Бясна съм. Аман от малоумни лекари!

  • 4 793
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 459
Мацки, аман. Днес за пореден път се убедих в некъдърността на половината т.нар. "гинеколози".
Отивам си аз на профилактичен преглед и изведнъж честито, добрата новина е, че предната лекарка, която ме е "лекувала" е била адски малоумна и не е видяла, че единия ми яйчник е доста по-голям от другия, честито на печелившата. Ееее, казвам ви кат ми го казаха направо ми идваше да зарева. Първата ми мисъл беше да ида при оная идотка, нищоневидялата и да я одуша. Ееее, хубуу де викам си на акъла къде е спала, че не го е видяла. Да кажеш, че е нещо незабележимо да, ама очевадно не е. Хубаво, че има достъчно добри лекари, уважаващи пациентите си, че те ги забелязват тез работи. Назначиха ми няколко вида изследвания и сега ще чакам около 3-4 дни, докато излязат резултатите.
Тъй като ми назначиха и хормонални изследвания искам да ви питам, когато гинеколог ги назначава поемат ли се от здравната каса или не. Защото днес чух доста противоречиви мнения по въпроса. Едните ми казват, че ако те праща гинеколог нищо не се плаща, а другите че, здравната каса поемала само 70% и другите 30% трябвало аз да си ги платя.
Благодаря ви за отговорите   bouquet
Имах нужда да го споделя, защото днес цял ден място не си намирам от нерви и ще се пръсна   ooooh!

# 1
  • Мнения: 3 157
ахаа,наистина е аман-твойте здравословни проблеми край нямат,ама и отношението ти към лекарите е супер(една малка тайна-с ООдушаване не става)

# 2
  • Мнения: 3 459
ахаа,наистина е аман-твойте здравословни проблеми край нямат,ама и отношението ти към лекарите е супер(една малка тайна-с ООдушаване не става)
Дали имат или нямат ....... хммм, че спра дотук  Mr. Green
Поздрави  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 7 640
не ти ли е хрумвало, че нещата се променят с времето и е възможно да са нововъзникнали.
Отделно, че обикновено яйчниците НЕ са с еднакви р-ри, какъв точно е случая при теб?

# 4
  • Мнения: 207
за съжаление част от хормоните трябва да заплатиш .....
една част от тях не се поемат от касата

# 5
  • Мнения: 3 459
за съжаление част от хормоните трябва да заплатиш .....
една част от тях не се поемат от касата
еммм шом са налага, ко да се праи  Whistling
така и така дадох 72 кинта за изследвания... ся кат гледам няма да са само те, абе само сичко да е наред не ми пука за парите  Praynig

# 6
  • Мнения: 3 459
Ей тва ми пратиха на мейла, че още не съм ходила до лабораторията да ги взема :
Хламидия :
друго: Тест за АНТИГЕН на Chlamydia trachomatis в ендоцервикална проба /-/ ОТРИЦАТЕЛЕН

Цитологично изследване :
друго: БЕТЕЗДА СИСТЕМА
Достатъчен по качество и количество материал от трансформационната зона.
Негативен е за интраепителни лезии или малигненост.
Сегментоядреноклетъчните левкоцити са необилни.
Описаната находка съответства на ІІгр. по Папаниколау.

Микробиол.- вагин. :
друго: 1/На директната микроскопия се наблюдава БАКТЕРИАЛНА ВАГИНОЗА с Gardnerella vaginalis,оскъдно "clue cells" и сегментоядрени левкоцити.Липсват лактобактерии.
2/НЕ СЕ ИЗОЛИРАХА патогенни бактерии и гъби.

Тест за микоплазма - с антибиограма :
друго: НЕ СЕ ИЗОЛИРАХА уро-гениталните микоплазми  Ureaplasma urealyticum et Mycoplasma hominis.

Начи кат гледам само вагиналния секрет нещо има... шъ го видим ся кат ида на лекар кво-що  Rolling Eyes Thinking

# 7
  • Мнения: 2 821
Джей, нарочно ли пишеш по този начин. Това някакъв ефект на изказа ли е?
Пожелавам ти здраве! Wink

# 8
  • Мнения: 3 459
Джей, нарочно ли пишеш по този начин. Това някакъв ефект на изказа ли е?
Пожелавам ти здраве! Wink
ъъъ  Tired
Мерси   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 1 914
Ако си от София, може ли да кажеш при кого ходиш сега? Интересува ме къде са пускани изследванията, защото са пълни и добре описани?
Ако можеш, пиши на лични.   bouquet

# 10
  • Мнения: 3 146
Я, отново попаднах в тема "Да оплюем темата и да защитим лекарите, които иначе плюем в собствените си теми!"

Джей, зарежи я предната. Добре че са го открили и сега всичко ще е наред  Hug

# 11
  • Мнения: 3 459
Я, отново попаднах в тема "Да оплюем темата и да защитим лекарите, които иначе плюем в собствените си теми!"

Джей, зарежи я предната. Добре че са го открили и сега всичко ще е наред  Hug
Абе да не би да пиша толкоз нарабираемо  Rolling Eyes newsm78
Тук в случая ставаше въпрос за предната ми лекарка, която до голяма степен си го заслужи, а не за новата ми, т.е тази при която сега ходя. Идеята на казаното беше, че все ще се намери някой, дет да окаля положението, ама хубаво че има и такива, дет могат да го спасят  Peace

# 12
  • Мнения: 9 063
Джей, както ПоларФокс е писала, абсолютно е възможно това уголемяване да е станало наскоро и при предишния ти преглед да го е нямало. Но това няма значение вече.
Имаш бактериална вагиноза, но не знам доколко тя може да е причината за уголемения яйчник. Вагинозата предизвиква възпаления в малкия таз, но...
Ето тук малко инфо - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 539&Itemid=17

Според мен, причината за уголемения яйчник трябва да търси по друг начин...може би да се провери поликистоза, което май ще стане ясно от хормоналните изследвания Rolling Eyes LH и FSH по-конкретно. А ти на кой ден ги изследва хормоните?

# 13
  • Мнения: 3 459
Джей, както ПоларФокс е писала, абсолютно е възможно това уголемяване да е станало наскоро и при предишния ти преглед да го е нямало. Но това няма значение вече.
Имаш бактериална вагиноза, но не знам доколко тя може да е причината за уголемения яйчник. Вагинозата предизвиква възпаления в малкия таз, но...
Ето тук малко инфо - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 539&Itemid=17

Според мен, причината за уголемения яйчник трябва да търси по друг начин...може би да се провери поликистоза, което май ще стане ясно от хормоналните изследвания Rolling Eyes LH и FSH по-конкретно. А ти на кой ден ги изследва хормоните?
Stef още не съм ги праила. Чакам да ми дойде скоро и тогава  Peace
Абе да питам, пуснах едно изследване до касата, да ги питам за хормоните, и гледам че в сайта им пише, че уж са ми отговорили на мейла а там нищо няма.
Та въпроса ми е свързан с това кой от тези хормони се заплащат от касата:
FSH, LH, тестостерон, DHEAS, E2, LH и прогестерон.
Мерси   bouquet

# 14
  • Мнения: 9 063
Доколкото помня, половите хормони се поемат, изброените от теб са именно те, само не знам какво е Е2...за първи път го виждам Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт