Името на детето и ...родата!

  • 7 681
  • 193
  •   1
Отговори
  • Мнения: 526
Винаги ми е било интересно защо бабите са склонни да водят ожесточена борба само и само майката да кръсти детето на тях.  newsm78 При вас как беше? Името на детенцето на някой от родата ли е или не? Аз съм ришила да не го кръщавам на никой, просто си избрах име. Нашите като разбраха, по погледа им личеше как кроят планове да ме разобедят  Laughing Laughing.

# 1
  • Мнения: 11 003
При нас не е имало такива борби и никой не ни  се е месил как да си кръстим детето. А и да го бяха направили, нямаше да стане тяхната. ooooh! Дъщеря ни е кръстена с едно от любимите ми женски имена, което случайно или не, започва с първата буквичка от името на баща й.
За борбите - стари традиции и разбирания, така са свикнали и така разсъждават.

# 2
  • Мнения: 2 910
Не сме и мислили да кръщаваме дъщеря ми на някой от родата. Сигурна съм, че моите родители биха се радвали много и го заслужават, но с мъжа ми взехме това решение. По същият начин ще кръстиме и бебето. Никой не ни е притискал за име, приеха всичко това за нормално.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 907
Не сме го кръстили на никого, просто избрахме име, което ни харесва, иначе все щяха да се намерят обидени  Crossing Arms , колкото и да се правят, че не им пука ...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 603
Нашите баби и дядо не са такива - интелигентни и разбрани хора са. Името го избрах на родилната маса - кръстена е на мен.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Аз много исках да е с буквата на майка ми. Така и направихме. Но никой не ни е оказвал натиск за каквото и да е.
Незнам защо толкова се настоява. Явно се смята за отдаване на чест и уважение. Но то тези неща на сила не идват.

# 6
  • Мнения: 3 092
Всъщност  аз такива проблеми не съм имала определено и съм много благодарна на родата за това! Hug

# 7
  • Мнения: 14 486
Нашите баби и дядо не са такива - интелигентни и разбрани хора са. Името го избрах на родилната маса - кръстена е на мен.



що, ако настояват да се кръсти на тях са неинтелигентни и опаки, така ли?  Joy

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ох, тази тема ще си остане вечна както и темите за бабини деветини  Confused

Не сме го кръстили на никого, просто избрахме име, което ни харесва, иначе все щяха да се намерят обидени  Crossing Arms , колкото и да се правят, че не им пука ...
newsm10

# 9
  • София
  • Мнения: 448
Кръстих сина си на съпругът ми, изненадах цялата рода.Да се сърдят ако искат.Аз не съм им казвала как да си кръщават децата.А за второто,усещам,че пак ще има недоволни....... Joy

# 10
  • Мнения: 378
     Има толкова много имена, че винаги може поне да се вземе букчичката и да се избере име, което ще зарадва и възрастните, а и на майката ще и  харесва...   Това е един повод да зарадваме хората, които са ни дали живот...

# 11
  • Мнения: 756
аз кръстих детето на баща му , а съпруга ми държеше мторото му име да бъде на моя баща , защото искаше да изкаже благодарността си и уважението си -моите родтели бяха доста учудени , че бебо ще бъде кръстен на тях, но бяха много горди и щастливи .Не са ни се месили за името - те считат че това една отживяла традиция . Все пак ние сме щастливи , че го кръстихме на баща ми и брата на съпруга ми , когото аз много уважавам.

# 12
  • Мнения: 959
Никой не ни е казвал как да кръстим децата си.Преди да се роди синът ни имаше намеци но,чак ожесточени борби Не.
Сами сме си вземали решенията как да кръстим децата си.За щастие на бабите и дядовците нашите схващания се покриват  с разбирането да кръстим децата си на някой.
Никога не съм си мислила че,ще се почуствам зле ако кръстя децата си на техните прародители.За мен това е някаква проява на уважение и благодарност.Даже изпитвам удовлетворение че,съм зарадвала по този начин родителите ни.Разбира се не сме им дали точните им имена ,използвахме само първите букви. Peace

# 13
  • Мнения: 756
    Има толкова много имена, че винаги може поне да се вземе букчичката и да се избере име, което ще зарадва и възрастните, а и на майката ще и  харесва...   Това е един повод да зарадваме хората, които са ни дали живот...
изцяло подкрепям това мнение , наистина е красиво да кажеш благодаря на хората , които са ти дали живот и да ги направиш щастливи

# 14
  • Мнения: 4 965
При нас не е имало такива борби и никой не ни  се е месил как да си кръстим детето. А и да го бяха направили, нямаше да стане тяхната. ooooh! Дъщеря ни е кръстена с едно от любимите ми женски имена, което случайно или не, започва с първата буквичка от името на баща й.
За борбите - стари традиции и разбирания, така са свикнали и така разсъждават.



Същото и при нас. Ние сами си избрахме имената на децата - двете имена са ми любимите, а едното е любимо и на мъжа ми. При това, едното име съвпадаше с празник на деня, за който първоначално ми беше определен термина, а другото по случайност е мнооого далечна вариация на имената на майка ми, баща ми и свекър ми /мир на душата му/. Mr. Green
Ако някой беше предявил претенции, просто нямаше "да му мине номерът".

Общи условия

Активация на акаунт