Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора
Здравейте! Бременна съм в 27 г.с. В началото на бременността имах проблеми и от 11 г. с пия Аспирин Протект. Наблюдаващият ме  гинеколог каза да го пия до края на шестия месец. Интересуваме дали има и други бивши или настоящи бременни, които също са го пили. newsm78
Цитирай

Миличка аз пък знам че аспирина е противопоказен  за бременни и деца под 6 г възраст.Малко ми е странно че са ти предписали аспирин  Shocked (все едно няма друга алтернатива  newsm78)
Цитирай

Спокойно, аз съм пила също  Peace Забравила съм обаче колко време се пиеше Rolling Eyes
Спокойна бременност и леко раждане  Hug
Цитирай

здравей през цялата бременност пия асперин протект по едно на ден на обяд сега съм в деветия месец и питах лекаря той каза да продължавам да го пия до раждане не се пие от другия асперин протекта го изписват много често спокойно щом лекаря е преценил значи така трябва на мен ми няма нищо а и бебето е добре желая ти лека бременност  Hug
Цитирай

Започнах да пия аспирин протект един месец преди да забременея и го спрях 14 дни преди да родя. Естествено по лекарско предприсание, след установен антифосфолипиден синдром.
Цитирай

Изписва се и като профилактика срещу прееклампсия. Аз го пих до 36 седмица.
Цитирай

Миличка аз пък знам че аспирина е противопоказен  за бременни и деца под 6 г възраст.Малко ми е странно че са ти предписали аспирин  Shocked (все едно няма друга алтернатива  newsm78)

О, я стига глупости!
Обикновяният аспирин - ацетизал - е противопоказен и не до 6, а до 12 години.

Аспирин Протект е съвсем друго нещо, kikik, само да не се шашнеш, мила. Има много показания за него, аз самата го пих до началото на 4-ия месец за профилактика, защото забременях след стерилитет и не съм първа младост. Smile
Споко и леко доизносване!
Цитирай

аз пиех този аспирин първите месеци, а после до края бях на инжекции Фраксипарин, защото ми установиха тромбофилия, която може да навреди на плода, а за мен не е опасна. Има си показания за всяко нещо и щом ползата е по-голяма от вредата се взима и това е.
Цитирай

Аз съм на аспирин протект и фраксипарин и ще ги взимам до края. Заради антифосфолипиден синдром и тромбофилия.
Цитирай

Здравейте, аз също съм на аспирин протект /още преди забременяването/, фраксипарин и с три вливания на имуновенин. Това ми е предписано от доц. Конова заради АФА и тромбофилия. Искам да попитам дали някое момиче е било на такава терапия и вече е родило? Как е преминало всичко?
Цитирай

Привет!
Аз започнах да го пия от началото на бременността и го спрях преди седмица.
Цитирай

И аз пих аспирин протект до 32г.с.
Цитирай

Аз пиех също някъде до към 7 месец мисля! Thinking
Няма проблем,вс пак лекар ти го прдписва а той следи състочнието ти Peace
Успех и леко раждане Praynig Hug
Цитирай

И аз го пия в момента, заедно с инжекции Фраксипарин.
Цитирай

Правят се периодично изследвания на кръвта,особено ако е в комбинация с Фраксипарин(както е при stelllla) и се определя дали да се продължи терапията,да се намали  или въобще да се спре.Зависи за какво го пиеш.Та,най-точен отговор ще ти даде лекуващия лекар Peace успех
Цитирай

1-14 от 15 отговора