Какво давате за вечеря на 9 месечно бебе?

  • 17 438
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Дъщеря ми е вече на близо 10 месеца. От началото на осмия месец е на четири хранения дневно. Тъй като кърмата ми спря, а тя категорично отказа да пие АМ, а киселото не и понася, започнах вечер да и давам млечните каши на Хип "Лека нощ". Съмнявам се обаче, че това е в състояние да задоволи хранителните и потребности на тази възраст. Не че мисля, че остава гладна - тя е толкова злояда, че никога не проявява желание за ядене, но ми се иска да започна вечер да и давам нещо по-съществено от тези кремчета. Кажете ми, какво давате на 9-10 месечните си бебета за вечеря?

# 1
  • Мнения: 378
      На първото си дете Бинко предлагах винаги към 19 ч  супичка - около 100 грама и плодово пюре ( или кисело мляко ) - пак около 100 грама. Но после преди сън го кърмех.
      Второто ми дете Цвети ядеше към 19 ч плодово пюре с извара, или плодово пюре, смесено с кисело мляко ( общо около 200 грама ) Понякога съм му давала и само кисело мляко. Кашата я ядеше към 15.30 - 16 ч. Преди сън и него го кърмех.

# 2
  • Мнения: 750
Моята малка госпожица е на 11 месеца. От десет месечна вечер си хапва супичка или някаква пасирана манджа и плод/кремче, и двете винаги са ядяли от нашата храна, готови пюрета не искат, от детската кухня пак не искаха...

# 3
  • Мнения: 3 929
Моята малка госпожица е на 11 месеца. От десет месечна вечер си хапва супичка или някаква пасирана манджа и плод/кремче, и двете винаги са ядяли от нашата храна, готови пюрета не искат, от детската кухня пак не искаха...
И ние бяхме така. Но вечер преди лягане го кърмех. Да не говорим, че си цокаше и през нощта.

# 4
  • Мнения: 8 999
Аз съм давала млечно-оризова или млечно-зърнена каша, като добавях и 1-2 мерителни лъжички АМ. Понякога - попара. Давала съм и месни пюрета. Тези храни ми се струваха по-засищащи и по-калорични.

# 5
  • Мнения: 65
А какво количество супа давате? Дали няма да е малко за вечеря само супа? Може би трябва да и се сложат и сухарчета вътре, за да стане по-засищащо?

# 6
  • Мнения: 1 064
От 10-месечен моя син вечеря супа (от кухнята малко бурканче, т.е. 190гр) с два сухара...случвало се да не му стига и е изпивал между 30 и 90мл АМ Peace

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
Давах кърма +АМ Peace

# 8
  • Мнения: 750
Да, определено трябва да сложиш сухар!
Количеството 190 - 200 гр

# 9
  • Мнения: 122
Супичката от кухнята със средичка от една филия хляб,може и сухар,зависи дали обича по-гъсто или по-рядко ядене.Обикновено ни стига,ако не-й давам някакво десертче-кремче,плодово кисело мляко.

# 10
  • Мнения: 541
КЪРМА
Чак към годинката започнах да давам на моя нещо различно от кърмата. Т.е супички и т.н. На 9 месеца децата трябва да завършват деня/да вечерят/ все още с кърма или АМ.
На 9 месеца обикновенно децата още са на 5 кратно хранене и започват и завършват деня си с кърма или АМ. Другите 3 храненета са вече заменени, и така до около годинката.

# 11
  • Мнения: 378
    Супичката ни беше по- гъста - обикновено с картофки, моркови , фиде или ориз; понякога и с тиквички, със или без месце. Понякога с натрошен сухар... За първото си дете пасирах и се получаваше като пюре . За второто от около 9 месечна възраст -   намачквах с вилица.

# 12
  • Мнения: 258
давах супа с 1-2 сухара и преди лягане АМ  Peace

# 13
  • Мнения: 2 131
А не би ли могла да даваш АМ с бисквитки? Щом не харесва АМ, така може да го яде, бисквитките са сладки. Аз така правя - към 18-18.30 давам АМ с бисквити и към 22-22.30 - АМ за заспиване.

# 14
  • Мнения: 1 371
Горе долу на вашата възраст започнах да взимам храна от детска кухня. Вечер давах супата към 20.00, но след това го кърмех към 22.00.

Общи условия

Активация на акаунт