини........                    Embarassed

# 64
  • Мнения: 1 369
Деситка, честит рожден ден и от мен! Желая ти здраве, леко раждане и много пухкаво и здраво бебоче!!
Славундера го е казала много добре. Не е проблем ако рита много. Проблем МОЖЕ да има/може и да няма/ ако по принцип рита малко и изведнъж се активизира. Много пъти ме питаха дали миналата година преди да спра да го усещам, съм имала момент на буйна активност. Да, имаше. А по принцип беше доста слабо активно.
 И сега какво стана? Ще има ли Хепи или не? Аз записах телефона и ще звънна на феята-вестителка, щото след малко излизам и няма да мога да прочета как се развиват събитията.

# 65
  • Мнения: 4 406
Честито и от мен на рожденничката!!!!

аз сутринта си взех болничните листи, даже ги занесох на двете счетоводни къщи ( за двамата работодатели) и на двете места ме увериха, че превеждат осигуровките за февруари до 10. 03, което значи, че мога да си чакам парите от НОИ към 25. 03.

открих си обменната карта от първата бременност- в 35 г. с. талията ми е била 118 !!!!! см, а сега е само 100 см... иначе кг са си същите.

уговорих се и с педиатъра на баткото, с удоволствие ще поеме и сестричката му за пациент.

# 66
Здравете и от мен Grinning!моге ли някой да ме впише в списъка на мартенските мами?Моля baby_neutral baby_neutralТерминът ми е на 29 март,очакваме момченце.Благодаря!Продължавам да ви следя с интерес. Хубав ден на всички!  bouquet

# 67
  • Sf
  • Мнения: 978
Явно не успяваме да се организираме за днес със срещичката - може би другата седмица? Аз изчезвам, хубав ден на всички - въпреки гадното време.

Деситка, честит рожден ден! Да сте живи и здрави и ти, и бебчо. Много щастие и усмивки!   Gift  ura

Добре дошли на новите мами!  Hug

# 68
  • София
  • Мнения: 3 123
Здравейте момичета,
Включвам се с един конкрeтен въпрос кам Angels. Откриха ми E.coli в урината и лекарката ми изписа Неоринал и Бисептол. Бисептола трябва да го пия по две таблетки на ден, обаче аз прочетох в нет-а, че не трябвада се пие по време на бременност. Наистина ли е така и имам ли избор? Да го пия ли или не?
Мерси предварително
 Rolling Eyes

по принцип има много малко неща,които са напълно безвредни по време на бременност.Лекарят преценява в някои случаи,кое е по-добре и кога риска надвишава ползата.Щом е решил,че е нужно-то му се довери,защото инфекцията в случая е много по-опасна.
 Аз примерно пих Дузофарм 2 месеца,а ако прочетеш какво пише-лошо ще ти стане.

Деситка,честит празник-да си здрава,щастлива.,обичана и да се сбъднат мечтите ти!

 Аз също снощи имах адски киселини,добре че днес не е така.
 За обиколките - нямам с какво да се измеря,но всички казват,че корема ми е огромен- и акушерката и свеки...Вече няколко пъти забелязваме с мъжът ми,че по улиците ме гледат много странно и някак съжалително.А ми остава още месец и половина -представям си какви размери ще придобие. ooooh!
 С тия ритници сега ме хвърлихте в размисъл и има да дебна-моя бебо много често от много кротък ,става яко буен.

# 69
  • Мнения: 263
Здравейте момичета  bouquet
днес ходих да ми издадат болничен за 12 дни тъй като 45 дневния трябва да е от 12.02.2008, а последния свърши днес (01.02.208) и сестрата каза нещо от сорта "Е после върху този направо ще и пуснем майчинството..."Казах че нещо не ми е ясно и ако може да ми се обясни, но ме отрязаха , че не било необходимо на мен да ми е ясно, те знаели кое как трябва... #2gunfire #2gunfire #Cussing out Та въпроса ми е някой знае ли какво са замислили да правят с моя болничен #2gunfire

Хубав ден на всички!

# 70
  • Мнения: 174
Здравейте мами Grinning
Деситка  newsm59 newsm59 newsm59

Аз също нямам коластра и гърдите ми от извесно време омекнаха Sickизобщо не ме болят от няколко месеца и не са напрегнати и това не ми харесва Thinking От няколко дни много ме боли междукрачието понякога едвам вървя докато се раздвижа дано таза ми се разшири достатъчно да си раждам нормално че и моята бебка е с едни завидни мерки пу пу да не я урочасам и е много активна но това може само да ме радва Laughing
Искам да ви питам: майка ми и свекито ме убеждават първата седмица да повиваме бебка вечер да спи повита защото се затопляля много добре щели да й се опънат костите защото в коремче е свита и нямало да се стряска от ръчичките си?Вие как мислите?

# 71
  • Мнения: 1 710
newsm59 newsm59 newsm59
Деситка, честит рожден ден! Пожелавам ти много усмивки, щастие и любов и едно невероятно съкровище през март.

За срещата  Sad - ама защо се разпадат нещата? Аз съм съгласна за Хепи в 15:00-15:30 часа. Ще отидем ли все пак? Много сме мъничко, но... пак можем да си поприказваме. Пък и ако срещата остане, може и други мами да решат да се присъединят.

# 72
  • София
  • Мнения: 211
desitka*,  nbirthday  newsm67
Явно наистина не сме успели да се организираме за срещичка, но аз така или иначе нямаше да мога да дойда днес  Laughing Но викам за другата седмица да сме по-сериозни.
Аз тази нощ успях да поспя  Sunglasses
Chili, не им се ядосвай...Аз до колкото знам 45 дневния болничен е част от майчинството вече  newsm78 Или пък не...някой да ме поправи ако не е така  Embarassed .

# 73
  • Мнения: 1
ако са ти дали болничен, то той е за 12 дни /погледни до кога е /
след това на 12.02 ходи да ти издадат този за майчинството, с едното ще ти дадат талон за хоспитализация ,но си носи амбулаторната карта да не те върнат!!!
а м/у другото отношението на онези патки е било въмутително #Cussing out
трябваше да извадиш 5лв и да видиш как ще ти обърнат внимание за секунди, тяхната ..... #Cussing out

# 74
  • Мнения: 4 406
Искам да ви питам: майка ми и свекито ме убеждават първата седмица да повиваме бебка вечер да спи повита защото се затопляля много добре щели да й се опънат костите защото в коремче е свита и нямало да се стряска от ръчичките си?Вие как мислите?

много поздрави на майка ти и свекито, време е да почетат съвременна литература, а защо не и форум БГ-мамма.
не подлагайте детето на това мъчение излишно! на всеки е ясно, че по-широката дреха топли по- добре от плътно прилепналата. бебетата особено пък първата седмица виждат размазано и няма да се стряскат от ръцете си.

Общи условия

Активация на акаунт