А вие коя бихте избрали?

  • 2 947
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 712
Определено бих избрала бабата

# 46
  • Мнения: 8 999
Бих предпочела бабата, но само докато детето навърши 3 г. и може да ходи на градина. В никакъв случай не бих затворила кръга на общуване на децата си нито с гушкаща кака /явно без никакви интереси и интелектуален потенциал/, нито с оправна баба. Децата имат нужда главно да общуват със себеподобни, а не непрекъснато да бъдат обучавани, наставлявани и наблюдавани.

# 47
  • София
  • Мнения: 553
Ако бях на твое място при всички случаи бих избрала бабата. Даже и не бих се замисляла коя да избера ако едната е сектантка. Като си притисната от обстоятелствата взимай на първо време бабата, пък после ще видиш как ще потръгнат нещата и дали ще се наложи да търсиш друг човек, докато детето тръгне на градина, защото от 3 г. за мен това е най-добрият вариант за детето - да ходи на градина /пред това да го гледа детегледачка/.

# 48
  • София
  • Мнения: 7 171
Бягай далеч от членове на такива "църкви".
Може да не пие и пуши, но ще започне лека полека да се опитва да ви спечели за "каузата".
Имала съм няколко случайни кратки сблъсъка с бахайци, и с две уж невинни евангелистки църкви, винаги се стига до едно и също.
А и както описваш бабата, звучи много добре.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Възрастната жена. Жена с опит винаги е за предпочитане. Peace

# 50
  • Мнения: 2 448
Така отстрани е много трудно да се дават съвети, но на колко години е детето?Това е от значение.Бабата ми се струва доста стара, след моя син изобщо не би могла да тича, не бих се доверила на толкова възрастна жена да го изведе на разходка например, а момичето е младо, но и тази възраст има отговорни, не знам какво друго да ти кажа.

# 51
  • Мнения: X
Нито една от двете - девойката малко несериозна ми иде, а бабетоооо  ooooh! ми ако се гътне по време на разходка? Винаги съм се потрисала от гледката баба/дядо на преклонна възраст и бебе, или още по-зле прохождащо дете.

Аз обаче съм твърдо против бавачките, така че мнението ми е доста тенденциозно.

# 52
  • Мнения: 4 965
Като чета - младата жена дори не бих я допуснала до децата си.
Бабата звучи добре. Е, не е първа младост, но си зависи от човека. Бавачката, която ползвах, като бяха по-малки децата, беше на 54 г. /но си работеше, имаше други занимания и т.н. - виках я само почасово, при нужда и бях доволна/. Сега, когато се налага, децата ги оставям на моята баба - на 74 г. и се справя страхотно /не съм мислила, че може да се "гътне" - много е дейна, здрава и т.н. - да ми е жива и здрава/. Справя се страхотно с децата, учи ги на много неща - за мен е по-важно да слушат песни, стихчета, приказки и т.н. /какво е това гушкане пред телевизора, закъснения, Свидетели на Йехова и т.н.  Crazy/. А пък и децата ми усещат, че на прабаба им й е по-трудно да търчи след тях и изпитват страхотен респект и любов.
Е, бих те посъветвала да търсиш по-млада жена /поне за разходките/, но по-възрастната мисля, че би могла да даде повече на детето по отношение на любов, грижи, всеотдайност, възпитание, обучение дори и т.н.
При всяко положение, аз също съм за градина + почасова бавачка.

Момичето при всички случаи не бих взела. Не стига че е сектантка, ами и гледането се изчерпва с гушкане и гледане на телевизия.  Shocked Моето дете не изпитва потребности от телвизия, на тази възраст телевизията може да носи само вреди, а тя ще го държи по цял ден пред телевизора.  Sick

По принцип баба ми се струва най-подходящия вариант за бавачка защото отношенията могат да са като между баба и внуче и да запълни една празнина ако детето не общува редовно със собствената си баба. В конкретния случай бабата обаче не е просто баба, а доста възрастна жена, независимо какво ти обяснява. Фактът че ти обяснява такива врели-некипели за Джи Пито си, за фитнес и т.н. означава че самата тя е наясно с ограниченията които поставя възрастта и.

И конкретно на въпроса ти: след като трябва да решаваш нещо спешно, аз бих взела бабата на първо време и незабавно бих започнала да търся място в ясла. Оставам с впечатление че за теб е много важно какво ще научи детето ти и не искаш гледането да се изчерпва с хранене, спане и извеждане. В такъв случай смятам че яслата е най-добрия вариант. Там никой няма да закъснява, детето ти че се учи да общува с връстници, а обучението му е в ръцета на квалифициран персонал. Освен това възрастта на детето ми се струва много подходяща.



  bouquet

# 53
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Щом това е единстваният засега вариант Rolling Eyes бих избрала жената на 69 години, момичето закъснява, това "от църква" не ми звучи добре  испоред мен би ти докарала много неприятности и главоболия, отколкото да ти е в помощ. ooooh!
Бабата е възрастна, но това значи, че е и опитна, и търпелива, и надявам се грижовна Peace
Която и да вземеш Hug продължавай да се оглеждаш за друг вариант Peace и когато намериш най-подходящата гледачка, вземи нея Peace

# 54
  • Мнения: 700
Бабата - моята детегледачка е на такава възраст, но е супер дейна, пътува, ходи на походи, върти домакинство, и нито веднъж не се е оплакала от болежки, даже на мен ми е била инжекции, че се бях схванала, а тя е мед. сестра. Възрастта е относително нещо, на някои хора просто не можеш да им дадеш такива години.

# 55
  • Мнения: 639
И аз като някои от предишните мнения ще ти кажа - от момичето бягай надалече. Какво значение има дали пуши и пие, като някой ден може да не си завариш детето в къщи? Защото ръководителите й (или както там се наричат) са й наредили нещо?
Бабата нещо също не ми се вижда читава - не толкова заради възрастта, колкото заради това ще непрекъснато ти реди някакви безумия... Дали ще имаш сили да търпиш това ежедневно?
В крайна сметка, ако не започнеш работа от понеделник, какво толкова ще стане? Детето ти е най-важното в случая!

# 56
  • Мнения: 5 577
 Shocked 69 годишна бавачка???  Shocked

Моята баба е на 68 години, какво говорите вие?

# 57
  • Мнения: 1 712
Моята баба догодина ще стане на 80 да е жива и здрава и е по-пъргава от мен.Когато синът ми беше малък(баба е била на 70) го оставях спокойно и съм и имала доверие повече от на майка ми и свекърва ми.Баба сядаше до него и играеха,пееха и разказваха приказки цял ден.Оставяла съм и сега и оставям дъщеря ми съвсем спокойно.

# 58
  • Мнения: 532
Мъжът ми ще се върне утре и с него добре ще обмислим,но аз съм решила да взема бабата и дълбоко се моля да не се налага да я сменям.
А иначе не мисля да ограничавам контактите на детето само с една баба или кака,но все още не искам да го пращам на ясла.Там има други проблеми,които мисля малко да отложа във времето.На есен ми се иска да я пусна на градина,но дали ще се класираме не  е ясно.За сега вариантът ми е само бавачка.А наработа вече ходя от ноември и не мога да отсъствам по ред причини.

Утре ще ви кажа какво е станало..........дано тя е верния човек ,ако пък не е ще трябва отново да мина по ужасната процедура търсене на бавачка.
Много ценни бяха съветите и мненията ,които ми дадохте ,защото са от независима страна и безпристрастни.Благодаря!!!!  bouquet

# 59
  • Мнения: 532
Здравейте!
Да ви кажа ,че избрахме бабата.Засега ми се струва много свястна.Детето е вече три дни с нея,май нямат проблеми.
Тя само ми каза,че се стряскало много дори от леки шумове.........
Надявам се,че ще е добре.

Общи условия

Активация на акаунт