Безсъници (в Сиатъл)

  • 10 960
  • 243
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 386
Случва ли ви се да умирате за сън, а мозъкът ви да прехвърля неуморно случки, разговори и мисли?
Ей така, без причина? Какво ви помага да се отпуснете и да заспите? Гореща вана, среднощни клюкарии или малкото розово хапче?

Вече три седмици не спя като хората. Търся си компания и съмишленици.
Започвам с: http://www.vbox7.com/play:28bfd4de

П.П. Дори темата ми е заспала, а аз -не.. Tired


# 1
  • Мнения: 516
Пробвай с чаша вино.

# 2
  • Мнения: 2 386
Опитах вече, не става. Както и всякакъв друг вид домашен алкохол..

Може да взема нечие дете да погледам за една-две вечери..Желаещи? Mr. Green

# 3
  • варна
  • Мнения: 262
е, има ли тук някой друг освен мен?

# 4
  • Мнения: X
четенето на книга на мен много ми помага да заспя Peace

# 5
# 6
  • Мнения: 6 029

Да, това е лекарството.

# 7
  • Мнения: 431
Нищо не ме приспива така добре както физическата умора.

Препоръчвам минимум един час активно и енергично плуване стил бътерфлай в най-близкия басейн.

Или в краен случай - пред-пролетно чистене. Миене на прозорци, подове, пране на всички дрехи, подреждане на всички гардероби, изхвърляне на всички натрупани през последната година боклуци.

Ако след това страдаш от безсъние, евала.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Щом на мозъкът ти играе такива номера, значи много си се претоварвала от всяка гледна точка през дълъг период от време. Алкохолът определено няма да ти подейства добре, защото той дава по-скоро депресиращ ефект. Ако може като си лягаш почети книга, пий едно мента-глог-валериан, например. Чай от лайка също успокоява.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 783
Портокалово или мандариново масло в лампа. Масаж или самомасаж, или вана с 5-7 капки с едно от двете.
Комбинация от горните.

# 10
  • tardis
  • Мнения: 329
да, това е класика.

evanescent  Wink,
ако не можеш да заспиш, защото постоянно мислиш за нещо, пробвай не да се опитваш да спираш мислите (ако мислено ги разкарваш, могат да станат по-упорити), а да ги оставиш да минават; сигурно ти се е случвало когато реално слушаш някой, който ти е скучен, да се абстрахираш от смисъла на онова, което казва и най-много да чуваш звука от гласа му като фонов шум; направи и с мислите така;

ако си добре с визуализациите си представи успокояващи гледки, пясък, плаж, морска вода, че потъваш в нещо успокояващо, например, но това е много индивидуално, или си помечтай за нещо, така може неусетно  да заспиш.

ако нищо не помага, ставай и с мотиката ... ако има такива екстри в Сиатъл Laughing

# 11
  • Мнения: 4 664
 В такива случаи се насилвам и си представям, че се разхождам по бряг който е безкраен. От вървенето все по някое време каталясвам и заспивам  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 386
Благодаря на всички за идеите, надявам се да са били полезни не само за мен.

Снощи заспах към 3.30, което е вид постижение. Keep going..

P.S. Визуализацията и секса са нещата, с които започнах..естествено.

# 13
  • Мнения: 45
 Чай от маточина или мента глог и валериан, а като ме почнат тъжните мисли си поплаквам едно хубаво и от плача винаги заспивам  Crazy

# 14
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Някъде бях чела, че помага, ако преди да си легнеш запишеш всички мисли върху лист. Така се прочиствал мозъка.

Имах подобен проблем. Научих се да не взимам някои неща навътре и да се дистанцирам от тях. Сега си спя спокойно ( ама кратко, че все си лягам късно)

Общи условия

Активация на акаунт