Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Татковци
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора
Здравеите всички.
Днес имахме малко произшествие - счупихме си термометъра.
Е, успях да събера всичко (поне така се надявам), но все пак се притеснявам.
Знае ли някой опасно ли е ако нещо от течността (не знам дали се използва живак или нещо друго) е останало?

Мишо и Пепи.
Цитирай

Парите на живака са много опасни  Exclamation
За всеки случай можете да си купите сяра от аптеката и да поръсите местото където се е счупил термометъра. След това още веднъж почисти хубаво. Ако сте с някакъв мокет, килим или нещо такова най-добре е да го изтупаш.
Цитирай

Barcelona, Spain

Сигурни ли сте, че сте счупили живачен термометър? Ако е за стайна температура, не се притеснявайте, те са спиртни, не са живачни. Ако е за телесна температура и се е разпръснал на малки сиви лъскави топченца е живачен. Тогава направете това със сярата.
Цитирай
Благодаря за съветите.
Термометърът е за  телесна температура и точно както го описва vedrra се  разпръсна на малки сиви лъскави топченца. Хубавото в случая е че подът в стаята е ламиниран паркет и сравнително лесно се почиства.
Усмивки Very Happy
Мишо и Пепи
Цитирай

Не знам обаче доколко е хубаво че пода е ламиниран паркет. Тези лъскави топченца са точно живак и те могат да се разпръснат на съвсем малки топченца, които ИЗОБЩО ДА НЕ ВИДИТЕ.
Вземете сяра от аптеката и я поръсете около фугите на ламинирания паркет, защото е възможно да са влезли вътре топченца живак.
Цитирай
и на мен ми се е случвало.преди около 4месеца.незнам какви са симптомите,но се надявам да е изчистен целиа.да чукна на дърво.пишете на tnt_shamana@abv.bg
Цитирай

Varna

като се счупи термометъра купуваш сяра от аптеката и поръсваш на мястото, сярата абсорбира живака. И ние счупихме нашия преди две седмици, и тогава разбрах че се действа така.
Цитирай
Цитат на: Tania79
Не знам обаче доколко е хубаво че пода е ламиниран паркет. Тези лъскави топченца са точно живак и те могат да се разпръснат на съвсем малки топченца, които ИЗОБЩО ДА НЕ ВИДИТЕ.
Вземете сяра от аптеката и я поръсете около фугите на ламинирания паркет, защото е възможно да са влезли вътре топченца живак.
Цитирай
А няма ли опастност сярата да оцвети трайно паркета?
Цитирай

София, кв. Редута

ne se prtesnqvaite az li4no prez jivota si za 24 godini sam 4upila 4 jiva4ni termometara naistina kupete si sqra i tui to
Цитирай
Spoko, ima babi, deto lekuvat s zhivak - davat go kato hapche, gylta se, toj minava prez hranosmilatelnata sistema, "obira" koftite neshta i se izhwyrlja ot organizma. Ne se natrupva v kostite, kakto njakoi tezhki metali.
Parite na zhivaka sa vredni samo, no tiabva da se nagree mnogo, za da se otdeliat. Nali ne e padnal na goreshtia kotlon?
Цитирай

Пловдив

Цитат на: mito
Spoko, ima babi, deto lekuvat s zhivak - davat go kato hapche, gylta se, toj minava prez hranosmilatelnata sistema, "obira" koftite neshta i se izhwyrlja ot organizma. Ne se natrupva v kostite, kakto njakoi tezhki metali.
Parite na zhivaka sa vredni samo, no tiabva da se nagree mnogo, za da se otdeliat. Nali ne e padnal na goreshtia kotlon?
Живака се изпарява и на стайна температура!
Цитирай

Sofia

аз пък миналата седмица счупих един и го дръпнах живака с прахосмукачката. Живак започнаха да слагат и в кемовете за лице, туркините даже се мажат с него, дюза да нямат бръчки
с прахосмукачката и туй то...
Цитирай

София

Цитат на: Т.П.
Здравеите всички.
Днес имахме малко произшествие - счупихме си термометъра.
Е, успях да събера всичко (поне така се надявам), но все пак се притеснявам.

Преди 3 месеца ми се случи същото. Счупих живачен термометър на теракота в кухнята. Живакът се разпиля под шкафа и т.н. Neutral  И понеже не знаех колко е опасен, събрах го с ръка, колкото можах. Но след това се обадих на много познати, личната лекарка на синчето и моята лична лекарка, и като резултат от разговорите се обадих на "Гражданска защита". Момчетата дойдоха, поръсиха със сяра, събраха я и ме посъветваха да почистя много хубаво сярата. Освен това прибраха счупения термометър и торбата с боклука и живака, който унищожавали по специален начин. Съжалявам, че не им дадох и другия (здрав) термометър да го ликвидират.
Желая ти успех! За успокоение: моята лична лекарка каза: "О, въобще не се притеснявай! Този живак е фабрично обработен! Моят син даже е гълтал и нищо му няма!" Макар че от "Гражданска защита" ми казаха, че живакът е един и същ навсякъде.
Цитирай

София

Цитат на: DEianaZ
аз пък миналата седмица счупих един и го дръпнах живака с прахосмукачката. Живак започнаха да слагат и в кемовете за лице, туркините даже се мажат с него, дюза да нямат бръчки
с прахосмукачката и туй то...

А на мен ми казаха, че засмуканият с прахосмукачката живак се разпадал на много дребни топчици, които след това се разпръсквали от същата тази прахосмукачка. Макар че повечето ми познати са постъпвали точно като теб.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора