как да съхраня месото за пюретата

  • 762
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 407
Сега ще захранвам или по точно се опитвам с месни пюрета,мислех да захраня с купени и после да ги готвя аз,но бебчо не иска и сега ще опитам с домашни!Вие как съхранявате месото?Аз мислях да купя един заек и пуешко да ги сваря и да ги замразя и да изкарвам по малко!Знам че не е хубаво да се размразява 2 пъти и ако купя замразено какво да го правя!И коя част от месото е най-добре за бебчо! newsm78
Благодаря предварително за отговорите!  bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Режеш месото преди замразяването на необходимите ти порцийки, кубчета, зарчета, кибритени кутийки и така замразяваш. Вадиш само това, което ще ползваш. Веднъж размразено не се замразява. Размразяваш в хладилник или на стайна, бавно.
Започни с пушеко. Ползвай несухите меса - кълки, бутчета, около ребрата. Бялото месо е сухо и става тричаво, бебетата се давят. И моят все още се дави от бялото, ползвам бутчетата само.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Режеш месото преди замразяването на необходимите ти порцийки, кубчета, зарчета, кибритени кутийки и така замразяваш. Вадиш само това, което ще ползваш. Веднъж размразено не се замразява. Размразяваш в хладилник или на стайна, бавно.

 Peace

Аз купувам само охладени меса.
За разлика от Блонди, обаче, давам основно бяло месо. Не ми е тричаво  Confused, Иво не се дави.

# 3
  • Мнения: 27 524
За разлика от Блонди, обаче, давам основно бяло месо. Не ми е тричаво  Confused, Иво не се дави.

Може би не знам как да го приготвя...  Embarassed

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз купувам охладеното месо /моят син е голям и съответно вече яде всякакви меса/, сварявам го, обезкостявам, пасирам и нареждам във формички за лед. Така го съхранявам във фризера, в началото порцията му беше едно кубче. Заек обаче успях да намеря само замразен. Иначе в началото от всички видове месо купувах само филета, от нищо не се давеше, бяло месо много обича даже от нашето ядене.
Сега обаче нямам достатъчно място във фризера и ги съхранявам по друг начин - купих си пликове за фризер, слагам свареното пасирано месо в пликчето и разточвам да стане като тънка кора, не по - дебела от 3-4 мм. Така го замразявам на "кора" и когато ми трябва месо отчупвам и прибавям към зеленчуците.

# 5
  • София
  • Мнения: 627
Сега обаче нямам достатъчно място във фризера и ги съхранявам по друг начин - купих си пликове за фризер, слагам свареното пасирано месо в пликчето и разточвам да стане като тънка кора, не по - дебела от 3-4 мм. Така го замразявам на "кора" и когато ми трябва месо отчупвам и прибавям към зеленчуците.

Каква хубава идея ми даваш  Simple Smile И аз се чудех как да натъпча всичко във фризера. А така тънко на кора хем не заема място,хем после лесно се прави на порцийки Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз сварявам месото и го слагам във формички за лед в камерата. През ден вадя и слагам по две кубчета в пюрето.
Винаги давам бяло месо, не се дави от него. Peace

# 7
  • Мнения: 915
Момичета,  а някой знае ли колко дълго може да се държи в камера месото, суровото и свареното?

# 8
  • Мнения: 27 524
Момичета,  а някой знае ли колко дълго може да се държи в камера месото, суровото и свареното?

В камера, обикновена, около седмица. Във фризер до под -18 - от 3 до 6 месеца. В проф. фризер от под -19 надолу - години.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 449
Момичета,  а някой знае ли колко дълго може да се държи в камера месото, суровото и свареното?

След термична обработка:
* Месо: 1-2 месеца
* Месо пилешко: 3-4 месеца
* Бульон: 1-2 месеца

Суровo:
* Пилешко: 8-10
* Пиле (цяло): 12
* Телешко: 6-10
* Агнешко: 6-10
* Свинско (без мазнина): 4-6
* Свинско (с мазнина): 2-4
* Мляно: 3-4
* Пушено: 1
* Колбаси: 1-2

Това са максималните срокове за съхранение при температура поне -18 градуса (фризер или фризер с отделна врата). Ако фризерът се отваря често, сроковете се по-малки.
Сурово месо се съхранява не повече от 1-3 седмици според различни източници при температура от -6 до -15 градуса (във вътрешна камера).

==> При правилно замразяване и правилно съхранение на практика повечето храни са безопасни за неопределен период от време. Сроковете за съхранение се отнасят най-вече до качеството на храната.
Голямо значение има и правилното размразяване.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз нарязвам на порцийки  месото и го слагам в торбички.

# 11
  • Мнения: 159
Аз купувам охладеното месо /моят син е голям и съответно вече яде всякакви меса/, сварявам го, обезкостявам, пасирам и нареждам във формички за лед. Така го съхранявам във фризера, в началото порцията му беше едно кубче. Заек обаче успях да намеря само замразен. Иначе в началото от всички видове месо купувах само филета, от нищо не се давеше, бяло месо много обича даже от нашето ядене.
Сега обаче нямам достатъчно място във фризера и ги съхранявам по друг начин - купих си пликове за фризер, слагам свареното пасирано месо в пликчето и разточвам да стане като тънка кора, не по - дебела от 3-4 мм. Така го замразявам на "кора" и когато ми трябва месо отчупвам и прибавям към зеленчуците.

Супер си! Иначе и аз сега съм си приготвила по същия начин зайче във формички за лед. Още не съм захранила с месце, но другия месец към средата ще започна. Много благодаря за страхотната идейка.  bouquet

# 12
  • Мнения: 781
Сварявам месото, обезкостявам и смилам в кух.робот. Замразявам го във форми за лед/моите са по-големи/ и после прибавям по 1 в пюрето към края на варенето на зеленчуците. Съхранявам кубчетата в торбичка във фризера.

Общи условия

Активация на акаунт