Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора
Скъпи момичета, Дара съм ,отново от работа се включвам -- извинете ме, че мълчах дълго, четох ви, но съм зле.
Преди да разкажа едно здравейте на всички новички и много целувки на момичетата, които вече са бременни.
Историята е, че последните два месеца на бебеправене, веднага след М. започва да ми се гади да ми е лошо, да ми се `мотае` главата и така откарвам до овуто. После започва веднага след него да ме боли тъпо кръста, вие ми се свят, а около 20 -21 ден вече втори месец получавам криза със силно, ама много силно гадене, не чувам, не виждам, нещо като припадък и после едно огромно повръщане -- трае 10 минути, а след нея цяла нощ ми се повръща.
Най-добре се чувствам в 4-те дни на М.
Ето и днес овуто мина и се започна с гаденето и болките в кръста. Много ме е страх да не стане пак същото като предните месеци в 20 -21 ден.
Страх ме , не , че няма да стане, а защото не ми се припада отново.
Даже си мисля да се откажа, да спра да ги олучвам тези дати, та аз от месец на месец ставам все по-зле.
Започнах от този месец да пия Утрогестан-дали той ще помогне да не стигам до кризи, какво е това, с вас как е като бебеправите, а дали не съм прекалено остаряла вече?
Цитирай

София

Мнения: 2 122
ДАРА!!!!!!Най-после...чаках да се появиш и често си мислех за теб! Love  Love
Съжалявам, че минавш през такъв кошмар. Аз имах подобно преживяване преди 2 месеца някъде... Точно от около 20-тия ден се започваха едни мъки, едно виене на свят, и неудържимо гадене още в леглото...
Дари, не знам дали е от бебеправенето, мила. Може да е от него дотолкова, доколкото то влияе на хормонките, но си мисля, че е по-скоро проблем от нервно-вегетативен характер...
Дано се оправиш скоро!!!може би наистина не е лошода си дадеш 1 месец поне почивка...
както момичетата тук са писали за случването на една бременност е много по-добре майката да е здрава и спокойна, отколкото обратното...
Ще се моля за теб!!!
 Praynig  Praynig  Praynig
Прегръщам те
Цитирай
Иринии, миличка може и да си права за нервите, но при мен нещата се промениха от януари.
Искам да кажа, че вече си виждам слузтта и без лекар мога да определя овуто, защото имам болки в деня, само да не бяха тези кризи последните два месеца и всичко би било окей.
Аз ги свързвам с неуспеха при имплантирането, защото съвпадат с дните на имплантация, а и след такава криза имам ръждиво зацапване, както и силни болки като преди да ми дойде.
Ето защо този месец започнах отново утрогестана.
Цикълът ми от февруари се промени и вече е 24-25 дни.
Овуто е на 11-12 ден.
Започнах да пия хапчета на 11 ден вечерта, до кога да ги пия, колко дни -- 12, 13 или докато ми дойде?
Цитирай

София

Мнения: 2 122
урогестана и дуфастона се пият по десет дни от ову-то. По правило м.идва след около 6-7 дни от спирането /освен ако не си бременна Praynig /
А лекарите какво казват за проблема ти?
Цитирай

София

Мнения: 1 219
Дара,
колкото по-малко мислиш, толкова по-добре....
Не се вманиачавай, а се отдай на любовта с любимия.
Последните 2 месеца при мен същата история - само дето не съм повръщала, но никак не ми е добре.
Този месец казах СТИГА - стига изчисления, дати, овулации и цикли и сега се чувствам страхотно. Гледайки календара ме сърбят пръстите да преброя дните, дали наближава овуто, но казах че няма да го правя.
Успокой се и ще видиш че всичко ще е наред.
Приятелски  #angel и слънчев поздрав ти пращам  Love
Цитирай
Скоро не съм ходила, но последния път лекарят ми се чудеше защо не можем да предизвикаме бременност, а колкото до утрогестана, когато го пих е било от 13 ден на цикъла до 27 ден, когато ми дойде - общо са 14 дни и идването съвпадна и с датата на М. Имах + тестове две седмици след това.
На рецептата ми не пише да се пие 10 дни и сега се чудя колко време да го пия?
Цитирай
Дарилка, Иринии,
благодаря за подкрепата,но ако знаете как ми тежи матката в момента и какъв кръст ме е заболял, а е едва втори ден след ову.
Ако знаете кажете колко време да го пия този Утрогестан -- започнах на 2.05 вечерта, трябва да ми дойде на 15.05.
Цитирай

NL

Мнения: 4 358
Според мен иди на лекар,мисля си че се вманиачаваш или е на нервна почва,почини си един два месеца успокой се.Успех
Цитирай

София

Мнения: 4 982
Цитат на: Anonymous
Дарилка, Иринии,
благодаря за подкрепата,но ако знаете как ми тежи матката в момента и какъв кръст ме е заболял, а е едва втори ден след ову.
Ако знаете кажете колко време да го пия този Утрогестан -- започнах на 2.05 вечерта, трябва да ми дойде на 15.05.


проблемът ти определено е в главата, не в матката!
сериозно те съветвам да потърсиш консултация с психолог.
Цитирай

София

Мнения: 1 219
Дара,
вместо да се мъчиш, по добре отиди на лекар, за да се успокоиш. Може проблема да е някъде другаде, нека лекаря да каже.
Успех!
Цитирай

Rusensko

Мнения: 183
Здравей, Дарилка!
Аз от 3 месеца преминавам през същия кошмар    /без повръщането/, само че при мен става само около ову.....всеки ми казва от нерви, от внушение.......просто спрях да мисля за бебе, правим си редовно  luvbed  и си намерих ново хоби....и този месец кризата беше по-лека /миналата вечер/  в чантата си постоянно нося валерян, който мириша като ми стане зле, за да не го пия и нещо сладко, в резултат на което качих някое килце.....но по-добре отколкото да припадам  Tired
а да не би при теб да е реакция от утрогестана, все пак си е хомон
само не се отказвай от бебе, заради него си струва всичко да изживеем.

Надявам се поне малко да съм ти вдъхнала кураж.
Прегръщам те.
Цитирай


Мнения: 106
Здравей Дара,
съжалявам че имаш такива проблеми и ти пожелавам още този месец да изчезнат.
Отосно Утрогестана аз го приемах вагинално 10 дни от 17-ти до 26-ти ден след което след около 2 дни от спирането ми идваше М.
В упътването е посочено, че се взима перорално или вагинално при лутеална надостатъчност или за допълване на лутеалната фаза като приема е от 17-ти ден и продължава 10 дни, но в случай на прогестеронова недостатъчност в брошурата не е посочено нищо конкретно, т.е. най-вероятно доктора трябва да прецени каква е необходимата доза.
Консултирай се най-добре с наблюдаващия те гинеколог.
Относно възрастта си го избий от главата важното е че имаш желание да дариш живот и любов.
Прегръщам те и стискам палци скоро да се отърсиш от тези мисли, неприятни преживявания и да имаш много поводи за радост.
Цитирай

София

Мнения: 278
Един съвет и от мен.

Понеже и аз съм минала през същите симптоми и знам колко е мъчително всичко това, при мен съпроводено и със силно главоболие в определени дни, а пък нищо притеснително не виждат лекарите на УЗИ.
В крайна сметка се оказа хормонален дисбаланс.
Моят съвет е да си намериш добър ендокринолог. Вероятно ще трябва да се изследват репродуктивните хормони.
Успех!
Цитирай
пак съм Дара -- така ще влизам във форума докато ми оправят Интернета у дома.
Има интересни мнения по моя проблем, като това, че може да е хормонален дисбаланс и т.н., но съм безкрайно разочарована от тона на някои девойки, които за сетен път доказват, че не владеят тайнството на ОБЩУВАНЕТО между почти непознати.
Благодаря на тези, които знаят как да се отнасят със събеседника си и да поясня, ако не ми ставаше безумно зле и не стигах до припадак, едва ли щях да ви занимавам с проблема си и да търся нормален съвет.
Проблемът ми не е в главата.
Цитирай

София

Мнения: 4 982
Цитат на: Anonymous
пак съм Дара -- така ще влизам във форума докато ми оправят Интернета у дома.
Има интересни мнения по моя проблем, като това, че може да е хормонален дисбаланс и т.н., но съм безкрайно разочарована от тона на някои девойки, които за сетен път доказват, че не владеят тайнството на ОБЩУВАНЕТО между почти непознати.
Благодаря на тези, които знаят как да се отнасят със събеседника си и да поясня, ако не ми ставаше безумно зле и не стигах до припадак, едва ли щях да ви занимавам с проблема си и да търся нормален съвет.
Проблемът ми не е в главата.


мила Дара,

недей да се обиждаш преждевременно! хистеричните нервни разстройства не случайно се наричат в медицината "Великата имитаторка", защото хистерията е способна да даде всякаква симптоматика - може ужасно да те боли глава, яйчници, черен дроб - каквото се сетиш, и накъдето ти е насочена мисълта.

описваните от теб симптоми просто няма как да ги имаш причинени от едната овулация! освен това, общият ти тон и думи ме навеждат на мисълта, че си истерясала здраво на тема "искам бебе".

затова казах, че проблемът ти е в главата, не в матката!

ако искаш - послушай ме. то си е за теб...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора